Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

F Artur 2010. máj. 4. © 2431

Inkább behaltunk.

A sátrasok csak 25°c fölött mozdulnak, mint a kétéltűek.

Jómagam költöm azt a pénzt, amiből nyaralni kéne. Vettem ma egy 3 polcos összerakható gardróbszekrényt a Fallétól, / kempingvilág / aranyáron.

Előzmény: Crvoyager (2430)
Crvoyager 2010. máj. 4. © 2430

Mi van a sátrasok nem készülnek a szezonra. utra stb. Kihaltatok vagy mindenki kempingezik.

Manac :-) 2010. ápr. 20. © 2429

Kösz' a választ.

Hogy szavajárásod (és B. Istvánét) idézzem; asse nóómáális, aki PB töltőhöz jár.

Ezzennel áttértem LPG-re.

Kikapcs.

Előzmény: iszugy (2428)
iszugy 2010. ápr. 20. © 2428

Nem kell hozzá semmi különösebb törődés.Ugyan úgy használod,mint eddig.Ha a benzinkúton tölteted akkor a kútfej lekapcsolja a töltést amikor tele van,tehát nem tölti túl.A lakókocsis palackom 86-os és simán megtöltik.Mi baja lenne?Nem rozsdás nem sérült...

Mint említettem itt nálunk a kúton szintén 180/liter,de van telep is ahol töltik ott viszont pb-vel és 1200/minden megkezdett kg áron.Ez azt jelenti,hogy ha 3,1 kg akkor annak 4800 lenne az ára!!!Szóval inkább a benzinkút.

A másik fontos dolog:a kutas barátom mondta,hogy a pb gázban előfordulhat kondenzvíz is amitől érzed,hogy lötyög valami a palackban de nem ég a gáz.Olyankor fejre kell fordítani a palackot ,benyomni a szelepet és leengedni a vizet.És utána újra belefér a megfelelő mennyiségű gáz.

Előzmény: Manac :-) (2427)
Manac :-) 2010. ápr. 19. © 2427

Iszugy!

Az LPG igényel bármi többlet törődést a PB-hez képest? Ugyan azok a fogyaztók (rezsó, hűtő, lámpa) a PB-hez való  reduktorral gond nélkül üzemelnek?

Újpesten palack a neten látható áron van, a töltős uriember külön felhívta figyelmem, hogy csak 10 éves korig (nyomáspróba!) töltik a palackot náluk. (mondjuk 2 éve még zokszó nélkül töltötték az ezeréves alu kemping palackomat)

A 3kg os kispalackot 2700-ért töltik, a szomszédos LPG kútnál 180Ft/l az ár (3kg~1020Ft), bizony van különbség.

Előzmény: iszugy (2424)
Crvoyager 2010. ápr. 18. © 2426
Igen szét lehet szedni, de ott belül nem O gyűrű van hanem a kis benyomó tüske végén egy gumi lap. Oldalt a szelepnél nem felejtsd el a biztositó csavart kitekerni, mert különben tönkre vágja a menetet. maga a szelepfészek amit kicsavarsz az tömités nélküli.
Előzmény: Manac :-) (2418)
Manac :-) 2010. ápr. 15. © 2425
Köszi, ha kiürült, próbálkozom vele.
Előzmény: iszugy (2424)
iszugy 2010. ápr. 14. © 2424

Lehet javítani.Szétszeded a szelepet amikor már üres és az o gyűrűt cseréled.

Én ma töltettem 2 palckot 180/L

Előzmény: Manac :-) (2418)
SajtFondue 2010. ápr. 13. © 2423
Mik a szempontok? :-)
Előzmény: Szötyke (2422)
Szötyke 2010. ápr. 13. © 2422
Sziasztok,
tavaly jártam erre, olasz kempingeket keresgélve. Idén is Olaszországba mennénk, de most a Földközi tengerhez szeretnénk menni, Toszkánába. Tudnátok Toszkánában a tengerparton kempinget ajánlani?
köszönöm
Kristóf 210 2010. ápr. 11. © 2421
Sziasztok!

Van egy eladó Skif sátram, nem komplett utánfutó, csak a sátor és a hozzá való felszerelések, a szivacsok, a ponyva, a rudak, és minden egyéb felszerelés az utánfutón kívül. Nagyon szép állapotba van, és az egészért csak 10.000 forintot szeretnék kérni, meg lehet nézni Budapesten, tényleg nagyon szép, minden az eredeti zsákjába van, csak a Skifet más célra szeretnénk kicsit átalakítani. Érdeklődhettek a kristooof@citromail.hu e-mail címen vagy keressétek a 06 30 369 69 29 -es telefonszámon Horváth Zoltánt!
F Artur 2010. ápr. 9. © 2420

Vegyél egy rezsót is, és vigyél magaddal száraz fát is!

Ez tréfa volt, de igaz is lehet. Én ha megyünk a hétvégén bográcsozni még fát is viszek.

Mindenkinek aki utánam szólt:

Bocs, de nem néztem vissza a szólásom után, ami udvariatlanság volt a részemről, ezért mindenkitők elnézést kérek!

Köszönöm a reakciókat. Természetesen más vélemények is vannak, de azért naggyából egy húron pendülünk. Én csak azért vagyok  a gáz ellen, mert világítás, és /sajnos tavajelőtt kis fűtés/ miatt igy is úgy is fizetni kell a villanyt. A vadulókkal nincs mit tenni, hisz nekik evidens a gáz. A '70-es években én is a csehszlovák  kétrózsás kalaptartószerű bőröndös gázzal kezdtem, és örültem, hogy van mivel főzni./ Máig megvan 2 palack valahol a garázs mélyén/ Csak azóta legalábbis én megváltoztam, és 1: mostanában ritkán főzök a nyaralás alatt. 2: ha igen, akkor faszénen. 3: nem vadkempingezek, tehát mindig van villany. 4: kell is, mert világítok, és hűtök. 5: és bár van lakó a családban jó pár éve inkább sátrazunk, ezért a hely a legkevesebb pedig már tetőboxal nyaralunk, tehát nem fér a palackos technika, hisz a biciklik is már a kocsi hátuljára szorultak. Lassan a gyerek sem fér be, a cicusról nem is beszélve.

Még az indukciósról. Én csak azért ellenzem, mert nem célom a kempingnek spórolni, ha az nekem plusz kiadásba kerül. / Egy ismerősnek van egy őskori hűtőszekrénye, amit kidobott a lakásból, mert sokat zabál, de mivel kisteherrel jár nyaralni ezért a kempbe még jó, hisz ott nincs vellanyóra./

Tehát én nem ellensége vagyok a gáznak, csak nem használom.

kezdjétek leporolni a cuccost!!!

Crvoyager 2010. ápr. 9. © 2419
Nem tudom érdekel e valakit,de az osanban akciósak thetford literes wc folyadékok.
Manac :-) 2010. ápr. 9. © 2418

Szerintem is szerencsésebb több lábon állni.

Nyáron a Garda tó mellé szeretnénk menni, nézegetem a kempingeket és érdekes módon nagyon sok helyen csak 4A-t adnak, de találkoztam 3A(!) maximális áramkorláttal is. Volt, hogy a 10A-t külön felárért adták, a 6A benne volt a parcella áránban, tehát nagyon vegyes a kép.

Azt pedig Te tudod a legjobban, hogy előfordulhat áramszünet is, akkor meg fujhatjuk, hiába van bedugva a hosszabbító  a bálványba, nem jön a delej.

A régi magyar alupalack szelepe javítható? Kettőből az egyik szivárog a másik lehet, hogy jó. Privátban küldd el légyszi, hogy az LPG kutakhoz való steckert honnan tudnék szerezni.

A campinggaz palack azt tudja, hogy jó hozzá a színben is passzoló campinggaz reduktor!  :-) Ja, és hogy a VILÁGON MINDENÜTT töltik. (?)

Korábban írtam, hogy nekem ilyen van (occoért vettem) de ma már a lengyelt választanám.

FIGYELEM! a palackokba be van ütve, hogy meddíg érvényes a nyomáspróba (10év).

Aki nem akar meglepetést magának, ügyeljen erre is, mert előfordulhat, hogy valamelyik töltő nem hajlandó tölteni a lejárt palackokat. A vakerán hirdetett oldtimer cuccokkal ez könnyen előfordulhat, a hirdetők többnyire bölcsen elhealgatják a palack nyomáspróbájának dátumát.

Ez ugyan nem biztos hogy általános probléma (nekem Újpesten 2 éve zokszó nélkül töltötték a száz éves alu palackot), de ismeritek Murphi törvényeit, mindíg akkor akadsz problémás kutasba, amikor nagyon kellene a gáz...

Üdv:

Manac

Előzmény: Crvoyager (2417)
Crvoyager 2010. ápr. 8. © 2417
Mit tud ez a palack? Aranyból van. Hát a váci uti töltősnél szerintem sokkal olcsóbb a palack. utoljára vadi uj lengyel kispalack pl 8000ft körül volt rózsával együtt.  Az árat frissiteni kell, de uj és bárhol külföldön is tölthető. Kellékeket is árul.
Előzmény: Manac :-) (2415)
Crvoyager 2010. ápr. 8. © 2416

Szinte mindenben igazad van, bár villanyrezsóm még nincs. (ami késik nem múlik és különben is egy cuccal több vagy kevesebb már nem számit)

Jómagam a gázra esküszöm, de én sokat vadkempingezek.

Viszont lehet elérkezik lassan a sátras kempesek paradicsoma. Egyre több kempingben kétféle villanydijat lehet találni.

Utoljára néhány napja a Vulkán kempingben olvastam. Itt aztán nem szegény sátrasokkal fizettetik ki az általunk lakósok által elhasznált villanyt. Aki klimázik stb az többet fizet.

A lényeg több lábon kell állni, hogy nehogy éhen maradjon az ember egy áramszünet vagy meghibásodás esetén.

Egy 2 kg-os palackkal  szolidan 1-2 hetet simán el lehet főzőcskézni.

Előzmény: F Artur (2410)
Manac :-) 2010. ápr. 8. © 2415
Sziasztok!

Lakókocsis fórumban idevágó hozzászólás sorszáma 15729

A narancssárga hódos barkácsáruházban a 2,7kg-os campinggaz palack "csak" 19990Ft
TIPP
:-(
iszugy 2010. ápr. 7. © 2414

Ennek a részleteit azért elovasnám!Mi volt az ,,ökörség"?

Én vadozok,tehát olyan helyeken nincs villany.A gázzal meg semmi bajom.Be kell tartani a rá vonatkozó szabályokat és semmivel nem veszélyesebb,mint a villany.

Előzmény: F Artur (2409)
speedline 2010. ápr. 6. © 2413
Szerintem egyértelműen érdemes, mert a gyári (Campingaz) üres palack áráért lehet kapni 5 kg-os (ha jól emlékszem ilyet vettem) palackot, töltve + a nyomáscsökkentő.  
Előzmény: SajtFondue (2400)
Manac :-) 2010. ápr. 3. © 2412
Szia Artur!

Szerintem az indukciós edény nem luxus, nekem az 5eFt-os IKEA fazekam vígan működik vele és persze a magyar bonyhádi vaslemezből préselt teflon serpenyő is.
No jó, van a tecsóban pontgyüjtő akcióban beszerzett francia edényem is, az kb 7eFt-ba fájt. Nem veszek svájci hiper edényeket méregdrágán.

Nyugodtan javíts ki, ha tévedésben lennék, abból tanulok mint mindenki más..
Persze vita és a személyeskedés nem ugyanaz. A nagyobb baj az lenne, ha én leírok valami hülyeséget és azt más meg készpénznek venné!

A gáz kontra villany jó kis vitatéma, osztom is álláspontodat jórészt, de lehet olyan szitu is, hogy nem tudsz odébbállni a következő kempingig. Pl Szlovéniában, Bledben a kempingeztünk. A kövezkező kemp a tótól csak jelentősen messzebb lett volna, az áram korlátozása miatt biztosan nem mentem volna másikba. Sokan írták, hogy a Garda tónál sem lehet nagyon válogatni, oda mész, ahol van hely. Pont a Gardánál írta valaki, hogy ahol volt, ott 4A volt a plafon.

Baráti üdvözlettel:

Dénes
Előzmény: F Artur (2409)
SajtFondue 2010. ápr. 3. © 2411

Nem vagyok "vad", normál áramos kempingbe szoktunk menni. :-)) Autóval, sátorral, tehát tv, klíma azért nincs :-)

Meggondolandó amit írtál, köszi!

Előzmény: F Artur (2410)
F Artur 2010. ápr. 2. © 2410

Szia!

Vadkempingezel, vagy nem? Mert ha kempingbe nyaralsz, akkor jön elő a számolgatás. Vásárolsz-e áramot más miatt a kempingtől? Ha kifizeted a napi áramot, akkor nem szabad gázzal szórakozni. Ha fizetsz, akkor nincs gáz, minden elektronyikus. Ez a jövő. Gázzal hiába grammozol,  10 évente statisztikailag felgyújtod a saját sátradat, és ha nem akkor is benned van a félsz.

Én 40 éve  / engem 40 éve görget a kempingvilág / sok helyen sok szarságot kipróbáltam. Tudom, lehúzás a napi kb 700 ft-nyi áram, de fix, és minden műxik.

De ha használsz a lakóautódban /kocsidban, sátradban/ klímát, TV-t, hűtőt, laptpot, nem sorolnám, mert ezer dolog van a mai átlagos nyugatabbra született szomszédnál. Aki mint én is nem megy olyan kempingbe ahol lekapcsol a bizti. Mert biztos vannak még olyan kempek ahol leszintezik az ampert, de hülye aki ott áll meg!!! Én ezer éve nem állok meg ilyen helyen. Aki szereti a korlátokat, az érezze szarul magát amikor főzni akar, és ezért le kell kapcsolni a hűtőt. 

Én világítok, hűtök, picit fözök. A gázt teljesen hanyagolom, pedig  vannak palackjaim, 2 rózsás főzők,  világító harisnyák .

Az indukciós ötletről meg annyit, hogy ha használod, akkor a kempingnek spórolsz, és speci edények kellenek hozzá, ami nem a kempingezés alfája, omegája. egy ilyen edény + 10 000-ft.

Na ! Én azt ajánlom, hogy vegyél egy 2 rózsás normál villanyos rezsót, és fizess elő az áramra. Ja és fogyassz, de ne állj meg olyan kempbe, ahol korlátozzák az áramot! Kempingtársaink negyede már klímát is használ. Szerintetek ők mit szólnának, ha lebaszná az autómatát az ő fogyasztásuk?

Előzmény: SajtFondue (2407)
F Artur 2010. ápr. 2. © 2409

Hát!

"Öreg rókák, mi a véleményetek?"   Homlokegyenest más!! Nemrészletezném, mert félek hogy megharagudnál rám, mert sok ökörséget írtál.

De ha bírod a kritikát akkor beszélhetünk. Természetesen kritikusan, de barátian.

Előzmény: Manac :-) (2408)
Manac :-) 2010. ápr. 2. © 2408
Szerintem a 3 kg töltősúlyú egy kompakt méret., ár/érték arányban optimum
Az újpesti gázosnál a 3kg töltőtömegű 7,2literes palack csak 400 forinttal több, mint a 2kg töltőtömegű. Ha befér a kocsiba válszd a nagyobbikat.

A Kemping Kitchen brossúra szerint a két égővel 122+170 = 297 g/h gázt fogyaszt.
3kg os palacknál ez 10 óra üzemidő maximális terhelésnél.
Zacskós leves 15 perc, paprikáskrumpli max 40 perc, kész ételek melegítése kb. 10 perc. Napi egy órás üzemidővel számolva indokolt a 3 kg-os. h

Öreg rókák, mi a véleményetek?

Egyébként ha viszel egy indukciós főzőlapot, tudsz spórolni a gázon. Viszont ha 4-6 amperes a kempingben az áram, a villanyrezsóval nem biztos, hogy boldogulsz.
Előzmény: SajtFondue (2407)
SajtFondue 2010. ápr. 2. © 2407

Köszi! Hány kg-os palack kellene nekem szerintetek?

2 felnőtt+2 (12 éves ) gyerek, délben és este használnánk 7-8 napot.

fekvőrendőr 2010. ápr. 2. © 2406
Az újpesti korrekt csapat. Nekem közel is vannak.
Előzmény: Manac :-) (2402)
Manac :-) 2010. ápr. 1. © 2405
Bocsi, lehet, hogy mégis 12V-os. Az eladó 24V-ot ír, de a fotón nem az van az adatlapra írva.
Előzmény: Manac :-) (2404)
Manac :-) 2010. ápr. 1. © 2404
Én ilyet vettem tavaly 23eFt-ért néhány éveset.

http://www.vatera.hu/elektrolux_rc1600_camping_huto_166847396.html
RCP1600

Vigyázat, ez itt 24V-os patronnal van, tehát aki akksirol is akarja hajtani, annak ki kell cserálnie a 24V-os patront 12V-osra. Patron ára márkeszervízben 9-10eFt.
Előzmény: papistaf (2401)
Manac :-) 2010. ápr. 1. © 2403
Nyelvtanilag korrigált változat:

Szia!

Én ezt a két céget laláltam Budapesten, árban az újpesti gáztelep a befutó, itt töltenek is.

gáztelep

lángőr

Mondjuk én egy campingaz palackot vettem a praktikus áruházban, kifutó temékként 11eFt-ért (kicsit elkapkodtam, ma már Újpestre mennék).
Ha egyáltalán lelhet valahol Campinggaz palackot kapni, ott 20eFt körül adják, annyival nem ér többbet. Furcsa, de CG márkájú reduktor minden barkácsáruházban van, palack meg nincs hozzá.

Még mindíg dobozban van a Garda6 sátram, talán hétvégén felhúzhatom végre..
Előzmény: SajtFondue (2397)
Előzmény: Manac :-) (2402)
Manac :-) 2010. ápr. 1. © 2402
Szia!

Én ezt a két céget laláltam Budapesten, árba az újpesti gáztelep a befutó, itt töltenek is. Ezek a befutók.

gáztelep

lángőr

Mondjuk én egy campingaz palackot vettem a praktikus áruházban, kifutó temékként 11eFt-ért (kicsit elkapkodtam, ma már Újpestre mennék).
Ma ha egyáltalán lelhet valahol Campinggaz palackot kapni, 20eFt körül adják, annyival nem ér többbet. Furcsa, de CG márkájú reduktor minden barkácsáruházban van, palack meg nincs hozzá.

Még mindíg dobozban van a Garda6 sátram, talán hétvégén felhúzhatom végre..
Előzmény: SajtFondue (2400)