Keresés

Részletes keresés

minerale Creative Commons License 2018.08.05 0 0 63

A kondenzvíz honnan jön?

kopitoro Creative Commons License 2016.07.28 0 0 62

Sziasztok Aszt kérdezném, hogy ki tud mobil klímaszerelőt, mert én nem tudok, és el sem vállalják, ventilátor hibás, előre is köszönöm a segítséget

krob11 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 61

Sziasztok,

 

mobil split klíma kapható valahol?

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.24 0 0 60

Elkelt!

Előzmény: Törölt nick (58)
paljoc Creative Commons License 2015.08.08 0 0 59

En sem birtam tovabb, ma elmentem az OBI-ba.:-)

SOS megoldaskent a kivezetesben segitsegemre volt egy kartonlap es a redony.

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.08 0 0 58

hot air stop eladó, nem használt, a tépőzár is teljesen új, a kétoldali ragasztóhoz sincs hozzányúlva

 

gedozokukacfreemailponthu

Pebor Creative Commons License 2014.07.14 0 0 57

Miért van szükséged pont split mobil klímára? Csak azért kérdezem, mert a Media Markt-ban egy csomó féle mobil klíma van, de mobil split-et én sem látok! Egyáltalán létezik ez a típus? 

Előzmény: Törölt nick (53)
Kriszten35 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 56

Helló,

 

szerintetek hol tudok venni az ablakra a kivezető nyíláshoz azt a műanyagot amit a kivágott üvegbe tesznek az üvegesek? 

 

Előre is köszi a segítségeteket.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.09 0 0 55

gondolom az ára miatt kevesen veszik,ezért nincs piacon...

Előzmény: markszalai (54)
markszalai Creative Commons License 2014.06.07 0 0 54

Tavaly én sem találtam sehol...

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.04 0 0 53

tényleg nem lehet kapni mobil split klímát itthon,vagy csak én nem találok?

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 52

jövőre kipróbálom,idén tán már nem fog kelleni a klíma(remélem)

Előzmény: eb2004.hu (51)
eb2004.hu Creative Commons License 2013.08.07 0 0 51

Nekünk 150x150es középen nyíló ablakra kellett, kb. 30-30 cm így is kilóg, nagyobb ablakra is elég lett volna.

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.06 0 0 50

de okos dolog!!

jó bármilyen típusú ablakhoz?

Előzmény: eb2004.hu (49)
eb2004.hu Creative Commons License 2013.08.05 0 0 49

Vegyetek a mobil klímához "Hot Air Stop"-ot. Én ebayről rendeltem, 2 nap alatt itt volt. Nálunk nagoyn bevált, azóta sokkal jobb hatásfokkal működik a mobil klímánk.

Elvileg Bauhausban lehet kapni, gyakorlatilag soha nincs náluk. Esetleg ha érdekel valakit én szivesen segítek a rendelésben.

 

Egy fotó

 

 

nagyanyo5:0 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 48

Tulképp a ventilátor is bizonyos mobil klíma!

Batman72 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 47

Sziasztok,

 

segítséget szeretnék kérni.

 

Van egy 45 nm-es bérelt lakásunk.

Picik az ablakok,tetőtér. :)

Ide szeretnénk egy mobil klímát.

A hőmérő tegnap 31 fokot mutatott,s állt a levegő...   :))

Van valami hasznos ötletetek,hogy mire figyeljek vásárláskor?

Köszönöm.

Én

solyom76 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 46

Sziasztok.. Kérdésem lenne ha még jár erre valaki.Volna egy mobilklimánk itt a cég szálloján, de nem üzmel rendesen, annak ellenére sem , hogy szét lett szedve és ki lett takarítva.. Folyamatos használat mellet kb 3 percet Fújja  a jéghideg levegőt és utánna kikapcsol a hütő és csak  sima levegőt fújja..

A klima 120 130 légköbméteres..a helység meg 80 körül van.

 

 

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.01 0 0 45

PRaktikerben van PVC-s és alumínium is, olyan kemény gyárit nem láttam, de szerintem mindkettő jó, több méretben és átmérőben is van.

Előzmény: Tokom Televan (44)
Tokom Televan Creative Commons License 2013.04.26 0 0 44

Szeretném kérdezni, ki tudja hol lehetne mobilklímához kivezető gégecsövet venni. a google - t átböngésztem, de  külön senkit nem találtam aki árusítana!

KGyuri77 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 43

Hello Mindenki!

 

Szeretnék beüzemelni egy mobil klímát, úgy, hogy a konyhai szagelszívó kéményébe kötöm a meleg levegős csövét. Van ötletetek arra, hogy mindkét masina üzemelhessen és ne kelljen falat bontani hozzá? Létezik vajon olyan visszacsapó szelepes elosztó vagy bármi, ami ezt lehetővé teszi? 

 

zlota Creative Commons License 2012.08.28 0 0 42

Köszi, semmi extra nem volt.

A tiédre is biztos ki fogsz tudni találni valami egyszerűt.Idénre lehet már nem is lesz érdemes beüzemelni...

Nagyon ritkán kell a klíma, ha az egész évet nézzük csupán pár hét, de akkor nagyon.Amíg az átlagos klíma beszerelés költségéből lehet kapni mobilklímát addig érdemes barkácsolni-sztem.

Valami szellőzőráccsal oldanám meg a helyedben.Nagyon szép rácsokat lehet kapni, van ami magától visszazáródó lamellás és semmit nem lehet majd a klímából látni.Csővet is lehet hozzá kapni.

Esetleg ha egyszer elkészülsz vele, egy képet ill. tapasztalatokat mindenképpen várunk!

Előzmény: nézek (41)
nézek Creative Commons License 2012.08.26 0 0 41

szia!

 Ügyes vagy!  bővebben: nagyon ügyes vagy!

nagyon jó a leírásod, valami ilyesmit csinálok majd én is...   csakhogy... az én klímámnak a tetején jön ki a hideg...ezért nehéz applikálni a ház oldalához, vagy bárhová...

 

nagyon köszönöm a beszámolót, rajta vagyok, mert látom, érdemes...

 

ráadásul most kaptam egy másik hasonló mobilt, aminek ugyan más a vezérlése, teljesítménye, zaja, de ugyanúgy a tetején fúj, és szintén egycsöves...azért kaptam, mert a tulajának elege lett a zajból, és a pocsékoló energiafelhasználásból...aszonta oldjam meg...  na, most jöttél Te, és megvilágosítottál..

 

köszönöm, szia!

Előzmény: zlota (39)
zlota Creative Commons License 2012.08.24 0 0 40
zlota Creative Commons License 2012.08.24 0 0 39

Szia!

A másik topicban raktam fel képeket is róla. Azóta is ilyen alfa állapotban van. Értsd nem volt időm begipszkartonozni.

kb 45m2 amit szépen lehűt! ma 38 fokot mértem kint a digitálissal és a bentije 24,2 fokot mutatott. Ennél több nem kell. Ilyen hidegbe már kinyitunk minden helyiséget, mivel ez párátlanít is.(fürdőszoba!)

A páratartalom ilyen melegbe simán fel szokott menni a szobában 70% vagy még többre is. Most, hogy megy a klíma éppen a szobában 45%...

Leírom, de hosszú lesz!

Anno kilogikáztam egy olyant, hogy a klíma a hideget befúja, de a hátulján beszívott levegő egy részét fúja csak a lakásba- legyen ez 50%- a másik felét forró levegőként a csövön keresztül a szabadba nyomja. Legyen ez is 50%. Tehát 100% levegőt szív be a szobában állva és csak a felét fújja vissza hidegen. De akkor a kifújt 50% levegő miatt a lakásban vákum keletkezne. Ezt az 50% levegőt pótolni kell. Hát beszívja odakintről - kénytelen. Magyarul beszív kinti jelenleg 38 fokos levegőt az ablak,ajtó résein egyéb tömítetlenségeknél, vagy a szagelszívónál. Nyomatod a klímát és valahogy nem fázol… Persze hogy nem! Hibába jön a hideg, ha jön hozzá kintről a meleg is sunyiba!Máshogy nem lehet, hiszen vákum tuti nem lesz a lakásodba, pedig a csövön megy ki a levegő onnét. Ráadásként ugye maga készülék oldala is meleg. Ha meg lekapcsolod akkor meg ott hűl le a gép a szobában visszamelegít...

Kályháknál a kályhacső is fűt!Itt is!

Ráadásul útban is van a klíma.

Ez volt a tényállás.

Eszembe jutott mi lenne ha azt a csövek kisebbre venném, de nem sokat vettem észre. Felraktam az ablakhoz és ott kapcsoltam be .Akkor jutott eszembe mi lenne, ha –nyaraló- kiraknám az ablakba. Lekaptam egy szárnyát és fogtam kitoltam az ablakon, egy tábla hungarocellt körbevágtam és odaraktam festőszalaggal. 10 perc volt. Az eredmény olyan hihetetlen volt, hogy igazából elmondani nehéz. Hamarosan fázni kezdtünk :D

Ha nem hiszed próbáld ki. Nem nagy ügy. Legalább más is ledöbbenne. :)

Tehát ez az alap!Csak a hideg jön be és a meleg teljesen kint van. Ahogy a szplitnél.

Volt egy előszobaablak befalazásra ítélve. Erre ment kívülre egy OSB doboz akkor mint az ablak. Ez lett beburkolva lambériával - amúgy is lambériás a nyaraló – ebbe a dobozba be a klíma és egy gipszkartonnal leválasztani a hideg és a meleg oldalt (jelenleg maradt a 10perces hungarocell) .A doboz hátulján kivezető nyílás. A cső nekem nem is kellett…

Bekapcsolod, majd előkapod a távírányítót és dől be a hideg!Hamar meg lehet szokni :)

Kb 2 órám ment el a dobozra.És kb 2óra lenne még a gipszkarpnozás+ festés.

Jah amikor nem kell becsukom az ablakot és elhúzom a függönyt. Volt nincs klíma.Ha kell kinyitom és bekapcs.

Az zaj is odakint van!

Azóta sem jöttem rá hátrányra!Nincs odakint a ronda kültéri hanem egy harmonikus lambériás doboz van. Ha tönkremegy egyszerűa csere is.

Meg vagyok vele elégedve a meleg napokon nagyon jó!Télen meg nem foglal majd helyet sem.Idáig is minden télen kint volt a lakókocsiba és semmi baja nem lett.

nézek Creative Commons License 2012.08.24 0 0 38

..én is töprengek valami ésszerűb átalakításon, de ez az általad vázolt nagyszerű lehet... tudom, ez nem ötletbörze, de ha kérhetnélek, valami közelebbit légyszí...hogyisvanez?

 

megpusztulok a kíváncsiságtól...légyszilégyszi...

Előzmény: zlota (37)
zlota Creative Commons License 2012.08.21 0 0 37

Én is használok, és nagyon jól bevált!Egész nyáron használtuk.Ez alatt egyszer volt kb 2 hét aztán később megint 1-2 hét meg a mostani napok!

Nem rentábilis lecserélni az biztos!4hét használat mellett/idény soha meg nem térülő befektetés a beépített klíma.

Hozzáteszem mi átépítve használjuk, mint egy ablakklíma!Drasztikusan javult a hatásfoka is így.Kényelmesen használható és nincsen útban sem.Én valószínű legközelebb is ilyent veszek, ha ez lesz az olcsó!Csak berakom a dobozba és kész is.Jöhet a hideg! ;)

Előzmény: nézek (36)
nézek Creative Commons License 2012.08.12 0 0 36

ajaj...megfogtál...én is ilyesfélében sántikáltam(volna)...

 

...annyi már biztos, hogy az egycsöves(ami nekem van) az finoman szólva letűnőfélben... sajnos a kétcsöves a nyerő(a mobilklímában)...kényszerből használom, elvégre vagy tíz évvel ezelőtt száz rugót adtam érte... dolgozzon meg a pénzéért...

 

...több összenyitott helyiséget hűtök vele, de csak nappal, és pár órácskát....ha ez mond valamit: 10000 bmp vagy mi a túró...zajosnak találom, de a nagy melegben nincs más választásunk...ez van... ma már csak szplit klímát vennék...

 

nem áll arányban a zaj, a fogyasztás, és a hőmérséklet... asszem 1kwh a felvett, nagy melegben 5 óra, vagy több...

 

most így hírtelen ennyi...

 

 

 

Előzmény: m54 (35)
m54 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 35

Akkor egy kis ismertetőt kérnénk.

Előnyök, hátrányok, fogyasztás stb.

Köszönet.

Előzmény: nézek (34)
nézek Creative Commons License 2012.08.11 0 0 34

látom senki nem használ mobilklímát rajtam kívül...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!