MExico 3-0-ra vezet az olimpiai bronzmeccsen férfi labdarúgásban.

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.02 0 0 666

Brazil v Mexico - 2018 FIFA World Cup Russia™ - Match 53

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.27 0 0 665

Ugyan Mexikót elgázolták a svédek, mégis mindkét csapat továbbment! Kár lett volna Mexikóért, mert a mai meccset kivéve jól játszottak!

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.13 0 0 655

http://int.soccerway.com/matches/2017/11/13/world/friendlies/poland/mexico/2641532/?ICID=HP_MS_01_04 20.45 Lengyelorszag-Mexiko. Belgium utan ahol 3:3 lett ma Gdanska jatszanak a sracok.

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.11 0 0 654

Felkészülés: a franciák nyertek, Belgium 3–3-at játszott

Nem az Anglia–Németország futballmérkőzés volt az egyetlen péntek este Európában, amelyen világbajnoki résztvevők csaptak össze. A belgák 3–3-as döntetlent játszottak Mexikóval, a Lengyelország–Uruguay találkozón nem született gól, míg a portugálok könnyedén megverték Szaúd-Arábiát. A franciák 2–0-ra nyertek otthon a vb-ről lemaradó Wales ellen.

franciák Antoine Griezmann szépségdíjas találatával szereztek vezetést a 18. percben. Az Atlético Madrid klasszisa tíz gólban játszott főszerepet (6 gól, 4 gólpassz) a legutóbbi 12 válogatott mérkőzésén. A második félidőben a francia kezdőcsapat másik csatára, Olivier Giroud is betalált, beállítva a 2–0-s végeredményt.

Varsóban a lengyelek hálóját az első félidőben Artur Boruc védte, aki azonban nem lesz ott a világbajnokságon. A Bournemouth 37 éves kapusa ugyanis ezen a meccsen búcsúzott el a válogatottól – amelyben 65-ször lépett pályára –, és a szünet előtti lecserélésekor sorfalat álltak neki játékostársai, a nézők pedig „Artúr király, köszönjük” feliratú kartonlapocskákat emeltek a magasba. Nemcsak ő, hanem a helyére beálló Lukasz Fabianski és az uruguayi Martín Silva sem kapott gólt, így 0–0 lett a végeredmény.

A portugálok Cristiano Ronaldo nélkül is legyőzték 3–0-ra Szaúd-Arábiát.

Annál több gól született Brüsszelben, ahol a belgák 3–3-as döntetlent játszottak a mexikóiakkal. A hazaiaknál Romelu Lukaku, a vendégeknél Hirving Lozano duplázott.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Belgium–Mexikó 3–3
(E. Hazard 17., R. Lukaku 55., 70., ill. Guardado 39. – 11-esből, H. Lozano 56., 60.)
Lengyelország–Uruguay 0–0
Franciaország–Wales 2–0
(Griezmann 18., Giroud 71.)
Portugália–Szaúd-Arábia 3–0 (Manuel Fernandes 32., Guedes 52., Joao Mário 90.)
Anglia–Németország 0–0
Ukrajna–Szlovákia 2–1 (Jarmolenko 39., Konopljanka 54., ill. Stetina 10.)

Vb 2018: a végén jött a mexikói henger; fontos amerikai pontok

Az Egyesült Államok meg sem izzadt Panama ellen – Christian Pulisic, a Borussia Dortmund tehetsége már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést csapatának. Az amerikaiak nem álltak le, tovább rohamozták a vendégek kapuját, aminek meg is lett az eredménye, a 19. percben egy kontra végén Pulisic tette be laposan a labdát középre, a remek ütemben érkező Jozy Altidore-nak pedig nem volt nehéz dolga, két méterről az üres kapuba passzolt.

Altidore a szünet előtt tizenegyesből is eredményes volt, a 4–0-s végeredményt Bobby Wood állította be a 63. percben.

A játéknap másik összecsapásán Trinidad és Tobago egészen a 88. percig tartotta magát a már csoportgyőztes Mexikó ellen, ám ekkor jött Javier „Chicharito” Hernández, aki jó szokásához híven pont ott volt, ahol lennie kellett, s a kapusról kipattanó labdát végül fejjel begyötörte a vendég kapuba.

A kegyelemdöfést Héctor Herrera vitte be a hosszabbításban szabadrúgásból, Mexikó így 3–1-re diadalmaskodott Trinidad és Tobago ellen.

Amennyiben a forduló hátralévő mérkőzésén Costa Rica pontot szerez hazai pályán Honduras ellen, akkor biztosan vb-résztvevő.

VB 2018, SELEJTEZŐK
CONCACAF-ZÓNA, 9. FORDULÓ

Egyesült Államok–Panama 4–0 (Pulisic 8., Altidore 19., 43. – 11-esből., Wood 63.)
Mexikó–Trinidad és Tobago 3–1 (Lozano 78., J. Hernández 88., H. Herrera 94.)

Hétfőn játsszák
0:00: Costa Rica–Honduras

A 4. selejtezőkörből csoportonként továbbjutó két-két válogatott vívja a hatos döntőt 10 fordulós, oda-vissza körmérkőzés formájában. Az első három helyezett kijut a vb-re, a negyedik helyezett interkontinentális pótselejtezőt vív az ázsiai zóna 5. helyezettjével.

Mérkőzések: 2016. november – 2017. október