Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

bazidzsó Creative Commons License 2015.04.18 -1 0 4756

Direkt Görögországi oldalt talán legegyszerűbben a Google ferdítőjével:) tudsz talán keresni. Majd ezekkel a kulcsszavakkal kell próbálkozni.

Vagy esetleg próbáld meg ezeket is, hátha találsz rajta megfelelőt:

https://www.airbnb.hu/

http://www.tripadvisor.co.hu/

http://www.trivago.hu/

Továbbá vannak más megoldások is, mindkettőhöz a Google kell ismét:

- a térképes keresőjében sok szállás is megjelenik, végig kell nézegetni őket.

- ha ezen a keresőn az utcákon is végighaladsz, amerre a kamerás autó elment, elviekben még több szállást is ki tudsz keresni. És ha van weblapjuk, akkor írhatsz nekik.

Előzmény: rebkaa (4754)
rebkaa Creative Commons License 2015.04.18 0 0 4755

Köszönöm, a busz lejutás meglett, 78-as SKG Airportról, Ktel Buszpályaudvar, fél óránként busz Katerinibe. Stimm...

rebkaa Creative Commons License 2015.04.18 0 0 4754

Segítséget szeretnék kérni Paralián szállás keresésben. A nagylányaimnak vettem vettem tegnap jegyeket SKG-ra julius elején és szállást keresnék hozzá. A tavalyi Vourvourou -i nyaraláson kocsi nélkül meg voltak lőve(egy gyros-os 2,5 km-re), úgyhogy most attól mozgalmasabb helyet szeretnének.  önszántamból Paralia ugyan nem jutna eszembe, de arra jutottunk, hogy nem is nekem kell, ők meg 19-22 évesek.

A booking-on nem túl alacsonyak az árak. Hol lehetne még nézelődni, ami görög oldalak és valószinüleg jobb árakat találnék rajta.

Megnéztem magyar irodák ajánlatait is, de azok min. 7 éjre foglalhatók, ők pedig 5 éjszakára mennek.

Másik kérdésem lenne, hogy Szalonikiben melyik buszpályaudvarra kell menni és hogyan a Katerini felé induló buszokhoz?

gyorskérdés Creative Commons License 2015.04.13 0 0 4753

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni 7-10 fő közötti szállást keresnék nem messze a parttól és a buliktól, ha valakinek van jó tapasztalata , akkor kérem segítsen! Az se baj, ha medence is van az apartmanhoz, tavaly Olaszországban oylat sikerült találnunk és elég hasznosnak bizonyult!

Előre is köszönöm!

Krisztiés Balázs Creative Commons License 2015.03.31 0 0 4752

Köszi az infot,akkor azt hiszem busszal olcsóbban jövünk ki,mivel négyen utazunk. :)

Előzmény: Pierr_Kardán (4751)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.03.31 0 0 4751

Itt van egy taxi ár kalkulációs oldal. A pontos ár megállapításához meg kell adni pontosan, hogy honnan mentek hová.

Egy átlagos út Katerini központ és Paralia központ között kb. 16 euro.

Előzmény: Krisztiés Balázs (4750)
Krisztiés Balázs Creative Commons License 2015.03.31 0 0 4750

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani,hogy Paraliáról Katerinibe mennyibe kerül a Taxi?

csirkelab Creative Commons License 2015.03.29 0 0 4749

köszi! olyan kérdésem lenne, hogy milyenek idén (tavalyi) az árak az étteremben? ill gyros árak a strand körül? 

nibiru61 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 4748

Köszönöm, megtaláltam a választ, amit nemrég írtatok :)

Előzmény: nibiru61 (4747)
nibiru61 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 4747

Sziasztok, üdvözlök mindenkit itt a fórumban! :)

Mi 06.09-06.16-ig leszünk Parálián.

Egyénileg, de repülővel szeretnénk  utazni Budapest-Thesszaloniki utvonalon, mivel  kb 1 1/

óra alatt odaérünk, és most a jegy is olcsó. 

Le tudná írni valaki, hogy Thesszalonikiből mivel  , és hogyan érhetnénk legolcsóbban, legegyszerűbben  Paráliára ?

Mindenkinek jó utazást kívánok, és köszönöm előre is s választ!

Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4746

Autópályadíjakról, eljutási időkről, dugókról, benzinkutakról, benzinárakról itt, vagy itt találsz némi olvasgatás után sok-sok információt.

Előzmény: csirkelab (4744)
parducka3 Creative Commons License 2015.03.22 -2 0 4745

Sziasztok.Mi augusztusban megyünk újra Paráliára, busszal  ,ez lesz a 10-ik alkalom .Nagyon szeretjük :) .Csak ajánlani tudom mindenkinek aki szereti a nyűzsgést és a jó bulikat ;)

csirkelab Creative Commons License 2015.03.22 -1 0 4744

sziasztok! autóval megyünk mi is júliusban paraliara. tudtok adni infókat autómatrica árakról , benzinről stb szerbia-makedónia-görögországról?

és az árakat éttermekről , gyros, sör, stb árak. köszönöm szépen! 

Krisztiés Balázs Creative Commons License 2015.03.19 0 0 4743

Sziasztok!

Mi jún29-től megyünk a Grand Tours-al.2012-ben már voltam Parálián,de akkor augusztus végén.Meg tudná mondani valaki,hogy jún vége-júl elején már elég jó az idő?

_MG_ Creative Commons License 2015.03.13 0 0 4742

Idén augusztusban mi ide megyünk nyaralni. A beszámolók alapján biztos jó lesz, már nagyon várjuk ! :)

Bolgár Breki Creative Commons License 2015.02.23 0 0 4741

Paraliában van olyan piac, kirakodóvásár, ahol érméket, bankjegyeket lehet venni?

Bolgár Breki Creative Commons License 2015.02.22 0 0 4740

Szia!

Holnap szeretnék szállást foglalni a Porto Del Sol hotelbe. Van még valami fontos információ, amivel érdemes tisztában lenni?

Előzmény: betrix (4476)
HENZA103 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4739

Úgy látom, hasonlóak a tapasztalataink. Mi is néztük Sartit, Psaukodiát, de túl csendesnek találtuk és ekkora létszámmal nem találtunk megfelelő szállást. Pontosabban találtunk, csak minden foglalt volt. Nem tudom, mikor kellene elkezdeni keresgélni, talán már decemberben. Amúgy tavaly úgy voltunk, 5*2 személyes szobákat foglaltunk, a négy nagyobb gyerek külön volt. Így sem volt rossz, de állandóan keresgéltek, hogy most kinél van a kulcs, és ugyanúgy lógtak nálunk. A takarítónőket meg nagy ívben elkerültük, vagy letagadtuk önmagunkat, mert olyan kupi volt náluk, hogy szerintem takarítani sem igazán tudtak. Még hiányzik nekik a szülői "noszogatás". Külön emeleten voltak, de a fürdőruha kimosása elfelejtődött, a törülközők sem száradtak meg maguktól, ha összecsavarva ledobták a szoba közepébe este, és másnap rácsodálkoztak...Jókat derültünk rajtuk, de azért a görbe tükör néha kellemetlen.

Előzmény: Poppy77 (4736)
Pitecus Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4738

Én kérek elnézést, h forrófejű voltam. A bor, mely az egészségedre le is gördült, lecsillapított. :-)

Tavaly nekem ár/érték arányban megérte Paralia. Kocsival, szállóstúl (amely szerintem Olcsóbb volt, mint Jesolo, v. Costa Brava.

Onnan Jó volt a Meteórákhoz elmenni, Olümposzt megnézni, Thessalonikibe elmenni. Sajnos kalózhajózás és a görög est lemaradt programütközések miatt lemaradt.

Amúgy meg annyian említették már Thassos szigetét, h betettem a bakancslistába és ha ketten maradunk a feleségemmel, biztos uticél lesz.

Fátylat rá.

Előzmény: geodo1 (4737)
geodo1 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4737

elbeszélünk egymás mellett.

én nem azért említettem meg egy-két helyet, mert beléd akarom magyarázni, h oda kellett volna menned tavaly vagy bármikor. egyszerűen reflektáltam arra a korábbi megjegyzésedre, h paralia ár/érték aránya mennyire jó, mert ezzel nem értek egyet. ennyi. erre elkezdtél rugózni a komplekésésen, nem is értettem, h miért teszed. de már igen, azt hitted, h a tavalyi utad felett okoskodom, de nem volt ilyen szándék. bocsánat ha félreérthető voltam!

Előzmény: Pitecus (4734)
Poppy77 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4736

Teljesen egyetértek veled, mi is hasonló okokból döntöttünk így:) Mi is 8-an megyünk. Nekem nagyon tetszett volna Platamonas a környéken de a booking.com összesen 2 szállodát dobott ki oda ennyi főre és sajnos mindkettő drágább volt mint ami nálunk a határ volt. Sartit is néztem, na ott egy sem volt ahol 8-an elférünk (nem kétágyas szobákba csoportosítva mert gyerekekkel az nem megoldás), van kétlégterű, árban megfelelő és van parkoló meg reggeli. Úgyhogy nem olyan egyszerű szállást találni.

Előzmény: HENZA103 (4735)
HENZA103 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 4735

Mi két légterűt foglaltunk, utolsó három volt, lehet ezért nem ajánlotta. Ahogy néztem a videókat a youtube-n, elég bulis hangulat volt a parton, ami a nagy "gyerekeinknek" tetszeni fog, tudnak majd partizni. A két barátnőm kezdett el "fázni tőle", mikor meglátta a képeket az utcai forgatagról. De 12 emberből (ami lehet 14-re bővül) ők kisebbségben vannak, én szeretem a nyüzsit, a két kisebbre majd jobban kell vigyáznunk, nem lehet őket egyedül elengedni napközben, de elég sokan leszünk ahhoz, hogy valaki mindig szemmel tartsa. A kirándulási lehetőségek is vonzóak voltak, mindenképpen el szeretnék jutni Athénba, az Olümposzra vagy a meteorákhoz, a társaság másik fele pedig megy a kalózhajósra, meg a Skyathos szigetekre a kicsikkel. Többek között ezért döntöttünk Paralia mellett, és mert a fiatalság jövőre elballag, ők már külön fognak nyaralni. Akkor majd mehetünk repülővel szigetekre, kevesebben leszünk. Az sem elhanyagolandó szempont, hogy a kirándulásokra magyar kísérővel, és legalább felerészben magyar társasággal mehetünk a beszámolók szerint. Tudok angolul, és a gyerekek is nyelvvizsga előtt állnak, de bevallom, annyira nem, hogy történelmi ismereteket megértsek idegen nyelven, és ha már pihenek, jobban szeretném magyarul hallgatni az idegenvezetést. Na meg nem vagyok sem antiszociális, sem kozmopolita, nem fogok elbújni odakint a többi magyar turista elől, illetve nem akarok olyan helyeket keresni, ahol nincsenek magyarok. Voltam már Bibioneban is, a Corso del Solen, remekül aludtunk, pedig egy olasz be sem tenné a lábát egy ilyen kelet-európai forgatagba, hallottam a fanyalgásukat. Voltunk tengerparti szállodakomplexumban Bulgáriában, teljesen zárt hely, ott a kicsiket el lehetett engedni, de ha nem ilyen népes társasággal megyek, szétuntam volna a fejem. Ott nem volt tömeg, de a túl nagy csend sem jó, az animáció esténként elég vérszegény, inkább gyerekeknek való. Sunny Beach központjában már jobban bejött, ott volt élet és én szeretek részt venni a zsongásban, hát most kipróbáljuk ezt is.

Előzmény: Poppy77 (4726)
Pitecus Creative Commons License 2015.02.16 -2 0 4734

Úgy látom nem érted. Tavaly nekem SENKI nem mondta, h félóránként jár a komp és nem derült ki semmilyen általam olvasott írásból. Ezen mit nem lehet megérteni. Te olyan űberokosan azonnal tudtad, hogy mész thassosra, ja mer ott félóránként jár a komp. Nekem a parám azért van, ha megveszek valamit, amit lekések. Igen, mert jártam már így sőt ellenben Veled engemet a Malév is a nászutamon Párizsban hagyott. Basszus, ne húzzál már fel a kompos kukacoskodáson. Példaként említettem. Na iszok 1 pohár vörösbort. :-)

Nem csak tömeget lehetett onnan látni. :-D

Lehet, h nem mindenkit érdekel, de nekünk kuriózum volt.

Előzmény: geodo1 (4733)
geodo1 Creative Commons License 2015.02.16 0 1 4733

de azért ragaszkodni a félelmedhez akkor is, amikor sokadszor írják le neked, h félóránként vannak a kompok, így fizikailag nincsen mit lekésned, azért az már érdekes. :)

és még egyszer: ha oda akartatok menni, azzal semmi baj nincs. nekem személy szerint fura, h mi vonz bárkit is a fölé a tömeg fölé, ami a képeden is van na de ez meg ugye kit érdekel? én csak azt szerettem volna mondani, h ne mondjuk már, h máshová drágább/bonyolultabb/körülményesebb eljutni, ha egyszer nem az.

Előzmény: Pitecus (4730)
Pitecus Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4732

Jajj, de, pontosan.

Előzmény: 'szti (4731)
'szti Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4731

csak nem santorinire gondolsz a kék-fehér házakkal?

Előzmény: Pitecus (4730)
Pitecus Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4730

Hidd el, a család oda akart menni. Én hiába kerestem, nem találtam olyan odajutási formát, mely az autónál olcsóbb lett volna.

Elhiszem, h Thassos szebb, jobb, elhiszem, hogy délebbre Görögebb a vendéglátás, de tavaly oda szeretett volna a család menni.

Ettől függetlenül Athén környékét is be szeretném cserkészni, meg Krétát is. Na oda csak repülővel. Ja és az előbbről floodolt kék-fehér házak vidékét.

Amúgy igazad van. Ha nem olvasok hozzá eleget, félelmem lehet. Márpedig nem mindig találom meg a pöpec leírásokat, pedig gugli a barátom. :-) Részemről is lezárva.

Előzmény: geodo1 (4725)
Pitecus Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4729

Köszönöm , h a transzfert leírtad, de ugye elhiszed, hogy ennyiért nem láttam transzfert, kicsit macerásabb, mint az autó és 6 személynél már a kocsi olcsóbb volt skybox-al?!

Hetekig nézegettem Januártól a Wizzt kb. áprilisig, nem nagyon mentek 30 alá személyenként főidényben. Ha emlékeim nem csalnak,  valami külön busz kihoz sokkal olcsóbban, mint a taxi, de az is fejenként és irányonként 15 v. 20 € volt (2x6x15€minimum pedig már tetemes). A 3 csatlakozás (busz ide-oda-amoda) meg eleve elrettentett, h 2 db 30 kilós bőrönddel, meg minden egyéb pakkal Mézgagézázzak.

Hidd el, 6 személynél már az autó behozta az árat bőven.

Ettől független pl. A BUD-BCN + 1 transzfer busz, mely szálloda elé tesz nekem elegendő komfortot kínált. Mondjuk az is húzós volt 5 személyre. Aztán megtaláltuk, h. vonattal fél áron is eljutunk ugyanoda, de macerásabb 1 kicsit.

Amitől rettegek, mondom az az időkényszer, h nem érem el a csatlakozásokat. Más a pókoktól, vagy a békától fél, nekem ez a rettegés. Legfőképp, h még nem jártam arra és ott, a parát tovább növeli. Ennyi. Akinek nincs ilyen kényszerképzete, örüljön.

Én viszont felmászok 20-30 méteres antennatornyokra, kosaraskocsikra. Mások belehalnak ettől, én meg nem. :-)

AHOVA VISZONT ELMENNÉK, az a képeken látható kék-fehér házas Görög üdülőrészek, de azt nem tudom, h hol vannak.

Előzmény: Pierr_Kardán (4724)
Poppy77 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 4728

Még az időjárásról: na ez az ami szerintem teljesen kiszámíthatatlan. Én eddig mindig júliusban voltam Görögországban. Mindig jó idő volt, talán 1x volt egy kicsit hűvösebb pár óra de esővel én nem találkoztam. De a tengerparton ez egyáltalán nem vészes meleg, sőt jó. Athén az más doldog, ott meg lehett gárgyulni július közepén:) 

Ugyanakkor látom a felrakott fotókon hogy tavaly volt eső Paralián a nyáron.:)

Júniusban még sosem voltam, biztos hidegebb a víz kicsit, de mivel ezen a részen sekély, szerintem nem lesz durván hideg. Vrasnánál ott nagyon hirtelen mélyülő volt pl (ezért is annyira tiszta) ott nehezebben melegedett. De azon a részen szó szerint két lépés és nem ér le a láb.

Tavaly nekünk Horvátországban olyna 24-25 fok volt "csak" és minden este esett. A napon mégis nagyon melegnek lehetett érezni. A tenger viszont hideg volt, de volt ilyen neoprén ruhánk, azzal bírták a gyerekek is. Idén azért melegebbre vágyom:)

Előzmény: HENZA103 (4694)
Poppy77 Creative Commons License 2015.02.16 -2 0 4727

Azzal én nem foglalkozom, hogy ki mit mond Paraliára. Tele az internet pro és kontra érvekkel,véleményekkel, szerintem aki mellette dönt az ennek tudatában teszi. Majd ha hazajöttünk elmondom a véleményem:) Én már 2x voltam Görögországban. 1x Pefkohoriban (Chalkidiki félsziget) és 1x Nea Vrasnában, Aspravolta környéke. Teljesen egyértelmű, hogy aki szép partot akar látni, kristálytiszta vizet annak Aspravolta és környéke jobb választás pl. Tele van kék zászlós stranddal. De kb ennyi. Én megmondom őszintén 3 nap után unatkoztam (mondjuk akkor busszal voltunk nem autóval). Aki imád egy hétig a parton ülni és nézelődni, napozni, fürödni annak az a part jobb. Voltunk Thassoson is és minket nem nyűgözött le. Nem rossz persze, de megintcsak annak aki csak pihenni megy. A víz szebb volt a szárazföldnél. Én nem szeretnék egy szigeten lenni egész héten, mert a komp út bárki bármit mond is azért sokáig tart, nem annak való aki kirándulásokat tervez.

Pefkohori is jó volt, de pl tele volt medúzával a víz éppen. Fakultatív programok a hajózáson kívül onnan is nehézkesek. Voltam Athénban is, arra a környékre nagyon szívesen mennék, a leg-leg az Tolo lenne, de sajnos ekkora útra most nem vállakozhatunk.

Én most kifejezetten Paralia környékét néztem csak, mert szeretném a gyerekeimnek megmutatni a Meteorákat, az Olümposzt és majd még meglátjuk mi fér bele. Paralia környéke tökéletes kiindulópont. Persze azon a környéken is van nyugisabb város, Nei Porin gondolkoztunk még, de mi is sokan megyünk, nem is olyan könnyű szállást találni, hogy mindenki igénye kb teljesüljön és árban is jó legyen. A nagyobb gyerekek kifejezetten várják a nyüzsit is, nagyon tetszik nekik hogy a szállodából kilépve ott lesz a "bazár". Tavaly Horvátországban voltunk, a közvetlen part ott is nagyon zsúfolt volt, eljártunk fürödni 15 perc autóútra. A szállásunktól a "nyüzsi" kb 10 perc gyaloglásra volt és minden este ki kellett sétálni.

Aztán lehet ha hazajövünk én is azt mondom hogy ennyi elég volt belőle, még nem tudom:) Bár 2x úgysem megyek ugyanoda.

Előzmény: HENZA103 (4694)