Keresés

Részletes keresés

baloghgabor67 Creative Commons License 6 napja 0 0 8527

A sátor új Gazdára talált. Sok kellemes napot a használatához! ;)

Előzmény: baloghgabor67 (8525)
Dharma Creative Commons License 2017.09.11 0 0 8526

Vettünk egy sátrat Decathlon 2 SECONDS FRESH&BLACK. Van előnye a sötét anyagnak, és a gyors sátorfelállításnak, ez biztos. Főleg ha este van esik az eső. Az összecsukás is gyors. Csak előtte gyakoroltuk otthon a videó alapján, mert láttunk már kempingben az összecsukással kűzdő emberkéket. 

Jó a szellőztetése is.

Hátránya, hogy picit alacsony. Aki ilyet vesz, annak ajánlom, hogy előről és hátulról pluszba feszítse ki. Ehhez gyárilag nincs hozzá kötél.

Mi legközelebb teszünk alá még egy aljzatot, mivel ez a sátor egyben van, nem lehet külön csomagolni, így ha sáros az alja, akkor minden sáros lesz. 

Elégedettek voltunk vele, a hozzá fűzött reményeket beváltotta. 

Korábbi sátras tapasztalat alapján ajánlott a rendszeres kezelés impregnálóval. 

baloghgabor67 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 8525

Ha valakit érdekelne, így a szezon végén:

Easy Camp boston 500, 5 személyes, 2 alkalommal kipróbált sátor, 69000 Ft-ért. Plusz adok 2 Jysk felpumpáható matracot hozzá.

Kérésre több fotó, információ. ;)

Más színben, ugyanez a sátor: http://www.outdoordream.hu/9517-easy-camp-palmdale-500-grey-sator-5709388060334.html

Bujazliz Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8524

A rúd két végén van egy műanyag betét, M5 menetes furattal. Ha ebbe becsavarsz egy M5-ös félgömbfejű csavart, akkor már nem tud a ponyvaszem kijönni a csavar feje miatt, de mivel a ponyvaszem furata legalább 8 mm átmérőjű, a csavar feje simán átmegy rajta. Magasság beállítása:

A rudat kihúzva a megfelelő magasságba, jelölni kell pl. filctollal a kihúzott rúdon a pozíciót az alsó rúd találkozásánál. Ezután kihúzod a rudat teljesen, és az alsó rúd mellé téve, a kihúzott rúdon levő jelölést az alsó rúd végéhez illeszted és a kihúzod rúd alsó vége megmutatja, hol volt az alsó rúdban a jelöléskor. Ott kell egy 5-ös, vagy hatos furatot fúrni az alsó rúd oldalába. Ha ebbe beteszel egy csavart (nem is kell rögzíteni) az ütközőként szolgál az alsó rúdba betolt felső rúdnak. Amikor a rudat telepíted, elég csak kihúzni és a furatba betenni a csavart, a magasság pozíció tartva lesz. Az alsó rudat simán csak le kell tenni a talajra.A végén levő műanyag betét megakadályozza, hogy a föld bemenjen a csőbe, illetve, hogy elsüllyedjen.

A profibb megoldás az, ha a rúd két végén levő műanyag betétet M6-ra felfúrják és az alsóba menetes talpat csavarnak (50-60 Ft/db) a felsőbe pedig M6-os marokcsavart tesznek (40-50 Ft/db), mert az teljesen megakadályozza a ponyva kiakadását nagy szélben.

Előzmény: kutyala (8521)
kutyala Creative Commons License 2017.09.07 0 0 8523

A lidliben pedig van univerzális sodrott kötél, 30 méter, az árára nem emlékszem, de talán 1500 körül. Két féle színben :)

szaja11 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 8522

Ma a fehérvári Madarastescoban (Auchan) belefutottam felakasztható zsebes rendezőbe, ami sátorba, elősátorba hasznos kiegészítő kisebb nagyobb tárgyak tárolásához. Néhány héttel ezelőtt volt róla szó. Kettő fajta is volt occsóért. Az egyik 500,- a nagyobb 1500,- ft-os baráti áron. Ha valakit érdekel holnap lefényképezem, amit vettem (az 500,- forintost válsztottam mert annyit megért még így is, hogy csak tartaléknak lesz).

kutyala Creative Commons License 2017.09.06 0 0 8521

Ez volna az?

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/90217161/#/30217159

És ennek az alját és a tetejét egyszerűen ki lehet alakítani valami módszerrel, hogy rögzíthető legyen a földhöz / ponyva-szemhez?

Előzmény: kutyala (8520)
kutyala Creative Commons License 2017.09.06 0 0 8520

"Az IKEA-ban lehet kapni teleszkópos függönykarnist 600 Ft/db"

Ehhez tudna valaki linket? Nem találom...

Köszi!

minden foglalt már Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8519

kutyala voltam :)

Előzmény: minden foglalt már (8518)
minden foglalt már Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8518

Köszi mindenkinek. Az ebay-es kicsi, kettő v. három kellene belőle a használható mérethez, és az csak ponyva, a paramétereit meg nem nagyon tudjuk. Varratni nem akarok, találtam PE fóliát 8ezer körül 5x8 méterest, 120 g/m2-est, az volt az egyik befutó. Viszont ma, mielőtt olvastam volna a tippeket, az aldiban az utolsó zöldet megvettem, elsősorban a mérete miatt, meg a 60-as UV-védelem miatt. Holnap megnézem a rudakat, plusz kettő még úgyis kellene, ha a benne lévő gyenge, veszek alu csövet, abból csinálok.

Előzmény: Bujazliz (8517)
Bujazliz Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8517

A photoline.hu-nál (Budapest) vettem 240g/m2-es PE (nem PVC!) ponyvát. 2,5 m széles és bruttó 2000Ft alatt van métere. Ennél jobbat nem találtam még. Narancssárga színben vettem.

Előzmény: kutyala (8508)
Bujazliz Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8516

Az IKEA-ban lehet kapni teleszkópos függönykarnist 600 Ft/db. 2,3 m-re lehet kihúzni,és erősebb mint az Aldis rudazat. (vettem Aldi-st, de a rudazata megnyeklett a homokban, el lehetett dobni.)

Az ebay-os  anyag nagyon erős, és vízálló. 2 db-ból (2,15x2,15m /darab) csónak ponyvát varrtam belőle (kék színűt rendeltem). A görög tengerre menve 2500 km-t mentem el a "ponyvával", 100-120 km/ó-s "széllel" terhelve, egyszer 1,5 órás záporesőben.

Nem ázott be, sehol sem foszlott meg.

Előzmény: bilek (8513)
hul Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8515

Hu, nagyon kis gyenge dolog ez. 

Előzmény: TyuTyu-2 (8514)
TyuTyu-2 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8514

Neha kaphato:

https://www.aldi.hu/hu/informaciok/szolgaltatasok/szervizpont/detail/sis/si/8826600980481/

arban verhetetlen es haznalhato is

TyuTyu

bilek Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8513

Ez azért fontos lehet:

this shelter only included the roof, not include pole,stick and rope

Előzmény: szaja11 (8512)
szaja11 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8512

Hírtelen ezt találtam az ebay-en. (Lehet van olcsóbb is.) Gondolom jövőre kell és nem baj, ha csak egy hónap múlva ér ide?

http://www.ebay.com/itm/Portable-Outdoor-Camping-Tent-Sunshade-Rain-Shelter-Waterproof-Canopy-Picnic-Mat-/131948122253?var=&epid=1986174636&hash=item1eb8b8908d:m:mWxg217r3QwL7p14Zwg-vPQ

9:3-at tippeltem Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8511

ilyenem van, évek óta ennyibe kerül, gondolom azért, mert veszik. Egyszerű, árnyékolásra tökéletes. Bizonyos mértékig vízálló is, de mivel az eső rendszerint széllel is jár, ilyenkor inkább behúzódunk a sátorba.

kutyala Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8510

A napvitorlára gondolsz?

Néztem azt is, ez egy kicsit "tudományosabb" szövetnek tűnik, UV-szűrésben van különbség, ha jól látom.

Gondolkodom. Köszi!

Előzmény: bouquetk (8509)
bouquetk Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8509

Én az olcsóbb fajtát vettem sátor fölé, mert nagyon világos volt. Azt kalkuláld bele, hogy két emberes a felállítása. Nagy szelet biztos nem bír ki, de ennyit megér.

kutyala Creative Commons License 2017.09.04 0 0 8508

Sziasztok, ez szerintetek lesz akcióban?

https://www.decathlon.hu/fresh-ponyva-id_8300081.html

Kettőt gondoltam venni, plusz két rudat még extrának, és egymás mellé állítanám föl, így lenne egy kb. 3x3-as placcom, plusz a két szélén egy-egy kb. 1,5 m-es oldala ferdén.

A dolog egyébként onnan indult, hogy elindultam kék 120g/m2-es PE fóliát venni, és egy olyan gazdaboltba sikerült betévednem, ahol az eladó srác nagy túrázó, és neki van ilyenje, nagyon jó tapasztalatokkal. Elmondása szerint igaz, ami a honlapon van, szűri az UV-t, eső ellen véd, jó kiegészítő cucc a sátor elé / fölé.

Más forrásból esetleg valakinek hasonló tippje?

Köszi!

Nyakas Jakab Creative Commons License 2017.09.03 0 0 8507

Ha valaki esetleg keresne kompresszoros, kis hűtőt. Ennyiért ajándék. Nincs a portékához semmi közöm, csak megláttam a hirdetést.

https://www.jofogas.hu/budapest/Hasznalt_Daewoo_FR_063R_minihuto_3_honap_garanciaval_70117276.htm

9:3-at tippeltem Creative Commons License 2017.09.01 0 0 8506

köszi, jól jöhet még ez jövőre vagy két év múlva

Előzmény: kutyala (8505)
kutyala Creative Commons License 2017.09.01 0 0 8505

booking.com-on foglaltam, voltak üres helyek mindig (bár a booking.com azt állította, hogy nincs, de ez nem tudom, köztük hogyan van), de egy részénél nincs áram (a sor legvége felé), szerintem érdemes. Amikor mi szombaton eljöttünk délelőtt, már nézték a helyünket.

Amúgy folyamatosan jöttek-mentek, mellőlünk elmentek egyik nap a hollandok, másnap jött egy másik holland csapat. De volt egy magyar motoros srác, egy éjszakára, nem hiszem, hogy foglalt, meg két-három másik pár is, akik szerintem csak beestek.

Előzmény: 9:3-at tippeltem (8504)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 2017.09.01 0 0 8504

kár, hogy amikor én keresgéltem környékbelit, nem akadtam rá erre a kempingre.

Foglalni kellett? S ha igen, mennyivel előtte?

Előzmény: kutyala (8502)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 8503

Köszi, szimpatikus. Bejegyzem a 2018-as " esélyesek" közé.

Előzmény: kutyala (8502)
kutyala Creative Commons License 2017.09.01 0 0 8502

Párat nem, de egyet igen, ahol voltunk :)

Campeggio Trevisago, Moniga del Garda (DNY-i részen). Van egy régebbi része (az '50-es évektől üzemel a kemping, ha jól emlékszem), ott inkább telepített lakóautók / lakókocsik vannak, plusz a játszótér, vizesblokk (mosógép, zuhanyzók, mosogató, wc), meg egy újabb rész, ami füves-fás parcellás, plusz itt a távolabbi, újabb részen is van wc + mosogatási lehetőség (emiatt nem kell lemászni a "központba"). Mi itt a kintin voltunk, nekem a benti nagyon zsúfolt, ott is vannak kisebb parcellák, de inkább kicsi sátorral érkezőknek.

A kinti részen a legtöbb parcellához van áram (átalakító!), benne van az árban, a parcellát leléptem, majd' 90 m2. Sokan vannak, de emiatt nincs "tömeg". Kerticsap van több is, a mi parcellánk végében is volt egy, egy pohár vízért nem kell elmenni a vizesblokkig. Naponta takarítanak, az rendben is van, golfkocsival jön a srác a szemétért, talán naponta ő is, secco a maradék, a szelektív válogatást megköszönik :) wifi a recepción van (ami egyben van az étteremmel), de szerintem ez a wifi téma egyre inkább nem szempont, amióta nincs roamingdíj, a mobilnet megy. A recepció - étterem előtt van egy nagy fedett terasz, ott lehet üldögélni, kávézni, netezni.

Ami nagyon jól jött, mert 2-3 nap nagyon meleg volt: van a kempingben egy fél méter mély gyerekmedence, meg egy ránézésre 25m-es 1,5 m mély a felnőtteknek. Én a hátamra feküdtem a gyerekmedencében, és hűsöltem egy jót :) Tiszta, szép mindkettő, úszómester is van, figyel.

Brescia, Verona közel van, lehet kirándulni, pihenni, hajóval átmentünk Sirmione-ba, az is egy napos túra egy négyévessel, egy hét elröppen. Van gyalogos távolságban egy olasz nagybolt, de 2-3 km-re lidl is, kiváló vega kínálattal, akinek ez szempont. A kempingben van étterem, ez minket vegaként nem villanyoz fel, de van paszta és pizza mindenféle.

rfid chip-es melegvíz-használat van, pancsolni nem lehet, vagy drága lesz, de hármunknak 15 Eur volt, őszintén szólva arra már nem emlékszem, hogy ez extra díj, vagy hogyan van. Azt hiszem 10 eur benne volt az árban, ha kell extra, azt kell kifizetni. 1 perc 5 cent, vagy ilyesmi rémlik, nem vészes tétel.

Nekem ez a kemping (illetve ez a külső része) még az optimum a nomád és a puccos között, szerintem gyerekkel, ha kirándulni és pihenni akar vki, tökéletes (egy csomó látnivaló van még, ahova el sem jutottunk...)

Főszezonban 301 eur volt hármunknak (43 eur per éjszaka) sátorral. Ez a tavalyi szlovénhoz képest "drága" (ott talán 60ezer ft körül fizettem 6 éjszakára), de itt nagy plusz a medence és az étterem helyben, és ez település szélén van, nem két település között. Főszezonon kívül egyébként jóval olcsóbb, majd' kétharmada.

Előzmény: Tarzy52 (8501)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 8501

Szia!

Bár mi lakokocsisok vagyunk érdekelnének a Garda tó körüli kempingek. 

Tudnál nevesíteni párat, esetleg árral és véleménnyel?

Előzmény: kutyala (8500)
kutyala Creative Commons License 2017.09.01 0 0 8500

sziasztok,

végigolvastam a fórumot, köszi mindeninek a sok hasznos infót, jó pár linket, tippet kigyűjtöttem belőle.

Néhány dolog:

sátorral kapcsolatban én mindenkinek azt mondanám, hogy ha még nem köteleződött el 20 évre, akkor bátran vegye meg pl. a dekatlonos sátrakat. A két év garanciába bőven belefér akár két szezon, de egy próbaállítás + egy szezon biztosan. Ez alatt kiderül, ha varráshiba / anyaghiba / bármi baj van, vissza lehet vinni. Mi 2 felnőtt + egy 4 éves felállásra az aprenaz  4.1 family-t vettük, az előtere nem túl nagy, de elég, a hálórésze bőven, az előterének nincs egybealja, de felhajtva rögzíthető, bőven jó. És ez most 30ezerből megáll. Idén kétnaponta vihar volt (Garda-tó), hajladozik, de bírja, be nem ázik. Nem kicsi viharok voltak, elég nagy loccsal.

Hűtővel kapcsolatban volt sok infó, ha nincs se hűtő, se bérelhető hűtőbox, akkor az adott esetben ingyenes megoldás, hogy a jégakkukat cserélgetjük, sajnos nem elég, még a vajhoz sem. Ez az idei tapasztalat. Vagy naponta legalább 3-4szer cserélni kell friss akkura, ami elég macerás.

Gyerek altatásához nekünk van egy kétrétegű pléd, a teteje sima pléd, az alja talán pvc (strandpléd, vagy ilyesmi néven árulják), ezt a délutáni alváshoz árnyékba teszem, egy összecsavart pléd a feje alá, ha kell, a két kempingszékből + egy harmadik plédből árnyékoló fölé, és megy a szundi. Pléd (a legolcsóbb útitakaró) az mindig van az autóban egy pár.

Az áramvételhez a CEE - háztartási átalakítóhoz: 1300 Ft volt a két vége (CEE dugó + házartási lengőaljzat), friss adat, mert megjártuk az olaszoknál, hogy nem volt. Mindegyikből tisztességes minőséget vettem, a háztartási gumírozott, fröccsenő víz ellen védett. Viszont arra felhívnám a figyelmet, hogy mivel ez villanyszerelés, óvatosan. Ha szépen és jól akarja valaki megcsinálni akkor vagy tömör rézvezeték kell (mivel a 1,5-es rézkábel megengedett áramterhelése 16A, ennél vastagabbat max. akkor érdemes betenni, ha elosztóként is használja vki, de a csatlakozó is 16A-os, szerintem azt nem szabad túllépni - de nem is hiszem, hogy kell: 16A az több mint 3,5 kW!). vagy nem tömör kábel + szigetelt érvéghüvely (amihez spec. fogó kell) / forrasztva (ez nem tudom, korrekt-e még). A villany nem játék.

A mi esetünkben egy spanyol família (2-3 család) volt eszement hangos, a hollandokkal nagyon jó együtt kempingezni, nagyon nyugisak. Tavaly Szlovéniában voltunk Nova Gorica mellett, kisebb kemping (Camp Lijak), lehet siklóernyőzni, pihenni, bicajozni, családias. Ilyet az olaszoknál nem találtam, ott egy kicsit "iparosodottabbak" a kempingek, úgy látom.

Ami a szlovén gyak. családi kempingben nagyon tetszett, és a klasszikus nagy kempingekből sokszor hiányzik, az a közösségi leülős rész: volt egy sor hobbit-ház szerű "barlang", amiben nem nagyon voltak (egy-egy éjszakára beesett bicajosok egyszer-kétszer max), ez előtt volt egy gerendabútoros fedett rész, asztalok + padok. Mi emellett vertük föl a sátrat, így mindig ott ettünk, üldögéltünk, nagyon hangulatos tud lenni, akár zuhogó esőben is egy lámpa az asztalra, elő a kaja, reggel a kávé stb. Ez az én nomád, spontán magyar mentalitásomhoz sokkal jobban passzol, mint egy medencés - parcellás - játszóteres - éttermes verzió (nem vitatva, hogy ezek is baromi jók tudnak lenni!)

A reggeli madárcsicsergés, a szabadság érzése, az egy-szál-gatyában-mezítláb-mászkálhatok mindkettőnél megvan, ez a lényeg :)

dstr Creative Commons License 2017.08.31 0 0 8499

Sziasztok!

Ha minden jól megy, feleslegessé válik az Arpenaz 6.3-as családi sátrunk. Két szezonban használtuk 10-10 napig. Az első évében szétjött az egyik rúdjának a gumija, ezért garanciában kaptunk hozzá egy egész garnitúra rúdkészletet (amiből eddig egyet használtunk fel). Esetleg érdekelne innen valakit?

Az eladás oka: úgy néz ki összejön egy lakókocsi :o)

kutyala Creative Commons License 2017.08.31 0 0 8498

sziasztok, csak egy gyors megjegyzés, mert többször előkerült: a hu.camping.info oldalt mindenki kezelje fenntartással, mert azt a két kempinget megnézve, ahol tavaly ill. idén voltunk, messze nem 100%-os az infó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!