Keresés

Részletes keresés

Szoles99 Creative Commons License 2 napja 0 0 8303

Köszönöm mindenkinek!

A hátsó oldal nyitható, tehát ezek szerint hiányzik a gurtni.

(De vajon hogyan és hova  a túróba tudott az onnan eltűnni??? Na mindegy...)

Mivel az eladó elég messze van -meg szerintem fogalma sincs róla, hogy hol lehet-, így nem üldözöm, inkább pótolom gurtniból vagy 6-os/8-as kötélből.

A videók jók, ezeket már én is elmentettem, nézegettem, mielőtt nekiálltunk. A hiányzó gurtni viszont elsőre rettentően zavaró volt.

Pótolom a hiányt, és  a napokban újra nekifutunk a felállításnak. Éreztem én, hogy hiába messze még a július 21, időben el kell kezdeni a tesztet, mert valami csak adódik... :-)

9:3-at tippeltem Creative Commons License 2 napja 0 0 8302

a hátsó oldal a sima t 4.2-nél nem nyitható, az air-nél igen

Előzmény: tothpeti72 (8300)
9:3-at tippeltem Creative Commons License 2 napja 0 0 8301

nekem ilyenem volt, és kell lennie gurtninak. Akkor áll jól a sátor, ha ezek a gurtnik egy négyzetet formáznak. 

Ha nincs, akkor kérdezd meg az eladót, hogy miért nincsen, s hogy pótolja.

A felállításról van egy klasszikus videó a youtube-on és egy alternatív változat. Mindkettőt kipróbáltam, nekem az utóbbi jött be igazán.

https://www.youtube.com/watch?v=jTh1GhRC1JQ

https://www.youtube.com/watch?v=n_1esz7_tAA

Előzmény: Szoles99 (8299)
tothpeti72 Creative Commons License 2 napja 0 0 8300

Ha a hátsó oldal nem nyitható, akkor nem feltétlenül kell lennie.

De ha ott is van zippzár, akkor az előző tulaj elveszejtette.

Nem nagy ügy pótolni, de ha hiányzik, macerás a felállítása.

Egyébként a decathlon honlapján a sátrakhoz még videókat is találsz a helyes felállításról.

Az XL air-t most épp nem találtam, de azt hiszem ehhez hasonlit a legjobban. Ennél van egy plusz szőnyeg a közepén.

https://www.decathlon.hu/arpenaz-family-42-sator--id_8378238.html

Előzmény: Szoles99 (8299)
Szoles99 Creative Commons License 2 napja 0 0 8299

Sziasztok! 

Decathlonos Quechua 4.2 XL Air sátorral kapcsolatban kérnék kis segítséget.

Tegnap megpróbáltuk próbából felállítani a használtan vett ilyen sátrunkat. De elbuktunk. :-)

A gond az volt, hogy a sátor (nappali) alján -a földön- körbefutó fekete "hevedert" az előző tulaj egy helyen (elöl, bejárat mellett) valahogy leakasztotta, ezért az egész sátor szétcsúszott terpeszbe, nem lehetett felállítani.

Egy idő után rájöttem, mi a gond, hanyatt fordítottam, és a kulcskarikára visszafűztem a gurtnit. Így most jó elöl és két oldalt, de hátul nincsen semmiféle ilyen fekete gurtni.

Idő hiányában a sátorállítást félbehagytuk későbbre.

Kérdésem, hogy körbe, mind a 4 oldalon kell ilyen fekete gurtninak lennie, vagy csak elöl és két oldalt? Ha hátul nincs, akkor az miért van?

R.o.s.c.o. Creative Commons License 2 napja 0 0 8298

Szóval olyan lila szúnyog ölő lámpa ügyben nem lettem okosabb, viszont meg tudtatok győzni, hogy a mécses legyen. Ma veszünk próbára, mert 10 nap múlva indulás.

D H Creative Commons License 2 napja 0 0 8297

váó ebben nagyon tetszik, milyen kicsire össze lehet csomagolni :)

Előzmény: TyuTyu-2 (8285)
ntmkkesz Creative Commons License 2 napja 0 1 8296

Az a bizonyos népi "bölcsesség". Kanada nyáron, ahol "harapnak" a legyek és a szúnyogok. Megmaradni csak a szitában (szúnyoghálóval körülvett terasz) lehetett. Kilépni csak hetek múlva gyógyuló sebek árán.  De  most épült ház tele minden bogárral egy  privát szigeten, hát hogy lesz így alvás?  A füstölőkkel már torkig és semmi haszna nem volt. És akkor.... Gyertyákat ragasztottunk tányérba és felöntöttük a tányért vízzel. A gyertya égett és reggelre az összes bent lévő rovar elégett szárnyakkal a vízben.  Csak arra kellett vigyázni, hogy az ajtó az zárva legyen többnyire. ☺

érdeklődő 49 Creative Commons License 2 napja 0 0 8295

Igen az így működik ,oda csalogatja és a nagyfeszültség agyoncsapja .( megégeti )

Előzmény: szaja11 (8294)
szaja11 Creative Commons License 2 napja 0 1 8294

Vape-nak van illatmentes, ruhára is fújható száraz (azaz nem olajos, zsíros) fújható anyaga szúnyogok ellen. Szerintem az a lila szar csalogatja a rovarokat nem űzi. Szerintem...

Előzmény: R.o.s.c.o. (8290)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2 napja 0 0 8293

Ha Szolnoki, vagy környékbeli vagy én kölcsönadom . ( nekünk sem igazán jött be ) Mi is szúnyogriasztó gyertyákat és petróleum viharlámpát használunk .

Előzmény: R.o.s.c.o. (8292)
R.o.s.c.o. Creative Commons License 2 napja 0 0 8292

Nekem sem volt még, de tavaly Agárdon a kempingben a szomszéd sátorban olyan volt, nekik 1 darab szúnyoguk nem volt. Ezért kéne egy. De az ilyen árgép meg hasonló helyeken ugyanarra a termékre az egyik azt írja, hogy szuper, a másik azt, hogy semmit sem ér... Hát igazodjak ki. A mécsest mindenesetre kipróbáljuk! :)

Előzmény: Nyakas Jakab (8291)
Nyakas Jakab Creative Commons License 3 napja 0 1 8291

Szerintem az UV fény nem fogja elriasztani az éhes szúnyogokat, csupán párat magához csalogat és azokat agyonvágja az áram, a többi még ugyan úgy fognak csípni.

Előzmény: R.o.s.c.o. (8290)
R.o.s.c.o. Creative Commons License 3 napja 0 0 8290

Köszönöm a hozzászólásokat, de engem kimondottan az az UV fényű érdekel. Egyébként Balaton, nem tenger. A sátorban megoldott a dolog. Amíg kint ülünk (vacsi, pihi, stb.) oda kéne. A kenőcsök szagát a feleségem nem bírja, a Wape lapkát én nem (de az amúgy is zárt térben hatásos) a spirál füstölőt egyikünk sem... :) Az a mécses jó ötletnek tűnik, még nem próbáltuk. Addig kipróbáljuk. Ha beválik, azt visszük. Már 2 hetünk sincs.. :)

szaja11 Creative Commons License 3 napja 0 0 8289

Mi Vape konnektorba dugós folyadékos párológtatót használunk. De már arra is gondoltam, hogy kötök magamra adventix vagy scalibur  bolha-, szúnyog-, kullancs- stb-t űző nyakörvet. :-)

Előzmény: R.o.s.c.o. (8286)
hul Creative Commons License 3 napja 0 0 8288

Az elektromos kütyú is jó a sátorban, éjszakára, persze kinek mi. A személyes tapasztlatom, hogy a saját bekenés v spay a legjobb, de ki kéne találni, hogy melyik. Mert van, amire allergiásak az emberek-gyerekek, más szerek meg szagosak (büdösek, konkrétan).

Szerintem mindet szerezd be. Rovarcsapda lámpa, mécses, kenőcs, spray és elektromos riasztó. 

Engem imádnak a mocskok, így a Fenistil krém tuti. Mindig van mit kenni. 

Vagy a tengervíz, ha ott vagy. Minden csípés gyógyul.

monobombola Creative Commons License 3 napja 0 0 8287

Kültéren a legegyszerűbb néhány teamécses. 

R.o.s.c.o. Creative Commons License 3 napja 0 0 8286

Sziasztok!

Segítséget kérek. Tavaly voltunk "sátorozni" de az idén már olyan igazi kempingezés lesz. Szúnyogok ellen kellene valami hathatós segítség. Az a lilán világító elektromosra gondoltam, mert a füstölős tavaly sem jött be. Szóval kültérre kéne, a pavilonba akasztanánk. Olvastam "teszteket", de mindenhol csak 1-2 visszajelzés volt és már a forgalmazó sem jelzi sok esetben, hogy alkalmas-e kültérre. Van tapasztalatotok? Természetesen minél olcsóbban kéne, láttam már 2-3 ezer forintért is de, ha nem jó... szóval az sem gond, ha 5-10 ezer, de tuti jó legyen. 10-20 négyzetméteren kéne dolgoznia. Köszi előre is.

TyuTyu-2 Creative Commons License 4 napja 0 0 8285

Hali,

Meglepo de motoros boltokban van jo es elfogadhato aru kempinges cucc.

matrac ugyben a 7.5 cm vastag jo es kenyelmes.

https://www.louis.de/artikel/nordkap-orsa-isomatten-selbstaufblasend/10009082?list=332830379

TyuTyu

Előzmény: D H (8269)
Bujazliz Creative Commons License 4 napja 0 0 8284

Tavaly én is ilyen vettem magamnak. Lehet, hogy csak az én pechem,de 4-5 napot töltve a kempingben, a matrac már nem tartotta meg éjszakára a nyomást. Kora hajnalban már nyomta a derekamat a talaj. Kénytelen voltam a nyaralás helyén egy Intex-es matracot venni. (Az kibírta a 18 napos kemping végéig. Két dekás és egy Jysk-es matracot használtam el 3 év alatt úgy hogy kiderült, a forrasztási vonalban apró repedés keletkezett.

Az idén már összecsukható kempingágyon fogunk aludni, Quechua L100-as típus.

Előzmény: zlatyB (8282)
Szoles99 Creative Commons License 5 napja 0 0 8283

Köszönöm szépen! Akkor veszek vagy összerakok egy ilyet.

Előzmény: kmrmtms (8276)
zlatyB Creative Commons License 5 napja 0 0 8282

Az én feleségemnek is szokott fájni a gerince, ha puhán alszik, de ezen jól aludt:

https://www.decathlon.hu/air-confort-120-matrac-id_8360545.html

Előzmény: D H (8279)
D H Creative Commons License 5 napja 0 0 8281

no para :)

minden nyaralás egy kicsit más mindig - kíváncsi leszek majd az idei kempingezés fog-e hozni egy kis változást e téren :)

(nem is magam miatt aggódom igazán, mert én alapvetően szeretem ha bármiről és bármikor is csivitelnek - a szomszédságot féltem így reggelente hogy nem tudnak az enyéimeknek hála eleget pihenni... )

Előzmény: hul (8280)
hul Creative Commons License 5 napja 0 0 8280

Túl korán fekteted le őket:-) Vagy merüljetek pár tucatot szemüveggel, délelőtt, délután. Az enyimeknél bevált, esti társas, kártya, jó későn vacsi, és már az asztalnál fél szem csukva, fej megtámasztva, alvás kilencig.

Jól van, csak viccelek, tudom mennyire pörgetnek a gyerekek. :-)  

Előzmény: D H (8279)
D H Creative Commons License 5 napja 0 0 8279

igen, épp ilyen matracunk van nekünk is, ám a feleségem gerince sajnos nem tolerálja az ilyen tpusú matracon alvást, ezért próbáljuk ki az önfelfújós matracot.

A lidles önfelfújós matracot vettük meg, 5 centis. Azért alszok még rajta párat, hátha csak a sok forgolódás utóhatása volt a reggeli fáradtság.

Akár még tavaly is simán aludtam a földön, hálózsákban, nem kellett matrac ahhoz, hogy jól teljen az alvás, ezért nem tudtam mire vélni a mostani élményt.

Kíváncsi leszek a nyárra, mert akkor 2 hétig fogunk egy helyben sátrazni :)

A gyerekek meg legkésőbb 6-f7-kor felkelnek még a kempingben is, muszáj lesz fittnek lennem, hogy bírjam az iramot velük :)

(meg csendre lelkesíteni a kis gazfickókat)

Előzmény: tasco (8270)
D H Creative Commons License 5 napja 0 0 8278

az a pár kuna nem épp annyi, mint itthon megvenni a hárombetűsben? :)

mi egyszer jártunk úgy, hogy itthon hagytuk a csatlakozót és a kemping recepción ajánlották fel a kölcsönzést - nem sokkal lett volna kevesebb, mint venni egy újat (igaz bent Zadarban)

Előzmény: tothpeti72 (8277)
tothpeti72 Creative Commons License 5 napja 0 0 8277

Egyébként "normál szabvány" lakókocsi csatlakozó.

Már csak azért is, mert ez "időjárásállóbb" mint a hagyományos dugvilla.

Adapter csinálható, de épp a napokban a hárombetűs barkácsboltban láttam. De ha véletlenül nem kapsz, a kempingben pár kunáért kölcsönözhetsz.

Előzmény: Szoles99 (8274)
kmrmtms Creative Commons License 6 napja 0 0 8276
kmrmtms Creative Commons License 6 napja 0 0 8275

Érdemes venni/csinálni egy CEE adaptert, két dugó + egy rövid kábel kell hozzá. Itt a topicban találsz róla több infót.

Szoles99 Creative Commons License 6 napja 0 0 8274

Sziasztok!

Horvát kempingekben a parcellához tartozó elektromos csatlakozás normál "magyar", tehát mehet bele a rendes hosszabbító, vagy kell valami spéci átalakító? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!