Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

varjuvaj 2014.07.30 14:32:43 © 4646

Mi is ott leszunk 3 - tol 10-ig

Előzmény: Minka0 (4645)
Minka0 2014.07.27 21:28:56 © 4645

Sziasztok!Aug.4-én este 10körül indulunk Paralira és 14-én indulunk haza.Valaki jön még akkor,vagy lesz kint?

Pitecus 2014.07.21 08:58:17 Creative Commons License 4644
Előzmény: Pitecus (4643)
Pitecus 2014.07.21 08:57:10 Creative Commons License 4643

Szia!

Én 15-én jöttem vissza Paralia-ról. Az alábbiakat mondhatom:

1. A tenger minden nap kidob valami vizi fűfélét, ami délutánra kicsit zavaró. De ha derékig belemész a vízbe, akkor túl vagy a dolgon.

2. Szerintem tisztább, mint a Jesolo homokos strandja

3. Felkészültünk a medúza okozta csípésekre, ehhez képest 1 deka medúzával nem volt alkalmam találkozni.

4. Nagyobb gond az, hogy rengeteg orosz turista van a vidéken, szemetelnek, csikket dobálnak (holott van hamutartó a napernyők asztalán). Számomra ez már üti a vörös posztó fogalmát.

5. A napernyők használata úgy ingyenes, hogy a mögötte levő bárból rendelni kell valami itókát. Legyen az 1 limonádé, vagy fagyi.A mi pincérünk grúz volt, 4. nap már összehaverkodtunk és mikor intettem, tudta: 6 limonada... :-).

6. Az árak változók. A tengerparton az üdítők 2,5€-tól indulnak, de ha bemész a büféshez, kevesebb, mint 3€-ból van Gyros finom pitában tzazikivel és 1 pohár üdítővel.

7. A fórumtársam olympia beachen nyaralt (szomszéd falu, 30 perc kényelmes séta), ő kiment a 2 falu közé, ahol NINCS tömeg.

Íme 1 kép: http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=100&na_step=100&t=9010651&na_order=

Igaz innen 5 perc gyalog valamely vendéglátó ipari egység.

Ami fontos: Nagyon nézd meg az árakat! Első nap 6-an fogyasztottunk tenger gyümölcsét olyan helyen, ahol kedvesen, magyarul invitáltak, és otthagytunk 85€-t. Pár nappal később, ismét 6-an, ismét tenger gyümölcsét ettünk egy másik étteremben, ahol nem nagyon tudtak magyarul és 55€ volt borravalóval, amit kártyával is fizethettünk.

Jellemzően kevés helyen fogadnak el kártyát. Nagyon a készpénzre mennek, ami engemet 1 kicsit zavart. Volt olyan bár a szállónkkal szemben, hogy az egyik este a fogyasztást tudtuk fizetni kártyával, 2 estével és másik személyzettel ez már elsőre nem volt lehetséges. Néhány morgás után a bár szálló részének a termináljával mégiscsak lehetett.

Érdemes befizetni idegenvezetős túrára mind a Meteórák (20€, hétközben 15€), mind pedig Olympos hegység(10€) megtekintésére.

Paraliáról indul a busz, Olymposon a kanyarba levő megállóba is felszedi a túristákat és Nei Poriból is vételez túristát. A mi buszunkon 2 nyelven beszélt az idegen vezető (azt hiszem Enikőnek hívják), mert két nemzetet raktak össze. Magyar-Román. A kiscsaj érdekesen beszélt, de annyi plussz infót nyomott, amely se a Panoráma útikönyvben, sem pedig a nyitott szemmel sorozatban nincs benne. Ja és fontos, ha nem apartmanba vagy, hanem szállóba, mely reggelit is ad, akkor a Meteórák elötti napon szólj nekik, csinálnak kis csomagot, mert a Meteórás busz 6:30-kor indul.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. :-)

1 kis ínycsiklandás...

Ha a Meteórákba mentek idedgen

Előzmény: betg (4642)
betg 2014.07.20 23:47:07 © 4642

Szia

Mi most megyünk mellé, Olympic beach-ra 07.29 től .

Kiváncsi leszek olvastam több véleményt elég eltérőek van aki szerint jó , van aki azt írja koszos a tenger túl nagy a tömeg  így aztán most már kiváncsi vagyok.

Ha voltál többször írhatnál egy két hasznos infót mit hol miért!!

Hova érdemes és hova nem érdemes elmenni, nem vagyunk egy helyben ücsörgök.

Köszi

Előzmény: parducka3 (4641)
parducka3 2014.07.18 12:53:57 © 4641

Sziasztok!

Aug 11-től, két hétre megyünk Paráliára :),már sokadszorra ...nem tudjuk megunni :) Megy valaki ebben a periódusban ? Szívesen ismerkednénk ,egy jó bulit nemérdemes kihagyni ;)

igyrogy 2014.07.03 10:16:43 © 4640

Sziasztok!

Július 21-én indulnánk Paralia és környékére,de nem szeretnék itthon szállást foglalni,mert terveink szerint pár nap után mindig máshol szeretnénk lenni.Szerintetek van esélyem arra,hogy előre foglalás nélkül tudjak ott szálláshoz jutni?

Köszönöm előre is!

Minka0 2014.07.02 12:48:03 © 4639

Sziasztok!Augusztus első 2 hetében indulnánk Paralira.Ez lesz az első útunk autóval.Jön még akkor valaki?Esetleg mehetnénk együtt :-)

Pitecus 2014.06.30 07:33:47 Creative Commons License 4638

Szia!

Az árakról legjobban a Booking.com-on tudsz tájékozódni. Időigényes, de megéri.

Sokan, itt írók közül apartmanba mennek, ahol nincs lehetőség FP-re befizetni.

Ha kell szívesen megírom én mennyiért foglaltam a Hotel Lito-ba, de nem szeretnék senki száján téma lenni. Ha sok volt az ár, akkor azért, ha kevés volt, akkor azért. A lényeg, nekem (inkább a családnak, feleségemet is beleértve) első blikkre megérte.

A többi dologról - személy szerint -  július 15 után tudok írni akkor már lesz tapasztalatom. Érdemes a booking.com  értékelő részét is elolvasnod a szállókról, de felhívom figyelmed, hogy minden családnak más és más a "jó" fogalma. Ettől független hamar rájössz, h hogyan lehet kiszűrni az infót. A tripadvisornál már kétségem merültek fel a hitelességről. Olyan, mintha szándékos hitelességrombolás folyna ott.

Előzmény: gabikax1 (4631)
Never Man 2014.06.30 06:14:58 © 4637

Talán először a fórumszabályzatot olvasd el ...

Előzmény: HasiTasi82 (4636)
Bertrand de Beaufourt 2014.06.28 19:59:48 Creative Commons License 4635

akkor más honnan tudná?

Előzmény: atta69 (4634)
atta69 2014.06.28 17:08:04 © 4634

ők sem tudják

Bertrand de Beaufourt 2014.06.28 14:52:53 Creative Commons License 4633

miért nem kérdezed meg az Ibusztól????

Előzmény: atta69 (4632)
atta69 2014.06.28 12:54:05 © 4632

Sziasztok.Ibusszal busszal megyünk 14-én My Hotel apartmanba.Az apartmanról kérdezném,hogy van e Wifi és a buszról,hogy milyen tipus és hány személyes. Aki tud ezekről valamit,kérem írjon. A válaszokat előre is köszönöm.

gabikax1 2014.06.24 11:05:13 © 4631

Autóval megyünk Paraliára, a szállásunk már megvan. Abban tudnátok segíteni, hogy a reggeli vagy félpanziós ellátás egy hétre hol mennyibe kerül, és esetleg melyik hotelba vagy szállodában érdemes igénybe venni mert normális és korrekt.

Norbert Ballus 2014.06.23 13:12:16 © 4630

Sziasztok.  Nem tudom mennyi az esély , hogy érkezik biztos válasz , de az lenne a kérdésem , hogy Paralian van-e konditerem/fitness terem? Harmadjára utazunk Paraliára , de eddig nem figyeltem meg . A választ előre is köszönöm ! :)

szalámi 2014.06.23 12:54:34 © 4629

26 éve járunk ki rendszeresen Görögországba. Egyszer fordult elő, hogy két hétig augusztusban olyan szar idő volt, amilyet nem láttam. Ha autóval mentek és nem gond a plusz cucc, tegyetek be, biztos, ami biztos, bár nagy valószínűséggel nem kell. 

Előzmény: SZLreka (4628)
SZLreka 2014.06.23 09:22:03 © 4628

Sziasztok!

Jövőhéten utazunk Paráliára, most megyünk először és autóval.

Az lenne a kérdésem, hogy meleg ruhát, mondjuk melegítő vigyünk-e magunkkal, vagy arra nem lesz biztosan szükség? Vagy elég a póló, trikó, rövidnadrág, jellemzően egy nap tervezünk kirándulni csak, a többi a tengerparton és helyben fog eltelni.

Köszönöm és üdv

Laci

Pitecus 2014.06.16 19:23:29 Creative Commons License 4627

Köszönöm az infókat!

Parkolnom azért kell, mert ott a szálló. De megjött a válasz a szállótól:

Dear Mr. pitecus,

We will keep one place for you.
It is no charge for this.

Best Regards,
Agni Baranska
Reservation Manager

Parkolás talán megoldva. Remélem szavatartóbbak, mint az olaszok voltak Jesolon...

-----------------

Benzinkút: Köszi a tippet.

-----------------

Fenistil gél lesz nálunk, de ha azt mondod, h annyira medúzás, akkor viszek kettőt. Amilyen balfácán vagyok, még SubAqua kezelésem is medúzákkal lesz. :-) Hogy micsoda medúza szakértő vagy! :-)

Köszi, hogy szóltál.

-----------------

Borravaló: Én sem kapok, de azt mindig kalkulálok az üdülési költségvetésbe.

-----------------

Napernyőt eddig mindig kölcsönöztem, de ha így olcsóbb, meggondolandó. Akkor elgrappázom/sörözöm/borozom a fölös pénzt.

-----------------

Köszönöm az infókat.

Előzmény: bohrer (4626)
bohrer 2014.06.15 15:48:14 © 4626

1 ital rendelés/ nap 3-5Euro ( frappé, sör üdítő ) 

Nem kell 2óránként újabb ital................

Vagy veszel egy napernyőt  5 Euro és leszúrod a homokba és 8 napig elég az 5Eurod. Meg fekszel a lepedődön a homokban persze.

Ne parkolj ott, és ne kínlódj a sétálóutcában, mint a sok idióta görög aki 5-el megy és várja hogy elmenjenek előle a turisták miközben szidják az autóst. Állj meg az apartmanod előtt vagy a Lidl parkolóban hidd el nem lassabb gyalog sem mint kocsival  a túristák közt. Nincs zene. Van kevés orosz de inkább szerbek azok rengetegen. Benzin talán az EKO kutak ??? Borravaló............ én sem kapok, ott az ár adsz egy nagyobb címletet és visszakapod a visszajárót  slussz.....

szia- jaszu

sziasztok -jaszasz

kalimera -jónapot

Jóestét-kaliszpera

köszönöm - efhariszto

ennyivel elvagy 8 napig  úgysem leszel perfekt görög, de nem is várják el.

Medúzák ellen vigyél Fenistil gélt, ha látod a vízben kerüld el ( nem támad ) vagy tedd arrébb a tenyereddel, ott nem csíp, de combodhoz-hasadhoz-arcodhoz ne érj vele, és ne csurgasd a levét sem magadra. Ha megfogod a tenyered nem csípi, de mosd le a tengerben a kezedről a nyálkát mert az csípi a többi bőröd.

Előzmény: Pitecus (4623)
Pitecus 2014.06.15 12:46:37 Creative Commons License 4625

Ah, köszönöm szépen!

Előzmény: geodo1 (4624)
geodo1 2014.06.15 12:33:56 © 4624
Előzmény: Pitecus (4623)
Pitecus 2014.06.15 12:12:42 Creative Commons License 4623

Paralia-n megfordultaktól kérdezném, hogy

Hogyan megy a napernyő-napágy elérési lehetősége és kb. mennyibe kerül?

Milyen parkolási szokások vannak a központ környékén?

Van a tengerparton (templom környékén) hangulatkeltő zene napközben? (Valamelyik youtube videón láttam, de nem tudom, hogy nap, mint napos).

Sok orosz van az üdülő részen?

Melyik benzinkút társaság a legolcsóbb arrafele, ahol érdemes tankolni benzint?

Szoktak-e borravalót adni és az %-ban mennyi szokott lenni?

Nem találtam olyan weboldalt, ahol 1-2 alapvető görög szót el lehetne sajátítani. Ilyen pl. a köszönés napszaknak megfelelően, kérem, köszönöm, tessék, stb. Nem, nem szretnék most görögül megtanulni, csak nálam alapvető, hogy 1-2 szóval megtiszteljem saját nyelvén a vendéglátóst.

Ha valaki kisegítene...

Már nagyon izgulunk. :-)

Pitecus 2014.06.11 13:06:15 Creative Commons License 4622

Nagy vagy, köszönöm szépen az infókat. Zsebpeca párizsival...:-)

Előzmény: bohrer (4621)
bohrer 2014.06.11 12:29:10 © 4621

Vannak kis max. 15cm-es halak a homokos vízben úszkálnak ( de inkább csak 5-10 cm közöttiek ugyanebből a fajtából, valami  feketecsíkos hosszútestű sügérféle lehet.

Van néhány a fürdőzők között, apró rákok csigaházba költözve, és medúzák.

Ezek friss infók.

1-2 horgász kínlódott de semmit sem fogtak, ha bemennél a vízbe derékig megértenéd hogy nem egy halaktól nyüzsgő a víz. Max. a kikötőnél próbálkozz, ott láttam tenyérnyi tarisznyarákot is bár az biztos a halászhálóból lógott meg, visszadobtam a vízbe.

Előzmény: Pitecus (4620)
Pitecus 2014.06.10 08:16:35 Creative Commons License 4620

Úgy látom, hogy marad a napernyő alatti aszalódás. Köszönöm szépen a tájékoztatást, profi volt kimerítő (és lehangoló).

Már csak 28 nap...:-D Tehát mához 4 hétre ebben az időben talán már a Szerb - Macedón határ környékén leszünk.

Előzmény: 409 (4619)
409 2014.06.09 19:51:25 © 4619

Ennek talán az lehet az oka, hogy a parti horgászathoz nem kell engedély, de a csónakból/hajóból lógatáshoz igen, és ezt keményen ellenőrzi is a partiőrség, vagy mi a nevük. A kenumat is kiforgatták, horgász eszközöket keresve.

Azon a részen szerintem a parti horgászat teljesen reménytelen, ahhoz le kell menni Nea Porin túlra Paralia Koulouras-ig, a Pinios folyó torkolatához. Július közepe az ott valami horgász idény, sorban táboroznak a parton a horgászok napokig, de nem csinálnak semmit. Aztán valami jelre egyszerre elkezdenek bedobálni, de hatalmas tengeri botjaik és multiplikátoros orsóik vannak, irdatlan nagyokat dobnak. Valószínűleg valamilyen halfajtának akkor van ott a vonulása. Sajnos egyik nap sem láttam, hogy mit fognak, így nem tudom mire is vadásztak. Feleveztem a folyón, szép halak vannak benne, de nem tudom, lehet-e rájuk horgászni. A helyiek vastag madzagra hús darabot kötnek, azt húzgálják a vízben, rákra vadásznak, és elég szépen fognak is vele. Dobóhálós halászt láttam még.

Előzmény: Pitecus (4618)
Pitecus 2014.06.04 13:31:49 Creative Commons License 4618
Hagyjad, nem erdemes... Megvan es kesz. Olvasgattam blogokat a peca lehetosegrol, hat ugy latom, h nincs tengeri peca, csak part menti.
Előzmény: szalámi (4617)
szalámi 2014.06.04 12:05:53 © 4617

Fel nem foghatom. Beregisztrálsz, kérdezel, holott a google azonnal kidobja, csak rá kell keresni: greece paralia anna-rita contact. Első találat: http://www.travel-library.com/hotels/europe/greece/paralia_katerinis/hotel_anna_rita.html

Persze, aki lusta.....

Előzmény: Molli76 (4615)
Pitecus 2014.06.02 07:52:18 Creative Commons License 4616

A sokat látott fórumtársaktól kérdezem, hogy lehetséges Paralia-n befizetni egy pár órás tengeri horgászatra?

36 nap múlva ilyenkor már az első pihenő után Szerbiában utazunk a Macedón határ felé. :-)