Keresés

Részletes keresés

onlyread Creative Commons License 2024.01.02 0 0 9246

Szia,

 

annyira általános dolgokat kérdezel, hogy először javasolnám a bal oldali kereső használatát. Minden, de minden megtalálható ebben a topicban, csak vissza kell olvasni. Közlekedés, látnivalók, szállások, beszámolók... Ha már tájékozottabb vagy és konkrét kérdésed van, jobban tudunk segíteni.

Előzmény: CsonSz (9245)
CsonSz Creative Commons License 2024.01.01 0 0 9245

Sziasztok,

 

Március 28-tól Április 3-ig leszünk Nápolyban (2 fő).

Tanácsot/segítséget szeretnék kérni, melyik napra mit érdemes szervezni (hol érdemes kezdeni Amalfi?, Capri?, Nápoly?), milyen tömegközlekedést célszerű használni, illetve szállások kapcsán is várom azok tanácsait akiknek már van korábbról tapasztalatuk.

 

Most csak biztos ami biztos B&B Hotel-ben (Garibaldi mellett) foglaltam szobát ingyenes lemondással, de ha bárki tud jobbat akkor szívesen venném a tánácsokat.

 

Előre is köszönöm!

 

Csontos Szabolcs

csonsz@gmail.com

Manipura Creative Commons License 2023.11.30 -2 0 9244

 

Üdvözlök Mindenkit! Ezer meg egy éve jártam erre. :)

 

Véleménytől szeretném megkérdezni, hogy az élménybeszámolót hol keressem? 

Előzmény: vélemény 1 (9230)
onlyread Creative Commons License 2023.11.28 -1 0 9243

Sajnos én még nem, de tervben van.

Előzmény: Durian Mochi (9242)
Durian Mochi Creative Commons License 2023.11.27 0 0 9242

Nem ide tartozik, de a szobrokról eszembe jutott. A Reggio de Calabriában lévő két görög szobrot látta valaki?

Előzmény: vélemény 1 (9240)
auray1 Creative Commons License 2023.11.27 -2 0 9241
vélemény 1 Creative Commons License 2023.11.04 -2 0 9240

Ha van még legközelebb, akkor ezek a Jago szobrok programban lesznek.

onlyread Creative Commons License 2023.11.04 0 0 9239

Szokásos szubjektív beszámoló, néhány újdonsággal:

 

https://hosszanexponalunk.blog.hu/2023/11/04/lelkem_napoly

onlyread Creative Commons License 2023.10.16 -1 0 9238

Nem akarok okoskodni, persze azt teszem, de mostanában rászoktam arra, hogy megnézem a google értékeléseket, mielőtt bemegyek egy étterembe. Elég rutinosnak tartom magam, általában sima szemrevételezéssel sem szoktam nagyon mellélőni, de pont ezek miatt, amit írtál, rákeresek. Nem szórakozom vele sokáig, nem olvasgatom végig, de ha meglátnék egy ilyet, nyilván továbbhaladnék.

Sajnálom a kellemetlen élményeidet, de azt hiszem, hogy ez Olaszország azon részén lassan természetesnek mondható...

Előzmény: Latya (K.L.) (9237)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2023.10.15 0 0 9237

Már lassan 3 hetes az info, de Sorrento-tól a buszozás Amalfiba hering járat: rengeteg volt a turista. Az artecardról írtam: marhára nem működik, a közlek eszközön mindenhol készségesen átengedték őket, megnyitották a "kiskapukat".  Viszont Herculáneumban, az archeológiai parkban  illetve a Virtual múzeumba se működött, de ott nagyon nem voltak segítőkészek, vonogatták a válukat, és meg kellett venni a belépőt :(  ( a múzeum ezért kimaradt).

A circumvesuviana vonatok menetrendje csak jelzés értékű:  tervezni nem szabad rájuk,  ki kell menni az állomásra és majd amikor jön a következő, akkor majd megyünk :) 

Ja és belefutottak egy évek óta a turistákat rendszeresen átverő étterembe Ercolano Scavi éllomás környékén (Bar-pizza-ristorante Vesuvio) : kreatív túlszámlázás kajára. Utólag megnézve : a google mapsen 250 értékelésből 1,2 az osztályzat. Kivétel nélkül mindenki a túlszámlázásról elégedetlenkedik.
Persze volt sok szép élmény, csak azért írtam ezeket, hogy ilyeneken ne lepődjetek meg, és ha számítotok rá, akkor nem fog annyira bosszantani:)

Előzmény: Latya (K.L.) (9224)
hunaqua Creative Commons License 2023.10.10 -1 0 9236

Nagy élmény az "hévvel " meg busszal is ! :-)

Előzmény: slayerfan (9235)
slayerfan Creative Commons License 2023.10.10 0 0 9235

Napolyból csillagtúrázni, sorrento, amalfi, positano robival, nagy élmény lenne.

slayerfan Creative Commons License 2023.10.10 0 0 9234

Sziasztok!

Érdeklődök, olaszországban (úgy mint horvátországban), lehet-e utast szállítani 50cc-es helyben bérelt robogón?

A B kategóriás jogsim miatt...

Köszönöm!

Sakály Creative Commons License 2023.10.07 -7 0 9233

Beszélsz itt össze vissza. A fapadosok applikációi is működnek net nélkül.

Előzmény: vélemény 1 (9227)
vélemény 1 Creative Commons License 2023.10.06 -1 0 9232

Nem a beszálló. Az Artecard

Előzmény: irreverzibilis (9231)
irreverzibilis Creative Commons License 2023.10.05 -1 0 9231

a beszállókártya igen, a fájl kezelőben a letöltések között lesz

Előzmény: vélemény 1 (9230)
vélemény 1 Creative Commons License 2023.10.05 -2 0 9230

Tudom,hogy nagyon buta kérdés.De én eddig az ilyesmit kinyomtattam. Ha letöltöttem, akkor is használható, ha nincs net? 

hunaqua Creative Commons License 2023.09.25 0 0 9229

Az Artecard volt a közlekedésnél gond.Nem lepődtek meg rajta,amikor szóltam már engedtek is be a járművekhez. A múzeumi résznél 2 hely van benne az árban. Viszont sem Pompei sem a Nápolyi régészeti múzeumnál nem volt vele probléma. Azok le tudták olvasni. Szerintem érdemes venni,főleg mi Sorrento-ban laktunk így sokat utaztunk.

Előzmény: vélemény 1 (9228)
vélemény 1 Creative Commons License 2023.09.25 -1 0 9228

Néztem az artecard honlapját. Csupa  2019/20-as eseményt hirdetnek. Lehet, hogy azóta nem is frissítették a honlapot.

vélemény 1 Creative Commons License 2023.09.25 -3 0 9227

Mindenütt nyomatják ezt a kizárólagos applikációs foglalást. De ha nem működik az app, akkor megáll a világ. Miért nem lehet az applikációs foglalás mellett normál foglalásos rendszert is működtetni, kinyomtatni a jegyet és lecsippenteni? Ez 20+ évig mindenütt működött.

A 3 mapos Napoli Card nem működik vagy  a Campania Arte Card, Vagy egyik sem?

 

hunaqua Creative Commons License 2023.09.25 0 0 9226

Gyakorlatilag sehol sem működött az Artecard. A metrón és a "héven" is sokszor csak beengedtek.A múzeumoknál viszont jó volt.

Előzmény: Latya (K.L.) (9224)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2023.09.24 0 0 9225

De a negatív hatásokat ellensúlyozandó a szállasadó  ma este egy doboz ajándéksütivel helyreállította a kissé borüs hangulatot ;)

 

Előzmény: Latya (K.L.) (9224)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2023.09.24 0 0 9224

A feleségem van most kint a  növéreivel, kedden jönnek vissza, majd "kifaggatom" . Nápolyban a metron az artecard app nem műk, de valaki mindig átengedte őket. Tegnap nagy vihar volt, így a ma reggeli vesuvio express ugyan felvitte őket, de nem lehetett a a parkba bemenni, senkit sem engedtek be....Az artecarddal meg nem tudtak bemenni Herculaneumba, ( nem müködött az applikáció) így meg kellett venni a jegyeket....

Előzmény: vélemény 1 (9223)
vélemény 1 Creative Commons License 2023.09.20 -1 0 9223

Én is kérlek, hogy írjál. Mi 2 hét múlva utazunk. Nápolyban lesz 2 teljes napunk, és egy kis idő az utolsó reggel. 

Előzmény: Latya (K.L.) (9221)
onlyread Creative Commons License 2023.09.19 0 0 9222

Írhatnál majd egy beszámolót... kevesen járunk most arrafelé.

Előzmény: Latya (K.L.) (9221)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2023.09.18 0 0 9221

Mától lehet vásárolni. Meg is vettük, az aktiválás csak 2 nap múlva lesz aktuális.

Előzmény: onlyread (9220)
onlyread Creative Commons License 2023.09.15 0 0 9220

Megvan az, itt van: https://www.campaniartecard.it/campania-3-days/?lang=en

 

A főoldalon írják viszont, hogy valami technikai problémájuk van az érvényesítéssel, lehet, hogy kicsit várni kéne a vásárlással...

 

ATTENTION

We’re experiencing technical problems. We apologize for the inconvenience.

If you haven’t activated your pass yet, you can ask for the refund to commericale@campaniartecard.it
If you have activated your pass, museums will check your qrcode in manual mode.

Előzmény: Latya (K.L.) (9219)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2023.09.14 -1 0 9219

Sziasztok!

A 3 napos artecard, amiben van közlekedés is eltűnt a honlapról, nem lehet venni. Csak én vagyok ilyen ügyetlen , vagy megszüntették?

N75 Creative Commons License 2023.08.23 0 0 9218

sziasztok!

töprengünk, h télen hova lehetne menni, ahova nem őrült drága a repjegy, és Nápoly jónak tűnik. Mivel amúgy is bakancslistás a város és környéke is, de a nyarat kihagynám kérdezném, hogy szilveszter környéke mennyire gáz időjárás szempontból? A net szerint eléggé esős, hűvöskés (felöltözni még tudunk.... :) ). Valaki járt már ott v bővebb tapasztalattal rendelkezik? A Vezúv, Pompei látogatható ekkor is? Ill ha autót bérelnénk..az Amalfi part ilyenkor is horror?

Esetleg vki olyan céget tud ajánlani, ahol nincs 1000 Eurós deposit?

"csak" ennyi lenne...előre is köszi, ha válaszoltok

üdv

Róbert333 Creative Commons License 2023.08.05 -1 0 9217

Gondoltam írok a Vezúvrol, hogy mielőtt még valaki spontán odamegy és föl szeretne jutni rá.

Meglepődtem Olaszországba amikor egy hajóút során meg akartuk nézni a Vezúv ot és  Esélyünk sem volt felmenni Jegy hiányában! (1986 Van jártam arra kb. hárman voltunk főszezonban, most meg 10 percenként jönnek a hatalmas turistabuszok)

Elképesztően nehéz bejutni, egy hónappal előtte meg kell venni a jegyet kizárólag online lehet megvenni, és semmi lehetőség egyéb nincs ha nincs jegyed.

Nyilván a hajóutat nem ismered még egy hónappal az indulás előtt általában, ezért ha valaki hajóval megy nem fog tudni feljutni a Vezúvra!!!

 

szóval arra akartam felhívni a figyelmet hogy mindenképpen próbáljátok előre jegyet venni amint ismeritek az utazás pontos időpontját!

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!