Keresés

Részletes keresés

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.02.13 0 0 4699

szerintem a szimfonikus zene jobban hiányzott ide :-)

 

néha benézek, általában readonlyban, de most lesokkoltak a képek.

Előzmény: Pierr_Kardán (4698)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.02.13 0 0 4698

Na, már csak te hiányoztál ide (meg a szimfonikus zene) :-)))

 

Merre jártál, hogy hónapokig nem láttunk?

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (4697)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2015.02.13 0 0 4697

őőőő, én ide nem foglalnék szobát, emlékeim szerint ezen az utcán reggelig bőgetik a robogókat (kb éjjel kettőkor estünk be tranzitszállást nézni, és fullba nyomták). valamint az ajándékozást is elfelejteném, te fizetsz valamiért, nem kell plusz ajándék.

Előzmény: HENZA103 (4696)
HENZA103 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 4696

Köszi a képeket, jól sejtem, hogy ez a három fős? A négy fős két különálló szoba kellene legyen. Arra van esély, hogy egymás mellett kapjuk a szobákat? Megfogadjuk a "tokajis tanácsot", amúgy is szoktunk vinni valami kis hungarikumot ajándékba.

Egyrészt ezért adtunk le egy foglalást a három apartmanra, mert úgy tűnik, elég kevés a közös helyiség, ahol együtt ücsöröghetnénk, a teraszok meg kicsik ahhoz, hogy valamelyikünkhöz beüljünk.

 

Olvastam az értékelést a bookingon már előzőleg, ott a meleg víz akadozásáról volt szó. De azért remélem nem lesznek vízellátási gondok, főleg ha nagy meleg lesz.

Előzmény: Pitecus (4695)
Pitecus Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4695

Próbálok pár képet feltenni. Én 6 személyre egy 3 szobásat és egy 4 szobásat kaptam.
Ha jól rémlik, második emeletit.

Előzmény: HENZA103 (4694)
HENZA103 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4694

Köszönöm, megpróbálok írni nekik. A magasabban fekvőt bejelöltük, de olyan opcióra, hogy csendesebb nem emlékszem, csak az ágyak elosztására.

 

Június 28-július 5 között foglaltunk, remélem akkor már elég meleg lesz. Először mennénk Görögországba, ezért az érdeklődés, sok minden új még itt nekünk. Annyiféle infót kaptam, hogy most elég eligazodni. Eddig július végén mentünk, most azt mondták, menjünk júniusba, mert itt 40 fok van akkor és jobb hamarabb. Befoglaltunk, most meg riogatnak, hogy júniusban csak 22 fokos a tenger, 26 az átlaghőmérséklet, azért olcsóbb. Én ezt fenntartással fogadom, mert a szállások már tele vannak, sok kinézett hoteltől jött vissza, hogy telt ház van júniusra. Már úgy vagyok vele, meg sem mondom, hova készülök, mert kapok hideget-meleget.

Előzmény: Poppy77 (4690)
HENZA103 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4693

Köszönöm, mi még azóta sem tudtunk meg többet, reméltük, hogy a szállásadó felveszi velünk a kapcsolatot és tudunk kérdezni. Megpróbáljuk tudatni vele, hogy akkor frontra nézőt kérünk, vagy ez a helyszínen dől majd el? A parkolást bejelöltük, ahogy itt előzőleg olvastuk, meg azt is, hogy nem földszinti szobát kérünk. A vacsorát nem kértük előre, mert részt akarunk venni a szervezett kirándulásokon, ilyenkor úgyis kimaradna. Hallottunk az autentikus görög estről, oda is befizetünk, ha tetszik. Első napokban igényelni fogjuk, de pl az sem derült ki, hogy azt négy főre kell, mert nálunk az egyik gyerek kilenc éves, a másik felnőttnek számít.

 

Én speciel szeretem a zsivajt, de nagyobb társasággal megyünk, és megoszlanak az igények. Van aki inkább csendes halászfaluba menne, ahol tisztább a tenger, igazi görög hangulatot és zártabb szállást preferál, kerttel, játszótérrel a kisebb gyerekek miatt. A nagyobb gyerekek nyüzsit akarnak, és végül ezt találtuk. Reménykedtem, hogy ezeknek a kétszobás apartmanoknak egyik szobája az utcára, másik a kertre néz, és mindenki válogathat kedvére.

Előzmény: Pitecus (4692)
Pitecus Creative Commons License 2015.02.06 0 0 4692

A szobáninkban volt légkondi. A folyosó fülledt meleg volt, pillanatok alatt le lehetett zuhanyozni saját lében.
A zajról annyit, hogy ha kint a part mellett, napernyő alatt kortyoljátok hideg italotokat, akkor sincs nagyobb zaj, mint este. Tudni kell, hogy a tengerre néző, az a sétáló utcára néz. Nekem roppantúl bejött. Ha pedig behúzod a teraszajtót, akkor annyira lecsendesít, hogy a napi élmények miatt nem fogsz tudni elaludni.  :-)

Mondjuk engemet/minket nem zavart a zsivaj. Kifejezetten élveztem, h este a teraszon ülve bámultam a forgatagot, Juli néni és Mari néni a volánbuszról leszállókat.

A nem frontoldal azért annyira nem érdekes. Félig felépült apartmant fogtok látni, illetve falfirkás kicsi zsákutcát.

Ebédlőben is megy a légkondi+ ventillátorral segítenek rá fülledt, eső utáni napokon.

Kérdezzetek, szívesen válaszolok, sőt Attila néven a booking.com-on van a véleményem.

 

Előzmény: HENZA103 (4689)
Poppy77 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 4691

Mivel van légkondi én ezen nem is gondolkoztam mondjuk, hogy melyik meleg meg melyik nem. szerintem Görögországban minden szoba iszonyú meleg légkondi nélkül:)))

Előzmény: HENZA103 (4689)
Poppy77 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 4690

Szia!

 

Amikor leadtam a rendelést a booking.com-on akkor be lehetett pipálni, hogy magasabban lévő szobát szeretnénk, meg azt hiszem arra is rákérdezett, hogy csendes szobát. (Gondolom az nem az utca felé néz, hanem az udvar felé.

 

litohotel@outlook.com elvileg az e-mail címük, bár én még nem használtam.

 

Ti mikor mentek?

Előzmény: HENZA103 (4689)
HENZA103 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 4689

Köszönöm a részletes beszámolókat, sok hasznos infot találtam. Nekem nagyon új ez a bookingos foglalás, nem tudok kérdezni a szállásadótól. Tudnál abban segíteni, hogy a családi lakosztályok hányadik emeleten vannak? Mert úgy hallottuk, hogy a manzárdszobák nagyon melegek és mi az első, legfeljebb második emeletet preferálnánk.

Előzmény: Pitecus (4680)
HENZA103 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 4688

Mi is a Hotel Litoba megyünk, tegnap foglaltunk Bookingon. Először megyünk Görögországba, így minden vélemény érdekel és sokat segítettek az eddigi beszámolók.

Előzmény: Poppy77 (4679)
geodo1 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 4687

akkor tök jó! ugyanis a bookingon csk kizárólag ott valóban megszálltak értékelhetnek, vagyis mind-mind überszermélyes! meg vagy mentve! :)

Előzmény: Michelle112r (4686)
Michelle112r Creative Commons License 2015.01.30 0 0 4686

Szia, köszönöm a választ, a neten megtalálhatóak azt elolvastam. Számomra a személyes tapasztalat az mérvadóbb, habár itt is kinek mi az elvárása egy szálloda iránt:))

Előzmény: nemzoli01 (4682)
Szisza03 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 4685

Szia,

 

Engem érdekelne az út ha még megvan!Üdv.

Előzmény: Klári2014 (4678)
Pitecus Creative Commons License 2015.01.22 0 0 4684

Mail ment. :-)

Előzmény: Poppy77 (4683)
Poppy77 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 4683

Szia!

 

Köszönöm szépen! A fotóknak nagyon örülnék:)

 

 

Előzmény: Pitecus (4680)
nemzoli01 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 4682

Szia!

A booking.com-on 86 személyes véleményt olvashatsz róla.

Előzmény: Michelle112r (4681)
Michelle112r Creative Commons License 2015.01.20 0 0 4681

Sziasztok!

Még nem voltam Görögországban :( Idén nyáron eljutok a családdal. Volt már közületek valaki a Mediterranean village hotelben? Tud esetleg információval szolgálni számomra, mert a személyes tapasztalatok segítségemre lennének. Köszönöm: Michelle

Pitecus Creative Commons License 2015.01.19 0 0 4680

Szia!

Nyugodtan magánban is kérdezhetsz, mert azt minden nap látom.

A reggeli "svédasztalosnak" mondható. Tojásrántotta, virsli, 2-3 féle felvágott, sajt van, meg megannyi túrókrém, meg minden. 1 hét alatt tudsz annyi összeállítást tenni, h egysíkúságnak nem nevezhető a felkínálom.

A vacsora úgy néz ki, hogy asztalhoz szervírozzák a fő fogást, de levest, meg a salátákat, köreteket Te választod ki 3-5 féle cuccból.

Ja és lengyelek főznek, ami eléggé ízletesnek mondható. Ja és gyümölcsöt is kitesznek.

Ha még eszedbe jut valami, bátran kérdezz.

Még 1x azt mondom, hogy - annak ellenére, hogy én 3-4* os szállóhoz vagyok szokva, a LITO jobban megüti a 3*-ot, mint Londonban v. Jesolon v. Horvátországban levő hason kategória szálló. Nem azt mondom, hogy űberfasza, de ha térben nézzük az ár/érték/elhelyezkedés/szolgáltatás vektorokban, viszi nagyon a prímet. A szálló szobájáról is van fotóm, privátban át tudom küldeni.

Üdv

Ati

Előzmény: Poppy77 (4679)
Poppy77 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 4679

Kedves Pitecus!

 

Hátha még jársz erre:) Még a félpanzióval kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy ez svédasztalos vacsora volt? Tehát többféléből lehetett választani? Még mindig ezen rágódunk, de az már biztos, hogy a Hotel Lito-ba megyünk:))))

 

Köszönöm előre is.

Előzmény: Pitecus (4676)
Klári2014 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 4678

Sziasztok! 

 

100.000 Ft értékű szállást nyertek anyuék egy szilveszteri tombolán Görögország- Makrygialos Paralia-ra, amit én most szeretnék egy nagyon jelképes összegért tovább adni. Magának a nyereménynek egyébként annyira örültünk,hogy be is fizettük a busszal való kiutazás 20.000 Ft-os előlegét, de sajnos szinte már másnap kiderült, hogy egészségileg elég megterhelő lenne számukra az út( anyu 60- a párja 70 év feletti). Egy szó,mint száz, mi nem tudunk élni a lehetőséggel, de szeretném ha valaki más igen.

Akkor mondanám,hogy is néz ki a dolog..:)

 

Maga a nyeremény egy 100.000 Ft értékű Studio szállás 3 fő részére/7 éjszaka a 2015-ös nyári szezon-ban, Makrygialos-on.

Önellátó, nem kötelező 3 főnek mennie, 2 vagy akár csak 1 fő is igénybe veheti. Az utazás busszal vagy repülővel történik, amelynek a díját megnézhetitek az utazási iroda weboldalán. 

Az utazási iroda az Andromeda.

 

Az ajánlat: 100.000 Ft értékű szállás 50.000 Ft-ért, amely tartalmazza az utazásra befizetett 20.000 Ft-os előleget is, egyszóval olyan, mintha 30.000 Ft-ért kapnál meg egy 100.000 Ft-os szállást.

Amenyiben érdekel, kérlek jelentkezz mielőbb: bklarissa@vipmail.hu 

Köszönettel: Klári

Poppy77 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 4677

Igen, nagyon sokat, köszönöm.

Előzmény: Pitecus (4676)
Pitecus Creative Commons License 2015.01.13 0 0 4676

Na kérem.

Én befizettem a meteórákra és az olympos-ra. fejenként 20€-n belül volt mindkettő (20€ és talán 12€), de ha keddi napokat választasz indulásra, kedvezményt szoktak adni. Nem éri meg autóval görcsölni még 6 személynél sem.

Választhatsz hátrébb szállókat, kivétel nélkül utcai a parkolás. Én örültem, hogy bepasszíroztam a gépkocsit oda az udvarra. A parkoló autókon nyomot hagynak a mopedosok és az árut szállító kisteherautók. 1 éjjel volt kint az autó az udvarról, hát aznap éjjel nem sokat aludtam.

Én írtam nekik levelet, melyben kértem őket, hogy díj ellenében biztosítsanak helyet. Erre visszaírták, hogy ingyenes a parkolás és lesz helyem. Ennyi nekem elég is volt.

 

Ja és elég sok az orosz a környék szállóiban.

 

Vacsora:

Én nótorius félpanziós vagyok, így mindig ott ettem. De fél8 és fél 9 között menüáron adnak másoknak is kaját. Van dögivel étterem. Ahol magyar nyelven csalogatnak, ott pörög az € rendesen.

Első nap a főtéren túl rákos-halas-tengeri gyümölcsös  kaját ettünk 6-an és bizony 90€ lett a vége. Pár nappal később egy oszlopok melletti étteremben (kék-fehér színű), tengerparti terasszal rendelkezőben, ahol 55€-ból megúsztuk szinte ugyanazt, úgyszint hatan. Igaz ott angolul beszéltem, mert magyarul nem tudtak.

A fő téren van egy büfé, ott lehet ebédelni (szendvicses ebéd, olyan mint a köfte), ott 6-an 18-22€-ból csillapítottuk az éhségünket.
A strandon vannak ágyak, napernyőkkel. Azok ingyenesek, ha a futkosó pincértől rendeltek piákat. Mi kávét, fagyit illetve limonada-t rendelgettünk. De ha veszel pár euroért napernyőt egy keskeny sávon lecuccolhatsz tök ingyen.

Én 1 kicsit sznob vagyok, ha elmegyek valahova én nem szeretem fogamhoz verni a garast. Pihenni akarok, a legjobb módomon. Ezért is írtam, hogy mire éri meg költeni. A szálló nekem megfelelt, és az ajtók is jól zárnak, mert kb. 2-fél3-ig van ott élet. Reggel aztán csendélet. :-D

Ezt is kalkuláld bele. Légkondis a szoba, ami jó, de a wifi miatt a teraszon nézegettem a kavalkádot. Hiába a déli feelinget nem lehet elégszer látni. :-)
Ha én még 1x elmennék oda, a LITO-t választanám. a Centrumban van. Ár érték arányban semmi nem veri..
Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Poppy77 (4675)
Poppy77 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 4675

Egyébként ha foglaltunk a booking.com- on parkoló helyet akkor biztos, hogy jut? Mert azt olvastam 26 szoba van, ahhoz a 7-8 hely elég kevésnek tűnik. Nincs valahol a városban fizetős örzött parkoló? Mi félpanziót úgy gondoltuk nem kérünk, mert azt írták csak fél 8- tól van fél 9- ig és gyerekkel ez nem annyira ideális. Gondoltuk a városban sok étkezési lehetőség van. Ha mégis szeretnénk ott vacsorázni az a helyszínen is megrendelhető?

Előzmény: Pitecus (4673)
Poppy77 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 4674

Köszönöm a választ:) Igazából mi sem szívesen hagynánk az autót az utcán, épp ezért kerestünk parkolósat. Csak utána olvastam, hogy ez a parkoló nem olyan parkoló...a mi autónk is jó nagy (Honda CRV). Igazából helyben nem akarunk járkálni, de azért egy - két nap kimozdulnánk, Meteorák, Edessa ilyesmi. Hát nem tudom, pedig amúgy nagyon tetszik ez a szálloda csak a parkolás...

Előzmény: Pitecus (4673)
Pitecus Creative Commons License 2015.01.13 0 0 4673

Szia!

Véletlen néztem most be ide, szerencséd volt. :-)

A LITO parkolója pont a szálloda háta mögött van, tehát a front bejárattal párhuzamos kicsi utcából nyílik.

Ne Európai parkolót képzelj el, hanem eldugott, pici parkolót(Inkább híjuk csak udvarnak). Ügyesen mindig 7-8 autó elfért, de ez azzal az áldozattal jár, hogy ha el akarsz menni, előtte nap jelezd, hogy kiállnál. Skyboxos Opel Zafival is be lehetett állni, habár van 1-2 necces rész is, de a szálló görög vezetője lazán mindent megold. A környező apartman lakosok is ott parkolnak és nem szeretik, ha a balkonjaik alá állsz, mert a rablók a kocsidat használják létraként. Tehát, ha minden nap mennél valahova, jobb ha a környező utcákban hagyod ott, ahol lehetséges. Ajánlották, h a Lidl parkolóban hagyjam, de én nem mertem, mert azt lezárják esténként és se ki se be.

Ezért ha a Litonak a parkolójában akarsz parkolni, akkor tervezd meg, mikor használod az autót. Egyébként felesleges kocsival mozogni, mert 30-35 perces sétakörben MINDEN elérhető.
A szálló hölgy menedzsere lengyel származásu, NAGYON szereti a magyarokat. Én majd minden nap kaptam házi specialitást és 1-2 lengyel szó után szinte a fenekemet kinyalták a konyhások. (Ha esetleg vinnél 1-2 üveg tokajit v. jobb fajta magyar bort...) A booking.com-on van leírásom, érdemes elolvasni.

Wifi nálunk a teraszon jobban jött, mint a szobában. Viszont csodás helyen van.

Ne felejtsed el, a szomszédos és szembe szállókban nincs parkolási lehetőség, így ők a hátsó utcákban parkolnak.

Itt van pár kép, mely a teraszról készült:

 

 

Előzmény: Poppy77 (4672)
Poppy77 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 4672

Szia!

 

A Hotel Litoról tudnál nekem írni bővebben? Mi is ezt a szállodát néztük ami ár-érték arányban elfogadhatónak tűnik. Főleg a parkolás miatt aggódom kicsit. Sok helyen olvastam, hogy nem igazán használható a parkolója mert kicsi. A szállodát hogy lehet autóval megközelíteni? Ha jól látom egy sétálóutcáról nyílik, így nem értem teljesen hogy hogy lehet autóval bemenni a parkolóig. Válaszod előre is köszönöm!

Előzmény: Pitecus (4638)
pityu6621 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 4671

Sziasztok!
Szeptember 22.-én este indulunk Paraliára.Valaki nem indul esetleg akkor,mehetnénk együtt?

geodo1 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 4670

ezt a hsz-t elkerülendő linkeltem be múltkor azt, amit, elég lett volna azt az oldalt megnézned: a 190 euró nulla önrésszel, ergo deposit mentesen annyi, amennyi. azóta egy picit még olcsóbb is lett, per pillanat csak 182 euró volna.

Előzmény: leitnerbarbi (4668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!