Keresés

Részletes keresés

fekvőrendőr Creative Commons License 45 perce 0 0 8829

A fenébe, én meg most vettem felfújós pavilont. Remélem nekem több szerencsém lesz vele.

Előzmény: Bujazliz (8823)
kutyala Creative Commons License 2 órája 0 0 8828

Az újrahasznosítás sosem szégyen! :)

Előzmény: Pierr_Kardán (8826)
Pierr_Kardán Creative Commons License 3 órája 0 0 8827

Nagyon precíz munka, gratulálok!

Ahogy elnézem, Bundás is megtörli lábát, mielőtt a ponyvára lép :-)

Előzmény: Bujazliz (8824)
Pierr_Kardán Creative Commons License 3 órája 0 0 8826

Nincsenek a félkör alakú légtömlő felett olyan pántok, amibe bele lehet bújtatni a hagyományos, egymásba csúsztatható pálcákból álló merevítő rudat?

Mert ideiglenesen a hagyományos merevítő rúddal orvosolni lehetne a problémát.

Régi sátorból, napsátorból lehet "kitermelni" ilyen merevítő rudat, amit fémfűrésszel méretre lehet vágni és akkor ideiglenesen meg lehet oldani a problémát.

Nekünk is volt ilyen esetünk, kicsit szégyelltük magunkat, de bizony kiszedtük a kemping melletti kukából a más által kidobott rossz napsátrat és felhasználtuk a merevítőket :-)

Előzmény: Bujazliz (8823)
fornax1 Creative Commons License 3 órája 0 0 8825

Köszi szépen a segítséget!

Előzmény: zlatyB (8819)
Bujazliz Creative Commons License 5 órája 0 0 8824

Ahogy mi a sátort felállítjuk és sátorozunk......

Elsőnek egy 280 g/m2-es 6x4 m-es aljzatponyvát terítünk le, melynek sarkain és oldalt gumigyűrűn (vitorlás gumikötélből készítve) át lecövekelve (kifeszül a ponyva , de nem terhelődik túl). A kempingben az aljzatponyva egyrészt megvédi az éles kavicsoktól, kövektől a sátor alját, másrészt leterítve látszik az adott placcon a leendő sátor elhelyezkedése, így könnyű beállítani.

Ezen állítjuk fel a sátrat.

Ezután az "fedőtakaró" aljzat takaró kerül lerögzítésre, amely kifejezetten ilyen célra gyártott, a vizet átereszti, de a homokot nem (könnyen takarítható).

Az egész fölé egy nagy, két részből készült, 6x4 + 2x4 m-es méretű, 120 g/m2-es fedőtakaró kerül. Ez hüvösebbé teszi a sátrat (akár árnyékmentes helyen is), másrészt megvédi a sátrat a madárürülék és ráhulló növényzet (pl. fenyőtű) kellemetlen nyomaitól. A tartórudak IKEA állítható hosszúságú függönytató rudakból készültek (2,5 m magaság tartható).

Elöl-hátul 3 rúd, oldalt 1-1 rúd.

Így néz ki "élesben":

Bujazliz Creative Commons License 6 órája 0 0 8823

Sajnos egy negatív tapasztalat, amit most megérek.

Air Seconds Family 5.2 XL sátrunkat tavaly ősszel vettük. Felállítottuk, nem találtunk hibát.

Most 1100 km-re az otthonunktól felállítva, 2 nap után a legrövidebb, a hálófülke feletti tömlő leengedett. Felfújtam - a hozzávaló nyomásmérős - pumpával, 1 nap alatt ismét leeresztett. A másik két felfújható gerinc még nem ereszt, így nem omlik össze a sátor.

Eddig egy 5.2 XL (nem air) sátort használtunk 2 évig, azért vettük az air változatot, mert gyorsabban lehet felállítani. (Mégis nehezebb az air, mint a rudazatos.)

A tömlő be van ragasztva a szelepnél a burkoló anyagba, így házilag meg sem lehet nézni, javítani az hibát.

Ezek után óvakodni kel a felfújható tartójú sátortól, mert házilag javíthatatlan.

szaja11 Creative Commons License 18 órája 0 0 8822

Pedig de!!!

Amit visszahárom kolléga hozott fel azt is én linkeltem.

Mondom, hogy nem vagy elég alapos. :-)

Előzmény: caputo1988 (8818)
caputo1988 Creative Commons License 18 órája 0 0 8821

Köszi a választ.

Előzmény: visszahárom (8820)
visszahárom Creative Commons License 19 órája 0 0 8820

8718, ez került szóba a közelmúltban körbefújkáláshoz: 

https://www.szepsegbolt.hu/termekek/5927/mortein_barrier_kulteri_rovarirto/

Előzmény: caputo1988 (8818)
zlatyB Creative Commons License 20 órája 0 0 8819

Én is oldalt fekve alszom, de az 5 cm vastag nem nyom. Viszont utálom, hogy könnyen eresztenek, sokszor hajnalra "csak félig" leereszt, viszont akkor tényleg nyom. 

Előzmény: fornax1 (8814)
caputo1988 Creative Commons License 28 órája 0 0 8818

Köszi a választ.

Elolvastam majdnem 1000 hozzászólást mint írtam olvastam róla hogy beszélgettetek de pontos márkát nem ajánlottatok.

Volt szó külső sprayről elektromos csapdáról meg fujkálós cuccokról.

Előzmény: szaja11 (8817)
szaja11 Creative Commons License 29 órája 0 0 8817

Úgytűnik nem olvasol rendesen. :-)  Ezeket is kitárgyaltuk már párszor.

Előzmény: caputo1988 (8815)
szaja11 Creative Commons License 29 órája 0 0 8816

A ventis sátorlámpa 0,27kg.

Előzmény: caputo1988 (8802)
caputo1988 Creative Commons License 29 órája 0 0 8815

Egy kérdés felmerült újra bennem.

Szúnyog irtásra és távoltartásra mit ajánlotok?

Olvastam itt hogy van valamilyen spray amivel kívülről be kell fújni a sátrat és elriassza a szúnyogokat.

fornax1 Creative Commons License 2 napja 0 0 8814

Ezek az önfelfújós matracok mennyire jók annak, aki csak oldalt fekve tud aludni? Mennyire nyomja a medencecsontot?

szaja11 Creative Commons License 4 napja 0 0 8813
Előzmény: Bujazliz (8811)
szaja11 Creative Commons License 4 napja 0 0 8812
Előzmény: szaja11 (8810)
Bujazliz Creative Commons License 4 napja 0 0 8811

A csiptetősből van. önzárós,amellyel konyhát is ki lehet feszíteni. Ha megérkezünk a kempingbe lefotózni.

Előzmény: caputo1988 (8804)
szaja11 Creative Commons License 4 napja 0 0 8810

Bakker, akkor elrontottam. A vicces az egy rózsaszín sator akart lenni.

Reggel megkeresem. 

Előzmény: Pierr_Kardán (8809)
Pierr_Kardán Creative Commons License 4 napja 0 0 8809

A te sátrad kialakításához hasonló és a viccből mutatott sátor egy és ugyanaz...

Előzmény: szaja11 (8807)
caputo1988 Creative Commons License 4 napja 0 0 8808

Köszi a linkeket.

Megnéztem mindet.

Előzmény: szaja11 (8807)
szaja11 Creative Commons License 4 napja 0 0 8807
Előzmény: szaja11 (8806)
szaja11 Creative Commons License 4 napja 0 0 8806
Előzmény: szaja11 (8805)
szaja11 Creative Commons License 4 napja 0 0 8805

Megpróbálom előkeresni. Habár, mivel most sincs felállítva a sátor nem fogom tudni megmondani mennyit lóg be. :-) Viszont le tudom mérni hány deka.

Van az a távirányítós, kör alakú (UFO) ledes sátorlámpám az fel volt akasztva és egy kicsit lehúzta a közepét. Ezért arra gondoltam, hogy elfekvő üvegszálas sátorrúdból szerkesztek bele egy áthidalót és arra lehetne aggatni bármit vagy valamit, akármit.

Ha a nevemre kattintasz van néhány kép erről-arról a hozzászólásaimban. Semmi reklám csak sátrazni jó és az ember örül, ha megoszthatja tapasztalait, ötleteit. Sőt ki is röhöghetik a sok felesleges(nek tünő) vacak miatt.

caputo1988 Creative Commons License 4 napja 0 0 8804

Köszi a választ.

Akkor magyarán maradjak a gyári 3 lukúnál jobb nem lesz az újabb se max a csiptetős.

Előzmény: Bujazliz (8803)
Bujazliz Creative Commons License 4 napja 0 0 8803

Nekem van a belinkelt horgos (2 féle) és az ereszkedő nyolcashoz hasonló nézetű is. Sátorfeszítésre alkalmatlan , kötözésre használják.  Nem lehet lazítani megfelelően az állításhoz. A sík 3 lukú a legjobb.

caputo1988 Creative Commons License 4 napja 0 0 8802

Köszi a választ.

Ha már nem próbáltad ki a ventillátoros lámpát legalább azt meg tudod írni mekkora a súlya nem húzza nagyon le a hálófülkét?

Tegnap megvettem a 20 db 200-as szöget meg a rávaló extra széles alátétet. Kemény 600 ft-ért.

Ahhoz képest bagó amennyiért lehet kapni a gyári megoldásokat.

Gondolkoztam extra kötélzet vásárlásán. 45 ft-ért kapok már 4mm-es madzagot per méter.

Annyiért nem rossz.

De egyenlőre nem hinném hogy kell a gyáriból is kaptam tartalékot majd talán jövőre.

Kötél feszítésre egyenlőre használom a 3 lukas gyári megoldást.

De  gondolkodok rajta hogy cseréljem e valamire.

Két típust találtam az egyik a csiptetős krokodil megoldás a másik a feszítős megoldás többféle kialakítással.

Dobtam be képeket róluk melyiket érdemes venni?

Megnéztem az általad linkelt sátort nem rossz.

Egy árban van az arpenaz 4.2 xl-el.

Aminél a pihenő része meg a nappalija is nagyobb.

S gondolom a sátor anyag is jobb minőségű.

Előzmény: szaja11 (8792)
Pierr_Kardán Creative Commons License 5 napja 0 0 8801

Kínából rendelni mindig kalandos egy kicsit.. :) 

Évek óta rendelek Li-Ion akkukat ettől a sráctól Nyíregyházáról, mindig tesztelt, jó minőségű cellákat kaptam tőle.

Régebben egy hirdetésben hirdette az összes típusú cellát, mostanában több hirdetésben hirdeti a különböző gyártmányú cellákét, van nála bontott cella 400 Ft-tól, új cella 1250 Ft-ig , de mind nagyon jó ár/érték arányú. Érdemes hirdetéseire rákeresni és megnézni az akkukat, mert megéri tőle vásárolni!

Töltőt viszont tényleg Kínából érdemes rendelni, akár az itt már linkelt Nitecore, akár a Liitokala nagyon jó vétel!

Előzmény: vjozso (8796)
Boarhunter Creative Commons License 5 napja 0 0 8800

A 18650-es cellákban a Redilast a csúcs. Drága nagyon de pl. a fegyverlámpában 11 éve használom őket és még mindig többet tudnak mint a nagyobb kapacitású(nak hazudott) kínai portékák.

Előzmény: vjozso (8796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!