Keresés

Részletes keresés

For-dzsi Creative Commons License 3 napja 0 0 28119

bocs 17/2016

Előzmény: For-dzsi (28118)
For-dzsi Creative Commons License 3 napja 0 0 28118

Nem, a bekerülési költségek számlával igazolt összegének 50%-ig kaphatsz támogatást. A számla tartalmazza az áfa összegét, vagyis bruttó értékről van szó.

16/2016 Kr.

(3) Bővítés esetén a családi otthonteremtési kedvezmény nem haladhatja meg a 14. § (3) bekezdés e) pontja szerinti számlával igazolt bekerülési költség 50 százalékát.

(4) Bekerülési költségnek minősül a ténylegesen megfizetett, telekárat és a beépített vagy szabadon álló berendezési tárgyat nem tartalmazó alábbi költség:

a) a bővítés érdekében a lakás épületszerkezeteinek, közös használatra szolgáló helyiségeinek, tároló helyiségeinek - ide nem értve a különálló épületben megvalósuló tüzelőanyag-tárolót, a lomkamrát és központi berendezéseinek építési költsége -,

b) a lebonyolítási költségek, köztük a műszaki tervezés, a hatósági engedélyezés - ideértve a használatbavétel tudomásulvételét - és a műszaki ellenőrzés költsége,

c) a bővítéshez szükséges földmunka elvégzésének költségei,

d) a bővítés megépítése érdekében felmerült építménybontási költségek.

Előzmény: hhfer (28115)
bobeszmoresz Creative Commons License 2018.01.08 0 0 28117

Sziasztok!

Szerződtünk két vállalt gyermekre a bankkal. Az első kiutalás 85%-os készültségi foknál lesz. Lehet tudni, hogy ez konkrétan miket kell tartalmazon új lakás esetében?

Köszi

TGabe Creative Commons License 2018.01.08 0 0 28116

Üdvözlet!

A tisztelt hitelekhez értőktől szeretnék segítséget kérni! Folyamatban lévő CSOK-os építkezésnél az elvárt készültség eléréséhez szükségem lenne 3-3,5 Mft-ra a következő kiutalásig, amit abból vissza is fizetnék. Milyen finanszírozási megoldások elérhetőek? Esetleg Pécsett elérhető hitelközvetítő elérhetősége is érdekel. Előre is köszönöm, hogy időt szántok rám!

hhfer Creative Commons License 2018.01.04 0 0 28115

üdv

jól értem,hogy CSOK-nál  a számlák netto érték után kapok támogatást?

PL a bövitésem nekem 4M +áfa.eztmind igazolom,én kifüzetek 5080000-e de csak 2M-t kaphatok

zöldcorsa Creative Commons License 2017.12.11 0 0 28114

ma sikerült felvennem a levelet és szerencsére már közvetlen a csekkeket küldték.. 12 részletbe..

Előzmény: zöldcorsa (28113)
zöldcorsa Creative Commons License 2017.12.10 0 0 28113

Köszi. A megvétel óta felújitáson esett át a lakás. De a beköltözéskor készitettem képet,meg videot. Remélem elfogadják. 

Előzmény: Zeki_ (28112)
Zeki_ Creative Commons License 2017.12.09 0 0 28112

Értékbecslés idejéről is jön levél, hogy otthon legyél.

Előzmény: zöldcorsa (28111)
zöldcorsa Creative Commons License 2017.12.09 0 0 28111

sziasztok

Kb másfél hónapja vettem egy lakást és kaptam a navtól egy levelet,amit még nem tudtam átvenni. Ez már lehetséges,hogy az illeték csekkeket tartalmazza,vagy akkor is küldenek levelet,ha kijönnek értékbecslésre?

For-dzsi Creative Commons License 2017.12.07 0 0 28110

Ööö, nem. A bekerülési költségek 70%-át kell számlával igazolni, a telekvásárlás nem bekerülési költség. Adóvisszatérítési támogatás azonban igényelhető telekvásárláshoz, 2015. január 1-jei vagy későbbi számla áfatartalma alapján jár támogatás.

69. § (1) Új lakás építése esetén

a) a legfeljebb 150 m2 hasznos alapterületű lakás vagy a legfeljebb 300 m2 hasznos alapterületű egylakásos lakóépület természetes személy építője vagy építtetője az építési bekerülési költség megfizetéséhez, illetve

b) az építkezés helyéül szolgáló építési telek vételárához az építési telek természetes személy tulajdonosa

adó-visszatérítési támogatást igényelhet.

(3) Az adó-visszatérítési támogatás az (1) bekezdés szerinti költségekre egyidejűleg és legfeljebb egy alkalommal, 2015. január 1-jén vagy azt követően kiállított számla alapján legkésőbb 2019. december 31-ig igényelhető.

(5) Az adó-visszatérítési támogatás összege megegyezik az építkezés helyéül szolgáló építési telek, valamint a lakás vagy az egylakásos lakóépület építéséhez megvásárolt anyagok és igénybe vett szolgáltatások számlájában feltüntetett és a kiállított számla szerint megfizetett általános forgalmi adó összegével, de legfeljebb 5 000 000 forint.általános forgalmi adó összegével, de legfeljebb 5 000 000 forint.

Előzmény: amilopro (28107)
amilopro Creative Commons License 2017.11.27 0 0 28107

A 10+10+5m áfavisszatérítésnél a telekár áfája elszámolható illetve a telek számlával igazolt értéke beszámítható a számlák összegébe?Köszönöm

hiteltudor Creative Commons License 2017.11.24 0 0 28106

Aki a 10M CSOK-ra jogosult, nincs beforgatási kötelezettsége eladott ingatlanból, illetve az sem számít, mennyi és milyen mértékű tulajdoni hányada van különböző ingatlanokban. Az viszont fontos, hogy 10 évig a támogatott személyeknek életvitelszerűen a támogatással vásárolt, vagy felépített ingatlanban kell lakniuk (a nagykorú gyermekek elköltözhetnek, de a szülő(k), aki(k) a támogatást igénybe vették, nem).

Előzmény: Pál Tomi (28105)
Pál Tomi Creative Commons License 2017.11.24 0 0 28105

Több lakóingatlan és hétvégi ház van a nevemen. 3 gyerekkel ahogy nézem, így 40 felett is igénybe vehetem a 10 milliós CSOK-ot, amennyiben pl. egy már évtizedek óta a tulajdonomban lévő építési telekre 90nm-nél nagyobb új családi házat építek ? Hitelre nincs szükségem, a 10 millió és a meglévő önerő elég hozzá. A gyerekek pár év múlva kirepülnek, elég is lenne egy kisebb ház.

Ettől függetlenül:

Ugyanakkor arra vonatkozólag nem találok sehol információt, hogy az 5 éven belül eladott lakóingatlanokból származó bevételt is kötelezően be kell ilyen esetben építeni, vagy ez a szabály csak már kész lakás vásárlása esetén áll fenn ?

tnandi002 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 28104

Most tájékoztatott a bank. Tehát A 36 % az tényleg 3,6 millió Ft a csok támogatásból, de abból levonják a már kiutalt 2 millió Ft-ot. Így csak 1,6 millió Ft-ot utalnak + az áfát. 

Jól ki lett ez is találva. 

Előzmény: The Power (28096)
hiteltudor Creative Commons License 2017.11.22 0 1 28103

A hitelek most is, ugyanúgy, mint régebben, úgynevezett "annuitásos" számítással készülnek. Ennek az a lényege, hogy a Te havi részleted viszonylag állandó, viszont a havi részleten belül a kamat és a tőkerész aránya változik.

Azt javaslom, játszadozz egy kicsit a mellékelt kalkulátorral. Írj be különböző kamatokat, hitelösszeget, futamidőt és meglátod, hogyan alakul a tőketartozásod az egyes hónapok végén. Kezelési költséget hagyhatod 0 Ft-on, mivel az manapság nem jellemző a hitelekre és a türelmi idő is ritka, az is maradhat 0 Ft.

https://apps.mnb.hu/hitkalk/dccinput.aspx

Előzmény: bonccé (28098)
mertezműanyag Creative Commons License 2017.11.22 0 0 28102

Megint offolnék, de hátha tudtok segíteni. Új építésű családi ház esetén mik a feltételei a használatba vételi engedély (hatósági engedély?) kiadásának?

Részletekre gondolok, hogy mik a minimum feltételek (pl. bekötött tűzhely, meleg- v hidegburkolatok elhelyezése stb.). Tudjátok?

Csuklósbusz Creative Commons License 2017.11.22 0 0 28101

Egyszerre két banknál is el lehet indítani a hitelkérelmet hogy végül melyik ad?

Tehát jelzáloghitelt akarok felvenni egy ingatlanra, de közben beteg lettem és úgy tűnik marad a tartós táppénz. OTP-nél elvileg visszamenőleg 6 hónapot néznek, ők azt mondták nem baj 1-2 hó táppénz ( nettó 40) mert a többi ( nettó 120) nem rontja le annyira az átlagot. 

De ha közben más banknál ( Budapest bank) is elindítom a kérelmet akkor ebből lehet baj? 

bonccé Creative Commons License 2017.11.22 0 0 28100

Jó hogy írod, ezeket a költségeket jól át kell nézni, és össze kell hasonlítani. 

Kár hogy nincs egy nyilvánosan elérhető összehasonlító táblázat, amit lehet bogarászni... 

Előzmény: The Power (28097)
bonccé Creative Commons License 2017.11.22 0 0 28099

Már kalkulálgattam a neten a bankráció és bankmonitor oldalakon. Ezek mennyire adnak pontos eredményt? Lehet nekik hinni? 

Lehetnek a valóságban lényegesebb eltérések? Ha igen mi okozhatja ezeket? 

Most azt látom, hogy a 10M-re 20 év alatt úgy 11,5-12,8M közötti összeget kellene visszafizetnem, havi 52-53eFt részletekben. 

Több bank ajánlata is van... nem tudom. Ha egy mód van rá nem feltétlen szeretnék pl új bankot bevonni a dologba, új számla új díjak, új megkötések amik ütik a már meglévőket, kedvezőtlenebb feltételek... Persze ha minden nullás és nincs komolyabb kikötés akkor vállalható. 

Most cib és erste van. Ezeknél mennyire egyszerű a helyzet mostanában és mennyire adnak tényleg jó feltételeket? Van olyan bank ami látatlanban is szinte mindig jobb választás? 

A hitelkártya hitelkerete az miben számít? Ez miért fontos? Jó ha van vagy inkább csak hátráltat? (van amúgy) 

Előzmény: bankvilági idegenvezető (28095)
bonccé Creative Commons License 2017.11.22 0 0 28098

Köszönöm mindkettőtök segítségét! 

Megnyugtató számomra, hogy végtörlesztéskor már csak a fentmaradt tőkét kell visszafizetnem. 

A hitelidő folyamán egyenletesen oszlik el a havi részleteken a kamat és a tőke? Régebbről valami olyasmira emlékszem, hogy először inkább kamatot fizet vissza az embere és csak kisebb részben a tőkét. Ezáltal pl 2év után is lehet hogy csak 10M helyett 9,5M a tartozásom holott már befizettem 2Met. Ez manapság is így van? 

The Power Creative Commons License 2017.11.22 0 0 28097

Szia!

Van olyan bank, ahol van lehetőség - igaz egy alkalommal -  hogy nem kell fizetni a betörlesztésért, akár lakástakarékból, akár egyéb forrásból törlesztesz elő, sőt még az induló költség kedvezményeket sem kell visszafizetni. (minden bank akciósan elengedi/visszaadja az értékbecslési díjat, közjegyzői díjat, folyósítási jutalékot, de ha egy bizonyos időn belül végtörleszted a hiteled - jellemzően 3-6 év - akkor ezeket utólag be kell fizetni, ami több mint 200.000,- Ft is lehet).

Ennél a banknál, ha megvolt az első ingyenes betörlesztés, utána 1,5%-os a betörlesztési díj (5 év után 0,75%, 10 év után ingyen), úgy hogy az induló díjakat ekkor sem kell visszafizetni!

Napi kamatszámítás van, ami azt jelenti, hogy minden este megnézi a bank, hogy mennyi a tartozásod és az aktuális kamatlábbal számolva, hozzáadja a kamatot. Ha nincs tartozás nincs kamat! :)

Előzmény: bonccé (28094)
The Power Creative Commons License 2017.11.22 0 0 28096

Igen 36%-os készültségnél a csok 36%-át (mínusz a már korábban kiutalt csok rész) fogod megkapni.

Ez szép történet, kitartást!

Előzmény: tnandi002 (28093)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2017.11.21 0 0 28095

Üdv!

A kérdéseidre a válaszok,sajnos nem azonnaliak,mert ahhoz,hogy a te paramétereid,lehetőségeid alapján konkrét,végleges ajánlatot lehessen készíteni,tudni kell jó pár dolgot,rólad/rólatok és az egész hitel ügyletről.

Nem teljes körűen de írok pár fontos kritériumot.

Ingatlan elhelyezkedése (város,megyeszékhely,község,falu stb...)

Ingatlan típusa,fajtája,építési módja,szerkezete.

Pontos vételár.

Pontos önerő.

Hitelfelvevők/adósok adatai.  életkor,

Jövedelmek pontos mértéke és fajtája.  (munkabér,gyed,gyes stb...vállalkozói jövedelem stb)

Meglévő jelenlegi hiteltörlesztések fajtái,összegei,/havi törleszései,beleértve ide a hitelkártyákat,folyószámlahitelkereteket,áruhitel stb...

A többi kérdésedre is van /lesz válasz. Pl igen,ha fontos neked,hogy most kevesebbet fizess és pár év után végtörleszteni lesz lehetőséged,akkor érdemes így felvenni.  A maradék futamidőre már egyetlen egy banknál sem kell a kamatokat visszafizetned,nyilván ebben az esetben csak pl 5 évig fizetsz kamatot és ott lezárja és csak a tőketartozást kell egyben befizetned. Sőt...ha ezt pl lakástakarék megtakarításból tennéd meg,akkor az új fogyasztóbarát hiteleknél még a szokásos 1,5%-os végtörlesztési díjat sem kell megfizetned.

Előzmény: bonccé (28094)
bonccé Creative Commons License 2017.11.21 0 0 28094

Sziasztok, 

Segítséget szeretnék kérni, hitel fajták/lehetőségek terén, hogy kb mi lenne számomra a megfelelő, megfelelőbb. 

Használt ingatlan vásárláshoz kellene kb 10M-et felvennem, ez úgy 40-45%-a az ingatlan vételátának. Milyen konstrukciók vannak, hogy amiket előbb be is lehet fejezni a lejártuk előtt úgy hogy nem ráfizetés. Tehát hogy érdemes és mit összerakni, pl 20évre felvenni, majd 2 vagy 5 év után végtörleszteni szeretnék (attól  függ hogy kb mikor jutok egyéb pénzeimhez, kell idő hogy ezt azt el tudjak adni csak nem szeretnék kivárni). 

Hogy kell ilyenkor a kamatokat számolni, ha végtörlesztek akkor is a 20évre számolt kamatot is ki kell fizetni? 

Ha 2év után szeretném vissza fizetni zárni a hitelt akkor hogy kell elszámolni? 

Szóval mi a jó lehetőség/megoldás ilyen esetben? 

Köszönöm.

B.

tnandi002 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 28093

Nem jól értetted. A csok 20 %-át kiutalták. Így elérem a készültség 36 %-át. Most azt nem tudom, hogy a második kiutalás mennyi lesz? A fennmaradó csok támogatás 36 %-a kerül kiutalásra? Én így értelmezem. 

Amúgy Kh bank. Leszarnak nagy ívben. Mindenre 30-40 napot várok. Kikértem az értékbecslés részletezőjét. Ott már teljesen más árak vannak, mint az én költségvetésemben. 

Előzmény: The Power (28092)
The Power Creative Commons License 2017.11.21 0 0 28092

Üdv,

Ha 20%-os az önerőd és azt be is építetted, akkor elvileg a banktól igényelt finanszírozás minden elemének - csok, áfa visszaigénylés, hitel - 20%-át kellett volna megkapni. Ha a bank ettől eltérő ütemezést szabott meg, akkor azt csak ők tudják majd megmondani!

Én még nem tapasztaltam olyat, hogy átírják a költségvetést, nagyon durva....

Melyik bank?

Hogy derült ki?

Előzmény: tnandi002 (28091)
tnandi002 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28091

Üdvözlet! 

Meg tudná nekem mondani valaki, hogyha egy új építésnél 20 % volt az önerő, 16 %-ot folyósítottak ki elsőre, akkor mennyi lesz a következő kifolyósítás 36 %-os állapotnál? A bankommal még ennél alapvetőbb dolgokon rágódunk, ezért gondoltam, hátha tudja valaki itt. 

Esetleg valakinél előfordult olyan, hogy a költségvetést menet közben átírták, de egy szót sem szóltak róla? A végösszeget ugyanúgy hagyták, de az elejét leértékelték 50 %-kal, a befejező munkákat pedig fel 100 %-kal. Így például háromszor annyiba kerül az értékbecslés részletezőjén a villanyszerelés, mint az eredeti költségvetésemben. 3 ilyen házat is le lehetne belőle szerelni. 

mertezműanyag Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28090

"a banktól kért finanszírozás 47%-át, azaz 15M *0,47= 7,05M." - komolyan megvilágosítottál ezzel a mondattal. Most értettem meg, hogy kalkulált a bank a második szemlénél. Egyszerűen nem értettem, miért ad többet, mint amivel én kalkuláltam: ezek szerint hibásan a teljes költségvetésünkre vetített készültségi fokkal számoltam, abból kivontam az önrészt és az első folyósítást, azt hittem ezt kapjuk most. Ezek szerint nem így számolnak. A kivitelező is úgy számolt, ahogy én, meg is lepődött.:)

Előzmény: The Power (28085)
kbadam2 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28089

Köszi a választ!

Előzmény: mertezműanyag (28083)
kbadam2 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 28088

Szia,

köszi szépen a szakszerű magyarázatot!

Ádám

Előzmény: The Power (28085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!