Keresés

Részletes keresés

mov Creative Commons License 2018.05.15 -1 0 5107

Mindenekelőtt csatlakozom az előttem szólóhoz, kérdezz meg egy helyit, mert a nem görög nyelvű oldalak sok esetben nem igazán szolgálnak olyan pontos információkkal. Ami biztos:

Taxi kiesik, ahhoz nagy a távolság.

Sajna nem lesz egyszerű menet, mert a vonat sem a repülőteret, sem Paraliát nem érinti direktben és közvetlen buszjárat sincs a reptérről. Busszal be kell menni Thessalonikibe, majd onnét én a buszt preferálnám, mert abból már van direkt járat Paraliára, míg a vonat Kateriniben tesz ki. Nem nagy kaland lehet kijutni, vannak helyi járatok, de fáradtan, melegben nem egy nagy élmény. Esetleg meg lehet érdeklődni, hogy van-e olyan autókölcsönző, akitől SKG-n bérelhetsz autót és Paralián lerakhatod. Drágább nem lesz.

B verzió a Leptokaria-Plamatmonas-Nei Pori vonal, mert ott a vasút a part közelében rak ki és alig van messzebb.

Előzmény: piko1996 (5105)
Katana750 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 5106

Először a szállásadómat kérdezném meg a helyedben! Esetleg korrekt lesz, mivel nála leszel X ideig. Van busz, vonat, taxi kombináció is, feltehetően korrekt az is csak sokkal több.

Előzmény: piko1996 (5105)
piko1996 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 5105

Sziasztok ! Szeretnék segítséget kérni. Júliusban repülővel megyünk Thessalonikibe , onnan szeretnénk Paráliára menni. Tudna valaki ajánlani transfer lehetőséget ( 3 fő ) korrekt áron ? 

Köszönöm

geodo1 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 5104

miért látnád rosszul? én a porschéből levont következtetést éreztem bátornak, ahhoz is szóltam csak hozzá.

Előzmény: Gumped Papó (5102)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5103

Ja, de nem az európai felsőközép :-) 

Előzmény: Gumped Papó (5102)
Gumped Papó Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5102

azt is rosszul látom, hogy a hely nem üres?

tehát valakik mégiscsak mennek oda, 150 euró/nap ellenére (vagy pont azért)

Előzmény: geodo1 (5098)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5101

:-)

Előzmény: feketefelho (5096)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5100

Nem, nem Paraliára járnak a nyugat-európai (?) emberek. Azok Amalfiba, Porquerolles-ba, Malaga környékére, Nizzába mennek, Görögországban Rodoszra, Mükonoszra vagy az angolok történetileg Korfu egyes részeire, de semmiképpen sem Paralia Katerini-be.

Előzmény: Gumped Papó (5097)
feketefelho Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5099

Lehet pl. albán drogdíler is.....

Egyébként azért "ajánlottam" pont ezt a műintézményt, mert anno, amikor itt még csak préri volt (homok, fű,....) voltunk ezen a partszakaszon és nagyon kellemesnek találtuk.

A tömeg Paralián maradt, ide csak néhány kóbor lélek tévedt. 50-100 méterig térdig ér a víz, utána kezd mélyülni (jól fel tud melegedni).

Ez sajnos már a múlté (ezért sem járunk ide).

Előzmény: geodo1 (5098)
geodo1 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5098

és ezt a paralián nyugat-európából dolgot tényleg a porschéből gondolod? szerintem ez alapján ne gondold ezt feltétlenül. :)

Előzmény: Gumped Papó (5097)
Gumped Papó Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5097

mindenki úgy nyaral, ahogy a kedve tartja

a szálláshely nem kong az ürességtől, tehát elég sok vendég választja a nyaralásnak ezt a formáját

ezen a képen pont egy Porsche-t látok a hely előtt parkolni, szóval nem a macedón gyári munkások járnak ide nyaralni, hanem felső-középosztálybeli emberek nyugat európából

(nyilván ők is mehetnének fapadossal egy szigetre, ahol bérelhetnek autót, de valamiért nem azt a módszert választják a nyaralás ideje alatt)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (5094)
feketefelho Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5096

Nézd, a kérdés az volt, hogy Paralián, vízhez közeli apartman......

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (5095)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5095

Mármint 150 eur/nap egy családnak.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (5094)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5094

150 körül egy családnak? Ennek mi értelme, ennyiért veszek 4 személyre repjegyet, bérlek szállást és autót valamelyik szigeten 7-10 napra, és az nem Paralián lesz. 

Persze, amíg van aki ezt kifizesse, miért ne, csak nem látom a célközönséget.

Előzmény: feketefelho (5093)
feketefelho Creative Commons License 2018.03.12 -1 0 5093

Menjetek IDE. Pár éve épült, a part nem olyan zsúfolt, mint a falu más részein.

Az árakat a weboldalukon láthatod (nem a legolcsóbb kategória).

Előzmény: Dudi43 (5092)
Dudi43 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5092

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani Paraliában apartmant 2-4 főre közel ma vízhez?

Kössz előre is!

Katana750 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 5091

Ja, értem. Az ilyen megsemmisítés az igazán korrekt. Miután leléptél szétosztották.

Előzmény: feketefelho (5090)
feketefelho Creative Commons License 2018.03.11 0 0 5090

Tavaly Bácsalmáson velünk sem szórakoztak, mondtuk, hogy nincs, aztán jó utat kívántak, mi meg huss már bent is voltunk Magyarországon.

a kidobás Tompán esett meg, de elég misztikusak voltak ott is a körülmények.

(A DF egységcsomagban HÁROM karton cigi volt az ablakban elég jól láthatóan, mert azt hittem, hogy 800 szál/fő az érvényes mennyiség. Aztán a vámos azt kérdezte, hogy: "azt a KÉT kartont hozták? Akkor azt meg kell semmisíteni." Lehet elfogyott a cigije. Én is szívesen fizettem volna vámot, de a kamerák előtt nem akartam vitatkozni vele, meg hulla fáradt is voltam, igyekeztem minél előbb szabadulni. Volt még nálunk egy-két dodlog nem esett volna jól, ha azt is meg kellett volna semmisíteni. Megsemmisítés = nagy kék kuka a határon.)

Előzmény: Katana750 (5089)
Katana750 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 5089

Ez a vámos téma nagyon embere válogatja mint minden egyenruhás esetében. Nekem is az asszony dohányzik ezért vagyok képben a lehetőségekkel. Mi jártunk már úgy, hogy miután közöltem, hogy a HDFS-ban vásároltam(reklámszatyrok az ülésen) a vámos azt mondta, az görög tehát EU-s bolt, EU-s zárjeggyel tehát 800!!! szálat lehet belőle behozni. Csak egy csík volt, a fiamnak hoztam, furdalt a kíváncsiság milyen az az EU-s zárjegy? Természetesen semmilyen. A zárjegyek nemzetiek, görög meg semmilyen más nem volt a dobozon. Ez tompán volt. Hercegszántón kérdés mit hoztunk?  Veszem elő a szatyrokat, megnézi, menjünk. Volt bennük bőven szesz is de nem érdekelte. Ez a kidobatás szerintem egyáltalán nem ok! Ha bejelented akkor nem vagy csempész. Ki kellene szabni a vámot a vámmentes mennyiség fölötti cuccra, kiköhögöd és viszlát! Szerintem ennek így kéne működni! Szerencse, hogy a görög vámosok olyan lazák velünk. Azért MK-s vagy D-s autójelű kocsikban is láttam már kutatni őket. Lekopogom, de eddig engem csak egyszer állítottak meg, hogy vegyek át egy Waterlandos reklámanyagot egy kislánytól aki ott szórólapozott. 

Előzmény: feketefelho (5088)
feketefelho Creative Commons License 2018.03.11 0 1 5088

Pár éve, hazafelé jövet, a magyar vámos kérdezte, hoztunk-e cigarettát?!

(Hát persze, hogy:) - NEM.

- No nézzük csak!

Kinyittatott minden ajtót az autón, beletúrt a vizes, büdös törölközők közé, majd asszony oldalán (ő még dohányzik) az ajtóban meglátott egy csomag cigit.

- Ho-hó, hát mégis csak van itt - mondta felcsillanó szemekkel.

Aztán megfogta, megnézte és a fogai közt átszűrve csak annyit dünnyögött, hogy.

- Ba..a meg, ez magyar.

(Itthonról vittünk ki Multifiltert, mert azt kint nem lehet kapni.)

Tudom, te nem dohányzol, nem is neked írom, csak ha már így benne vagyok a dologban.....

A dutyifrít kifelé menet tényleg nehéz megközelíteni, elég messze meg kell állni és oda kell gyalogolni. Amit akar, azt megvesz az ember, ELRAKJA (ne hergeljük az alvó oroszlánt!) és utána lehet menni a görög határhoz. Hazafelé meg minden sokkal egyszerűbb, mert előtte megyünk el. A magyar határ előtt természetesen nem árt elcsomagolni megfelelő helyre az ott vásárolt árút.

Amit ott veszünk, minden cucc vámköteles a magyar határon (nem EU-ból származik, tehát az Unión kívülről érkező utasokra vonatkozó vámszabályok érvényesek)!

Pl.: cigaretta 2 doboz/fő vámmentes, a többit meg elkobozzák. (Tavaly szóba sem került, hogy fizessem meg a vámot, egyszerűen kidobatták velem a plusz mennyiséget, már persze azt, amit láttak).

(Érdekességként megjegyzem, hogy amíg kutyákat is vittünk magunkkal, soha, sehol nem akarták megnézni, mi van a csomagtartóban. Nem is értem miért.)

Előzmény: Katana750 (5086)
maya0419 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 5087

Sziasztok!

Köszi az infókat, nem cigizünk, busszal már utaztunk Bulgáriába (Robisontours), de a Granddal még nem. A hotelről olvastam véleményeket, csak gondoltam itt van olyan aki esetleg már járt benne. 

További szép napot! 

Katana750 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 5086

Nekem aztán nem, ugyanis azt is utálom aki kitalálta a cigarettát. Azt írta a kérdező, hogy minden érdekli. Ezért írtam. Egyébként a saját szememmel láttam tavaly augusztus végén,(amikor hazafelé jöttünk) hogy megáll a magyar busz a makedón kilépés és a görög belépés előtt és a kerítést megkerülve futnak az utasok a Hellenic Duty Free Shophoz. Szerintem sofőr, idegenvezető, cégutasítás függő, hogy megállnak vagy sem. Kifelé úgyszintén. Az, hogy a magyar vámosok a cigire utaznak, olyan 25 éves hagyomány. Persze mindig attól függ honnan érkezel haza. 

Előzmény: Emőke1 (5085)
Emőke1 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 5085

Mát nem állnak meg visszafelé a Dutyban a buszok, mert a magyar vámosok utaznak a cigire. Odafelé eddig sem álltak meg. Ha vásárolni szeretnél, Macedóniában érdemes a benzinkúton. 

Előzmény: Katana750 (5084)
Katana750 Creative Commons License 2018.03.11 -1 0 5084

Egy buszos utazás esetén sok tanácsot nem lehet adni, mert ültök a buszon és mentek remélhetőleg minél kevesebb várakozással a határokon, fizetőkapuknál! Ha dohányzol és ragaszkodsz a saját márkádhoz, itthon vásárolj be! Görögországban drágább. Ha rugalmas vagy füst ügyben, akkor fél, 2/3 áron vásárolhatsz Szerbiában vagy Makedóniában benzinkúton. Mindkét tranzit országban fizethetsz bankkártyával(sőt csak úgy érdemes). Persze vehetsz RSD-t és MKD-t is ha akarsz. A görög belépés előtti Duty Free Shopban vásárlást eléggé nehezítik a görögök. Hazafelé gond nélkül lehet vásárolni. A Hotel Európáról értékeléseket olashatsz, ha a Google térképen beírod, hogy Hotel Europe P.Mela 7, Katerini, Paralia. 55 vélemény van, az első 6 magyar és mind 5*-ot ad. Úgyhogy nagy baj nem lehet! 

Előzmény: maya0419 (5083)
maya0419 Creative Commons License 2018.03.10 -1 0 5083

Sziasztok! 

Hotel Europáról van infótok? Hárman mennénk felnőttek a Gradtours-sal busszal. Ez lesz az első görög utunk. Tanácsokat, infókat légyszi adjatok a szállással és az utazással kapcsolatban.

Minden érdekel 

Köszönöm!

További szép estét! 

Péter Fabók Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5082

Nagyon király! Köszi! 

Katana750 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5081

Örülök, ha segítettem. Még annyit, hogy az autópályadíjat nem matricaként kell megvásárolni, hanem a díjfizető kapu(k)nál. Csak kp.-s fizetés lehetséges és jó ha van aprópénzed. 9.70€ és visszafelé is. 4.00, 2.50, 3.20 a leosztás. 

Előzmény: Péter Fabók (5071)
geodo1 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5080

Na pont a Peliont akartam javasolni én is. Ugyanaz a vadregényesség, ugyanúgy mamma mia forgatási helyszín, viszont mégse kell aranyáron kompozni.

Előzmény: dokeee (5079)
dokeee Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5079

Javaslom olvasd el Geodo leírását a Pelion félszigetről, inkább azt a környéket javasolnám autós kirándulásra, de ha ragaszkodsz az eredeti elképzeléshez, akkor jó utat.

Előzmény: Péter Fabók (5078)
Péter Fabók Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5078

Ki van fizetve sajnos/nem sajnos! Most ez igy alakult. Különböző élethelyzetek vannak. De én teljesen elégedett leszek így is. A környéken úgy látom ez a legvadregényesebb táj ami minden pénzt megér. Következő alkalommal meg majd tényleg alaposabb leszek, bár ahogy mi szoktuk a baráti társaságommal mindig bejárjuk a környéket vagy robogóval vagy kocsival. Számunkra az utazáson belüli kirándulás hozzátartozik a nyaraláshoz. Gondolj bele sokan egy szaros biciklivel mennek akár a Meteorákra is. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!