Keresés

Részletes keresés

Poppy77 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 4822

Szia!

 

De jó, hogy írtál! Már nagyon vártam:) Engem minden érdekel, ha lesz időd várom a privátban az összes részletet:) Mi végül sajnos nem vasárnap indulunk hanem csak szerdán. Nem mondom, hogy kicsit nem izgulok azért hogy ugye vasárnapra kaptak "utolsó" határidőt a görögök a megegyezésre, de remélem hogy azért minden rendben lesz és lesz áru meg benzin.

 

 

Előzmény: HENZA103 (4820)
geodo1 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 4821

ha van kedved, az árakról írhatnál, kíváncsi vagyok, h egy szigettel összevetve milyen különbségeket észleltél.

Előzmény: HENZA103 (4820)
HENZA103 Creative Commons License 2015.07.09 0 1 4820

Köszönöm, minden szuper volt. Paralia nekünk tetszett, annak ellenére, hogy sokan lehúzták, még mindig nagyon sok magyar turista volt és persze más is. A Hotel Litot csak ajánlani tudom mindenkinek, és bár központi helyen van, nem volt zavaró a nyüzsgés, éjfélkor elcsendesedett az utca. A tenger nem olyan kék, mint a szigeteken de láttuk, hogy ott milyen árak voltak és itt mennyiből lehetett kijönni. A csőd nem érzékelhető, lehet bankkártyával fizetni, szállodában, boltokban. Éttermekben hatalmas választék, boltok tele áruval, pénzt is lehet felvenni, benzin is van. A médiával nem kell foglalkozni, amit leírnak, fele sem igaz, erről tudnék mesélni... Majd írok privátban részletesebb beszámolót, illetve ha valaki kíváncsi árakra (étterem, kirándulás, boltok), utazás részleteire, szívesen válaszolok.

Előzmény: Poppy77 (4797)
Csitrilla71 Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4819

Nagyon szívesen, örülök,hogy tudtam segíteni!

Előzmény: GYURMÓKA (4818)
GYURMÓKA Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4818

Szia ! 

 

 

Ez lesz az, megnéztem a neten. Nagyon köszönöm a segítséget !

 

 

üdv

Gy 

Előzmény: Csitrilla71 (4817)
Csitrilla71 Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4817

Szia Gyurmóka! Szerintem Aliki-re gondolsz Korinos és Makrigialos között van, mi Alikesnek hívjuk. Sólepárló. Paraliától kb. 15 percre.  =)

Előzmény: GYURMÓKA (4816)
GYURMÓKA Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4816

Sziasztok !

 

Paraliához nem túl messze van egy tó, fürdőhely, sós vízzel, ami nagyon jó különböző mozgásszervi betegségekre. Nem tudja valaki, mi a neve , és hogy lehet oda eljutni ? 

 

Előre is köszönöm a választ !

 

üdv 

Gy

hitom Creative Commons License 2015.07.08 0 0 4815

Köszönöm a részletes leírást és a linket a tankolási és autópálya infókhoz. Sok hasznos dolog van benne.

Előzmény: Pierr_Kardán (4813)
Pitecus Creative Commons License 2015.07.07 0 0 4814

Végre egy átgondolt, klassz összeírás. Gratula hozzá! (lájk)

Előzmény: Pierr_Kardán (4813)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.07.07 0 4 4813

Nem tartom jó ötletnek a konvojozást, mert mindenki más sebességgel szeret menni, mindenkinek máshol fogy ki az üzemanyag, mindenkinek máshol kell pisilni, mindenkire máshol jön rá a fáradtság. Amelyik autóban ketten vezetnek, ott kevesebb pihenő kell, ahol gyerek van, ott lehetnek rendkívüli megállások, stb. stb.

 

De ha már a konvojozást választjátok, akkor csináljátok jól!

 

Tervezzétek meg pontosan az utat. Beszéljétek meg, hogy milyen sebességgel tudtok (akartok) haladni. Mindig a kisebb sebességű autó menjen elöl, mert ha a gyorsabb megy elöl, akkor előfordulhat, hogy elkapja a hév és nagyon előreszalad.

 

Előre meg kell állapodni a pihenőkben is. A rövidebb hatótávolságú autóhoz kell belőnni a tankolásokat, ha az egyik autó 700 km-t tud menni egy tankkal, a másik meg csak 500 km-t, akkor bizony legfeljebb 450 km-enként meg kell állni tankolni. Ehhez segítséget itt találtok, itt fel vannak sorolva az útközben előforduló üzemanyagkutak.

 

A kutakon nemcsak akkor lehet/kell megállni, ha tankolni akartok, mert ezeken a helyeken a pihenőket is el lehet tölteni.

 

Útközben gondoskodni kell a kommunikáció lehetőségéről is. Összeszokottab csapatok valkie-talkie készüléket használnak, de jó a mobiltelefon is. Fontos, hogy a készülékek roaming képesek legyenek és legyen felhasználható beszéd egyenleg is rajtuk. A többiek számát programozzátok be előre, menet közben nehéz a számot bepötyögni, pedig néha azonnal kell hívni a többieket, ha baj van.

 

Az elöl menőnek is figyelnie kell a mögötte jövőt, hogy nem maradt-e le valamiért (éjszaka autópályán ez nagyon nehéz).

 

Ha szoros konvojban mentek (egymás mögött), akkor az autópályán történő előzéskor mindig a hátul haladó menjen be a belső sávba (hogy blokkolja a mögötte jövő forgalmat), hogy az elöl haladó lassabb autók gond nélkül be tudjanak sorolni a belső sávba az előzéshez. Ha túl sok autót engedtek magatok közé, akkor előbb-utóbb el fogjátok veszíteni egymást.

 

Fontos, hogy minden autóban egyforma térkép és/vagy navigáció legyen, mert ha egyik-másik rendszer nem mutat egy üzemanyagkutat, vagy pihenőhelyet, akkor be van kódolva a kavarodás a menetbe.

 

És a legfontosabb, hogy menet közben nincs kiválás a konvojból! Hiába lesz tele a töke valakinek a konvojozással, ha bevállalta, akkor csinálja végig. A többiek számítanak rá, nem hagyhatja ott a bénábbakat, bizonytalanabbakat, mert ezzel komoly stressznek tenné ki őket.

Előzmény: szatloszkiagi (4812)
szatloszkiagi Creative Commons License 2015.07.07 0 0 4812

Nagyszerű lenne :) Konvojban biztonságosabbnak érzem. Mikor tervezitek az indulást 15-én? Beszéljük meg priviben: szatloszkiagi@gmail.com-on várom, ha még aktuális :)

Előzmény: tegla39 (4809)
hitom Creative Commons License 2015.07.06 0 0 4811

Sziasztok!

Mi 24-én este indulunk Bajáról autóval.  Megy valaki ebben az időben? Első utunk lenne és szívesen alkotnák konvojt más autóssal, autósokkal. Tudnánk egymást segíteni ha esetleg közbejön valami az úton.

Hajnus76 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 4810

Szia Kriszti!

 

Bence0176@freemail.hu az e mail címem írjál oda és elküldöm:)

 

Üdv Hajni

 

Előzmény: christine43 (4798)
tegla39 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 4809

Sziasztok!:

Mi is augusztus 15-én megyünk Paraliára autóval Szegedről.Mehetnénk eggyütt.

Előzmény: szatloszkiagi (4807)
emeri22 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 4808

Sziasztok! :)

 

Egy hónap múlva (atttyaég, de messze van még.. :) ) indulunk mi is Paraliára.  Ami engem illet, nem először megyek és csak reménykedem, hogy a férjem is megszereti majd.

Ahogy olvasgattalak Benneteket, azt látom, hogy nem különösebben izgultok a jelenlegi görög helyzet miatt. Gyomorideget én sem kapok tőle, de azért kicsit nyugtalanít.

Ti hogy vagytok ezzel?

 

szatloszkiagi Creative Commons License 2015.07.02 0 0 4807

Sziasztok, mi augusztus 14-én éjjel, vagy augusztus 15-én hajnalban indulunk Paraliara Pestről kocsival. Jön még valaki akkor? Mehetnénk együtt :)

 

szalámi Creative Commons License 2015.07.01 0 0 4806

Értem. De ehhez nem tudok hozzászólni, mert gőzöm sincs ez mit jelent. Szórakozó helyekre nem járunk kint, csak tavernákba. Azt tudom, hogy más helyeken általában 25-30 euróból szoktunk vacsorázni ketten. Gondolom itt se drágább. Sőt! 

Előzmény: francsesz (4805)
francsesz Creative Commons License 2015.07.01 0 0 4805

Szalámi kösz az infót.De nem igaz hogy nem érted "a mi pénz tárcánknak való" szöveget.Akkor most le írom hogy értsd,egy magyar átlagember keresetére gondoltam. 

Előzmény: szalámi (4800)
Titi86 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 4804

Sziasztok! Valaki a Sipi Tours buszos útjàról tud véleményt mondani? Velük megyünk júli végén, érdekelne mire szàmîtsak :) 

 

 

Pitecus Creative Commons License 2015.06.29 0 0 4803

Mi 20€/fő-ért voltunk Paraliáról a Meteórákba, szervezett, magyarul tudó idegenvezetéssel. Még vezetnem sem kellett. :-)

Az ott töltött idő elég volt arra, hogy mérhetetlen mennyiségű információt magunkba szívjunk.

 

Előzmény: rebkaa (4802)
rebkaa Creative Commons License 2015.06.29 0 0 4802

Sziasztok,

Paralián helyben autóbérlés felől szeretnék érdeklődni. Most csütörtökön mennek a gyerekeim repülővel. Nagyon szeretném ha 1 napra bérelnének kocsit  és elmennének a Meteorákhoz.

Hitelkártyájuk nincs, így depositot arra nem fognak tudni terhelni, csak olyan kölcsönző jöhet számításba, akinél kp-ban le lehet tenni. Vagy nem is kérnek semmi depositot...

Tudtok esetleg valakit ajánlani? Nem tudom egy kis kocsira mennyit kérhetek? Túl sok pénzre ne akarom, hogy vigyázgassanak, mert azt hiszem pont itt a fórumon olvastam lopásról, amin Görögországban csodálkoznék, de azt hiszem itt nem is görögökről lehet szó. 1991 óta 14x voltunk különböző helyeken(Paralián csak 2 órát) de sehol nem tapasztaltunk ilyet.

Csaba Ujfalusi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 4801

Sziasztok !!! Valaki esetleg Juli 12 indulással nem megy Paraliára Autóval ?

szalámi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 4800

Már bocsi, de honnan tudjuk, hogy nektek mire telik, mire nem?

Én ugyan nem megyek Paráliára - mentsen tőle az isten -, de onnan ami könnyen elérhető: Meteórák. Ezt ki ne hagyjátok. Delfoy, Athén és ha szerveznek Szkiáthosra hajókirándulást. Ha csak egy helyre mennétek, akkor a Meteórák.

Előzmény: francsesz (4799)
francsesz Creative Commons License 2015.06.28 0 0 4799

Hali,ha volt valaki Parálián,meg írhatná milyen programokra érdemes el menni.Melyik szórakozó hely a mi pénztárcánknak való.Hol érdemes vásárolni. 

christine43 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 4798

Szia Hajni!

 

Mi is Paralia-ra mennénk autóval július 25-től, de még nincsen szállásunk, s ezért szeretném kérni  a segítségedet. Nagyon megköszönném ha el tudnád küldeni  a kinti magyar lány elérhetőségét.

 

Üdv Kriszti

Poppy77 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 4797

Henza103!

 

Jó nyaralást Nektek és majd várom a beszámolót:) Remélem minden jó lesz. Jöhet priviben is akár:)

Előzmény: HENZA103 (4694)
Hajnus76 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 4796

Szia Zsu!

Majd írok ha hazaérkeztünk,de annyit már elöljáróban ,hogy Korinoson a szálloda környékén nincs pékség,

se gyrosos.Van egy nagyon jó pékség a faluban Korinoson de csak autóval érdemes menni mert elég messze van.

Mi még Paraliára is  jártunk be a pékségbe de szintén kocsival. 

Üdv Hajni

 

Előzmény: zsu40 (4794)
Terike50 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 4795

Szia! Nem engem kérdeztél,de válaszolok amire tudok.Pékbolt elégsok található Paralián,nekünk a kedvencünk a sonkával és feta sajttal töltött kerek rácsos tetejű süti volt az 2 euró volt,de olyan nagy hogy jól laktunk vele.Álltalába 1,50-2E.-közt vannak.Van 2 nagy bolt Carrefur /az drágább /Lidl átszámolva mint nálunk árú ua. A kis boltok szerintem sok mindenben olcsóbbak pl:tojás.Sokmindent nem vásároltunk ,mert szalámit kolbászt vittünk meg gyroszoztunk. A gyümölcsöt árulják kocsiról az olcsóbb isteni finom a nagy paradicsom,mi Katerinibe a piacon vásároltunk be.A buszok 1/4 óránként mentek 1,50 egy út .Üdv:Teri 

zsu40 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 4794

Szia !  majd légyszives írd meg , hogy milyen volt . Boltok , gyrosos ,pékség van ott közelben egyébként ? Busz jár Paraliára sűrűn? Vagy taxi esetleg milyen árban visz ?

 

Előzmény: Hajnus76 (4792)
Terike50 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 4793

Kedves fórumozók! 17-én jöttünk haza Paráliáról. Ibusszal mentünk az Ermis apartmanba. Tágas egylégterű studionk volt,átlagos apt.-man csak a mikró hiányzott.A panóráma mesés volt az erkélyről nézhettük a napfelkeltét.Az idő jó volt a tenger kellően meleg.Görögországban nagyon sok helyen jártunk főleg a szigeteken,de Paráliától mindig is tartottam mint kiderült alaptalanul.A vásárlás mint itthon a Lidl-be sör van 0,69-ér gyrost 2,20-ér de van2-ér is,fagyi gépit ettünk1euróér de lehet 2-ér is.A suvenír se drága 1,30 db. 3D.hűtőmágnes. A tengerparti homokot szerdán és szombaton géppel takarították. 1 nap nem fürödtünk mert éjjel vihar volt és sok tengeri fű volt a vízben.Fakultatívra nem mentünk mert már voltunk majdnem minden programon,kalózhalyóval mentünk de nem a legjobb választás volt a templom előtt fizettünk be rá.Szerdán bementünk a piacra Katerinibe.Először utaztunk Ibusszal jó véleményünk van róla főleg az idegen vezető Évike de az irodába mindenki segítőkész volt.Ahányszor találkoztunk mindig rákérdezett hogy jól érezzük-e magunkat és nincs-e valami problémánk?Röviden ennyit nembántuk meg hogy elmentünk mert ez csak plussz volt. A betervezett út szept.végén Costa Blanka Benidorm ezt már tavaly lekötöttem a rep.jegyet. Jó nyaralást   mindenkinek:Teri 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!