Keresés

Részletes keresés

Léna007 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 65
görög témájú új könyv
Jox Creative Commons License 2009.01.20 0 0 64
tvirag Creative Commons License 2009.01.18 0 0 63
Még nem voltunk Görögországban, de idén szeretnénk oda utazni. Tudna nekem javasolni valaki egy hotelt, ahol a kisfiam számára van csúszdapark és all inclusive ellátás?
köszi
jenike Creative Commons License 2009.01.11 0 0 62
Evia: http://evia.homestead.com/
Előzmény: balazsh (61)
balazsh Creative Commons License 2009.01.01 0 0 61
Előzmény: Jox (60)
Jox Creative Commons License 2009.01.01 0 0 60
Gica20 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 59
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek: érdekelne Nei Pori-ról minden, amit csak tudni lehet - kinek mik a tapasztalatai, mennyire ajánljátok? Ha lehet, akkor privát e-mail-ben, előre is köszi!

Mindenkinek kellemes nyaralást kívánok!

Ciao,
Gica
Lukola Creative Commons License 2006.08.24 0 0 58

sziasztok

Én ezt találtam görögországról, nézétek meg nekem tetszik.

greekland.uw.hu
nyuszkó2 Creative Commons License 2006.08.04 0 0 57
Sziasztok!

Athénba repülünk aug. 12-én és a szállásunk Toloban lesz. Egy hétig leszünk Görögországban és autót szeretnénk bérelni. Az utazási iroda számunkra elég borsos árat modott, ezért inkább ott keresnénk kölcsönzőt.
A kérdés: Hol és melyik kölcsönzőt ajánljátok?

Válaszotokat előre is köszönöm.
lklara Creative Commons License 2006.07.26 0 0 56

szia,

 

menj át a kefalónia - nyaralás topikba, ott már vannak infók

 

Előzmény: dr.niki (55)
dr.niki Creative Commons License 2006.07.25 0 0 55

Sziasztok,

 

TUdna valaki információkat adni Kefalóniáról? Pl. milyenek bolti árak, hova érdemes menni?, mit nézzünk meg? milyen a helyi közlekedés? vigyünk-e kaját ki? lehet-e egyáltalán repülőn?

 

KÖszi

sürgős

 

NIKI

Nesoka Creative Commons License 2006.04.11 0 0 54
Igen, valóban így van.
Előzmény: csokigombocz (53)
csokigombocz Creative Commons License 2006.04.11 0 0 53
Jó hely ez a görögország, ha az ember birja a nyűzsit. Ha nem birja, akkor meg nagyon hamar lehet olyan partot találni, ahol minimális a lábáztató német turisták száma, és dolce vita
Nesoka Creative Commons License 2006.04.10 0 0 52
bari32 Creative Commons License 2006.04.08 0 0 51
Szia! Van olyan fórum, hogy- Rodosz szigeti nyaralás:)-, szerintem ott rengeteg hasznos infót találsz. Egyébként úgy tudom, hogy Falirikiban van egy nagyon jó vizipark, és állítólag tavaly 20 euró volt a belépő. Nézz át a másik fórumba. Üdv
Előzmény: dr_bubo (46)
kisjutka27 Creative Commons License 2006.04.07 0 0 50

Korfu szerelmeseinek ajánlom a www.korfuinfo.hu oldalt! Szerintem nagyon jó az oldal, illetve jó lesz, ha elkészül teljesen. Elég sokrétűnek tűnik! Látogassátok bátran!!!

Jox Creative Commons License 2006.04.07 0 0 49
Illetve, inkább fórum Görögországról :-)
Jox Creative Commons License 2006.04.07 0 0 48

Sziasztok!

 

Fórum görögországról: www.hellasz.hu/forum

Eri c Draven Creative Commons License 2006.04.06 0 0 47
Sziasztok Sartirol tud valaki valamit? Oda Készülünk az idén.Milyen ott a hangulat? És a tengerpart tényleg homokos? Mennyibe kerül ott az élet? Egyáltalán mennyi pénzel érdemes elindulni?
dr_bubo Creative Commons License 2006.03.25 0 0 46
Sziasztok

Rodoszról tud e valaki hasznosat? Mi Triantára megyünk, van ott egy vizipark is, valaki volt már ott? Mennyi ott a belépő?
Köszi
bubo
Virtuozzo Creative Commons License 2006.02.07 0 0 45
Egy útibeszámoló Korfu szigetéről:

A LEGZÖLDEBB SZIGET – KORFU!
k.valcsi Creative Commons License 2005.10.05 0 0 44

Szia Albatrosz!

Válaszoltam Neked a hellasz.hu fórumán.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: *Albatrosz* (43)
*Albatrosz* Creative Commons License 2005.10.01 0 0 43

Köszi szépen még egyszer. Már itt vagyok. Az Aritotelous utca (a thesszalonikiek Váci utcája) nagyon tetszik: középen fák, két oldalt lehet sétálni, és hangulatos kávézók sorakoznak egymás mellett, illetve a luxusszállók is szépek. A sok panel viszont nagy csalódás. Az elején még reménykedtem, hogy előbb-utóbb majd kijutok a lakótelepről, de úgy tűnik, nem: az egész egy nagy lakótelep, természetesen leszámítva azt a néhány szebb épületet: templomokat, a Fehér Tornyot meg még egy-két épületet, amiről még nem tudom, micsoda.

 

Fürödni egyébként hol lehet? Nagyon hosszú partszakaszon sétáltam végig, de kövezett útról lehet csak letekinteni a tengerre, olyan szakaszt nem láttam, ami fürdésre is alkalmas lett volna.

 

Egyelőre nem fedeztem fel a "TKV"-t, vagyis a tömkegközlekedést. Nem tudom, hol lehet jegyet/bárletet venni, de ez még a kisebb gond, mert gondolom, az első butikban megmondják. Viszont nincs sehol olyan térkép, ami mutatná, hogy melyik busz merre közlekedik. Na mindegy, egyelőre sokfelé kerestem szállást meg egyebet, ezért csak gyalog mentem. (Sok km van már a lábamban...)

Előzmény: k.valcsi (42)
k.valcsi Creative Commons License 2005.09.29 0 0 42

Szia Albatrosz!

Nagyon szívesen! Egyébként a http://hellasz.hu honlapon is van fórum (ide is regisztráltatnod kell magadat), oda is tehetsz fel kérdéseket.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: *Albatrosz* (41)
*Albatrosz* Creative Commons License 2005.09.28 0 0 41
Köszi szépen. Holnap megyek, aztán majd beszámolok.:-)
Előzmény: k.valcsi (40)
k.valcsi Creative Commons License 2005.09.28 0 0 40

Szia Albatrosz!

A szállással kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni, de szerintem is találsz valamit. Egyébként nagyon kedvesek a görög emberek, és segítőkészek. Én éppen ezért is voltam idén nyolcadszor Görögországban,  és a fantasztakusan szép tájak miatt. A Meteora kolostorok is azok közé tartoznak, amit látni kell! A városon belül én gyalog közlekedtem, de távolsági buszokkal voltam ott a különböző üdülőhelyekről. Ezek légkondisak, és általában Mercedes típusúak. Egyébként nagyon jó a tömegközlekedés, nem lesz semmi gondod vele. Szaloniki egy 2 milliós nagyváros, tehát mindent kapsz. Az árak hasonlóak mint itthon. Szalonikiből érdemes ellátogatni még Kavalába is, majd Keramati kikötőjéből Thasszosz szigetére átkompolni. Elég sűrű a buszjárat a különböző üdülőhelyek és Thesszaloniki között.

Segítségedre lehet, ha rámész a http://www.hellasz.hu honlapra. Itt regisztráld magad (kb. egy perc), és rengeteg információhoz juthatsz a látnivalóktól kezdve (részletes leírások), az ételekről, italokról, stb.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: *Albatrosz* (39)
*Albatrosz* Creative Commons License 2005.09.27 0 0 39
Szia! Köszi szépen a választ. Több hónapot fogok ott tölteni, így azt hiszem, lesz mindenre időm.:-) Igazság szerint a szállással volt gondom (olcsó diákszállás nuku, kollégiumok foglaltak), de majd csak találok albérletet. Érdekelne még a közlekedés, a városon belül és kívül is. Ha jól olvastam, van pár látnivaló Th. környékén is (pl. meteorák). Buszok, vonatok milyenek odakinn? Árak? (Még sosem voltam Go.-ban.)
Előzmény: k.valcsi (38)
k.valcsi Creative Commons License 2005.09.27 0 0 38

Szia Albatrosz!

Én ötször jártam Thesszalonikiben, mi érdekel? A Fehér Toronytól balkéz felé indulva (hátad mögött a tenger) érdemes végigmenni a tengerparti sétányon, az Ariszthotelész útig. Itt rátérve az Ariszthotelész útra (nagyon szép út) érdemes felmenni az Egnatia útig, ahol a török bazár található. Nagyon jópofa hely, ne hagyd ki. Nem messze tőle van az Agiosz Dimitriosz bazilika. Ennek van egy altemploma is, azt is érdemes felkeresni. Visszatérve az Egnatia útra, a Fehér torony felé indulva nagyon sok szép bizánckori templomot láthatsz, valamint a Galérius császár diadalívét, és a Szent György Rotundát. Majdnem itt kezdődik a régi városfal maradványa, mely mentén fel lehet menni a Felső városba a Láncos Toronyhoz. A Fehér toronyba érdemes szintén felmenni, mert gyönyörű a kilátás onnan. Az aljában egy múzeum is található. Nem messze a toronytól (kb. 2-3 perc) van Nagy Sándor szobra.

 

Üdv.: Valcsi

Előzmény: *Albatrosz* (37)
*Albatrosz* Creative Commons License 2005.09.26 0 0 37
Sziasztok! Ha volt már valaki közületek Thesszalonikiben, szívesen olvasnék pár élménybeszámolót.
k.valcsi Creative Commons License 2005.04.12 0 0 36

Szia szépazélet!

Szeptember tényleg odébb van még. Tavaly júliusban én is Sousséban nyaraltam, a Karawán Hotelben. Ha esetleg van valami kérdésed ezzel kapcsolatban szívesen válaszolok valamelyik Tunéziás topicban!

Üdv.: Valcsi

Előzmény: szépazélet (33)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!