Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Thomas 2014.07.22 20:22:30 © 1659

Idöjárás; tegnap 19-20 fok volt, ma 26. Maximum 5 napra lehet elorejelezni az idojarast, ide meg föleg :(. épp úgy lehet összel csodálatos meleg, mint fagylalo tavasz es ezeknek tetszöleges szamú kombinacioja, beleértve az egy napon belüli változást is!

egy biztos, ha pénteken délutan a Schuman vasútállomason rövidujjú ingben és rövid nadrág, szoknyás cserkészek várnak a vonatra, akkor tuti, hogy az évszázad hideg szeles esös, hófúvása lesz.... Ez eddig bejött.

ennel biztosabbat a meteo.be sem tud.

DavidVilla7 2014.07.20 17:07:06 © 1658

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.

Szeptember 2-15 között Brüsszelben leszek, több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban hozzátok:

először is,  milyen időre lehet számítani ekkor? Csak hogy ruhákkal hogyan készüljek..

Illetve ti merre ennétek? Milyen árakra lehet számítani? 

Előre is köszi a válaszokat!

sritus 2014.07.18 17:08:14 © 1657

Sziasztok!

Mi október első felében tervezünk menni Brüsszelbe pár napra, de a párom kicsit elbizonytalanított az időjárást illetően. Úgyhogy azokat kérdezném, akik már voltak: megéri várni az utazással egy fél évet, és inkább áprilisban utazni, vagy ugyanolyan bizonytalan akkor is az időjárás? 

Aimee3 2014.05.07 13:54:15 © 1656

Szia Mil-ka!

Köszönöm szépen a választ. Közben rájöttem én is erre mikor próbálgattam a különféle jegyeket a belgianrail oldalán. Úgyhogy megéri inkább külön venni egy hétvégi jegyet Gentbe vagy visszafelé egy single jegyet Brüsszelbe.

Remélem megússzuk a tömegnyomort vagy legalábbis le tudunk ülni. :)

Zsófi

Előzmény: Mil-ka (1655)
Mil-ka 2014.05.07 10:12:35 © 1655

Szia!

A hétvégi kedvezményes jegynél nem lehet megszakítani az utazást. Mi múlt hétvégén voltunk, délelőtt dugig volt a vonat, de 1 órát ki lehet bírni állva. Visszafelé már volt ülőhelyünk is. A vonatjegyet automatánál is meg lehet venni, bár akkor csak kártyával tudsz fizetni.

Itt találod a menetrendet, illetve a jegytípusokat, árakat is:

https://www.belgianrail.be/

Üdv,

Mil-ka

Előzmény: Aimee3 (1653)
Thomas 2014.05.02 07:26:02 © 1654

Ha valakinek ketsege lenne, az elobb 07:10-kor a Maalbeeknel 6-8 egenruhas ellenor jutott kb 4 utasra a metro kijaratanal...

Aimee3 2014.05.01 16:46:42 © 1653

Sziasztok!

Jövő héten megyünk Brüsszelbe 3 éjszakára, ott lesz a szállás is végig. Szombaton mindenképp el szeretnénk menni  Brugge-be a hétvégi kedvezményes vonatjeggyel, de még aznap vissza is mennénk Brüsszelbe. A kérdésem az, hogy lenne-e értelme útba ejteni Gent-et erre a rövid időre vagy nem. Szóba jöhet még esetleg a vasárnap délelőtt is, csak aznap este jövünk vissza repülővel, úgyhogy emiatt az nem lenne túl szerencsés.

Amúgy Gentbe az útmegszakítást odafelé vagy visszafelé lehet megejteni vagy mindegy? Néztem a jegyvásárlást a belgianrail oldalán, de ha beírtam a via Stationhoz a Zone Gentet, azt nem tudta értelmezni. Tehát nem értem hogyan lehet megszakítós jegyet venni. Valaki tudja?

És egyébként melyik állomásnál kell leszálni Brugge-ben, illetve Gent-ben?

Arról van valami tapasztalat, hogy hány órakor érdemes elindulni Brugge-be? Minden járat tömve lesz vagy esetleg 7 óra körül még nem annyira?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv: Zsófi

Kőkapu1 2014.04.28 21:47:48 © 1652

Két vonal között nem is kell kezelni, 60 percig érvényes a jegy, azon belül át lehet szállni (még ha kapun mész is keresztül, kiírja, hogy transfer, és nem vesz le újabb jegyet (a több alkalmas kartyáknál).

Egyébként nincs mindenütt kapu, de vannak narancssárga jegykezelők (olyasmik, mint a villamoson), abban kell/lehet érvényesíteni a jegyet. 

Előzmény: AFUTO (1649)
AFUTO 2014.04.28 21:41:38 © 1651

Hááát, kis túlzással az elmúlt 10 évben többet használtam a belga metrót, mint a magyart, de elhiszem:))

(amúgy családi érintettség okán olyan "bérletem" van, aminek előre köszönnek a kallerek)

Előzmény: attamatta (1650)
attamatta 2014.04.28 21:36:54 © 1650

M1-en is van rés a BKK Security pajzsán...:))

Előzmény: AFUTO (1649)
AFUTO 2014.04.28 21:35:11 © 1649

Naja, most hogy mondod, az egyik átszállásnál (ne kérdezd melyik állomáson) nem kellett jegyet kezelni 2 vonal között.

Rés a pajzson:))

Amúgy, bár jópofa hely, nem hinném, hogy a következő 2,5 éven belül felhasználnánk a maradékot, de soha ne mondd, hogy soha...

Előzmény: Thomas (1648)
Thomas 2014.04.28 21:09:38 © 1648

Ahol nincs kapu ott meg akarhany... Csak a bunti az fajdalmas regebben asszem 70 euro volt. Nem eri meg....

a jegyek tan 3 evig ervenyesek, ami megmarad el lehet tenni a kovetkezo utra...

Előzmény: AFUTO (1646)
nagy_kata89 2014.04.26 23:03:32 © 1647

:)

Mi csakegy rövid kiruccanást teszünk. Brugge és Gent is benne lesz a három napban, úgyhogy kb másfél nap lesz Brüsszelre. Szerintem mi is csak egy 10 es jegyet veszünk majd, sok séta lesz és a bicikli sem rossz gondolat. 

Köszi a tippet. :)

Előzmény: AFUTO (1646)
AFUTO 2014.04.26 21:40:35 © 1646

Írtam a közlekedésről is anno, a szigorúan vett city-be utólag azt mondom, h nem feltétlenül kell jegy, gyalog minden megoldható. Sőt májusban én tuti ráülnék a kölcsönzős bringákra, az nagy buli lehet, novemberben ez nem volt aktuális.

Atomium/Mini-EU már mindenképp metrós/villamosos, meg az EU Parlament is kiesik, de kinek mennyi a messze ugye:))

Mi két napra (najó, másfél) 3 embernek vettünk egy tízes jegyet, 3 v 4 bennragadt. Már csak azért is, mert a metrónál, ha ügyes vagy, simán át tud menni 2 ember 1 jeggyel a kapun, de ezt nem tőlem hallottad:))

Előzmény: nagy_kata89 (1645)
nagy_kata89 2014.04.26 21:32:14 © 1645

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat :)

Nekünk is meg fog felelni akkor, nem sokat leszünk ott úgy sem, csak aludni, fürdeni fogunk.  A kád az nekünk is mániánk, mindig amikor utazunk, akkor olyan szállást foglalok. Rutin a forró fürdő közben megtervezni a következő napot. Na majd kitalálok erre valamit, ha nálunk is ez a helyzet lenne.  :)

Köszi szépen, akkor maradunk ennél, főleg a közlekedés miatt, szeretünk sokat sétálni, és így még talán olyan sok közlekedési jegy sem kell. 

Előzmény: AFUTO (1644)
AFUTO 2014.04.26 21:27:27 © 1644

Hát kérem.

Semmiképp sem szeretném nagyképűnek tűnni, de a munkám révén évente több hónapot töltök szállodákban sokfelé Európában, így én egy kicsit másképp viszonyulok. Ilyenkor általában 2 dolog fontos nekem: legyen megbízható WIFI meg legyen az adott célhoz viszonylag közel. Úgyis csak fürdeni meg aludni járok oda.

Ennek a 2 feltételnek a Chambord megfelel, de se több, se kevesebb mint egy szálloda. A megközelítése szerintem kimondottan jó, gyakorlatilag a kapuban áll meg a metró, a belváros gyalog sincs messze tőle, többféle irányba is el lehet indulni attól függően, mit szeretnél látni. 

A reggeli pont arra elég, hogy ne maradj éhes, de ne számíts egy classic english breakfast-re:)), tehát kenyér, zsemle, croissant, 1-+2 felvágott, 1-2 sajt, narancs/almalé, tojás, virsli, a minimum elvárható szint.

Egy bajom volt vele, mivel novemberben voltunk, direkt olyan szobát foglaltam, ahol van kád, hogy majd milyen jó lesz teleengedni forró vízzel és áztatni magunkat a hosszú nap után. Namost ebből semmi sem lett, mert nem volt káddugó, én meg lusta voltam lemenni késő este a recepcióra, tehát ez kimaradt. Amúgy a szoba szép, tiszta, nekünk a kilátás is jó volt.

Magyarul: 1-2 éjszakára value for money, biztos van jobb is. 

Előzmény: nagy_kata89 (1643)
nagy_kata89 2014.04.26 13:36:04 © 1643

Sziasztok! 

Főként AFUTO-t szeretném kérdezni (mivel ő volt abban a szállodában), de ha más is tud mondani valamit, szívesen veszem.

Szóval tervezünk egy májusi 3 napos kirándulást Brüsszelbe. 

A Hotel Chambord -ba foglaltam szállást. 

Mi a véleményed/ véleményetek erről a szállodáról? 

Köszi, Kata

Thomas 2014.04.26 12:32:59 © 1642

Átépitik a metrómegállókat több helyen is, illetve a Schumanon az új vasutvonal miatt is nagy átépités van.

Előzmény: kakastoke (1640)
Kőkapu1 2014.04.23 13:48:06 © 1641

EP képviselő? :)

Bár arról a mostani etapban már lekéstél... 

Előzmény: kakastoke (1640)
kakastoke 2014.04.23 09:17:41 © 1640

Sziasztok!

Sokat segített a fórum a túránkra való felkészülésben, ezért én is megosztom a tapasztalatainkat:

Tehát egy Brugge-Gent-Brussel túrát terveztünk. Wizzair kora reggeli (6 órási) járatával mentünk. Oda a 3:05 órás MÁV, majd Ferihegy vasútmegállótól busszal mentünk tovább. Kicsit korán bent is voltunk, 4:20 körül már túlestünk a teljes ellenőrzésen, de jobb előbb, mint később :) Fél óra késéssel megérkeztünk Belgiumba. Aztán neten előre lefoglalt Flibcoval be a városba, Midire. Midin vettünk jegyet jegypénztárnál Brugge-be 14,10 Eur/fő-ért (Visszaúton próbáltuk az automatát is bankkártyával és sokkal gyorsabb és egyszerűbb, tehát az automatát javaslom inkább.) Innen nehéz volt megtalálni, hogy melyik vonat megy Brugge felé, főleg, hogy az 3 emberből senki se akart francián kívül megszólalni, aztán a 4. ember morcosan angolul elejtett néhány mondatot, hogy Knokke-Blankenberge feliratú vonattal juthatunk el Brugge-be. A vonat a legszebb Mávos emlékeket idézte, mivel olyan tömeg volt, hogy állva alig lehetett mozdulni. Nem tudom, milyen szünnap lehetett 04.16-án délelőtt, de mindenki Brugge felé tartott. Aztán picivel több, mint 1 óra tömegben állás után megérkeztünk Brugge-be. Itt sokan buszra szálltak, de teljesen felesleges. 15-20 perc sétával elérhető a belváros. Későbbi tapasztalat, hogy a belváros központi része 25-30%-al drágább, mint a belváros peremterülete, tehát érdemes erre figyelni annak, aki spórolni akar. A hajókázást vétek kihagyni, 7 eurót bőven megér. Amiről itt kevés szó esett az a Historikum nevű interaktív múzeum a főtéren. 5 euróért szinte ingyen van és rendkívül modern és interaktív, ahogy bemutatják a korabeli Brugge-t. Ja és csere memória kártyát vigyetek, mert annyi a látnivaló a belvárosban :)

Gent: Tömegközlekedési jegy, 1 órás: 1,30 euro. Ezzel be lehet menni villamossal a vasútállomástól a centrumig. Ott egymás hegyén-hátán vannak a katedrálisok, látványosságok. Egyedül a Rabot nevű torony van egy fokkal kijjebb (bár még az is belváros), de ha valaki nem akar sétálni, akkor nem feltétlen érdemes, mert nem olyan nagy durranás. A várat csak kívülről néztük meg, elég impozáns, bár egy kis kertrendezés ráférne a környékre. St. Baafs cathedralt érdemes belülről is megnézni, ingyenes. Itt a hajókázást nem találtuk olyan érdekesnek/látványosnak, mint Bruggeben, ezért itt kihagytuk. Összességében egy bő délután alatt mindent meg lehet nézni.

Brüsszel: Itt leszállva a vasútról, a midiről közvetlenül a 27-es busszal mentünk a Luxemburg megállóig, ahol az Európa Parlament volt. Itt megnéztük a Parlamentarium kiállítást, aztán irány a Jubelpark + hadtörténeti múzeum. Nem volt rossz, de kicsit régies a berendezés és cseppet sem interaktív. Olyan klasszik magyar múzeum fíling :) Aztán szálláselfoglalás után este bevettük a belvárost is, Grand Place környéke tele turistával,vendéglátóhelyekkel, azaz Váci utca 2.0., csak nagyobb :) Akármennyire is felkészítettem magam a pisilő kisfiú így is döbbenet, hogy milyen kicsi és jelentéktelen „téren” van. Igazolta a teóriám, hogy jó marketinggel minden eladható.

Másnap a királyi palota környékét és a közeli városrészt fedeztük fel, elképesztően szép és rendezett parkok vannak. Ami még megdöbbentő volt, hogy van egy olyan metróvonal vagy vonalrész, ami konkrétan nincs befejezve (zsaluzott betonfalak, nulla mozgólépcső, kordonok, stb.), de nem is úgy néz ki, mintha jelenleg is dolgoznának rajta. Picit fura Európa „fővárosában” ilyet látni…Ja, tömegközlekedés 2,50 Euro buszon, talán 2,10 Eur nem buszon vásárolva.

Összességében nagyon tetszett nekünk az egész ország, tehát szívből ajánlom mindenkinek! :)

By the way, ha valaki esetleg tudna bármilyen jellegű munkát Belgiumban, akkor publikus az email címem...:)

Bambusznád 2014.04.21 13:24:23 © 1639

Le is van írva az oldalukon, hogy online a jegy árak 5 €-tól kezdődnek, és maximum 14 €-ba kerülnek. Ha helyben viszed sofőrnél/pultban/automatában, akkor mindenképpen 17 € lesz a jegy.

Előzmény: naryfany (1638)
naryfany 2014.04.21 13:17:01 © 1638

Az 5 euró bejutás a Chalreroiról Brüsszelbe valószínűleg csak a neten létezik, ott semmiképp. A buszokra tényleg ki van írva. Visszafelé a flipcoval jöttünk, 2 euróval több volt, mint a taxi.

naryfany 2014.04.21 13:04:18 © 1637

Egy-két friss információ Brüsszelről. A Chalreroi reptérről 15 euró/fő-ért vitt be a taxi a Gare de Midi-re, ami jobb, mint  a busz. (csak neten rendelve olcsóbb)  Tényleg nincs közel, majdnem egy óra az út. A végén kell fizetni, nem csapnak be. Bruggeba a Gare de Midiről mentünk, fél óránként indulnak a vonatak. Szombat reggel weekend kedvezményt adnak, ami 50 %-ot jelent, fejenként 15 euró volt egy retúr jegy. Brugge gyönyörű, sokkal jobb, mint az Atomium, szerintem. A csokoládé múzeum nagy csalódás volt, mivel azt olvastam valamelyik fórumon, hogy jó sok csoki is jár a bemutató mellé. A gyerekeimet ezzel áltattam, waffel adagot ennek reményében csökkentettem, de csupán egy csokiba mártott keksz és egy darab bonbon volt az etetés. Van ott két csoki "automata", de az üres volt sajnos. Bemutató 10 perc, aztán nézelődhetsz az igen pici múzeumban. 

Kőkapu1 2014.04.17 01:54:15 © 1636

Gyerekekkel utazóknak ajánlom: 

http://www.sciencesnaturelles.be/

Az Európai Parlament mellett, a Leopold parkban. Én egy nem egészen 3 és egy nem egészen 6 évessel voltam, nagyon tetszett mindegyikünknek.

R.Kata 2014.04.02 14:57:49 © 1635

Nézd meg, mennyi a vonat Charleroiból Midire. A busz a reptértől Charleroiba 5 EUR. Szerintem egyszerűbb a Flibco, nem kell átszállnod. És ha a vonatjegy több mint 9 EUR, akkor ugye nem is kérdés, melyik az olcsóbb. 

Előzmény: kakastoke (1634)
kakastoke 2014.04.01 10:50:06 © 1634

Sziasztok,

Van olcsóbb megoldás bejutni Charleroiól Brüsszel Midire (Brugge a végcél), mint a Flibco 14 eurós ajánlata? (Sajna arra a napra, már nincs 5 eurós ár.)

Előre is köszi!

nagy_kata89 2014.03.13 08:13:23 © 1633

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a GoPass jegyekkel kapcsolatban.

Ketten utaznánk májusban (mindketten 26 év alatti diákok) Brugge-be és Gent-be.  Szerintetek hogy járnánk a legjobban? Úgy láttam, hogy a Via Gent jegynél nem vehető igénybe a Go Pass kedvezmény.

Köszönöm :)

Markibe 2014.03.11 22:18:47 © 1632

Sziasztok !

Tudtok esetleg 2-3 napra kiadó szobát ajánlani kint lakó magyarok által ?

Köszönöm

Bambusznád 2014.03.05 14:55:12 © 1631

Helyedben természetesen :)

Előzmény: Bambusznád (1630)
Bambusznád 2014.03.05 14:54:39 © 1630

Sajnos itt sem fognak jobb hírekkel szolgálni.

Charleroi városba az A jelű busszal lehet bejutni, melyre a jegy 5 €, de én nem mennék be a helyedbe. Régebben mentem busz + vonat kombóval Brüsszelbe (akkor még olcsóbb volt, mint a shuttle busz). Nem vertek vagy késeltek meg, amit a másik topicban írtak, de nem is volt sétálgatásra hívogató a város.

Nem tudom mikor mentek - jöttök, esetleg nézd meg mennyi akkor a jegy be Brüsszelbe, ha van annyi időtök.

http://www.brussels-city-shuttle.com/en#/

Előzmény: lacika104 (1629)