Keresés

Részletes keresés

labirintus1 Creative Commons License 3 napja 0 0 1998

Örülök, hogy jól sikerült a kirándulás. 

Szerintem, általában azért segítőkészek az emberek. Viszont rengeteg féle ember lakik itt, akik sokszor csak rövid időre jönnek és nem is feltétlenül beszélik azt a nyelvet, amin próbálkozol. 

Előzmény: szonjamary74 (1997)
szonjamary74 Creative Commons License 6 napja 0 1 1997

Sziasztok!

Először is szeretném megkösszönni a sok hasznos tanácsot!Brüsszel szuper volt!Nagyon jó döntés volt a transzfer a reptértől a hotelig.Ezt érdemes átgondolni másoknak is,hogy akartok e hulla fáradtan kóborolni? Akár oda érkezéskor akár visszafelé.. Mi az első nap a belvárost választottuk,mert közel volt a Hotelhez (a hotel is szuper jó volt csak ajánlani tudom Hotel/Motel One Brüsszel). Második nap tömegközlekedtünk 24órás jeggyet vettünk 3-an 22.50€ .Aprónk nem volt csak fémpénzt fogad el az automata vagy bankkártyát.Az én kártyámat nem fogadta el a gép,így nekiáltunk kéregetni,hogy vki adjon a papírpénz helyett fémpénzt😀végül véletlenül pont egy magyar család jött akik kint élnek ők megvették nekünk a jegyeket kártyával mi pedig kifizettük nekik. Amúgy nem túl segítőkészek az emberek... A tömegközlekedés szuper volt! Az atomium tényleg nem nagy durranás,de ennek tudatában nem ért minket csalódás... A főtér és az épületek gyönyörűek! A gofrival óvatosan mi a legfinomabbat a gofri gyárban ettük. A sültkrumpli nekünk nem volt egy nagy durranás,de lehet,hogy csak többet vártunk..

Zs... Creative Commons License 2018.01.12 0 0 1996

Nos ez látod nekem sem, pedig kiváló ötlet, úgyhogy ezúton is köszönet érte ;o)

Előzmény: Kőkapu1 (1995)
Kőkapu1 Creative Commons License 2018.01.12 0 1 1995

Köszönöm szépen mindkét tanácsot! Eszembe sem jutott volna a hírlevélre felíratkozni :O 

Felíratkoztam, és figyelni is fogom. 

Előzmény: Zs... (1993)
Irenee Creative Commons License 2018.01.12 0 1 1994

Fel lehet iratkozni hírlevélre, és szólnak ha megnyílik az új időszak

Előzmény: Kőkapu1 (1992)
Zs... Creative Commons License 2018.01.12 0 0 1993

A második a helyes megoldás, egyszerre nyitnak meg hosszabb időt. Úgy kb masfel-ket hónappal előbb szoktak, tehát mivel most március 24-ig van időpont, a következő időszak megnyitása hó végén, következő hó elején várható. Érdemes napi szinten ránézni, mert a legolcsóbb, 5€ jegyek elég hamar  elfogynak.

Előzmény: Kőkapu1 (1992)
Kőkapu1 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 1992

Sziasztok!

Azt esetleg tudja valaki, hogy március 24-e utáni időpontra mikortól lehetséges jegyet venni online a flibco buszra? 

Korábban utaztunk már velük, de már fogalmam sincs, hogyan működik. Folyamatosan, bizonyos időközönként nyitnak meg x hetet, vagy majd mondjuk február végén augusztus végéig? 

olivam Creative Commons License 2018.01.11 0 0 1991

Ha kicsit visszaolvasol, nemrég már ezt kiveséztük, igen, megszakítható az út ugyanazon a vonalon, vagyis Brüsszel-Oostende között leszállhatsz pl. Gentben. De az ugye világos, h csak a hétvégi oda-vissza jegy (= weekendbiljet) olcsóbb, a standard nem?

Az autóbérlést azért nem ajánlanám, mert a városokban kacskaringózni, parkolóhelyet találni elég rémálom.

Előzmény: Rune2112 (1990)
Rune2112 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 1990

Aha, most már látom a sima Standard Ticketnél, hogy all day. De gondolom ez nem megszakítható. Mármint gondolom nem tehetem azt meg, hogy megveszem Brüsszel-OOestende között a jegyet, de közben leszálló Brugge-ban és Gentben is egyszer majd visszaszállok? Elég drágára jön ki ha külön szakaszokra egyesével kellene megvenni a jegyet. Most már autó bérlésen is elgondolkoztam, De 1-2 oldalon rémisztő dolgokat olvastam, hogy milyen a belga vezetési stílus...erről van vkinek tapasztalata?

Előzmény: repvez (1981)
BaraMaraFara Creative Commons License 2018.01.08 0 0 1989

Megfontolandó, köszönöm!

olivam: Az Atomium-ot mindenképpen szeretném megnézni. Sajnos az oda-vissza út elég sok időt elvesz, de ez egy olyan "látnom kell" dolog...

showtimes: Ez esetben az épület külső homlokzatában fogok gyönyörködni... :)

Előzmény: bilek (1986)
showtimes Creative Commons License 2018.01.08 0 0 1988

EU Parlamenthez kalkuláld be, hogy Európa egyik legjobban védett épülete, a gatyádat is kétszer átvizsgálják belépés előtt... Néhány hete hivatalos dolgom volt a Berleymontban (kvázi EU kormány székház, ahol a biztosok irodái vannak), a bejáratnál várt egy EU hivatalnok kísérő és a biztonságiak jobban szőröztek, mint a reptéren.

Előzmény: BaraMaraFara (1982)
olivam Creative Commons License 2018.01.08 0 0 1987

A Bourse-tól premetro (=villamos, a föld alatt megy, 3-as, 4-es számú) a Midibe, de talán ha 3 megálló, gyalog sincs messze. Amúgy tényleg érdemes átgondolni, mennyit akarsz közlekedni, a sztenderd látnivalók közül az Atomium/Minieuropa van a város szélén, a többi nagyjából gyalogtáv.

Előzmény: BaraMaraFara (1985)
bilek Creative Commons License 2018.01.08 0 0 1986

Én most terveztem meg egy sétát ami úgy néz ki, hogy flibco busztól metró fel az Atomiumig, séta át a parkon, metro le a Trone állomásig, innen séta a palota GP felé, majd le a pisilősig, moeder lambic sörözés és innen már simán megvan a Flibco gyalog.

Összesen kell 2db metrojegy, felesleges a napijegy, ha sokkal többet nem akarsz megjárni.

Előzmény: BaraMaraFara (1985)
BaraMaraFara Creative Commons License 2018.01.08 0 0 1985

Köszönöm!

Lényeges az bizony! Ha eljön a pillanat és már nagyon feszít ott belül valami (és az nem a hazaszeretet), akkor jó tudni, hogy hová fordulhat az ember... :))

Parlament info-t köszi.

Ez a 24 órás jegy minden STIB járatra érvényes? Mert akkor az elég kedvezőnek tűnik a single ticket-hez képest? Ha jól sikerült rákeresnem, akkor most 7,50€-ba kerül a 24 órás jegy, míg az egy útra szóló 2,10€-ba.

A napi séta Grand Palac-on fog befejeződni. innen hogy a legegyszerűbb kijutni a Midi állomásra?

Előzmény: olivam (1983)
Fogibaby81 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 1984

sztem a flibco buszon nincs töltő...nem rémlik

de a reptéren van-az tuti

olivam Creative Commons License 2018.01.08 0 0 1983

A wc-re itt tudsz rákeresni, ha oldalt bejelölöd: http://www.brussels.be/map-brussels (hogy a leglényegesebbel kezdjem) :-)

A Parlamentben meg lehet nézni a plenáris üléstermet a megadott időpontokban, és ettől külön van a Parlamentárium.

Bankkártya kb. mindenhol.

Bkv-jegyet automatából is lehet, a kínálatban elég könnyen el fogsz igazodni: választhatsz 1 óráig érvényes single ticket-et vagy 24 órás jegyet (a többi opcióhoz Mobib-kártyát kéne csináltatni, turistának nem érdekes).

BaraMaraFara Creative Commons License 2018.01.08 0 0 1982

Sziasztok!

Brüsszellel kapcsolatban lenne néhány kérdésem, ami triviális lehet azoknak, akik már jártak ott, de én még Brüsszel-szűz vagyok...

- Helyi közlekedési jegyeket automatából lehet/érdemes vásárolni, vagy a helyi "BKV" pénztáraknál? Vagyis: zöldfülűként el lehet igazodni a kínálatban?

- Gondolom, hogy a food track-es gofri árusnál készpénzzel kell fizetni, de amúgy azért meg lehet élni bankkártyával?

- Nyilvános illemhelyekkel mennyire ellátott a város? Tudom, hogy a férfiaknak több Eco-Toilet áll rendelkezésre, de a hölgyeknek az nem biztos, hogy megfelelő megoldás...

- Flibco buszokon van valamilyen telefon töltési lehetőség? Akár 220V, akár 5V-os csatlakozással.

- Az EU parlament épületeibe belehet jutni nem hivatalos, hanem csak "bámészkodós" ügyek miatt?

Köszönöm.

repvez Creative Commons License 2018.01.05 0 0 1981

Csak napi jegy van  tehát nem ugy szól a jegy, hogy a pl 15:30-as vonatra hanem a január 6.-ai napra bármelyik azon a vonalon közlekedő vonatra.

Arra az érdemes figyelni, hogy a jegyen az sem szerepel , hogy melyik vágányról indul a vonat.

igy a kijelzőn mindenképp meg kell keresni, hogy melyik vágány.

Bár mi még igy is majdnem lekéstük a vonatot, mert kimentünk a peronra  ahova irta és meg is kérdeztük az ott várakozokat, hogy jó helyen vagyunk e és mindenki helyeselt, hogy innen indul majd 3 perccel az indulás elött még sehol nem volt a vonat  és átnézve a többi peronra láttuk, hogy az egyik bennt álló vonatra van kiirva az ahova mennénk megint kérdeztük hogy akkor az melyik vonat és akkor kezdett el mindenki átrohanni arra a vágányra  még a helyiek is.

ugyhogy a változtatás jogát itt is fenntartják.

Előzmény: Rune2112 (1979)
szonjamary74 Creative Commons License 2018.01.05 0 1 1980

Sziasztok! A meglepi tökéletes volt egy hét és ott vagyunk :)

Rune2112 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 1979

Igen, én is így értettem valahogy a leírásból, hogy oda vissza útra érvényes, tehát ha több állomásra megyek akkor az úgy nem. De ezt a napi jegyet nem egészen értem. Van napijegy vonatokra? mert ilyet nem találtam.

Előzmény: repvez (1978)
repvez Creative Commons License 2018.01.04 0 0 1978

Simán belefér csak jol kell szervezni a dolgokat és megnézni  a menetrendet.

Nekem  3 napba belefért  első nap brusszel  második nap  délelött gent és délután lementem arlonba majd onnan 3. nap luxemburg majd  vissza arlon és  kovetkező hajnalba vissza a reptérre.

gentbe fél óra a vonat menet idő és oránként megy. a hétvégi féláras jegy csak oda vissza utra érvényes  csak oda utra teljes áru van csak és nem tudom, hogy  ugyan azzal a jeggyel  gentbol tovább lehet e menni vagy ujat kell venni.

Mivel napi jegy van , de ha már a kaller érvényesitette onnan nem tudom, hogy  érvényes e további utazásra is vagy nem.

Ha már menetrendek akkor tud valaki  infoval azzal kapcsolatban, hogy a környező országokbol  hogyan érdemes  olcson  eljutni belgiumba  charleroi on kivül?  frankfurt hahn reptérről  vagy valamelyik másik  közeli reptérről ahova megy pestről olcsó járat és van  vonat vagy busz kapcsolat  onnan vagy luxemburgba vagy arlonba?

Előzmény: Rune2112 (1977)
Rune2112 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 1977

Sziasztok!

Március 15-19-ig leszünk Belgiumban, tehát összesen 3 egész napunk lesz. Szeretnék mindenképp kimozdulni Brüsszelből is. Érdekelne, hogyha 1 napot szánnánk Brüsszelre, aztán 1 napra gondoltam Gent/Brugge (esetleg OOstende?), akkor 3 napba még bele lehet-e sűríteni Antwerpen-Leuvent? A szállást is úgy gondoltam hogy mindennap máshol lennénk nem végig Brüsszelben. És ha igen, erre az útitervre érdemes végig vonattal menni? A vonatnál a hétvégi jegy használható ilyenkor ha több állomáson is megállunk? előre is köszi a válaszokat!

glacibacsi Creative Commons License 2017.12.18 0 0 1976

Köszi! Eldőlt. Múzeumnézőbe megyünk...

Előzmény: repvez (1975)
repvez Creative Commons License 2017.12.17 0 0 1975

A mini europánál mindenképp  jobb választás sztem a  repülös muzeum  és olcsobb is, de az  első repülöktöl a F16-osig minden gép  ki van állitva, igaz eléggé sürün igy nem nagyon lehet jó fotókat késziteni, de mindenképp  jó volt közelről látni  egy Hurricant és egy Spitfiret.

Az épület tuloldalán meg az autoworld van , ha az autók is érdekelnek.

Az atómiumtól metróval az Arts loi megálloig menve  kb 1km re van a muzeum az EU parlamant mellett halad el az ember.

Előzmény: glacibacsi (1968)
Fogibaby81 Creative Commons License 2017.12.17 0 0 1974

mennyire volt olcsó?

mi 6000 ért vettük odavissza/fő

Előzmény: glacibacsi (1972)
showtimes Creative Commons License 2017.12.15 0 0 1973

Le tud lassulni hivatalkezdés és hazaindulás után, de nem vészes (bár én Zavantemről repültem eddig mindig, Charleroi messzebb van).

Az emlegetett múzeum nem csak a légierő múzeuma, hanem a belga hadseregé, csak a repülők a meghatározók a csarnokban.

Ha az adventi fényekre kíváncsi vagy lapozz vissza kicsit, feltettem egy kis videót a Grand place idei díszkivilágításáról.

Előzmény: glacibacsi (1968)
glacibacsi Creative Commons License 2017.12.14 0 0 1972

Igen tudom, de volt a Ryanair-nek egy kihagyhatatlan ajánlata...

Előzmény: Fogibaby81 (1970)
Fogibaby81 Creative Commons License 2017.12.14 0 0 1971

Fogibaby81 Creative Commons License 2017.12.14 0 0 1970

lehet,hogy késő és foglaltál már-de a wizzair nek van járata reggel 6kor és este 9kor vissza-ahhoz ráérsz a 18:30 as flibco busszal visszamenni a reptérre és rengeteg időd lesz-ha esős az idő akkor több is mint elég :D

Előzmény: glacibacsi (1965)
Fogibaby81 Creative Commons License 2017.12.14 0 0 1969

remélem megtaláltad...tegnap mi jót szívtunk az esőben-bolyongtunk össze-vissza,kitáblázva semmi,info pultok zárva...bár a gépet esélytelenek lettünk volna lekésni,mivel 2 órát késett hazafelé...kemény volt...

amúgy pedig gyönyörű volt Brüsszel,nagyon tetszett-főleg ez az adventi időszak,vásár,díszek-hihetetlen jó a fényjáték a Grand Palace-on-ezt mé nem ártana onnan eltanulni :)

Előzmény: labirintus1 (1963)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!