Keresés

Részletes keresés

Bambusznád Creative Commons License 5 napja 0 0 1734

Akkor tényleg jobb, ha csak nézitek :)

Antwerpen nekem tetszett, ha belefér a programba, szerintem nézzétek meg. (Gentben még nem jártunk)

Előzmény: Kőkapu1 (1733)
Kőkapu1 Creative Commons License 5 napja 0 0 1733

A hideg víztől azért félek, a nagy elég hamar megfázik, és nem szeretném, hogy rögtön a nyaralás elején (5 éj Brugges és 4 éj Brüsszel).

Tournai katedrálison gondolkodom még (és persze Gent és Antwerpen Antwerpen).

Előzmény: Bambusznád (1732)
Bambusznád Creative Commons License 5 napja 0 0 1732

Hosszú, széles homokos part van, jó időben biztos sokan vannak. Ha helyiek, akkor ők már megszokták a hideg vizet :)  (mi szeptember végén voltunk, azért ilyen kihalt)

De, ha szerinted a gyerkőcök jól bírják inkább vigyetek ti is ilyesmit.

Előzmény: Kőkapu1 (1731)
Kőkapu1 Creative Commons License 5 napja 0 0 1731

Akkor csak megnézzük :)

Előzmény: Bambusznád (1728)
Kőkapu1 Creative Commons License 5 napja 0 0 1730

Most a Yahoo-n jövő csütörtökre 26 fokot jósolnak, abba belefér :)

Előzmény: Bambusznád (1729)
Bambusznád Creative Commons License 5 napja 0 0 1729

Szerintem benne van az árban, mert csak egyféle belépőt lehet kapni.

Fürdőruhát pedig érdemes vinni, ha nem kívülről akarjátok (vagy csak a gyerekek) nézni a csúszdát és a medencét :)

Persze, ha az időjárás is olyan, Belgiumban sosem tudni :)

Előzmény: Kőkapu1 (1726)
Bambusznád Creative Commons License 5 napja 0 0 1728

Attól függ ki mennyire bírja a hideget :)

Most 18 fokos a víz Oostende-nél.

Előzmény: Kőkapu1 (1727)
Kőkapu1 Creative Commons License 5 napja 0 0 1727

Jut eszembe: az Északi-tenger mennyire alkalmas fürdésre?

Én azt gondoltam, semennyire, de képeket nézegetve láttam ott strandot is. Namost a tengerhez mindenképp el akarunk menni, megnézni Oestendét, és a villamossal elmenni valameddig (5 éjszakát töltünk Bruggesben, abba belefőzni), ha pedig a gyerkőcök meglátják, hogy strand van, akkor lehet ők is bele akarnak menni (nyilván időjárás függő).

Kőkapu1 Creative Commons License 5 napja 0 0 1726

:) Kissé zizi vagyok ma, már ott jár az eszem.

Szóval olyasmi érdekelne, hogy a belépőben benne vannak-e a delfines, fókás bemutatók (most úgy tűnik, hogy igen, de mintha előzőleg - mikor még a júliusi utazásra készültünk - még nem lett volna benne)?

Aztán láttam olyan képeket, hogy egy medencében, ahol csúszda, és egyéb vízi játékok vannak, a gyerekek benn vannak. Tehát akkor érdemes strandfelszereléssel(fürdőnadrág, törülköző) készülni? 

Azt már megtaláltam, hogyan lehet eljutni :)

Köszi!

Előzmény: Bambusznád (1725)
Bambusznád Creative Commons License 5 napja 0 0 1725

De mi a konkrét kérdés? Milyen információra lenne szükséged?

Előzmény: Kőkapu1 (1724)
Kőkapu1 Creative Commons License 5 napja 0 0 1724

Van valakinek információja erről:

www.boudewijnseapark.be 

Sajnos a honlap csak belga és francia nyelvű, emiatt csak nagyjából tudom megérteni.

Thomas Creative Commons License 2015.07.25 0 0 1723

Csak megerôsítem, ma 14-15 fok volt Brüsszelben! Élveztük 3hét otthoni höhullám után!

Előzmény: olivam (1719)
Kőkapu1 Creative Commons License 2015.07.08 0 0 1722

Köszönjük! Ma reggel már Bruggesben ébredtünk volna :(

De nem hiába maradtunk itthon: a nagy már túl van rajta, de a kicsin tegnap jöttek ki az első pöttyek. :(

Előzmény: olivam (1721)
olivam Creative Commons License 2015.06.27 0 0 1721

Óóó :-( Jobbulást!

Előzmény: Kőkapu1 (1720)
Kőkapu1 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 1720

Köszi! 

Sajnos kénytelenek vagyunk itthon maradni, mert az egyik gyerek bárányhimlős lett, és egyrészt az sem biztos, hogy ő meggyógyul addig, másrészt, ha a kicsi (vagy én, mert még én sem voltam) is elkapja, akkor rajta éppen ott jönne ki.

:-( 

Előzmény: olivam (1719)
olivam Creative Commons License 2015.06.26 0 0 1719

Július elejére (most) 30 fokokat jósolnak, rövidnadrágot mindenképpen vigyetek :-) Amúgy nyáron kb. 15 és 35 fok közt bármi előfordulhat, akár egy nap alatt is, széllel-esővel. A meleg melegebbnek, a hideg hidegebbnek érződik. Változékony az idő, az előrejelzések nem túl megbízhatóak, jobb mindenre felkészülni :-)

Előzmény: Kőkapu1 (1718)
Kőkapu1 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 1718

Egyébként ez az időjárás hogy van? Milyen idő van nyáron Belgiumban? Tavaly áprilisban voltunk néhány napot Brüsszelben, és nagyon szép tavaszi idő volt, még olyan is előfordult, hogy pólóban voltunk, és csak egyszer esett. Idén oda megyünk nyaralni, kilenc napra, július első felében, mert nagyon megtetszett, és szeretnénk jobban megismerkedni az országgal. De most elbizonytalanodtam, hogy mégis milyen ruhákkal készüljek? Nyilván esőkabáttal mindenképpen, és gondolom este a pulóver is elkél, de a rövidnadrágot teljesen felesleges elvinni? Ja és úgy, hogy egy hét és egy négy éves gyerekkel megyünk. 

Előzmény: Thomas (1717)
Thomas Creative Commons License 2015.06.16 0 0 1717

így jár az aki kulcsra zárt szekrényben tartja a nyári holmit. Mire elôveszi, elmúlt...

viszont erre kéretik figyelni: 

http://plandecirculation.be/fr

bozsori Creative Commons License 2015.06.14 0 0 1716

Az idei nyárról lemaradtam. ;-(

Előzmény: Thomas (1714)
Lex De Boer Creative Commons License 2015.06.05 0 0 1715

Es a tavalyira emlékszel? Ha jol rémlik augusztus 7-re esett. :)

Előzmény: Thomas (1714)
Thomas Creative Commons License 2015.06.04 0 1 1714

Most pénteken nyár lesz! Jöttök??

Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.06.01 0 0 1713

A múlt hét második felében eltöltöttünk 3 napot Brüsszelben. Az idő nagyon vacak volt, napot csak szombaton délután láttunk, esőt meg minden nap, a szél eléggé fújt és jó hideg volt, de azért megtettük a kötelezőket.

Megnéztük a pisilő szentháromságot

Megkóstoltuk a jó belga söröket, a homárt és a steaket

Megnéztük az Atomiumot, megkóstoltuk a finom csokikat

Jövőre is megyünk, de kizárólag nyár közepén, hátha meglesz a 20 fok és nem fog esni az eső...

wendeg Creative Commons License 2015.05.11 0 0 1712

Köszönöm, akkor úgy tűnik, hogy a 65+-osok 08.31-ig mind Leuven-ben, mind Gent-ben, mind Brugge-ben a helyi tömegközlekedést ingyen használhatják (Brüsszelben viszont nem).

A vasúti pótjegyre vonatkozó kérdésemet most küldtem el a belga vasúttársaságnak, ha válaszolnak, majd közzéteszem, hátha mást is érdekel.

A reptéri transzfer az én augusztusi időpontomra egyik irányba 5 Euro/fő, vissza meg 10 Euro/fő, így jött ki a 15 Euro. A Wizz-nél szintén 15 Euro + kezelési ktsg.   

Előzmény: Lex De Boer (1711)
Lex De Boer Creative Commons License 2015.05.10 0 2 1711

Szervusz,

A De Lijn a flamand, a TEC pedig a vallon "volàn", a STIB/MIVB pedig a "BKV". Brusszel kivételével a vàrosoknak nincs sajàt kozlekedési tàrsasàga, a helyi és helykozi szàllitàst az a cég végzi, ahol a vàros talàlhato. Roviden az osszes flamand vàrosban a De Lijn* jàrmuvei jàrnak, igy a szabàlyok, lehetoségek és kedvezmények is ugyanazok.

Brugge, Gent, Leuven flamand vàrosok, csakugy mint Antwerpen vagy Genk. Erdemes megnézni utazàs elott a térképet, be van jelolve a flamand-vallon hatàr, amely Brusszel alatt huzodik nagyjàbol vizszintesen, nyugat-keleti irànyban.

*Dölejn-nek kell ejteni. Ez akkor fontos, ha keresel egy àllomàst vagy pénztàrat, a magyarul kiejtett lijn-t vagy delijn-t nem fogjàk érteni.

Előzmény: wendeg (1709)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.05.09 0 0 1710

Flibco-nál időben megvéve csak 10 euro/fő a returjegy Brüsszelbe.

Előzmény: wendeg (1709)
wendeg Creative Commons License 2015.05.09 0 0 1709

Szeretném, ha valaki el tudna igazítani a belga városok tömegközlekedési vállalatai és főleg azok díjszabásai között. Amit eddig látok a neten: Van az STIB/MIVB (csak Brüsszelben?) a Lijn (pl. Leuven-ben, Gent-ben és még hol?), a TEC (nem tudom hol) és van pl. a Flibco, amely a Charleroi-Brüsszel transzfert bonyolítja.

Kérdésem lényege: A Lijn honlapján azt olvasom, hogy 65 éves kor felett 2015. 08. 31-ig ingyenes az utazás az év eleji tarifaváltozás miatt. Ezek szerint Gent-ben és Leuven-ben is ingyen utazhatok, ha 65+ vagyok? És mi a helyzet Brugge-ben? És Brüsszelben? Ezekben a városokban nincs valami 65+-os kedvezmény?

A 10-es jump gyűjtőjegyet (vagy inkább kártyát), valamint a vasúton a senior ticket lehetőségét (hétköznap 9 után) már ismerem, és azt is, hogy ha 9 előtt szeretnék utazni, akkor állítólag lehet valami kiegészítő jegyet venni, de azt nem tudtam kideríteni, hogy ez mennyibe kerül?

Egyébiránt a reptéri transzfer tekintetében a Flibco és a Wizzair transzferek között én nem látok túl nagy különbséget, csak annyit, hogy a Flibco buszok félóránként járnak, a Wizzair-es transzfer pedig a gépek érkezéséhez/indulásához igazodik. Net-en, időben megvéve a jegyet mindkettőnél 15 Euro/fő egy retúr. Ha esetleg csomagszállítási szabályok vagy tömegnyomor-veszély tekintetében tudtok valami szignifikáns különbséget, azt is írjátok meg. Köszi.

Thomas Creative Commons License 2015.05.08 0 0 1708

http://en.yelp.be/biz/delirium-caf%C3%A9-bruxelles-2

HoursMon10:00 - 4:00Tue10:00 - 4:00Wed10:00 - 4:00Thu10:00 - 4:00Fri10:00 - 4:00Open nowSat10:00 - 4:00Sun10:00 - 2:00

Előzmény: Pierr_Kardán (1705)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.05.08 0 0 1707

Köszönöm! Megkeressük :-)

Előzmény: bozsori (1706)
bozsori Creative Commons License 2015.05.07 0 0 1706

A kutyáért lásd a #1422 hozzászólást.

Előzmény: Pierr_Kardán (1705)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.05.07 0 0 1705

A hónap végén megyünk 3 napra Brüsszelbe. A szokásos pisilős szobrokat meg szeretnénk nézni, a kisfiú és a kislány helye meg is van. Azt tudja valaki, hogy a pisilő kutya szobor merre van?

A Delirium Tremens mettől meddig van nyitva? Nyitvatartási időben szeretnék arra járni, miközben megyünk a pisilő kislányhoz, be akarunk ugrani a Delirium Tremensbe is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!