Keresés

Részletes keresés

margitka64 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 21429

Gyors voltál, talán  még Reniscensnek is lesz ideje megnézni a képet és elolvasnia  szövegeket.

Előzmény: bazidzsó (21428)
bazidzsó Creative Commons License 2012.08.12 0 0 21428

Kedves Margitka!

Elsőnek a képek:

Érdekes módon ahelyiek egyik néven sem ismerik nagyon!

Ezen nem is csodálkozom:) sokszor a helyiek ismerik legkevésbé azt, ahol élnek...ezt már Rodoszon és Karpathoson is tapasztaltuk.

 

Sajnos nem tudok róla, hogy a környéken barlang is lenne, de attól, hogy én nem hallottam róla, még biztosan van ilyen.

Én elsőnek egy 2007-s "Best of summer in Kos" kiadványban olvastam erről. Ez a hely az "Aspri Petra"- ( Whitestone ) Fehér szikla.

http://www.greeka.com/dodecanese/kos/kos-excursions/kos-white-stone.htm

 

 

Előzmény: margitka64 (21426)
margitka64 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 21427

Dzsó!

A saját e-mailedre átküldtem három fotót. Amelyiken legjobban látszanak a mélységek és magasságok, kérlek azt tedd be ide. Sajnos én nem értek hozzá, nem tudom, hogyan kell kicsinyíteni, hogy ide be tudjam másolni. Köszönöm.

Előzmény: bazidzsó (21421)
margitka64 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 21426

Jól fel lett pörgetve a film, mert tíz perc alatt nem lehet leérni Cavo Paradisoba (egyes térképek szerint Chillandriu-öböl). Érdekes módon ahelyiek egyik néven sem ismerik nagyon! Az elég jól látszik a filmen, hogy milyen meredélyek mellett visz az út, és bizony időnként imádkozni is kell, ha éppen valami szembe jön. Arról nem is beszélve, mikor a kavicstömeg megindul a szakadék felé az autó alól, vagy a méretes gödörben elakad a kocsikerék. 

Az utolsó száz métert már gyalogosan kell megtenni egy meredek oldalfalban, a járgányokat a sziklapárkányon kell hagyni. Sajnos a strand fizetős volt anno, pillanatok alatt ott termett a nyugágyakat őrző manyus. Ha jól emlékszem, még egy kicsi büfé is volt ott. Sajnos elég gyakran olajszennyezett a partja, mikor ott jártunk szintén ez volt a helyzet, ezért csak éppen térdig futottam be a vízbe, hogy legalább  feeling meglegyen. A hullámok viszont garantáltak, óriásak!

Sajnos nem tudok róla, hogy a környéken barlang is lenne, de attól, hogy én nem hallottam róla, még biztosan van ilyen. 

Kis emlékként bepattintom az akkori úti beszámolóm erről szóló részét:

 

"Egészen az Agiosz Nikolaosz elágazóig megyünk vissza. Marcsi lassan hajt, nehogy eltévesszük az útirányt. A következő célunk a Chillandriu-öböl. Egyik térképen látjuk ilyen néven szerepel, a másik térképen az öbölnek neve sincs. Itt viszont az útjelző táblák Cavo Paradishe Beach-et jelölnek. Tanakodunk, aztán úgy gondoljuk, mégiscsak a Cavo Paradishe lehet az a nevezetes Chillandriu-öböl, melyről a neten annyi szép képet láttunk már. Az eddig is igen keskeny út egyre soványodik, sokszor csak egy nyomsávon járható. Aztán az út élesen kettéválik, mi azt gondoljuk, a tenger felé bizonyára a lejtősebb jobb elágazó vezet. Tévedünk, pár száz méter után az útnak hirtelen vége szakad. Egy lefelé vezető lépcsősoron az egykori kápolnáig, illetve a mellette álló kis Agiosz Joannisz kolostorig jutunk. Méteres gaz és szemét mindenütt, kecskék legelésznek, szörnyen elhagyatott minden. Pedig a Tőzsér könyvben a helyet búcsújáró helyként tüntetik fel, állítólag szeptember első vasárnapján itt gyűlnek össze a hívők. Ugyan csak pár nap van vissza a neves dátumig, de a készülődésnek még halvány nyomát sem látni. Vissza is térünk az élesen felfelé, balra vezető útra. A keskeny hegygerincen áthaladva már láthatóvá válik az alattunk levő türkizkék tenger, de míg lejutunk, addig bizony hosszú kacskaringós út vár ránk. De még milyen! Elsőként birka- és kecskenyájon verekedjük át magunkat, a bamba jószágok az istenért sem akarnak odébb lépni. Majd mindegyikük nyakán hatalmas kolomp, jókora hangzavart keltenek vele. Persze a nyájnak fogalma sincsen, most melyik fővezér után induljon. Így aztán lecövekelnek, se előre,  se hátra. Mi meg a Kis Matizzal várjuk, hogy az út szabaddá váljon előttünk. Marcsi dönt, újraindítja a motort, és lassú gázt adva elindulunk. A birkák és kecskék kelletlenül ugyan, de mégis szétszélednek. Az út egyre göröngyösebb, míg végül elfogy alólunk a beton, inkább homokkal kevert hófehér kavicshalmazok közepette haladunk. Kint is meleg van, a légkondicionáló ellenére bent is egyre jobban izzadunk. Persze nem a melegtől ver bennünket a víz, hanem attól, hogy melyik pillanatban jön valami szembe, mert egymás mellett nem fogunk elférni, illetve rettegünk, nehogy valamelyik gödörnél kitörjön a kocsi kereke. Még annyi helyünk sincsen, hogy visszaforduljunk. Marcsi fohászkodik, ígér fűt-fát, csak egyszer jussunk ki innen! Úttalan utakon járunk, mindent fehér por fed. Aztán hirtelen a semmiből egy száguldó terepjáró tűnik fel, Isten tudja hogyan, de kikerül bennünket, majd szempillantás alatt az út porában eltűnik. Kis Matiz araszolgat, míg egyszer csak nem megy tovább. Mi történhetett? Kiszállunk, aztán kétségbeesünk a látványtól. Egy jókora kövön akadtunk fenn, az egyik kerék a levegőben lóg. Tibi gyorsan dönt. A Matiz alá nyúl, a kő alól a homokot kezével kisepri, a kő lejjebb csúszik, így azt ki tudja húzni. Szerencsére a kocsi alváza nem sérült meg, az akadály megszűnt, mehetünk tovább. Azaz csak mi megyünk Marcsival, Tibi a kocsi előtt gyalogosan halad, ő az előhad, a felderítő szerepét játssza. El is kél párszor a navigálás, mert láthatatlan gödrök kerülnek elő a semmiből, néhol pedig oly szűk az út, hogy tényleg alig férünk el. Aztán megint javul a terep, az autóban immár megint hárman ülünk. Erre bizony a madár sem jár! Szerpentinek, lélegzetelállító kanyarok következnek, majd olyan kaptató jön, hogy Kis Matizt ismét tehermentesíteni kell ahhoz, hogy az emelkedőn fel tudjon menni. Mi Tibivel kiszállunk, és hogy a kocsi erejével takarékoskodjunk, Marcsi még a légkondit is kikapcsolja. Visszatolat az előző lejtő közepéig, majd nagy lendülettel hajt fel a következő dombra. Mögöttünk már több kocsi sorakozik, bennünket röhögnek. Számunkra viszont elégtétel, hogy a nagy terepjárónak is csak úgy sikerül felmenni a dombra, mint nekünk, tehát kicsi Matiz semmivel sem rosszabb a többi nagy autónál. Most már elég sokan vagyunk, az út minősége azonban tovább romlik. Újabb nagyobb gödröket és köveket kerülgetünk, az út oly szűk, hogy járgányunk alig fér el és a hideg kiráz bennünket az egyre gyakrabban szembejövő autók miatt. Mi azonban nem adjuk fel, már csak pár száz méter a tenger. Ha a fene fenét eszik, akkor is megtesszük az utat. Végre, célhoz érünk! Bal kéz felől hatalmas sziklafal, jobbról homokkőszikla hegyek. A tengerpart homokos, a homokban olajfoltok, vize bársonyosan meleg, lassan mélyül, de a nagy szél miatt hatalmas hullámokat vet. Bokáig érő vízben is garantált a fejbúbig érő fröccs!"

 

Dzsó! persze, hogy fotóztunk, és van is kép a helyről, meg az odavezető útról is. Azonban az egész anyag egy külső winchesteren van elmentve, még meg kell keressem, hol van.

 

Előzmény: bazidzsó (21423)
oraveczkati Creative Commons License 2012.08.12 0 0 21425

Nagyon jó!!:)

Előzmény: bazidzsó (21423)
Reniscent Creative Commons License 2012.08.12 0 0 21424

Hát ez a videó magáért beszél!!!

Előzmény: bazidzsó (21423)
bazidzsó Creative Commons License 2012.08.12 0 0 21423

Köszönöm! Elsőre úgy tűnik, hogy olyasmi lehet, mint amilyen út vezetett Karpathos szigetén Olymbosba...

Ezek aztán jól bejárták a szigetet...

Előzmény: Reniscent (21422)
Reniscent Creative Commons License 2012.08.12 0 0 21422

 

ezen a videón éppen oda mennek kocsival.

Előzmény: bazidzsó (21421)
bazidzsó Creative Commons License 2012.08.12 0 0 21421

Szia Margitka!

 

Van esetleg képed az odavezető útról? Bár még képlékeny az idei nyaralásunk, de a futottak kategóriában van még Kos sziget is...és ha megyünk, akkor szinte biztos, hogy autóval mennénk. Mivel eddig nekem még kimaradt ez a rész, így ezt szeretném bepótolni. Illetve, ha jól tudom, akkor azon a részen van egy barlang is, ahol történelem előtti tárgyakat és csontokat találtak. Ha összejön, akkor ezt is szeretném megnézni...

 

Üdv:)

Előzmény: margitka64 (21420)
margitka64 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 21420

Ha csak meg nem változtak a földrajzi körülmények 2008 óta, akkor fel tudsz menni. Mi pici Matizzal voltunk, igaz néha megfeneklett, meg egyszer a kereke is alakadt, és a légkondit is ki kellett kapcsolni, hogy legyen a motorban erő, de odaértünk. Néha egyes emelkedőkön lendületből kell felmenni. A kilátás pazar, megérte a kínlódást!

Jó utat!

Előzmény: Reniscent (21419)
Reniscent Creative Commons License 2012.08.11 0 0 21419

Sziasztok!

Hétfőn indulunk! Bőröndök már készenlétben.

Egy gyors kérdés. Aki járt már Kavo Paradiso-n az mit gondol: merész ötlet quaddal menni oda?

Remélem nem... :)

marci2009 Creative Commons License 2012.08.11 0 0 21418

Ezen kár agyalni, szerintem amikor meghirdet 75 -el olcsóbban az a kamu, én sem bírtam még ilyet foglalni se 2 se 8 főre kb 8 év alatt . ;)  Melyik iroda? gondolom neckerman . Mennyiért sikerült ? Nekem 142/fő Hotel Imperial reggelivel. 

Előzmény: kiseszta (21417)
kiseszta Creative Commons License 2012.08.10 0 0 21417

Köszönöm a repcsis tájékoztatást, meg a kirándulással kapcsolatos dolgokat is. Jó hír, hogy miután befizettem a nyaralást a neckermannál, másnap 75 ezer forinttal lett olcsóbb ez az út. De hát mindegy, 2 éve folyamatosan úgy jártam, hogy addig vártam, amíg elfogytak a helyek, most meg picit előbb léptem, és tessék.

Jön valaki 27-én Kosra?

marian52 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 21416

Senki nem jön ebbe a hotelbe?:((( aug 20.-án

Sandy beach

sziasztok

oraveczkati Creative Commons License 2012.08.09 0 0 21415

Vannak meltemis időszakok. Ez az a fajta szél, ami arrafelé jellemző, és abból a szempontból jó, hogy jelentősen csökkenti az amúgy elviselhetetlennek tűnő hőséget. De ezzel együtt úgy vágódik az ember lába szárához folyamatosan (2-3 nap) a parti homok, hogy fáj. Röpülnek az ernyők, matracok, napozóágyak, nehéz maradásra bírni. Van, hogy ki sem futnak a hajók az öbölből. Az egész szigeten minden fa ugyanabból az irányból, ugyanakkora szögben megdőlve áll:) Szélcsendes időben is:) Ez valamit mutat az ottani szélről. MIndettől függetlenül így is szuper hely, nekem kifejezetten tetszett, mikor kikaptunk egy pár meltemis napot. Akinek keresztülhúzza a hajókirándulását, az kevésbé fog örülni neki.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112061661&t=9066022

Előzmény: alyson5 (21410)
whyte Creative Commons License 2012.08.09 0 0 21414

Sziasztok !

 

20-án megyünk a Mitsis Summer Palaceba. Jön valaki esetleg ebbe a hotelbe ?

Whyte

marci2009 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 21413

dehogyis ! Nagyon kellemes hűvös szél fúj , és ugyanúgy lehet fürödni mint bárhol ... ;)

Előzmény: alyson5 (21410)
bazidzsó Creative Commons License 2012.08.09 0 0 21412

Látnivalók--> (20993) hozzászólás, továbbá bérléssel kapcsolatos infók is, címekkel stb...

 

Az északra néző oldalt nagyobbak lehetnek a hullámok, de mivel ált. lassan mélyül a tenger nem problémás szerintem. A déli rész szélcsendesebb.

 

Esetleg javaslom, hogy olvass vissza kb. 1 évet.

Előzmény: alyson5 (21410)
Reniscent Creative Commons License 2012.08.09 0 0 21411

Szia!

 

Mi is 13-án megyünk, csak nekünk Psalidi, Kipriotis Panorama a cél.

Előzmény: alyson5 (21410)
alyson5 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 21410

Sziasztok!!13-án hétfőn megyünk Kosra Marmariba a Hotel Nina beach-be.Jön valaki a szigetre ebben az időben vagy esetleg a szállodába.Tudtok egy pár infot adni hová érdemes elmenni mennyibe kerül az autó bérlés és hol érdemes bérelni., és tényleg elviselhetetlen a szél a szigeten mert azt is olvastam lehetetlen a fürdés. A hotelben járt valaki már milyen?

marci2009 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 21409

Pár képet dobhatnál fel ! Amúgy , hogy tetszett a sziget (Kos ) ? Voltatok már máskor is görögben máshol , már csak a viszonyítás miatt ?!

Előzmény: xibig (21406)
xibig Creative Commons License 2012.08.08 0 0 21408

Megnyugtatlak. A Smart Wings valójában a Travel Service. Mi is csak a gépen döbbentünk rá, mert a repülőtéren a Wings volt kiírva. Semmi gondot nem okozott se az odaút, sem a visszaút.  A Malév fénykorában volt ilyen ellátásban utoljára részünk. Jó utat  előre is!

Előzmény: Törölt nick (21346)
xibig Creative Commons License 2012.08.08 0 0 21407

Valóban már szürkület van fél 9 körül, de még látható volt a sziget. A szélre készüljetek, mert szinte megállás nélkül fúj. Igazából ez teszi elviselhetővé a meleget. 

Előzmény: torren001 (21405)
xibig Creative Commons License 2012.08.08 0 0 21406

Marmariban valóban nincs semmi, sőt a a szálloda is elég messze van a központtól. Mi nagyon jól elközlekedtünk busszal. Nagyobb távolságokat persze nem tettünk meg. Viszont átmentünk Rodoszra hajóval. Hihetetlen élmény volt igazi tengerjárón utazni. Blue Star Ferries hajón mentünk. Igaz 3 óra volt az út, de megérte. Mi már voltunk a szigeten korábban, így elég volt az idő a tervezett kirándulásra.

Előzmény: nyinyus (21401)
torren001 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 21405

Szia, köszönöm a megerősítést. Szívesen várjuk a beszámolódat. Mi 20-án indulunk. Mikor megérkeztetek azért még láttatok valmit felülről a szigetrő? Nézegettem esténként a webkamerákat Kos-ról, hááát elég szürkület van már este fél 8-9 körül...

 

Előzmény: xibig (21404)
xibig Creative Commons License 2012.08.08 0 0 21404

TS.sel utaztunk. Izgultunk a ké tbőrönd miatt, de nem külön mérték le őket, hanem egyben. Odafelé még egyszerű, mert itthon lemértük, de vissza már nem sikerült úgy pakolni.  A szigeten is egyben mérték le, pedig mi is azt a tájékoztatást kaptuk az irodától, hogy külön fogják.

Előzmény: torren001 (21386)
xibig Creative Commons License 2012.08.08 0 0 21403

Mi  hétfőn jöttünk haza Kos szigetéről Marmariból. A működő vulkánt szervezett úton néztük meg, magyar idegenvezetéssel. Ebben  még egy hegyi falu megtekintése is benne volt. 49 euro volt fejenként. Ez így egyszerűbb volt számunkra. Kardaména kikötőjéből indul a hajó, s a szigeten is buszra kell ülni, hogy feljuss a vulkánhoz.  Ha bérelt kocsival közlekedsz bárhova eltudsz jutni időben, a helyijáratos buszokkal ezt el lehet felejteni, mert későn indulnak.

Előzmény: kiseszta (21342)
marci2009 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 21402

Szia ! Marmariban szintén semmi nincs a szállodán és a tengerparton kívül , bár van akinek ez bőven elég lásd egyiptomi nyaralások. Mindhova kocsival vagy szervezetten mehetsz , ha akarsz . Város 20 perc ,Kefalos kb 40 perc autóval .

Előzmény: nyinyus (21401)
nyinyus Creative Commons License 2012.08.06 0 0 21401

Sziasztok!

Kérnék szépen egy kis segítséget!

Kos szigetére megyünk szeptember elején Marmariba, a Magic Life szállodába!

Tudna valaki egy kis infót adni,hogy mire számítsak?

Lehet negatív és pozitív is.Egy picit izgulok az ismeretlen miatt.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

dönce Creative Commons License 2012.08.06 0 0 21400

Szia!

 

Akkor együtt utazunk! :) (Csak mki másik szállóba megyünk.)

 

Üdv!

Előzmény: Szilvy_87 (21398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!