Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.28 0 0 1839

Ha beleszólhatok, mindenképp az autó. Akár még a legolcsóbb is lehet a taxitól, vonatbusztól. De a legkisebb stresszfaktor is így a biztos.

Nekem volt már 20eFt alatt is napi áron kocsi és neves kölcsönzőtől. Fullbiztit kössél rá és ennyi.

Előzmény: widus (1838)
widus Creative Commons License 2020.02.28 0 0 1838

Kedves Cassano71!

 

Örültem az írásodnak. Ha még jársz erre, kérlek válaszolj az alábbi kérdésekre! próbáltam kibogarászni a másik topicból az írásodat, de nem találtam...

 

1. Hogyan lehet a reptérről (bármelyikről) eljutni a Tóhoz? Ti hogyan mentetek?

2. Kell vagy erősen javasolt autót bérelni? Mi nem szeretnénk... Megoldható tömegközlekedéssel a Tó körül?

3. A másik két tó (Comoi, Lago M.) elérhető autó nélkül? Vonattal, busszal, esetleg taxival?

 

Köszi a válaszokat! Widus

Előzmény: cassano71 (1837)
cassano71 Creative Commons License 2019.11.30 0 1 1837

Szeptember közepén voltam családdal pár napot Peschierában, pár gondolatot bemásolok ide a fapados repülés topikba írt leírásomból.

 

A Comoi-tónál sokszor, a Lago Maggiorénál és a Luganói-tónál egyszer-egyszer jártam korábban, de a Garda eddig kimaradt valahogy. Most, nem utolsósorban a négyéves gyerekünk miatt ( Gardaland, hajózás a tavon, Monte Baldo stb. )  célba vettük Peschierát egy  négynapos kiruccanás keretében.

 

-      A szállásunkat én ajánlom bárkinek, igaz főszezonban marha drága. Akinek nincs autója annak elég jól jön, hogy az állomástól 100m-re van a hely, a neve Hotel Garden. Szép szobák, tágas fürdőszoba, a kaja olcsó a városban lévő puccosabb éttermekhez képest, van négyféle gyerekmenü. A reggeli a gyenge pont, az nem éppen minőségi, kvázi legolcsóbb vaj, sonka, sajt, kekszek, előregyártott bolti sütik stb., és nem is nagy a választék, de ehető azért bőven és benne van az árban. Aki Gardalandba is készül annak főnyeremény, hogy az ingyenes busz az állomástól indul, szinte a szálloda elől.

-      Gardaland. Hát, akinek gyerek van ne hagyja ki. Nem olcsó éppen, de megéri az árát. Remek vidámpark, felnőtteknek sem rossz ha valaki szereti a hullámvasútat ( mi nem:-), tematikusan vannak rendezve a játékok. Létezik weboldal ahol jelzik mennyire telített a park adott napon, mi egy „zöld napon” mentünk ugye szezonon kívül már, hétköznap, így pont jó volt, vagy semmit vagy 5, de max 10 percet kellett várni, hogy feljussunk ( vagyis inkább a gyerek feljusson ) valamire. Na most, négy szín van ( zöld, sárga, narancs, vörös ), mindenki fantáziájára bízom milyen lehet egy nyári szombat ami „vörös nap”. Utólag azt mondom fölösleges előre megvenni neten a jegyet, helyben az összes szálláson meg lehet venni kedvezményesen. Bőven egynapos program a park, ha valaki a tengeri akváriumot is meg akarja nézni ami pár száz méterre van a vidámparktól akkor másfél napot nyugodtan számolhat csak a két parkra. Nem csak turisták vannak amúgy hanem rengeteg olasz is családok, iskolás csoportok.

-      Peschiera nekünk tetszett, egy kellemes kisváros, jókat lehet sétálni a tóparton, van pár szép épület, ez az. Szeptemberben egyébként 80-90%-ban németekkel, azon belül is nyugdíjasokkal volt tele az összes tóparti település. Bár utószezon, de így is sokan voltak, Sirmionéban szinte már zavaróan sokan néhol.

-      Sirmione. Szép, szép, nekünk már túl kommersz és turistás volt kicsit. nagyjából megnéztük ott amit kell, értsd a várat + bejártuk a kis utcákat. Itt azért néhol hömpölygött a nép és nehezen lehetett haladni. A nyaralás legrosszabb, mondhatni egyetlen rossz kajáját is itt sikerült elfogyasztani, pocsék pizza és tészta közepes áron a kikötőben. De ott sok jó nem is volt várható, turistakopasztó, gagyi éttermek egymás mellett. Csak ott lettünk éhesek -: )

-      A hajózás a tavon drága ugyan mint az összes észak-olaszországi tavon kivéve az Iseóit, de nagy élmény persze.

-      Monte Baldo és Malcesine. Nem szabad kihagyni, a felvonó elég sokáig megy, a gyerek bele is szédült félig-meddig + tömeg is volt, de fent tetszett neki a kilátás. Pedig közben a völgybe leszállt a köd, szóval túl sokat nem is láttunk. Lent Malcesine gyönyörű kis település, talán nekünk a három hely közül ahol voltunk Malcesine tetszett leginkább. Itt sikerült jót enni, jó áron is ráadásul.

-      A közlekedés a tó körül kriminális, állandó dugók vannak, ezek a kétsávos utak nem bírják a jelenlegi autómennyiséget. Nagyon sok a német, holland lakóautó is, sok a kemping a tó körül. Sokszor szinte lépésben mennek az autók hosszú percekig, két ilyen élményünk is volt, egyszer pl. a vidámparkból Peschierába tartó buszról leszálltunk a város határában mert gyalog hamarabb beértünk mint az araszoló busszal.

Márti.it Creative Commons License 2019.09.20 0 0 1836

Egyrészt időjárásfüggő, ilyenkor már egészen hideg és esős is lehet. Másrészt nagyon sok étterem és szálloda bezár október végén, de legalább nincs tömeg.

Előzmény: aszofi (1832)
aszofi Creative Commons License 2019.09.18 0 0 1832

És jó döntésnek bizonyult? :-)

Előzmény: Jahno (1834)
Jahno Creative Commons License 2019.09.14 -1 0 1834
Régebben ja.
Előzmény: aszofi (1832)
aszofi Creative Commons License 2019.09.14 0 0 1833

...mármint október végén, november elején :-)

 

Előzmény: aszofi (1832)
aszofi Creative Commons License 2019.09.14 0 0 1832

Sziasztok! Volt már valaki október végén, november a Garda tónál?

sfi Creative Commons License 2019.04.28 0 0 1831

Mi csak fagyit ettünk ott, 6 euro volt egy kis adag. Szerintem életem legdrágább fagyija volt. De legalább finom.🙂

Előzmény: V. Timi (1830)
V. Timi Creative Commons License 2019.04.28 0 0 1830

Sziasztok! Sirmionéba készülünk. Érdeklődöm az éttermi árak után. Mennyibe kerül kb. pizza, spagetti, fagyi...? Előre is köszönöm!

onlyread Creative Commons License 2019.04.13 0 0 1829
Előzmény: Elilu (1828)
Elilu Creative Commons License 2019.04.13 0 0 1828

Sziasztok, a nyáron utazom Modena környékére, s itt keresek lánybúcsúhoz helyszíneket. Lehet valami spa vagy jó bulizós hely is. Úgy láttam a Garda-tó, nincs túl messze. Modenából tömegközlekedéssel elérhető? Valami jó tippek?

anblock_italia Creative Commons License 2018.12.01 0 0 1827
sfi Creative Commons License 2018.07.18 0 0 1826

De jó! Mi 2 hete voltunk ott, akkor még készült, de az már látszott, hogy nagyon klassz lesz. Mondjuk szükség is van rá és lenne még többre, mert rengetegen bicajoznak, de ez sok helyen életveszélyes vállalkozás.

Előzmény: dalma53 (1825)
dalma53 Creative Commons License 2018.07.17 0 0 1825
bodza80 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 1824

Sziasztok! Volt valaki Isola di Gardan? Érdekelnének a személyes benyomások, tényleg érdemes-e megnézni, gyerekeknek mennyire érdekes? Köszi!

anblock_italia Creative Commons License 2018.06.07 0 0 1823

Azért ennél tökéletesebb időt is el tudok erre képzelni..., sőt, nem kell csak a képzeletemre hagyatkozni, tavasz, nyár, esetleg koraősz..., de október vége??? Bár lehet, hogy akkor is nagyon szép..., de inkább a biztosat választanám a pénzemért.

Előzmény: totandika (1822)
totandika Creative Commons License 2018.05.13 -1 0 1822

A tél beköszönte előtt gyertek, tartsatok velünk a mediterrán klímájáról ismert csodás Garda tónál! Október 28-31-ig tökéletes az idő a tó csodáinak a felfedezésére!

https://www.facebook.com/toth.andrea.9843/posts/10209203347319600

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.24 0 0 1821

Ha nem gond neked én javaslom az autót. Parkolás meglepő helyeken is lehet ingyenes, de jellemzően fizetős. 0,5-2,5-3€-ig is mehet óránként.

Pl. Sirmionéban meglepődtem mikor majdnem a várkapunál balra a vízparti sétány mellett ingyenes volt a parkoló. :) Persze kihalásos alapon üres. :) Nagy szerencse kell kifogni. Ott mindjárt kell felülni a körbehajózós emberhez, mert ő egy gyönyörű 10-15 személyes körbeülős sétahajóval visz. Míg a bentiek jellemzően dobálós gyorshajóval.

Előzmény: Xion79 (1819)
Jahno Creative Commons License 2018.02.24 -1 0 1820

Autó oda elkél, mással kemény dió lenne.

 

"Garda tó parkolás fizetős-e" Ez tág fogalom, attól függ, de igen és nem.

 

Szállás is ízlés kérdése, attól függ mit akarsz. Szerintem a válasz szokásos, olvass vissza, hogy mi a szimpatikus és mit is akarsz.

Előzmény: Xion79 (1819)
Xion79 Creative Commons License 2018.02.23 -1 0 1819

Sziasztok!

 

Malpensa reptérre érkeznénk, május 3-7-ig.

Szerinted jó 5let, ha autót bérlünk?
-Bergamo-t is megnéznénk
-Garda tó parkolás fizetős-e

Melyik részre foglaljunk szállást, apukámat viszem -párommal (első repcsiút), illetve elfogadok bármiféle úti tanácsot!

Válaszokat előre is köszönöm!

tigrisgolf Creative Commons License 2017.12.20 0 0 1818

Sziasztok,

 

Mi kutyával terveznénk a nyaralást a Garda tó és környékére.

Azt tudom, hogy az olaszok igen kutyabarátok ezért a szállást ileltően láttam, hogy nem lesz gond.

Azonban van valakinek tapasztalata arról, hogy melyik tóban fürödhet kutya (és ember is) hol szaladgálhat szabadon és úszhat a tó vízében, kutyásstrand van-e valahol stb?

 

Előre is köszönöm.

 

Lady Gyöngyös Creative Commons License 2017.12.10 0 0 1817

Szia! mi is pár napja vettünk Wizz repülőjegyet a május 1 hétvégére. 7-8 éve Goldcar-nál foglalunk kocsit/Barcelona, Mallorca, Róma/ eddig minden rendben volt mindig. Tavaly Rómában Fiat 500L kaptunk 1000 km teljesen új illata volt még. Full biztosítással foglalom előre online és akkor nem terhelnek be semmit. Ez más nyugati országban teljesen természetes úgy vettem észre csak mi magyarok félünk ennyire. Teljesen más mint tömegközlekedni és sokkal több idő marad kirándulni élvezni az ott töltött időt.  

Előzmény: Kényelmeske (1812)
anblock_italia Creative Commons License 2017.12.08 0 0 1816

Hogy nyár végén hány fokos, azt nem tudom, de azt igen, hogy nagyon gyorsan mélyül és nagyon köves és amellett nagyon iszapos, ami gyerekkel szintén nem kellemes. Legalábbis Malcesinében és Limonéban így volt. Riva del Gardában van egy szép nagy strand, ott hosszabban van laposabb part, de kő és iszap ott is van, ráadásul ott már viszonylag korán (5 óra körül) a hegy miatt árnyékos a part. Jó úszóknak ezek lehet nem komoly dolgok, de kisgyereknek nem igazán jók. Reméljük lesz aki megmondja azt is, hogy hol jó! :-)

Előzmény: Serebi2 (1815)
Serebi2 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 1815

Szia! Már régóta kíváncsi vagyok a tóra és környékére, lenne egy nagyon egyszerű kérdésem: valóban nem melegebb augusztusban a tó vize 22 foknál? Ha Te ott élsz, van saját több éves tapasztalatod. Azért érdekel, mert 5 éves gyerekkel mennék Malsecinébe és nem biztos, hogy élvezné a vizet, pedig egyébként nagyon szereti. A szállásunk már elvileg megvan, de lemondható.

Előzmény: totandika (1766)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.17 0 0 1814

Autóbérlésnél elfogadják a sima DOMBORNYOMOTT kártyát is, csak legyen rajta pénz és/vagy hitelkeret. Utóbbira kérdezz rá bankfiókban, hogy MIT LÁT majd a pultban a gép. Hivatalos közlés az, hogy befoglalja a 1200-2000Eurot, de nekem még soha ennek semmi nyoma nem volt. Vagy ennyire a "háttérben" megy, vagy akkor gyorsan rámennek, ha valami baj van. OTP. Egyszer direkt be is mentem egy ilyen után a bankfiókba és rákerestettem a kishölggyel a rendszerben, de ő sem látta nyomát, hogy bármibe belenyúltak volna. De ezzel nem szabad számolni. Általában azt hallani, hogy SMS a befoglalásról és leadáskor SMS a feloldásról. Nagyobb kölcsönzőket szoktam választani. 1-2 ezer Ft-on nem szoktam megkockáztatni a másodvonalbeli szolgáltatókat. Abszolut nullázót mindig kötök, külső szolgáltatóst. geodo1 HSZ-eire keress, van honlapja, vagy valami blogja ahol autókölcsönzéssel kapcsolatban mindent leír. Autoberlesonline oldalon keresztül foglalok, magyar szupport 24órában van. MXP-n figyelni kell, mert régebben terminal 2-re foglalt be a rendszerük, nem lehetett külön választani. Te pedig terminal 1-re érkezel. Egyszer pultos volt rendes és átfoglalta ott már helyben a kocsit és lenullázta a plusszköltséget, másodszor már előre lebeszéltettem, hoyg irányítsák át a foglalást T1-re. Azóta lehet, hogy rendbe tették a foglalási felületet, rég voltam arra. Reggeli kocsileadást is intézni kell, mert 8-kor van a hivatalos nyitás a legtöbbnél.

Előzmény: Kényelmeske (1812)
Sönöl Creative Commons License 2017.09.16 0 0 1813

Én Milánóban aludnék az utolsó nap, onnan elég korán indul vonat, és busz is, nem kell csövezni MXP-n (durva, nagyon, én kihagynám). Én az io viaggio ovunque in Lombardia kártyát ajánlanám alapos áttanulmányázásra, autóbérlés hiányában.

 

Előzmény: Kényelmeske (1812)
Kényelmeske Creative Commons License 2017.09.16 0 0 1812

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.
Garda tónál (Peschiera del Garda) van lefoglalt szállás.
Viszont wizzair repjegyünk van oda-vissza.

Néztük a közlekedési lehetőségeket, alapban autó bérlés lett volna. Ha úgy lenne, mint Görögországban, de sajnos azt látom, hogy nincs olyan kölcsönző, ahol nem kérnek hitelkártyát és nem foglalnak be letéti összeget a bérlés idejére.
Ezért az autó bérlés úgy tűnik felejtős.
Néztük, hogy átszállással de le lehet jutni a tóig...kicsit macerás, de megoldható, a gond ott kezdődik, hogy visszafelé nem tudunk jönni.

Reggel 6-ra kellene kint lenni a repülőtéren, de Gara tótól hajnal 5 körül jön az első vonat.

Így nem érünk oda a repülőtérre időben.

Megoldás még az lehetne, hogy bukunk egy éjszakás foglalást a szálláson és 23.00 körüli vonattal eljövünk Milánóba, majd irány a reptér és ott éjszakázunk.

 

Van valakinek más ötlete?

Busz járatokat nem találok...de lehet, hogy Ti tudtuk tippet adni.

 

Válaszokat, ötleteket, tanácsokat előre is köszönöm.

'szti Creative Commons License 2017.06.07 0 1 1810

sirmione

pandabarát Creative Commons License 2017.06.02 0 0 1809

Hülyeséget írtam! Természetesen a Garda-tónál készült. (Sirmione)

Előzmény: pandabarát (1807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!