Keresés

Részletes keresés

beetee Creative Commons License 17 órája 0 0 62219

én is néztem ma. 500g

Előzmény: Vének Tanácsa TM (62215)
Boszorka Creative Commons License 18 órája 0 0 62218

Nos nagyhét, nálam ma kacsamell volt, kettő filét sütöttem, de csak az egyik fogyott el. A másikhoz lesz holnap hagyományból spenót és sültkrumpli.

nagypapi51 Creative Commons License 19 órája 0 0 62217

Zöldet múlt hét végén még nem láttam Budafokon.

Nagyhét ide vagy oda, holnap sonkás mac&cheese, szívsaláta.

(a húsvéti sonkát már 10 napja megvettem, megfőzve, darabolva vákuumoztam)

Előzmény: lordhimself (62216)
lordhimself Creative Commons License 19 órája 0 0 62216

Múlt héten Budafokon 3500 volt a fehér. A Fehérvárin vettem végül zöldet 2000-ér.

Előzmény: nagypapi51 (62214)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 20 órája 0 0 62215

Lidlben 2500 volt ma a magyar spárga.

Előzmény: nagypapi51 (62214)
nagypapi51 Creative Commons License 21 órája 0 0 62214

Holnap is megyek piacra, ha lesz spárga, rákérdezek.

Előzmény: homerx (62213)
homerx Creative Commons License 23 órája 0 0 62213

kb 2 hete 2000 volt csomagja a bosnyakon.

Előzmény: nagypapi51 (62208)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 24 órája 0 0 62212

Ma zöldborsós csirke, rizs.

nagypapi51 Creative Commons License 24 órája 0 2 62211

Pont fordítva van: reggel méreg, délben étek, este orvosság :)

Előzmény: tuktikka (62209)
tuktikka Creative Commons License 24 órája 0 0 62210

Ma zöldbableves kelkáposzta főzelék, holnap pesztós tészta.

A leves az rejtély, mert holnapra volt ígérve a zöldbab.

tuktikka Creative Commons License 24 órája 0 0 62209

Ezek szerint nem tartod be a mondást: reggel orvosság, délben étek, este méreg.

Előzmény: nagypapi51 (62208)
nagypapi51 Creative Commons License 27 órája 0 0 62208

"Örömhír" - reggel a budafoki piacon gyönyörű bárány alkatrészek voltak, csülök, comb, gerinc,

8300 - 9900 Ft közötti áron. Láttam magyar fehér spárgát, az ára diszkréten nem volt kiírva :)

 

ma finn lazacleves, ez annyira tartalmas, hogy (nekünk) második fogás nem kell utána.

vacsora körözött, retek.

öreg_néne_b Creative Commons License 1 napja 0 0 62207

Igazad van, én vagyok a hülye, nem emlékszem, hogy nagyszüleimnek a környéken szokásos "hosszú" háza volt, középen volt a bejárat a konyhába, abból nyílt az utca felé a "tiszta szoba", a másik irányba a lakószoba...

Előzmény: Hooti (62205)
homerx Creative Commons License 1 napja 0 0 62206

na, en most nem fozok semmit. a zasszony csinalt egy halom bundaskenyeret, ugyhogy zoldhagymaval, citromos teaval fogom most jol behabzsolni.

Hooti Creative Commons License 1 napja -2 0 62205

Kérlek ne mond ilyet, régen igenis kiskonyhák voltak, a ház tisztaház volt.

Hagyományosan nem jól emlékszel, ne haragudj

Nekem mindkét nagyszülőmnél volt kiskonyha. Sőt a szomszédoknál is. Jászság és Szabolcs (Kisar), tehát területileg is távol.

És nem kis lyuk...

Előzmény: öreg_néne_b (62202)
homerx Creative Commons License 1 napja 0 0 62204

szerintem az utolso bekezdesed hagyjuk, mert annak semmi koze a temahoz. en is eltem kulonbozo korulmenyek kozott. az eredeti felvetes nem is errol szolt tudtommal, hanem az utolso mondatodrol, miszerint nem erted az amerikai konyhas lakasokat. en csak erre reagaltam, mi a velemyenyem roluk.

Előzmény: Hooti (62203)
Hooti Creative Commons License 1 napja 0 0 62203

Hjaaa, mi együtt főzünk, gyerök meg elvan fent, ha a házban lenne a konyha se jönne ki a szobából, csak ha kész a kaja :)

És nem hiszek a szagelszívókban, hogy tökéletesen kiszívnak mindent, éltem lakásban 54nm-en, ahol nem volt kiskonyha, ott is kivezetéses elszívót szerltettem, ért valamit, de nem volt tökéletes. Sose lesz, mikor 3láng ég, 3helyen rotyog a kaja... hja és a sütőt el se szívja.

 

Diskurzus van főzés közben, egyébként nézd meg kérlek a mai világot, egyre kevesebbet beszélünk, Te is most itt olvasgatsz...

Előzmény: homerx (62201)
öreg_néne_b Creative Commons License 1 napja 0 0 62202

Én értem. Csak egy jó elszívó kell és nem száműzzük a háziasszonyt (vagy aki főz) egy kis lyukba. Hagyományosan a ház központi helyisége volt a konyha. (És egy külön nyári konyha, de az nem a napi főzés helye volt.)

Előzmény: Hooti (62198)
homerx Creative Commons License 1 napja 0 0 62201

hooti, nem erted. az amerikai konyhaknak az a lenyege, legalabbis a velemenyem szerint, hogy amihg fozol, ne maradj le a diskurzusrol. a hatranya? hogy az egesz lakas _buzlk_ a kajatol. persze, ez igy nagyon sommas. meg lehet ezt ertelmesen tervezni (jopenzert). mondjuk, ha mar ugy dontott az emberfia, hogy egybenyitja a konyhat az etkezovel (neadjisten a nappalival), akkor mondjuk legyen magasabban a konyha szint. de lenyegtelen, szerintem epiteszek ehez sokkal jobban ertenek. en a legfontosabb kriteriumnak tartanam, hogyan tudom a napi szagokat tavoltartani a lakreszektol.

Előzmény: Hooti (62198)
Fleur de sel Creative Commons License 1 napja 0 0 62200

A másik irányban, a Tűzoltó utca sarkán van (ha ugyanarra gondolunk).

Sezgin

 

Nagyon jó kínálata van, persze megkéri az árát.

Előzmény: homerx (62195)
öreg_néne_b Creative Commons License 1 napja 0 0 62199

"Mozdonyposta"

Néhai pálinkás ismerősöm is küldött így dolgokat.

Előzmény: homerx (62197)
Hooti Creative Commons License 1 napja 0 0 62198

Én még ennél is továbbmentem, mikor vásároltuk a kérót, van kiskonyha is, onnan nyílik a spájz.

Nem a lakásban párálunk-illatosítunk főzés közben, na meg aki akar reggel-nappal-éjjel tökerővel mosogathat is, dalolva főzhet stb :)

Sőt páraelszívó kivezetve, no meg klíma is van. Ott is kajálunk.

Meg így nyertem plussz egy szobát is a kockában.

 

Annó az amerikai konyhás házakat nem értettem, mondjuk most sem...

 

Előzmény: Vének Tanácsa TM (62194)
homerx Creative Commons License 1 napja 0 0 62197

hehe, volt egy ilyen cikk. regebben sokat hoztak nekem baranyt, birkat az alfoldrol. a beszallitom vasutas srac volt, de ha epp nem o volt szolgalatban, akkor kisujszallason a kollegajanak feladta hutoladaban, amit en idoben atvettem a nyugatiban. uh, de sok ilyen volt. friss, elozo nap vagott baranyok, birkak utaztak igy az ic-n :) ofkoz helyjegy nelkul :) amugy is, ez mese meskete :)

Előzmény: szkati (62196)
szkati Creative Commons License 1 napja 0 0 62196

Nagyon jó hentes. Isteni  és grillre előkészített bárány cuccai is vannak.

Előzmény: homerx (62195)
homerx Creative Commons License 1 napja 0 0 62195

a ferenc koruton valahol a rakoczi ter es az ulloi kozott is van egy arab hentes. sokan dicserik.

Előzmény: nagypapi51 (62191)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 1 napja 0 0 62194

Lehet, a múltkori medvehagyma miatt :) 

 

A kamraablakon természetesen van háló, még Apukám barkácsolta 😢

 

Szeretem ezt a házat, ahol most lakunk, pont olyan, amilyet mindig is szerettünk volna, de egy nagy hibája van: nincs spájz. (Pince sincs, de az érthető, nagyon erős a talajvíz. ) Egyszerűen nem értem, szerintem a legalapvetőbb helyiség a házban. Felépítettek egy jó kis házat, és nincs benne spájz!! A garázsban szorítottunk helyet egy kamrasaroknak, télen jó hideg, nyáron sajnos elég meleg...

Előzmény: nagypapi51 (62193)
nagypapi51 Creative Commons License 2 napja 0 0 62193

Mér emlékeztem én Sümegre? :O

Nagyon helyesen, a spájz ablak nyitva, nyilván szűnyogháló is van rajta.

(szépek a húsok)

Előzmény: Vének Tanácsa TM (62192)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2 napja 0 1 62192

Szombathely az a Sümeg 😉😁 Meg időnként Veszprém, ahová hazajárunk, de onnan a füstöltneműt hozzuk. Ott is nyugdíjazta már magát az a hentesbácsi, aki árult ilyeneket 🙁

 

Lajoskomáromi füstöltáru, ami ideiglenesen nővérem kamrájában állomásozott (a sonkák már a spájzban vannak!), míg át nem szállítottuk saját magunkhoz. Az egyik csülök maradt,  azóta pedig a tarja kicsit megrövidült...☺️

Előzmény: nagypapi51 (62191)
nagypapi51 Creative Commons License 2 napja 0 0 62191

Anno a Belgrád rkp-on, a Karinthy Frigyes úton (talán a Magyar u-ban is) volt arab hentes, ahol

mindig volt bárány/birka. - Sümegről persze nehéz... :(

Előzmény: Vének Tanácsa TM (62187)
nagypapi51 Creative Commons License 2 napja 0 0 62190

Ma rántott tőkehal, zöldborsó, sült krumpli - kvázi fish&chips

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!