Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 0 0 2517

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 0 0 2516

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.10 0 0 2515

Vb 2018: Izland vb-résztvevő, horvát részsiker, szlovák bánat

Izland labdarúgó-válogatottja hazai pályán 2–0-ra legyőzte Koszovót, ezzel kijutott a 2018-as oroszországi világbajnokságra. Az európai selejtezők I-csoportjának záró fordulójában a horvátok 2–0-ra nyertek Ukrajnában, így csoportmásodikként készülhetnek a pótselejtezőre. A mai eredményekkel gyakorlatilag eldőlt, hogy Szlovákia lesz a legrosszabb csoportmásodik Európában, már csak Gibraltárban (és a bosnyákokban) bízhatnak északi szomszédaink…

UKRAJNA–HORVÁTORSZÁG

A horvátoknak a döntetlen is elég lett volna a második hely megszerzéséhez, ám a legrosszabb csoportmásodikként lemaradtak volna a vb-ről. A gól nélküli első félidőt követően a szünet után rá is kapcsoltak Luka Modricék, és Andrej Kramaric duplájával kvalifikálták magukat a pótselejtezőre – az ukránok pedig csak annak örülhetnek, hogy a törökökkel ikszelő finneknek köszönhetően legalább a csoport harmadik helyét megszerezték.

A horvátok és az írek győzelme után szinte biztos, hogy Szlovákia lesz a legrosszabb csoportmásodik az európai zónában – így nem játszhat pótselejtezőt. Csak akkor nem lesz így, ha a görögök kedden nem tudják otthon legyőzni Gibraltárt, míg a bosnyákok nyernek Észtországban a H-csoport utolsó fordulójában.

VB-SELEJTEZŐK
EURÓPAI ZÓNA
I-CSOPORT, 10. FORDULÓ

Izland–Koszovó 2–0 (Sigurdsson 40., Gudmundsson 68.)
Ukrajna–Horvátország 0–2 (Kramaric 62., 70.)
Finnország–Törökország 2–2 (Arajuuri 76., Pohjanpalo 88., ill. Tosun 57., 83.)

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.09 0 0 2514

Subasic; Vida, Lovren, Mitrovic, Vrsaljko; Badelj, Rakitic, Modric ; Kramaric, Mandzukic, Perisic.

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.09 0 0 2513

Gody papa Creative Commons License 2017.10.09 0 0 2512

Cumi lesz, mert mindkét csapat csak győzelem esetén juthat tovább, így ki kell támadni.

Előzmény: Törölt nick (2511)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.09 0 0 2511

20.45 Ukrajna-Horvátország

Brozovic és Mandzukic nélkül.

Subasic - Vrsajlko, Mitrovic, Vida, Pivaric - Modric, Rakitic - Pasalic, Kramaric/Rog, Perisic - Cop/Kramaric a várható kezdőcsapat.

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.09 0 0 2510

Due to injuries, Brozović will not be available for @FFUKRAINE @EuroQualifiers encounter on Monday, while @MarioMandzukic9 is a doubt.

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.09 0 0 2509

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.09 0 0 2508

Zlatko Dalić becomes new #Croatia head coach as HNS Executive Committee decides to part ways with Ante Čačić.

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.07 0 0 2507

A helyi média úgy tudja, hogy a horvát Labdarúgó-szövetség (CFF) menesztette Ante Cacic szövetségi kapitányt.

Mint ismert, a világbajnokság selejtezőjének I-csoportjában pénteken a horvátok nem tudták hozni a kötelezőt, miután csak döntetlent játszottak Finnországgal, így a hétfői, Ukrajna elleni összecsapás sorsdöntő lesz a gárda számára – Horvátországnak azonban még így sincs saját kezében a sorsa, a csoportelső Izlanddal szemben ugyanis két pont a hátránya az utolsó forduló előtt.

Szombat reggel a helyi média egybehangzóan arról számolt be, hogy a horvát szövetség a kiábrándító iksz után menesztette Ante Cacic szövetségi kapitányt. Arról egyelőre nem írnak, ki lehet a 64 esztendős szakember utódja a horvát válogatott élén.

I-CSOPORT

Horvátország–Finnország 1–1 (Mandzukic 57., ill. Soiri 90.)
Koszovó–Ukrajna 0–2 (Paqarada 60.  – öngól, Jarmolenko 88.)
Törökország–Izland 0–3 (Gudmundsson 32., Bjarnason 39., Árnason 49.)

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.07 0 0 2506

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.07 0 0 2505

Vb 2018: Izland csodát tett, érik a továbbjutása

Az izlandi labdarúgó-válogatott csodát tett azzal, hogy 3–0-ra győzött Törökországban a világbajnokság selejtezőjének I-csoportjában, és karnyújtásnyira került a kijutáshoz, ugyanis Horvátország nem tudta hozni a kötelezőt, csak döntetlent játszott Finnországgal. Hogy még izgalmasabb legyen az utolsó forduló, Ukrajna legyőzte Koszovót, ezzel még mindig van matematikai esélye az első hely megszerzésére.

A forduló előtt Horvátország és Izland 16, Törökország és Ukrajna 14 ponttal állt, tehát mindannyian reális továbbjutási eséllyel várták a péntek estét.

A forduló rangadóján a törökök Izlandot fogadták, és olyan eredmény született, amelyre nem sokan számítottak. A hazai védelem többször is igen lyukas volt, és a hibákat kihasználva Jóhann Gudmundsson, Birkir Bjarnason, majd Kári Árnason ziccerből talált be, ezzel 3–0-s sikert arattak az északiak és karnyújtásnyira kerültek a továbbjutáshoz.

Merthogy Horvátország hibázott az egymás utáni harmadik meccsén a hetedik pontját megszerző Finnország ellen. Az 50. percben Mario Mandzukic góljával 1–0-s előnybe kerültek a hazaiak, aztán a 90. percben jött a hideg zuhany, Pyry Soiri kiegyenlített. 1–1

Amennyiben az utolsó fordulóban Izland hazai pályán megveri Koszovót, akkor egyenes ágon kijut, míg Horvátországnak Ukrajnában kell megpróbálnia (akár egy döntetlennel is) legalább a csoport második helyét megszereznie (persze ha nyer, és Izland vereséget szenved, egyenesen első lesz). Törökország kiszállt a továbbjutásért folytatott versenyből, Ukrajna pedig akár még csoportelső is lehet, igaz, ehhez a horvátok legyőzése mellett Izland veresége is kell.

I-CSOPORT

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.07 0 0 2504

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.04 0 0 2503
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.06 0 0 2502

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.06 0 0 2501

Vb 2018: óriási a tömörülés, mi lesz ebben a csoportban?

Az európai vb-selejtezők I-csoportjában a törökök legyőzték a horvátokat, míg az izlandiak az ukránokat, így ebben a hatosban az éllovas mindössze két ponttal előzi meg a negyedik helyezettet.

Az izlandiak Gylfi Sigurdsson második félidei duplájával múlták felül Ukrajnát, míg Eskisehirben Cenk Tosun csapott le a labdára Danijel Subasic kapus hibája után, és szerezte meg a törökök győztes gólját.

LABDARÚGÁS, VB-SELEJTEZŐK
EURÓPA
I-CSOPORT
Koszovó–Finnország
0–1 (Pukki 83.)
Izland–Ukrajna 2–0 (G. Sigurdsson 47., 66.)
Törökország–Horvátország 1–0 (Cenk Tosun 75.)

20.45 Horvátország-Koszovo 1-0

Vida góljával megnyerték az elhalasztott meccset.

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.05 0 0 2496

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.03 0 0 2495

Vb 2018: az ukránok váratlanul az élre ugrottak az I-csoportban

A 2018-as labdarúgó-világbajnokság európai kvalifikációjának I-csoportjában Finnország 1–0-ra legyőzte Izlandot.

Horvátország–Koszovó

Ahogy fent említettük, a horvátok és a koszovóiak mérkőzése félbeszakadt, mindössze 22 percig tartott Zágrábban. A játékvezető nem látta értelmét a folytatásnak az eső áztatta talajon, így lefújta a találkozót. A mérkőzés pótlásáról később születik döntés.

Finnország–Izland 1–0 (Ring 8.)
Ukrajna–Törökország 2–0 (Jarmolenko 18., 42.)