Keresés

Részletes keresés

labirintus1 Creative Commons License 1 napja 0 0 1817

Szerintem, visszaváltani nem lehet a kártyát, de 5 évig érvényes.

Próbáltam a STIB honlapján valamit találni arról, hogy lehet-e ketten utazni a kártyával, de nem találtam erről semmit. Mikor veszitek a kártyát, kérdezzétek meg az eladót, hogy lehet-e rá 2 napi jegyet tölteni. Általában tudnak angolul azokban a Kioskokban, ahol árulják magát a kártyát.

Előzmény: Kittim (1816)
Kittim Creative Commons License 2 napja 0 0 1816

sziasztok, tudnatok abban segiteni, hogy ha veszunk 1 napos MOBIB kartyat metrozashoz, akkor az 5 euros kartyakoltseg visszavalthato vagy sem? arra van lehetoseg, hogy egy kartyaval ketten utazzanak (mint pl Isztambulban)?

koszonom elore is.

Irenee Creative Commons License 2 napja 0 0 1815

.origo.hu/utazas/hirek/20160502-ingyen-lesz-a-turistaknak-a-brusszeli-tomegkozlekedes.html

hunylac Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1814

Döbbenet, amit ma Brüsszelben történt. Felfoghatatlan...

cscs0827 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1813

Nagyon nem jó ezt hallani. Sajnálom :-(

Előzmény: Lex De Boer (1810)
Lex De Boer Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1812

Igen, ez igy kerek, de:

1. nem àllitottam, hogy magyar volt.

2. azért irtam nyulfarknyi infot, hogy akinek felkelti az érdeklodését az utànanézzen. Làtod, mukodik!

Előzmény: showtimes (1809)
Lex De Boer Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1811

Szia D,

Majd irjunk!

Előzmény: wdriver (1808)
Lex De Boer Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1810

Koszi kérdésed, nem igazàn. Sajnos nem, nagyon kozel voltam. :(

Előzmény: cscs0827 (1807)
showtimes Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1809

Egy nagyobbacska pontosítás, a hölgy nem volt magyar, becsületes neve Habsburg Mária, német és szerencsétlen II. Lajos király felesége volt egy rövid ideig - erre utal a flamand megnevezése, a magyarok egyébként kimondottan utálták, a mohácsi csatavesztés másnapján összepakolta a királyi kincstárat és megpucolt nyugatra ( mint most az orosz oligarchák, ha szorul a hurok). A krónikák szerint léha életet élt (Magyarországon)

Azért ment Németalföldre, mert az akkor éppen Habsburg uralom alatt állt... A flamandok kedvelhetik, de nem a magyarok, ráadásul mivel a házasságából nem született gyermek kihalt a magyar királyi család férfi ága és a korona a Habsburgokra szállt...

Előzmény: Lex De Boer (1806)
wdriver Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1808
:-(
cscs0827 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1807

Szia! Jól vagy? Remélem, messze voltál az eseményektől!

Előzmény: Lex De Boer (1806)
Lex De Boer Creative Commons License 2016.03.14 0 0 1806

Tömör, informàciodùs, mégis szorakoztato. Gratulàlok!

Egy apro kiegészitést tennék, mert kevéssé közismert.

Az 1500-as években Németalföld kormànyzoja egy hölgy volt, akit ugy hivtak, hogy Maria van Hongarije (flamand), Marie de Hongrie (francia) azaz Magyar Mària. A székhelye Antwerpen volt, amit rendesen fel is viràgoztatott, viszont - a helyi legendàrium szerint - nagyon félt a tüztöl.

Történt egyszer, hogy egy vihar alkalmàval villàm csapott egy toronyba és az leégett a környékén lévö hàzakkal egyetemben. Ekkor költözött àt Brüsszelbe és azota ez a vàros a mindenkori uralkodo székhelye és igy lett fövàros is.

Még egy aprosàg; biztos sokan olvastàk a blogot és magukban mormolva elmondtàk, hogy "manöken pisz". Nos, ez teljesen helytelen. Manneken (archaikus - fiucska, kisfiu flamandul), a szo végi "n" az néma, az ejtése pedig megegyezik az iràsàval: manneke. A pis az pedig pisz, ott nincs vita. ;)

Előzmény: hunylac (1804)
Irenee Creative Commons License 2016.03.14 0 0 1805

Nagyon érdekes, tartalmas, és számomra megható útleírás, köszönöm szépen.

Előzmény: hunylac (1804)
hunylac Creative Commons License 2016.03.14 0 3 1804

Tavaly szeptemberben Édesanyámmal tettünk egy rövid kis 3 napos kirándulást Belgiumban, azon belül Brüsszelben, Gentben és Bruggeben. Az útról írtam egy útibeszámolót, amit szívesen megosztok, hátha hasznos azoknak, akik ide terveznek utazni:

http://rokavar.blogspot.hu/2016/03/brusszel-gent-brugge.html

ancsitibi Creative Commons License 2016.03.07 0 0 1803

Köszönöm.

Megnéztem 24,50 az Európa parkba és az Atomiumba egy felnőtt kombinált-jegy.

Kőkapu1 Creative Commons License 2016.03.07 0 0 1802

Mi a Mini-Europa pénztárában vettük a kombinált jegyet, és szerintem ugyanígy az Atomiumban is lehet kapni. A minieurope.com oldalon fenn vannak az aktuális árak. 

Előzmény: ancsitibi (1801)
ancsitibi Creative Commons License 2016.03.07 0 0 1801

Sziasztok!

Abban tudnátok segíteni, hogy hol lehet a kombinált jegyet megvenni a Mini-Európa parkba és az Atomiumba? És mennyibe kerül?

Kőkapu1 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1800

Csokiboltok, és az összes szuveníres nyitva van vasárnap is.

Előzmény: boris73 (1799)
boris73 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1799

Köszi, megnézem ezeket. Egy ilyen akciós vasárnap reggel megyek - este jövökre fizettünk csak be. Gondolom kajáldák, meg csokibolt esz nyitva :-)

Előzmény: zoilee (1798)
zoilee Creative Commons License 2016.02.26 0 0 1798

Szia!

Vannak nyitva (élelmiszer) boltok vasárnap, pl. Carrefour express, Delhaize. Tipp: keress rá a Google-térképen ezekre a láncokra, majd klikk a térképen kiválasztott üzletre és a képernyő bal oldalán látható lesz a nyitva tartása (lenyíló mezőben). És természetesen az üzletlánc saját weboldalán is lehet keresi.

üdv: zoilee

Előzmény: boris73 (1795)
boris73 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 1797

Köszi

Előzmény: jibby (1796)
jibby Creative Commons License 2016.02.24 0 0 1796

Zárva vannak a boltok vasárnap ott is.

Előzmény: boris73 (1795)
boris73 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 1795

Sziasztok. Vasárnap mennénk, van ott boltzár?

jibby Creative Commons License 2016.02.24 0 0 1794

Igen, úgy működik a 24 órás jegy, hogy aznap éjfélig érvényes. Érthetetlen, hogy akkor miért nem napijegy a neve :)
https://www.stib-mivb.be/1-jour-dag.html?l=en

Előzmény: NagyMoa (1792)
wdriver Creative Commons License 2016.02.24 0 0 1793
ismét köszi, szeretem az ilyen beszámolókat amik nem feltétlenül a szokásos látnivalókat írja le. én is kb próbálok így írni.
NagyMoa Creative Commons License 2016.02.24 0 0 1792

Attol fugg hogy masfel napbol mikor akartok tomegkozlekedni tobbet. A belvarosban olyan kozel van minden mindenhez hogy ott nem erdemes tomegkozlekedest hasznalni. Metroaluljaroba megvettem a 24oras jegyet es rogton mentem a metrohoz de en ugy tudom hogy elso ervenyesitestol mukodik aznap ejfelig de nem tuti. Csak az hogy ejfelig mukodik. Sajna a Kioskba ahol vettuk gyakorlatilag angollal semmit nem ertunk papír es toll segitsegevel ertettuk meg a nenivel mit szeretnenk. Metroaluljarok is nagyon egyediek de nem az Ep. kornyeken ott minden olyan mint az a negyed. Erdemes este megnezni az Atomiumot illetve a Mont de Arts kornyeken talalhato harangjatekos szobros orat. Atomiumba 15 euro a belepo fejenkest es siman fizethetsz kartyaval is ahol nekem azt is felajanlottak hogy forinttal terheljek a szamlam. Sajat tapasztalat erdemes olyan 10:20 korul odaeerni az nyitas utan van kicsivel mert utana teli lesz a hely. Lifttel valo felmenetelt vegere hagytuk mert jelenleg csak a legfelso gombbol lehet kilatni normalisan a masik kilato gomb le van zarva. Molenbeekbe erdemes elmenni megnezni a De Vaartkapoen szobrot a Comte de Flandre megallotol 5 perc seta kb. a víz melletti jarda szelesebb es egyebkent szerintem teljesen biztosnsagos kornyek volt mondjuk nappal voltunk. Waffel kerdesben nekem a Brusszel waffel jobban izlett a kepen lathatot a Manekken Pis kozeleben egy utcasarkon talalhato helyesn vettuk. Kis bodes vagy kocsibol arusitottak szerintem nagyon gyenge minoseguek voltak ehez kepest.

wdriver Creative Commons License 2016.02.23 0 0 1791
köszi! beszámolót, én élvezettel olvastam! a 4 szembejövőnél tuti nem hagytam volna hogy nekem jöjjön inkább én kitérek, külföldön, nem beszéled a nyelvet, mi van ha előkap egy kést stb.. jobb a béke, bár mi is sétáltunk este, semmi nem volt sehol. a diadalív parkjában későn volt egy csapat srác mellénk kerültek de öcsémmel zártunk és a lányok maradtak le kicsit. :-D de békések voltak nem volt semmi. meg persze csendben voltunk ne hallják hogy külföldiek vagyunk ne repüljenek ránk.. a telefon érdekes story :-)
ancsitibi Creative Commons License 2016.02.23 0 0 1790

Sziasztok!

Köszönöm a sok hasznos infót de még mindig nem látom tisztán, hogy másfél napra milyen tömegközlekedési jegyet érdemes venni? (múzeumba nem megyünk)

Ezek szerint a vásárlástól és nem az első érvényesítéstől él?

A Midinél van egy buszmegálló oda futnak be a repülőtérről a buszok?

NagyMoa Creative Commons License 2016.02.23 0 0 1789

Sziasztok!

Mult hetvegen toltottunk egy hetveget Brusszelben gondoltam megosztok nehany gondolatot az ottani tapasztalatokbol. A bejutas marha egyszeru volt mert aranylag korrekt penzert mikrobuszos transzferrel szallitottak minket. A sofor nagyon vagos volt elterelesnel azonnal tudta merre kell kerulni. Csak ajanlani tudom oket. Sajnos jo itthoni szokas szerint ugy gondolta egy kolyok hogy o meg kvzik szendozik egyet es megvarat negy embert hiaba szolt neki az egyik srac o lazan ucsorgott tovabb. A szallas teljesen rendbe volt. Az idojaras tulajdonkeppen kegyes volt hozzank vegig. Ami nekem fura volt az iszonyatos forgalombol fakado dudalgatas a soforok marha agresszivek. Masik a belvarosban elhelyzett nyilvanos mosdok. Ugy gondolom naluk egy a pisilos dolog beleivodott a nephagyomanyba :) Metrozas nagyon konnyen atlathato mi napijegyet vettunk ami vasarlastol idopontjatol ejfelig tart tehat nem tenyleges 24 ora hacsak nem ejfel utan kozvetlen vasarolja meg az ember. Ara 7,5 euro volt. Elelmiszer bolti arak amiket vasaroltunk a szelet csokik olyan 1 euro korul vannak a 1,5l mentes víz 70 cent peksutik olyan 1 euro korul sorok 1 eurotol a csillagos egig. A sultkrumplisoknal 3 euro a sima burgonya trutyival 4 euro korul vannak. Waffel siman 1-2 euro feltettel persze fuggvenyben mennyire extra 3-5 euro korul vannak. Minden alatalnos latnivalon kivul javaslom meg a Comicwallok felkereseset van belolul kb 50 darab. Illetve ha valaki ertekeli a street artot akkor a meleg kornyeken vannak nagyon komoly elgondolkodtato falrajzok. Negativ tapasztalatom a foteren koldulo ciganyok akik gyakorlatilag a szemunk elott akartak ket csajt kizsebelni de nem sikerult nekik. A masik bar ez lehet egyeni volt baratnommel jardan setaltunk amikor negy 18 ev korul szinesboru srac jott velunk szembe kiabalva. Valahol ereztem hogy nem lesz minden rendbe ezert ra is keszultem sajnos  beigazolodott a dolog az egyik kinezett maganak es lenduletbol vallal nekem jott. Amibol nem feltetlenul jott ki jol mert lepatattant rolam es az uton landolt. Amiert furcsaltam a batorsagat hogy ket meter felett vagyok es szaz kilo korul mozgok aktiv sportolokent persze ez kabatban nem latszik. Osszesegebben jol ereztuk magunkat egy hosszuhetveget mindenkepp megert a dolog.

Jah igen allitolag van harom telefon Brusszelben valahol a foter kornyeken meg egy tuti Molenbeekben a hires korozott terrorista otthona elott van. harmadikat nem tudom. Erdekessege hogy ingyen hivhato a vilag barmely pontjarol es barki felveheti es megkerdezheti hogy mi a helyzet ott es hogy erzi magat biztonsagos e stb. :)

cscs0827 Creative Commons License 2016.02.21 0 1 1788

Ezek szerint nem rejtegetsz benfenntes infókat a Brüsszelben törtött turistaéjszakák számáról:)

Mondjuk gyanítom, hogy a reggeli dugóban ácsorgó autósok nem kifejezetten hobbiutazók.

Hmmm, most eszembe jutott, mikor még Kolombusz idejében, igen ifjan és még bohóbban Párizsból Hollandiába menet átautóztunk éjszaka Belgiumon többször is oda-vissza. Akkoriban még vízum kellett kishazánk honleányainak (és honlegényinek) még ahhoz is, hogy átutazzanak egy olyan országon, mint Belgium. Ez volt az átutazó vízum. (Mily meglepő elnevezés.) Nos, utazásom előtt már nem állt módomban ezt a pecsétet beszerezni sokak által irigyelt kék színű útlevelembe, így összeszedtem jónéhány (na jó, szám szerint 8)  "tiltott határátlépés" nevű szabálysértést kinntartózkodásom ideje alatt. Akkoriban ennek a büntetési tétele 10.000,- forint volt. (Ugyanekkor én 2.300,- forintot kerestem.) Még szerencse, hogy nem kaptak el, máig zacskót ragasztanék Kalocsán:)))

Előzmény: Lex De Boer (1787)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!