Keresés

Részletes keresés

gyzozo Creative Commons License 2006.07.06 0 0 60
Esetleg járt valaki már Ravennába?
Topford Creative Commons License 2006.06.03 0 0 59

Sziasztok!

 

Jövőhéten utazom olaszországfba 10 napra, Caorle-ba ( ha jól irtam ) ez Velencétől nincsen messze. Miket ajánlotok amit feltétlen meg kell nézni??? Olyan max 100-150 km -es körzetben....

Cgo 146 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 58
hol veheto at? :)
Előzmény: zsigrai76 (54)
Cgo 146 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 57
az augusztusi olasz autopalyakkal van valakinek tapasztalata? mekkora dugokkal kell szamolni?
MissEarnshaw Creative Commons License 2005.07.11 0 0 56
Szia,
Ez milyen jegy? Kempingbe megyünk mi is és nem tudom, van-e vmilyen kedvezénykártya, ilyesmi... Írnál pár sort? :) Köszi!
Előzmény: zsigrai76 (54)
MissEarnshaw Creative Commons License 2005.07.11 0 0 55
Sziasztok,

Valami ilyesmi Milánóról nincs? :) Ha tudtok vmit, megköszönném. :)
Előzmény: Anroa (52)
zsigrai76 Creative Commons License 2003.07.15 0 0 54
van egy tíz százalék kedvezményre jogosító jegyem, amit olasz kempingekben lehet használni. mi most jöttünk haza egy Firenze-Deiva Marina-Milánó-Garda tó túráról. A kempingek szuperek, mi egy hat hónapossal nehezítve is imádtuk :) A kempingekről van lista és egész Olaszországban szinte mindenhol használható ( minden egyes kempingben jár a százalék, mi is használtuk mindenhol). ingyen természetesen. zsigrai@foltinfo.hu
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.08 0 0 53
Ha sietsz, még eléred! :)
Előzmény: Anroa (52)
Anroa Creative Commons License 2003.05.08 0 0 52
Már meg is találtam a kérdésemre a választ.
Van a http://www.romaclick.com nagyon jó kis site. Itt vannak leírások múzeumokról, belépőjegy árak, nyitvatartási idő. Pont volt egy culture week május 11-ig Rómában, ingyenes belépőkkel.
Előzmény: Hermione_Granger (51)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.08 0 0 51
Sajnos nem tudom. Csak azt tudom, hogy amikor tavaly én voltam, akkor a gatyámat kifizettem jegyekre, de megérte!
Az ingyenes nappal az a baj, hogy sokszorosára nő a tömeg, és a nyári melegben nem egészséges dolog az alaphelyzet 1-2 órán felül további 2-3 órát ácsorogni a Vatikán fala melletti kanyargó sorban.
Előzmény: Anroa (50)
Anroa Creative Commons License 2003.05.08 0 0 50
Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy Rómában a hét melyik napján ingyenesek a múzeumok, ha egyáltalán van ilyen.

ath Creative Commons License 2003.05.07 0 0 49
észak olaszo-ban az én személyes kedvencem bassano del grappa. nagyon jó hangulatú kis város, meseszép óvárossal. akárhányszor megyek olaszo-ba, mindig megállok arra.
Cgo 146 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 48
engem is irigyelj :) Innsbruck-St.Moritz-Milano-Nice-Monte Carlo-Savona-Korzika-Livorno-Pisa-Velence-haza 6 het mulva ;)
Előzmény: panka (47)
panka Creative Commons License 2003.05.07 0 0 47
jajjjjdeirigyellek! :)

jó utat, lent írtam, mit érdemes, szerintem abból mazsolázz.

Előzmény: Mintapolgár (42)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.05.06 0 0 46
Burano-ba feltétlenül érdemes elhajózni, ha Velencében jártok, és pár órát elkószálni a színes házak előtt, a szűk utcákon, na meg ücsörögni árnyas kávézó-teraszokon! Nekem jobban tetszett, mint a velencei tömegnyomor.
Cgo 146 Creative Commons License 2003.05.06 0 0 45
Firence = Firenze. bocs
Előzmény: Cgo 146 (43)
peaso25 Creative Commons License 2003.05.06 0 0 44
érdemes kivinni kaját,ha kisbusszal megyünk, vagy a tescu ott is tescu.
egyébként úgy néz ki van még két hely (jun vége-júl első hete-olcsó apartmann,városnézős,partondöglős,enyhén isznyákolós lesz-utóbbi a lányok kontrollja miatt)eddig 2 fiú-meg a két lány aki mögy...
Cgo 146 Creative Commons License 2003.05.06 0 0 43
szerintem Firence eleg nagy falat, nem kell egyeb celpontokat keresni...
Előzmény: Mintapolgár (42)
Mintapolgár Creative Commons License 2003.05.06 0 0 42
Sziasztok!
Szombaton utazom Firenzebe ket hetre, es bar a delelottjeim foglaltak lesztek, fel napok es egy hetvege teljesen szabad. Mit erdemes megnezni Toszkanaban, ami viszonylag kozel van Firenzehez es vonattal/busszal elerheto?
A topikban olvastam, hogy Siena es San Gimigliano kihagyhatatlan. Rajtuk kivul van meg otletetek?
Koszi
Cgo 146 Creative Commons License 2002.09.17 0 0 41
10-et mindenhol elneznek sztradan, min. 10-et meg csal a mero, ugyhogy 150-el nyugodtan lehet menni barhol.

Uj info, hogy az olasz rendorok nagyon kemenyen fellepnek a sebesseg tullepese ellen, allitolag ezrekben merik a buntetest - remelem ez csak a nyarra volt ervenyes :)

Előzmény: Tinky Winky (34)
Cgo 146 Creative Commons License 2002.09.17 0 0 40
ezest=érzést. bocs

pici valtozas - mar ejfelkor elindulok, gond csak annyi, hogy meg mindig nem irtak ala a szabadsagom :(((

Előzmény: Cgo 146 (38)
Old England Creative Commons License 2002.09.16 0 0 39
Bizony, bizony, csendben irigykedem.
Előzmény: Cgo 146 (38)
Cgo 146 Creative Commons License 2002.09.16 0 0 38
en viszont szerdan indulok szokasos agymosasos olasz turamra, az utobbi 4 evben ez a 7. alkalom. A legrovidebb az olyan haromnapalattketezerhetszazkilometer volt benne a velencei karnevallal, a leghosszabb ket het. Szerintem kutyafuttaban megcsodalni egy ilyen orszagot nem erdemes. Mindig kinezek egy-egy utat, ami menten vegigmegyek, de aki tulzasba viszi, egy ido utan keptelen ertekelni a latottakat es osszefolyik az egesz. A sztradakat nem szeretem, van 3 atkelo, amit valtogatok - Lienz-Dobbiaco-Dolomitok, a klasszikus Klagenfurt-Tarvisio-Venzone, ill. Szlovenian at Trieszt iranyaba. A sztradahoz kepest 4 orat szoktam vesziteni, de a latvany es erzes sokszor karpotol.

Egy kirandulas lehet pl. Trieszt+Velence. Kulon kirandulas a Dolomit-ut, Cortina, esetlen Garda-to, de arra mar 1 het kell. Roma egy teljes kirandulas, mire magadba szivod es megnyilik elotted, eltelik egy kis ido.

Olaszorszag Europa kincseskamraja, tobb muemlek es latnivalo van, mint a tobbi europai helyen egyutt.

Szerdan hajnalban indulok, hogy a napkeltet mar Dobiacco magassagaban a Dolomitok kozt lathassam, utana megnezem Veronat es ott majd eldontom, hogy a Perugia (San Marino, Assisi) vagy Pisa fele indulok. A vegcel Latina, innen meg benez par kisebb kirandulas: Nemi, Tivoli, Roma es par hely, ami talan senkinek semmit nem mondd, de az igazi ezest visszaadjak. Pl. Cori.

Lord Iffy Creative Commons License 2002.06.06 0 0 37
az izgalmas egy hét helyett egy uncsi autóbuszos görögországi nyaralásra megyünk. ha olasz turához képest nézem akkor :o(((
de azé legalább megyünk valahova.:O))
Előzmény: Old England (36)
Old England Creative Commons License 2002.06.06 0 0 36
Sajnálom :-(((

Előzmény: Lord Iffy (35)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.06.06 0 0 35
hát srácok, ahogy elsülyed a topikom, elsülyedtek olaszországi nyaralásunk tervei is.:O((
de nem adom fel, jövöre ismét próbálkozunk.:O)) akkor már elöbb tervezünk hogy ne legyen gond egyeseknek a szabadsággal.

azért köszönöm a hasznos néznivalókat.
lehet ontani, hátha másnak szüksége van rá idén.:O))

üdv
Iffy

Tinky Winky Creative Commons License 2002.05.23 0 0 34
Hát ez az időmérés valóban vicces, én nem hallottam róla, de nagy szivatás. Kérdés, hogy valóban lehet-e ilyet csinálni? Nem tudom az olaszok mit szólnak hozzá, főleg, hogy pont ők akarták megemelni a sebességszintet, ha jól emléxem 150-re, mert úgysem tartja be senki a 130-at. Az viszont majdnem biztos, legalábbis felelős ember mondta, hogy 10kmh-t elnéznek, tehát 140-ig nem büntetnek.
Előzmény: Lord Iffy (32)
Nogo Creative Commons License 2002.05.23 0 0 33
Dél-Olaszországban, Nápoly alatt vannak ingyenes szakaszok. Ahova ti mentek, tudtommal minden sztráda fizetős.
Nézd meg a autostrade.it oldalt, csak beírod hogy honnan hova akarsz menni, és megadja a tarifát. Firenzéből Rómába pl. 13.1 euró, tehát nem olcsó az olasz autópálya.
Előzmény: Lord Iffy (32)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.05.23 0 0 32
az autópályákról mit tudtok?
ugyhallottam vannak ingyenes részek is, meg hogy valami időmérés van a kapuktól kapukig és ha hamarabb érsz oda akkor megbüntetnek (gyk. gyorshajtás). igaz ez? :O)) mert akkor röhejes lesz...
Tinky Winky Creative Commons License 2002.05.23 0 0 31
Milano-Firenze között, hogy csak akkor 3 óra, ha Milano-ból minden gond nélkül kijutsz, Modena és Bologna között nincs dugó, Bologna és Firenze között igazán profi a gépezet és a sofőr/motoros, illetve Prato és Firenze között szintén nincs dugó. És akkor még nem találtak parkolóhelyet Firenzeben. Namármost ezekből egyet sem kikapni az lehetetlen, tehát szerintem nyugodtan számolhat 5 órát, max 4óra 45perc alatt ott lesz. A Firenze-Roma már valóban jóval könnyebb, bár a Raccordo és a parkoló közti rémálomról még beszélni sem jó.
Én egyébként Rómán kívül mást is kihagynék.
Előzmény: szalapala (30)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!