Keresés

Részletes keresés

lac1 Creative Commons License 28 órája 0 0 4254

Éppen akartam írni, hogy emelővel próbáld, de aztán eljutottam odáig, hogy már írtad, hogy próbaképpen megvolt az is.

Ilyenkor sokat nem lehet távolról okoskodni, maximum drukkolni, azt is teszem.

Előzmény: MUM.21 (4253)
MUM.21 Creative Commons License 29 órája 0 0 4253

Szia !

Rossz , büdös , veszélyes történet volt idáig ...

Szerencsére nem volt meleg , nem sütött a nap . Több váltás ruhát cseréltem + többször mostam fejet . Párszor visszacsapott a szmötyi az arcomba .

Miután voltak benne állati tetemek rögtön mosakodással raktam rendbe magam .

Több ingatlan elhanyagolt kertjét takarítottam már ki , de ez a kb. 10 m2  brutál durva volt .

Ma az eső miatt pihent a történet , de azért megpróbáltam emelővel megemelni , de le van tapadva . Lehet , hogy ki kell vésni a cementes homok kitöltés miatt .

Ha ki tudom szedni sérülés mentesen akkor fertőtlenítős mosás után nagynyomásúval kimosom . Kimunkálom a szerelvények ( leeresztő nyílás , világítás ... stb . ) helyét . Azután szemcse szórom , hogy lejöjjön az a felület amit a közel 30 év napsütés kikezdett . Nem akarom csiszolni , mert akkor eltüntetem a csúszásgátrós ( rovátkolt ) felületeket . Zsírtalanítás után kap egy 2k-s fényezést ....

Na de ne menjünk ennyire előre .
Csak tudjam kivenni a helyéről !

Üdvözlettel  MÜM.21

Előzmény: lac1 (4251)
MUM.21 Creative Commons License 29 órája 0 0 4252

Szia !

Köszönöm a szurkolást ....

Üdvözlettel   MÜM.21

Előzmény: Karger (4250)

lac1 Creative Commons License 29 órája 0 0 4251

Ó, bakker...!

Le a kalappal, ez nagyon rossz meló lehetett. És ha kiveszed, mi lesz? Kifested?

Előzmény: MUM.21 (4249)
Karger Creative Commons License 1 napja 0 0 4250

Mindenki szurkol neked, lesz ebből még medence!

Előzmény: MUM.21 (4249)
MUM.21 Creative Commons License 2 napja 0 0 4249

Szia !

Igen , van visszahajló pereme .

Estére sikerült kitakarítanom ..... 

Az állattetemeket eltemettem , két tejes ládányi alkoholos üveget szedtem ki , szerencsére ezek nem voltak eltörve .

A növényzet brutális volt ! Ezen képen látható az elvágott gyökér metszete , 7cm-es a nagyobbik mérete .

Nem 160cm . csak 140 cm a mélysége . Jól látszik a belső oldalán , hogy 70 cm volt a gyökérzet + a szmötyi  magassága .

Szerencsére nem fagyott szét télen .

Ezen képen látni , hogy mekkora darabokra szedtem szét a gyökérzetet .

A medencébe beraktam egy kis állványt , arra felraktam kicsöpögni , aztán vasvillával kihajítottam .  Holnap befejezem a téglaköpeny elbontását , aztán megpróbálom felszabadítani-kiemelni a gödörből . Megpróbálom magasabbra kiemelni és alárakni két vascsövet , amin kihúzom a gödör felöl a földre . Majd azt is fotózom ...

Üdvözlettel  MÜM.21

Előzmény: lac1 (4248)
lac1 Creative Commons License 3 napja 0 0 4248

Van visszahajló pereme a medinek, abba külön tegyél valami méretre vágott fát, az alá a hosszút, aminél fogva emeled

.

Előzmény: MUM.21 (4247)
MUM.21 Creative Commons License 3 napja 0 0 4247

Szia !

Köszönöm a válaszodat - ötletedet ....

Ma elkezdtem kiszedni a belsejéből a növényzetet Szerencsére csak 70 cm-es .

Sajnos van benne szemét ( törött sörösüveg , autó gumi , kerékpárkerék , háztartási szemét és állattetem is ...) .

Egy szerszámnyél végére rögzítettem egy 8cm-es a nyélre merőlegesen kiálló pengét , amivel megtépem magam felé a gyökérzetet és így kb. 25 x 25 cm-es kockákra darabolom a gyökérzetet , aztán vasvillával kidobom . Na van egy szag a környéken ...

Egyik sarokba leraktam egy szivattyút , ezzel 70cm-ről 20 cm-re sikerült leszívatnom a szmötyit . I. osztályú trágyalé ....

Szerencsére nincs gépészet .

Sajnos hadra fogható segítség nincs , de ha nem boldogulok a kézi emelőkkel akkor van a faluban egy IFA darusautó .... A fa keret nagyon jó ötlet ...

Üdvözlettel   MÜM.21

Előzmény: lac1 (4244)
lac1 Creative Commons License 3 napja 0 0 4246
Előzmény: lac1 (4245)
lac1 Creative Commons License 3 napja 0 0 4245

...vagy inkább két-három mázsa, végiggondoltam az 1,6 m magasságot.

De ha a neten keresel hasonló medencét amit árulnak boltban, ott hátha leírják a tömegét.

Előzmény: lac1 (4244)
lac1 Creative Commons License 3 napja 0 0 4244

Szia,

érdekes probléma. Én - gyakorlat nélkül - azt csinálnám, hogy fakeretet tennék köré, a rövidebbeket túlnyújtva mint egy régi hordszéken, és annál fogva emelném meg. A benne levő szutykot kitakarítanám, ezzel is csökkentve a tömegét, aztán hajrá. 

A tömege meg szerintem azon kívül, hogy hány havert kell hívni megemelni, szerintem tökmindegy, ha mennie kell, akkor mennie kell.

Amúgy szerintem üresen egyáltalán nem lehet nehéz, én egy-két mázsára saccolnám.

Azt nem látom, van-e benne gépészet, mert emelés előtt azt is bontsd el.

De majd írd le, hogyan sikerült.

Előzmény: MUM.21 (4243)
MUM.21 Creative Commons License 4 napja 0 0 4243

Sziasztok !

Még nem írtam ebbe a fórumba , de már elkezdtem átolvasni a hozzászólásokat ...

Van valakinek tapasztalata műgyanta - üvegszál erősítésű medencének a kibontásában , áthelyezésében ?

Kb. 15-18 éve nem volt használva , elhanyagolták . Benőtte a növényzet , az aljától  50 - 80cm magasságig egy tömör gyökérzet alakult ki . Az ingatlan új tulajdonosának meg útban van . 

Kívül elkezdtem lebontani a tégla burkolatot . Egy flakon darázs irtót kifújtam , mert a falazat tetején a perem alatti résbe befészkeltek . Ezt nem szabad nyitottra hagyni . Egy - két napon belül kitakarítom a belsejét , aztán kéne segítség , hogy hogyan lehetne sérülés mentessen kiemelni a medencét . Ennek az 5 x 2 m-es kb. 1,6 m mély medencének mennyi lehet a tömege üresen ?

Tanácsaitokat előre is köszönöm !

Üdvözlettel   MÜM.21

lac1 Creative Commons License 6 napja 0 0 4242

Én elgondolkodnék valami egyszerűbb megoldáson.

Ha az oldalát is betonozni kell, mi értelme a műanyag medencetestnek, esetleg a lekerekített formáján kívül? Az alját igen a teher miatt, ez okés. A gépészet darab-darab. De egy ilyen medencetest többe kerül mint a betontest burkolása.

Én valószínűleg a víz töltésével párhuzamosan kaviccsal (homokkal?) tölteném fel a medencetest és a gödör fala közötti rést.

Mondjuk hőszigetelésről nem esett szó...

Karger Creative Commons License 2017.09.12 0 0 4241

Szia!

Biztos tudunk itt okos, vagy ötletes tanácsot adni.

Álltalában körbebetonozzák, és közben töltik vízzel a mefit, így ha egyszerre van töltve vízzel és betonnal kívül, nem lesz gond.

Szerintem a föld is ideális lehet töltésnek, és ezt is egyszerre kell tölteni kint és bent, sőt talán nem árt mha iszepolod is.

Előzmény: vadasz70 (4240)
vadasz70 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 4240

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy vettem egy üvegszálas medence testet ami 4,30x2 méteres és az lenne a kérdésem hogy tudtok nekem segíteni a telepítésében.  Azt tudom h le kell betonozni a gödör alját de az oldal falat azt talán nem, de a föld esetleg nem nyomja be a medence oldalát, és a föld nem teszi tönkre a medence oldalát ha közvetlen hozzá ér?

Köszönöm

zombori.tamas Creative Commons License 2017.08.28 0 0 4239

Szia a8lang ! 

Végigolvastam az utolsó pártízezer posztot a napelemes részen, meg itt is nézelődtem. Hasonló projektbe fogok belevágni, mint amiben te vagy most, tudnék feltenni pár kérdés privátban? 

zombori.tamas@me.com a mailcímem. 

Előre is köszi ! 

Z

Előzmény: a8lang (4236)
MZ/Y Creative Commons License 2017.08.28 0 0 4238

Ha jól emlékszem, az alga pusztulat közben "eszi" a klórt. Idén szomszédnak segítettem, algás volt a vize, beleraktam 5 mg/l adagot stabilizált klórból, másnap (bő 12 óra múlva, még 24 sem volt) 0 klórszintje volt.

Igen, valamelyik medencézéshez használt szer "ellensége" a klórnak. De nem ugrik be, mi is az.

Egyébként hypot is önthetsz bele, abban is van klór és egyes vélemények szerint sokkolni jobb, mint a stabilizált klór. Hamar ki is ürül, hamarabb lehet fürödni utána, mint a klóros sokkolás után. Hogy megijesdzelek :), a hypo felviszi a ph-t, ha az előtte jó, jöhet utána a sósav is. :) Ha fejből jól írom, mobilmedencek.atw.hu sokat segít.

Előzmény: laszlo0918 (4237)
laszlo0918 Creative Commons License 2017.08.28 0 0 4237

Helló van tabletta az adagolóban az a nagy ombaszerű adagoló van a medencében 20 m3 víz van. Alga ami eszi a klórt ez komoly? Mire gondolsz a medencés cucc alatt hogy teszek bele valami kémiát ami semlegesíti a klórt?

Előzmény: MZ/Y (4234)
a8lang Creative Commons License 2017.08.27 0 1 4236

Hidd el, hogy túl kell mérezezni. 40-75m3 az iph45, a kisebbet érdemes figyelembe venni. Ha hamar fel tud fűteni akkor visszavesz és alig fogyaszt. Nálunk a két gép ami max 10,4kw-t fogyaszt amikir visszavesz olyankor csak 2,2kw-t fogyaszt. Csendes módban 8-8,4kw-t és amikor először leveszi kb fél gázra akkor meg kb 5,5kw a kettő együtt. Takarás nélkül szart se ér ha szeles hidegebb idő van.

Egyetlen hideg nagyon szeles nap elég ahhoz hogy 29 fokról másnap estére, napközben végig fűtve 26 fokig hűljön le a víz.

Kéne egy 3. gép.

Előzmény: Csaba1106 (4235)
Csaba1106 Creative Commons License 2017.08.27 0 0 4235

Közben meggyőztem magam, illetve ezért kérek itt tanácsot. Lesz az IPH45-ös az a 2000 zloty már mindegy, ami közte van. Köszönöm a segítséget. Jövőhéten elméletben megy bele a víz végre..

Előzmény: a8lang (4231)
MZ/Y Creative Commons License 2017.08.27 0 0 4234

Nincs klórtabletta az adagolóban. :)

Hirtelen 2 ötletem van:

Akkora a medencéd, hogy full nyitva is keveset enged, illetve kevés tabletta van benne.

Komoly alga van a vízben, ami felzabálja a klórt - tehát megintcsak kevés a tabletta.

Illetve van egy harmadik, van olyan medencés cucc (csak nem jut hirtelen eszembe), ami szintén zabálja a klórt.

Előzmény: laszlo0918 (4232)
Csaba1106 Creative Commons License 2017.08.27 0 0 4233

... még akkor is, ha valójában 8*3,5*1,35m vagyis kb. 38 m3 a fűtendő 42 helyett? IPH35-ös nem lenne elég?

Előzmény: a8lang (4231)
laszlo0918 Creative Commons License 2017.08.27 0 0 4232

Sziasztok. Meg tudná nekem mondani valaki hogy miért van az hogy teljesen nyitva van a klór adagoló úszóka és még is nulla a klór szint a medencében picit algás is az alja. Köszönöm

a8lang Creative Commons License 2017.08.27 0 0 4231

Én az IPH45-öt venném a helyedben, az biztosan elég, még 15 fokban is tudja a 11,5kw-ot, 26fokban meg 17,5kw. 40-75m3 2,5kw-ot tud max fogyasztani, de az a jó ezeknél hogy akár 330w-al is tud működni. Persze ezt nem úgy kell elképzelni hogy mindig ilyen keveset eszik. Én elég sokat figyeltem a fogyasztást sokszor naponta hogy lássam mennyit papiznak az iph100t-k.

Bár ez drágább mint a hydro akármi.

Előzmény: Csaba1106 (4230)
Csaba1106 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 4230

Köszönöm a tanácsot, valóban az inverteres lesz a nyerő 11,5KW-ra gondoltam, alufedés lesz rajta.

Előzmény: a8lang (4229)
a8lang Creative Commons License 2017.08.26 0 0 4229

Semmi baj velük, nagyon szépen és csendesen működnek. Az inverteresnek a legjobb a cop értéke, de ebből nem sokat élvezek, mert kevés a teljesítmény a medencémhez. Takart állapotra vonatkoznak a megadott adatok napi 15h üzem esetén.

Belül is egészen jól néz ki egy ilyen fairland szipka, legalábbis az inverter plus nem tűnik nagyon vacak tákolmánynak. A szomszéd 2,7kw-os klímája hangosabb mint egy ilyen. Amikor pedig visszavesz a teljesítményből akkor némán működik alig hallani. A kompresszor nagyon csendes.

Gondolom nem romlik el állandóan ezért is mernek rá 3 év garit adni, 5 évet a titán hőcserélőre és 10 évet a mitsubishi kompresszorra.

Ha lehet egy jó tanácsom, nagyobbat vegyél mint amit a medencédhez írnak.

Én is azon agyalok hogy valahogy mégis letakarom szolár fóliával legalább a nagy részét a medencének a következő szezonban, nagy melegben nem hanem amikor jön a szeles hűvösebb idő és amúgy sem medencézünk akkor takarva lenne. Még lehet bekötök egy 3. ugyan ilyen szipkát is.

Előzmény: Csaba1106 (4227)
Csaba1106 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 4228

Az kicsinek tűnik. 42 m3-hez én ezt néztem a8lang kollégára hallgatva, hogy túl kell méretezni...

https://www.wszystkodobasenow.pl/pompa-ciepla-do-basenu-hydro-pro

Várom még, hátha beakciózzák szeptember vége felé

Előzmény: Hablatybusa111 (4225)
Csaba1106 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 4227

Köszi, igen én is ott nézegettem, jó a fuvar kontaktom így ez lesz, nézegettem a HYDRO-PRO-t, jobb a COP értéke.... https://www.wszystkodobasenow.pl/basenowa-pompa-ciepla-fairland-comfort 

Volt vele vmi bajod?

Előzmény: a8lang (4222)
Hablatybusa111 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 4226

A medence merevfalú 549 cm átmérőjű. A takarásról párolgási hőveszteség) Solar Intex szolártakaró gondoskodik ez több év tapasztalat gyűjtése :). Először egy solar takarófólia volt rajta, következő évben kettő, majd idén már három. Szendvicsbenben intex-bestway-intex szolár takarófólia. Házilag összeringlizve, hogy könnyű legyen lefel mozgatni :-) éjszaka nyáron maximum 3 fokot csökkent a hőmérséklet!!! Tehát reggel is 32 fokos víz várt ;)

Hablatybusa111 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 4225

Szia, 27m3 medencéhez vettem de csalódás :). Viszont elárulom , hogy egész nyáron 32-35 fokos vízben fürödtünk és nem a hőszivattyúnak köszönhetjük és az is igaz hogy elmondhatjuk azóta a 26-28 fokos víz didergő :) 30 felett élvezetes a vízben lenni. Minden anyukának akinek 30+ a kellemes, igazat adok. Minimum 6 órát lubickolunk. Most éppen 32,5 fokos a víz :-))) ja és a vízből írok!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!