Keresés

Részletes keresés

GBENY0V Creative Commons License 2015.12.09 0 0 8

Nekem van egy M42 - EOS chipes adapter átalakítóm.

Az EOS 350D gépen tökélesen működik.

Az EOS 700D gépemen viszont nem működik, a gép szoftvere le is fagy. Az üzenet:

"sikertelen firmware-frissítés. próbálja újra a frissítést.''

"a firmware memóriakártya frissítést igényel."

 

A neten látom, hogy nemcsak nekem van ez a gondom. És eddig még nem talált rá megoldást senki?

 

Magam arra gondoltam, hogy a fókuszmotorra semmi szükség nincsen és leragasztottam.

Ettől kezdve megszűnt a hibajelenség.

 

Ez lenne a megoldás?

Miért nem jó az eredeti chipes adapter?

 

 

 

nemedy Creative Commons License 2012.02.07 0 0 7

Sziasztok!

Nem tudom mennyire kapcsolódik a fórum témájához, a kérdésem az lenne, hogy van-e valaki aki FD nagyteléket (600 és 800) használ eos vázon. Tekintettel az EF objektívek árára, ilyen beszerzését tervezem. Olvastam hogy ezekhez egy Canadai srác gyárt átalakítót ami tudja a végtelent üveg nélkül is némi kalibrációval.

Ami alapvetően érdekel, hogy felbontásban, képélességben ki tudja-e szolgálni a mai dslr vázakat a 18-21 Mp felbontásukkal.

minden infónak örülnék, illetve ha az említett objektívekből van valakinek elfekvő, jóárasítva megvenném...

 

karas Creative Commons License 2008.09.10 0 0 6
sziasztok!

vettem egy m42es átalakítót ugyan a nikonomhoz, de a kérdés ide vág:
nézegettem a halszemes lomokat, és arra gondoltam hogy kicsit többért tudok venni m42es halszem objektívet.
milyen fotók születnek a nikon d50 + m42es adapter + m42es halszemből?
egy eléggé nagylátószög lesz?

előre is köszi:
karas
Csupachip Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5
Eladó egy eos-m42 adapter
6.000 Ft
voda3602908
Pécs City
aattila Creative Commons License 2002.07.11 0 0 4
Kifogástalanul müködik, nincs az átalakítóban üveg, a 20-as Flektogon viszont csak 5,6 felett ad igazán éles képet.

üdv:
Attila

Előzmény: The Dark One (3)
The Dark One Creative Commons License 2002.07.11 0 0 3
Sziasztok!

Valakinek volt tapasztalata az EOS váz - M42 átalakító - Zeiss Flektogon 20 mm -es obi párosítással?

Működik ez, jó képeket csinál-e (feltételezve, hogy üveg nélküli az átalakító)?

DigitAir Creative Commons License 2002.06.03 0 0 1
Igazad van, tényleg vissza kell keresnem, mert nem lendült be a topic :(
Engem azért érdekelnek ezek az átalakítók, mert mindezt egy digitális EOS-hoz használnám, ahol a "kisebb" hibákat ki lehet korrigálni photoshoppal. A D30 mellett van egy régi Practikám, amihez vannak objektívjeim (m42) és azokat szívesen használnám az EOS-hoz, de feleslegesen nem akarok M42-EOS átalakítóra költeni, ha úgy sem jó... Ki lehet ilyet próbálni valahol?
madjoe Creative Commons License 2002.05.31 0 0 0
:) Jajjde0reg 0-as:):):)

Tenyleg erdemesebb lenne rakeresni, ha telleg erdekel, de:

Elesseg: termeszetesen manualis. Nehnay tipus kijelzi, hogy o elesnek talalja-e a kepet, de ezt sem mindig teszi meg.

Rekesz: a vaz rekeszel mint mindig, bar en ilyenko fullmanual szerettem hasznalni (egyebkent is, hisz foleg a speci dolgok miatt kellett)

Altalanos problemak: ha van benne lencse, romlik a minoseg, meghozza elegge, ha lencse nelkuli, akkor a filmsik objektiv tavolsag valtozik meg... (vegtelen). ezek kikuszobolhetetlenek a 10.000HuFos hatar alatt, 200.000HuFert meg mar nem kell atalakito.

EOS-FD: gondolkoztam rajta, de nem. Inkabb tartok (azaz mar nem) egy FD-s gepet is.

EOS-M42: nehany egeszen kulonleges m42es obihoz hasznalnam, de nincsenek ilyen obijaim. Ha lenne pl 1000mmes em, bizti aldoznek az atalakitora. Egy jobb muszeresz konnyen meg tudja csinalni.

byte

Előzmény: DigitAir (-)
DigitAir Creative Commons License 2002.05.30 0 0 topiknyitó
Tudom, tudom, már volt erről szó több topicban is, de minden lényeges kérdést/választ megkeresni, hát hogy is mondjam... Azért indítottam ezt a topicot, hogy bárki rögtön megtalálja, ha erre a témára vágyik.
---------
Szóval, szeretném tudni hogy miként működnek, mennyire megbízhatóak és hol, mennyiért lehet beszerezni ilyen átalakítókat. Megéri-e venni a több százezer forintos EOS teleobjektív vagy makroobjektv helyett egy EOS-M42 vagy EOS-FD átalakítót és egy menetes vagy FD-s lényegesen olcsóbb objektívet? Hogy működik ilyenkor a rekeszbeállítás ezeken a gépeken? Stb, stb...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!