Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Szisza03 3 napja Creative Commons License 4685

Szia,

Engem érdekelne az út ha még megvan!Üdv.

Előzmény: Klári2014 (4678)
Pitecus 6 napja Creative Commons License 4684

Mail ment. :-)

Előzmény: Poppy77 (4683)
Poppy77 2015.01.21 Creative Commons License 4683

Szia!

Köszönöm szépen! A fotóknak nagyon örülnék:)

Előzmény: Pitecus (4680)
nemzoli01 2015.01.20 Creative Commons License 4682

Szia!

A booking.com-on 86 személyes véleményt olvashatsz róla.

Előzmény: Michelle112r (4681)
Michelle112r 2015.01.20 Creative Commons License 4681

Sziasztok!

Még nem voltam Görögországban :( Idén nyáron eljutok a családdal. Volt már közületek valaki a Mediterranean village hotelben? Tud esetleg információval szolgálni számomra, mert a személyes tapasztalatok segítségemre lennének. Köszönöm: Michelle

Pitecus 2015.01.19 Creative Commons License 4680

Szia!

Nyugodtan magánban is kérdezhetsz, mert azt minden nap látom.

A reggeli "svédasztalosnak" mondható. Tojásrántotta, virsli, 2-3 féle felvágott, sajt van, meg megannyi túrókrém, meg minden. 1 hét alatt tudsz annyi összeállítást tenni, h egysíkúságnak nem nevezhető a felkínálom.

A vacsora úgy néz ki, hogy asztalhoz szervírozzák a fő fogást, de levest, meg a salátákat, köreteket Te választod ki 3-5 féle cuccból.

Ja és lengyelek főznek, ami eléggé ízletesnek mondható. Ja és gyümölcsöt is kitesznek.

Ha még eszedbe jut valami, bátran kérdezz.

Még 1x azt mondom, hogy - annak ellenére, hogy én 3-4* os szállóhoz vagyok szokva, a LITO jobban megüti a 3*-ot, mint Londonban v. Jesolon v. Horvátországban levő hason kategória szálló. Nem azt mondom, hogy űberfasza, de ha térben nézzük az ár/érték/elhelyezkedés/szolgáltatás vektorokban, viszi nagyon a prímet. A szálló szobájáról is van fotóm, privátban át tudom küldeni.

Üdv

Ati

Előzmény: Poppy77 (4679)
Poppy77 2015.01.19 Creative Commons License 4679

Kedves Pitecus!

Hátha még jársz erre:) Még a félpanzióval kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy ez svédasztalos vacsora volt? Tehát többféléből lehetett választani? Még mindig ezen rágódunk, de az már biztos, hogy a Hotel Lito-ba megyünk:))))

Köszönöm előre is.

Előzmény: Pitecus (4676)
Klári2014 2015.01.15 Creative Commons License 4678

Sziasztok! 

100.000 Ft értékű szállást nyertek anyuék egy szilveszteri tombolán Görögország- Makrygialos Paralia-ra, amit én most szeretnék egy nagyon jelképes összegért tovább adni. Magának a nyereménynek egyébként annyira örültünk,hogy be is fizettük a busszal való kiutazás 20.000 Ft-os előlegét, de sajnos szinte már másnap kiderült, hogy egészségileg elég megterhelő lenne számukra az út( anyu 60- a párja 70 év feletti). Egy szó,mint száz, mi nem tudunk élni a lehetőséggel, de szeretném ha valaki más igen.

Akkor mondanám,hogy is néz ki a dolog..:)

Maga a nyeremény egy 100.000 Ft értékű Studio szállás 3 fő részére/7 éjszaka a 2015-ös nyári szezon-ban, Makrygialos-on.

Önellátó, nem kötelező 3 főnek mennie, 2 vagy akár csak 1 fő is igénybe veheti. Az utazás busszal vagy repülővel történik, amelynek a díját megnézhetitek az utazási iroda weboldalán. 

Az utazási iroda az Andromeda.

Az ajánlat: 100.000 Ft értékű szállás 50.000 Ft-ért, amely tartalmazza az utazásra befizetett 20.000 Ft-os előleget is, egyszóval olyan, mintha 30.000 Ft-ért kapnál meg egy 100.000 Ft-os szállást.

Amenyiben érdekel, kérlek jelentkezz mielőbb: bklarissa@vipmail.hu 

Köszönettel: Klári

Poppy77 2015.01.13 Creative Commons License 4677

Igen, nagyon sokat, köszönöm.

Előzmény: Pitecus (4676)
Pitecus 2015.01.13 Creative Commons License 4676

Na kérem.

Én befizettem a meteórákra és az olympos-ra. fejenként 20€-n belül volt mindkettő (20€ és talán 12€), de ha keddi napokat választasz indulásra, kedvezményt szoktak adni. Nem éri meg autóval görcsölni még 6 személynél sem.

Választhatsz hátrébb szállókat, kivétel nélkül utcai a parkolás. Én örültem, hogy bepasszíroztam a gépkocsit oda az udvarra. A parkoló autókon nyomot hagynak a mopedosok és az árut szállító kisteherautók. 1 éjjel volt kint az autó az udvarról, hát aznap éjjel nem sokat aludtam.

Én írtam nekik levelet, melyben kértem őket, hogy díj ellenében biztosítsanak helyet. Erre visszaírták, hogy ingyenes a parkolás és lesz helyem. Ennyi nekem elég is volt.

Ja és elég sok az orosz a környék szállóiban.

Vacsora:

Én nótorius félpanziós vagyok, így mindig ott ettem. De fél8 és fél 9 között menüáron adnak másoknak is kaját. Van dögivel étterem. Ahol magyar nyelven csalogatnak, ott pörög az € rendesen.

Első nap a főtéren túl rákos-halas-tengeri gyümölcsös  kaját ettünk 6-an és bizony 90€ lett a vége. Pár nappal később egy oszlopok melletti étteremben (kék-fehér színű), tengerparti terasszal rendelkezőben, ahol 55€-ból megúsztuk szinte ugyanazt, úgyszint hatan. Igaz ott angolul beszéltem, mert magyarul nem tudtak.

A fő téren van egy büfé, ott lehet ebédelni (szendvicses ebéd, olyan mint a köfte), ott 6-an 18-22€-ból csillapítottuk az éhségünket.
A strandon vannak ágyak, napernyőkkel. Azok ingyenesek, ha a futkosó pincértől rendeltek piákat. Mi kávét, fagyit illetve limonada-t rendelgettünk. De ha veszel pár euroért napernyőt egy keskeny sávon lecuccolhatsz tök ingyen.

Én 1 kicsit sznob vagyok, ha elmegyek valahova én nem szeretem fogamhoz verni a garast. Pihenni akarok, a legjobb módomon. Ezért is írtam, hogy mire éri meg költeni. A szálló nekem megfelelt, és az ajtók is jól zárnak, mert kb. 2-fél3-ig van ott élet. Reggel aztán csendélet. :-D

Ezt is kalkuláld bele. Légkondis a szoba, ami jó, de a wifi miatt a teraszon nézegettem a kavalkádot. Hiába a déli feelinget nem lehet elégszer látni. :-)
Ha én még 1x elmennék oda, a LITO-t választanám. a Centrumban van. Ár érték arányban semmi nem veri..
Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Poppy77 (4675)
Poppy77 2015.01.13 Creative Commons License 4675

Egyébként ha foglaltunk a booking.com- on parkoló helyet akkor biztos, hogy jut? Mert azt olvastam 26 szoba van, ahhoz a 7-8 hely elég kevésnek tűnik. Nincs valahol a városban fizetős örzött parkoló? Mi félpanziót úgy gondoltuk nem kérünk, mert azt írták csak fél 8- tól van fél 9- ig és gyerekkel ez nem annyira ideális. Gondoltuk a városban sok étkezési lehetőség van. Ha mégis szeretnénk ott vacsorázni az a helyszínen is megrendelhető?

Előzmény: Pitecus (4673)
Poppy77 2015.01.13 Creative Commons License 4674

Köszönöm a választ:) Igazából mi sem szívesen hagynánk az autót az utcán, épp ezért kerestünk parkolósat. Csak utána olvastam, hogy ez a parkoló nem olyan parkoló...a mi autónk is jó nagy (Honda CRV). Igazából helyben nem akarunk járkálni, de azért egy - két nap kimozdulnánk, Meteorák, Edessa ilyesmi. Hát nem tudom, pedig amúgy nagyon tetszik ez a szálloda csak a parkolás...

Előzmény: Pitecus (4673)
Pitecus 2015.01.13 Creative Commons License 4673

Szia!

Véletlen néztem most be ide, szerencséd volt. :-)

A LITO parkolója pont a szálloda háta mögött van, tehát a front bejárattal párhuzamos kicsi utcából nyílik.

Ne Európai parkolót képzelj el, hanem eldugott, pici parkolót(Inkább híjuk csak udvarnak). Ügyesen mindig 7-8 autó elfért, de ez azzal az áldozattal jár, hogy ha el akarsz menni, előtte nap jelezd, hogy kiállnál. Skyboxos Opel Zafival is be lehetett állni, habár van 1-2 necces rész is, de a szálló görög vezetője lazán mindent megold. A környező apartman lakosok is ott parkolnak és nem szeretik, ha a balkonjaik alá állsz, mert a rablók a kocsidat használják létraként. Tehát, ha minden nap mennél valahova, jobb ha a környező utcákban hagyod ott, ahol lehetséges. Ajánlották, h a Lidl parkolóban hagyjam, de én nem mertem, mert azt lezárják esténként és se ki se be.

Ezért ha a Litonak a parkolójában akarsz parkolni, akkor tervezd meg, mikor használod az autót. Egyébként felesleges kocsival mozogni, mert 30-35 perces sétakörben MINDEN elérhető.
A szálló hölgy menedzsere lengyel származásu, NAGYON szereti a magyarokat. Én majd minden nap kaptam házi specialitást és 1-2 lengyel szó után szinte a fenekemet kinyalták a konyhások. (Ha esetleg vinnél 1-2 üveg tokajit v. jobb fajta magyar bort...) A booking.com-on van leírásom, érdemes elolvasni.

Wifi nálunk a teraszon jobban jött, mint a szobában. Viszont csodás helyen van.

Ne felejtsed el, a szomszédos és szembe szállókban nincs parkolási lehetőség, így ők a hátsó utcákban parkolnak.

Itt van pár kép, mely a teraszról készült:

Előzmény: Poppy77 (4672)
Poppy77 2015.01.13 Creative Commons License 4672

Szia!

A Hotel Litoról tudnál nekem írni bővebben? Mi is ezt a szállodát néztük ami ár-érték arányban elfogadhatónak tűnik. Főleg a parkolás miatt aggódom kicsit. Sok helyen olvastam, hogy nem igazán használható a parkolója mert kicsi. A szállodát hogy lehet autóval megközelíteni? Ha jól látom egy sétálóutcáról nyílik, így nem értem teljesen hogy hogy lehet autóval bemenni a parkolóig. Válaszod előre is köszönöm!

Előzmény: Pitecus (4638)
pityu6621 2014.09.05 Creative Commons License 4671

Sziasztok!
Szeptember 22.-én este indulunk Paraliára.Valaki nem indul esetleg akkor,mehetnénk együtt?

geodo1 2014.08.27 Creative Commons License 4670

ezt a hsz-t elkerülendő linkeltem be múltkor azt, amit, elég lett volna azt az oldalt megnézned: a 190 euró nulla önrésszel, ergo deposit mentesen annyi, amennyi. azóta egy picit még olcsóbb is lett, per pillanat csak 182 euró volna.

Előzmény: leitnerbarbi (4668)
Pitecus 2014.08.27 Creative Commons License 4669

Ez tetszett!!! Mintha csak a reptértől újpalotáig mennék haza...

:-D

Előzmény: Pierr.Kardan (4664)
leitnerbarbi 2014.08.27 Creative Commons License 4668

Még annyi, hogy utána néztem a reptéri autóbérlésnek is, de 1000 euró kauciót kérnek..:-(

leitnerbarbi 2014.08.27 Creative Commons License 4667

Igen, olcsóbb lenne a buszos megoldás, de nekünk van egy örökmozgó, 2 éves kisfiunk, aki szintén velünk utazik, így nálunk a rengeteg átszállás szóba sem jöhet. Már attól is félek, hogy mi lesz velünk a repülőn...:-D

De természetesen ha gyermek nélkül utaznék, valószínű én is a buszos megoldást választanám...:-)

geodo1 2014.08.25 Creative Commons License 4666

viszont, ezzel az olcsó transzferrel remek bevételhez juttatja a helyi erőket. ;) :)

Pierr.Kardan 2014.08.25 Creative Commons License 4665

Számolásban mindig gyenge voltam, szóval 130 eurótok marad meg.

Pierr.Kardan 2014.08.25 Creative Commons License 4664

Nos, busszal is el lehet menni Theszalinikiből Katerinibe.

Repülőtérről 78-as helyijáratos busszal elmentek a KTEL központi pályaudvarához (fejenként kb. 2 euró).

Onnan busszal elmentek Katerinibe, fejenként kb. 6,3 euró.

Katerini buszpályaudvartól gyalog mentek 200 métert a helyijárat megállójáig, onnan fejenként kb. 2 euróért levisznek Paráliába.

Ez fejenként 10-11 euró, szóval összesen 30-31 euró 3 főre.

A busz mellett szól, hogy így megmarad vagy 150 eurótok, amit a parton el tudtok költeni (és ugye aki Paráliába utazik, az eleve nem válogatós, szóval nyugodtan mehet busszal :-)))

Előzmény: leitnerbarbi (4662)
geodo1 2014.08.25 Creative Commons License 4663

190 euró? ez egészen pontosan egy hét autóbérlés ára, reptértől reptérig, nulla euró önrésszel...

http://awesomescreenshot.com/0063daj4a9

Előzmény: leitnerbarbi (4662)
leitnerbarbi 2014.08.25 Creative Commons License 4662

Szia, mi is repülővel megyünk szeptember 6-án, én a Salonica travel -nél foglaltam transzfert, 190 euro oda-vissza 3 főre.

Előzmény: csaba9400 (4658)
kobobe 2014.08.24 Creative Commons License 4661

Kedves " Törölt felhasználó" :)

Úgy tűnik együtt utazunk :) Szeptember 08, Ibusz, My hotel. :) Nekünk már van némi Görög tapasztalatunk, ha kérdésed van keress meg , szivesen válaszolok.   kobobe@vipmail.hu

Előzmény: Törölt nick (4660)
Törölt nick 2014.08.18 Creative Commons License 4660

Szia atta69!

Elnézésed kérem, hogy így ismeretlenül Rád írok, de a fórumon olvastam, hogy az Ibusszal utaztál, és a My Hotel-ben szálltál meg. Megtennéd, hogy írsz nekem erről egy kis beszámolót, milyen volt, stb., mert a férjemmel mi is így fogunk menni, szept. 8-án indulunk. :) 

Korábbi hozzászólásokat olvasgatva felkészültünk nem olyan kellemes dolgokra is (ha pedig azóta azok változtak, kellemesen fogunk csalódni). Ez lesz az első közös utunk külföldre, és szeretnénk, ha a lehetőségekhez képest jól sülne el. :) 

Előre is nagyon szépen köszönöm, hogy megosztod velünk a tapasztalataidat. :)

További kellemes napot kívánok!

Előzmény: atta69 (4632)
geodo1 2014.08.16 Creative Commons License 4659

legegyszerűbben bérelt autóval. 

Előzmény: csaba9400 (4658)
csaba9400 2014.08.16 Creative Commons License 4658

Sziasztok !  Szeretnék segitséget kérni abban ,milyen módon tudnánk a legegyszerűbben Thessaloniki rep.térről Paráliára eljutni ! Busz ,taxi, egyaránt érdekelne . Várom a személyes tapasztalatokat ! Köszönöm !

geodo1 2014.08.13 Creative Commons License 4657

balra használd a keresőt, valaki kérdezett már erről, választ is kapott.

Előzmény: redaler1979 (4656)
redaler1979 2014.08.13 Creative Commons License 4656

Sziasztok! 

Szeretném a véleményeteket kérni.

Aki volt már a RENA APARTMANBAN Paralián , annak mi a véleménye, tapasztalat a hellyel kapcsolatban? 

Nagyon várom a hozzászólásokat és nagyon  köszönöm!!!!!