Keresés

Részletes keresés

ametiszt Creative Commons License 2003.12.10 0 0 23
Tegnap bedobtak hozzánk egy ingyenes decemberi Lakáskultúrát, abban volt cikk a matracokról.

Ez a Petőfi ágya-sztori teccett:)

ambrosius Creative Commons License 2003.12.09 0 0 22
Felhozom a témát, szerintem méltánytalanul süllyedt el.
Én is ágyvásárlás előtt állok, a Lehel úton egész jó tömörfenyő franciaágyakat lehet kapni nem túl drágán. Matrac is kell belé, állítólag a rugós matrac alá nem kell ágyrács, csak sima léc, a biomatracok alá (latex-kókusz) viszont kell.
Olyan 60 körül lehet kapni tömörfa ágykeretet, ebbe két márkásabb rugós matrac szintén 60e körül van.
Annyival jobb-e a biomatrac?
Gyártó és gyártó közötti különbségeket lát valaki? Egy Rottex katalógus van a kezemben, itt a bonell rugós matrac 180*200-as méretben 51-60 ezer körül van, a különálló rugózású (táska-rugós) 80ezer, a latex-Kókusz biomatrac 100-110 ezer körül van+ehhez kell ágyrács is ami 20-50 ezer körül változik.
Mennyire tartósak ezek a matracok?
Az IKEA-s matracok milyenek?
lakos Creative Commons License 2002.12.05 0 0 21
Azt nem tudom, de az egyik albérletemben aludtam egy olyan ágyon, amin a házinéni állítása szerint anno maga Petőfi Sándor is aludt:)
A keretet elnézve akár még igaz is lehet, iszonyatosan régi volt. És a ház falán volt kint emléktábla miszerint egyszer ott szállt meg a költő.
Előzmény: kitiltottuser (19)
moga Creative Commons License 2002.12.05 0 0 20
Télen a meleg (gyapju etc.) borításu, nyáron a (általában a lóször) boritásu oldalon fekszel.

moga

Előzmény: békakirálylány (18)
kitiltottuser Creative Commons License 2002.12.05 0 0 19
Aludtál már lószőrrel kitömött ágybetéten ?
Előzmény: lakos (15)
békakirálylány Creative Commons License 2002.12.04 0 0 18
Bocsi, de mit jelen az hogy téli-nyári oldalas?
Előzmény: Törölt nick (17)
lakos Creative Commons License 2002.12.03 0 0 15
Persze mindenki maga dönti el, de a fekhely, azon beül is a matrac az, amin szerintem nem érdemes spórolni. Nagyon nem mindegy, hogy min fekszik az ember hosszú éveken keresztül és aztán 40, 50 évesen milyen állapotban lesz a gerince, háta. Évekig aludtam mindenféle rugós, nem rugós, ilyen olyan ágyakon, kollégiumokban, albérletekben és valahogy egyik se volt az igazi.
Két éve vettem ilyen bio-csoda-hiper akármi matracot, baromi drága volt és baromia megérte! nagyon. Szóval lehet, hogy átmenetileg jó mindenféle tesco stb, ilyen olyan matrac 19ezerért, de hosszabb távra azért gondoljátok meg. Inkább most fizetek kicsvel többet, mint 50 évesen egyik reggel ne tudjak felkelni és a gerincemet kelljen műteni...
Ebben a kategóriában megnéztem az összes ajánlatot és egymáshoz képest a már itt is említett üzlet volt a legolcsóbb.
Infomaker Creative Commons License 2002.12.03 0 0 14
..és ha szerelünk rá kerekeket, és végigvontatjuk a Dózsa György úton, akkor sem nyekken meg?
Előzmény: Törölt nick (13)
kisgenya Creative Commons License 2002.11.28 0 0 12
Nem tudom, hogy aktuális-e még valakinek.
Nekem már nem... #:-) Tegnap este vettem az Auchanban:
fenyofa (egyszeru) keret 160X200 + ágyrács hozzá most leértékelve : 21000
rottex rugos (160X200) akcios matrac pedig 20000
Tehat osszesen 41000-bol kijott a dolog. Ami azert
eleg korrekt ar. Ma meg biztos megveheto, de holnaptol uj akciok vannak, amikben nem tudom, hogy benne vannak-e.
viktor a takarító Creative Commons License 2002.11.26 0 0 11
Most látom, hogy már a "másikról" írtad, hogy a helyére tettétek, akkor tárgytalan a (10).
Előzmény: viktor a takarító (10)
viktor a takarító Creative Commons License 2002.11.26 0 0 10
pull.ups!
Szvsz a Kika az egyik legdrágább hely. A Nagy Lajos király úton van a matrac király, ahol van vagy 50 féle matrac minden kategóriában. Én egy kemény, mittudoménmilyen csavart bonelrugósat választottam tavaly, és darabja 22000 Ft volt, de egyszerűbb, szintén Bonelrugós darabokat pl. a Metroban 9000 Ft-ért lehet már venni.
Egyébként pedig sok szerencsét, és kényelmes használatot Nektek!:-))
Előzmény: pull.ups (9)
pull.ups Creative Commons License 2002.11.25 0 0 9
Na megvan a másik matrac, persze ahogy egymás mellé lettek rakva-meg ráfeküdtünk- megszólalt a párom:"Holnap megyek a másikért!"
Most a Kikában 22.900-ba kerül egy 90*200-as Bonell matrac, végülis a kettő így 46e froncsiba lesz,de legalább lett egy normális ágyunk!
Viktor: külön köszi, hogy a két db-ot javasoltad, a forgásra csak utólag gondoltunk, remélem a másik dolog is jól fog menni rajta:))))))
Sziasztok!
viktor a takarító Creative Commons License 2002.11.25 0 0 8
Másfél éve, amikor beszereztem a franciaágyat, akkor azon filóztam, hogy 1db 180*200 matracot, vagy 2 db 90*200 matracot vegyek. Ez utóbbi mellett döntöttem/tünk, mivel így nem fordulhat elő, hogy éjszakai forgásaim közben (30-40 db/éjszaka) a kedvesem is velem mocorog (több ismerősöm panaszkodott, hogy az általuk vett 160/180*200 matracok, bár bőven 40-50e Ft fölött voltak, mégsem küszöbölték ki a kölcsönhatásokat:). Hátránya, hogy össze kell őket ékelni, ne legyen köztük hézag. Bizonyos helyzetekben ugyanis k*va kellemetlen, amikor az ember térde eltűnik vagy 25 cm-t lefelé....
Előzmény: pull.ups (7)
pull.ups Creative Commons License 2002.11.24 0 0 7
Köszi a tanácsokat.
A Novetex oldalait már néztük-ehhez még gyűjtögetni kell.
A szivacsbetét jónak tűnik-amíg jobbat nem tudnánk venni.
Végülis van egy "megörökölt" sima rugós betétünk(90*200-as),valsz. e mellé veszünk egy ugyanilyen méretű Bonell matracot, aztán majd felváltva alszunk rajtuk, hogy ne legyen vita:))))
Na helló!
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.24 0 0 6
Kezdetnek, míg több pénzetek nem lesz, vegyél egy sima 10 cm magas szivacsmatracot bármelyik Tesco, Metro stb üzletházban. Nekem fájós a derekam meg minden, de még ez vált be a legjobban. Ilyen méret is van, és ez a legolcsóbb.
Előzmény: pull.ups (4)
moga Creative Commons License 2002.11.24 0 0 5
Hali!
Szerintem a minőségi matrac _mindig_ drága.
Esetleg kérdezd meg öket : novotex

moga

Előzmény: pull.ups (4)
pull.ups Creative Commons License 2002.11.24 0 0 4
Sziasztok!
Felhoztam ezt a topikot, hátha tud valaki segíteni.
Franciágyat -legalábbis keretet- már vettünk, de a matrac még hiányzik belőle. A minőségi (Cardo, Demko...) matracok k..va drágák, valami olcsóbb, de azért jónak mondható matrac kéne, 180*200-as.Ha valaki tudna ilyen üzletet, ahol elfogadható áron vehetnénk matracot, annak nagyon örülné(n)k!
Köszi!
Narancstalan Creative Commons License 2002.05.27 0 0 3
Hali, ha aktuális még a dolog, küldj egy mélt, lehet hogy éppen az az IKEÁS van nekünk, amit eladnánk...
N@
Előzmény: nickwarren (-)
IV.kercsaj Creative Commons License 2002.05.09 0 0 2
Ha még aktuális a dolog: nekünk a Népszínház utcai bútorboltból lett franciaágyunk (összecsukható, 160×200), ahol meg lehet rendelni, te választod ki a szövetet is különböző kategóriákból. Kétféle matracot is lehet választani (rugós/nem rugós), így a teljes ágy ára kb. 30-80 eFt között változhat. Mi is sok bútorboltot végigjártunk, a kész fr.ágyak 100 fölött vannak :-(((
Itt ingyen házhoz szállítják Bp-en, 2000-ért a II.-ra is felhozták volna. Az a fajta ágy, amit mi választottunk, az éppen akciós volt, így egy jobb minőségű szövettel és a drágább matraccal lett 73 eFt.
Előzmény: nickwarren (1)
nickwarren Creative Commons License 2002.04.27 0 0 1
Sziaaa :))))

köszönöm szépen az ajánlatot, el fogok gondolkodni rajta, hiszen hálistennek találtam az ikeaban is egy egészen elfogadható árú vetélytársat :)))
berillnek átadom üzenetedet, ha találkozom vele... mostanában azért nem látjuk egymást olyan s?r?n, tudod zajlik az élet. De azért persze nem vagyok rosszban, meg két-három hetente csak összefutunk :)

amúgy ami az ágyat illeti, nem igazán a jó hempergés a lényeg, hanem a derékkímél?, nyugodt otthonos alvás és biztonságérzet nyújtása :)

báj :)

nw

Előzmény: Lord Iffy (0)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.04.26 0 0 0
nick kedvesem, régi ismeretségünkre való tekintettel hajlandó vagyok koptatni a billentyüzetem, hogy kedvedben járjak.:O)))
épp most látom a tesco prosiban, franciaágy 160*200 cm, első osztályú lakkozott natur fenyőből. 29900 ft.
kapható hozzá matrac is, rugós. azonos méretben. 21990 ft.
biztos jót lehet hemperegni rajta..:O)))
az akció május 2-től 14-ig tart.

üdv
Iffy

ps: add át üdvözletem berillnek ha találkozol vele.:O))

nickwarren Creative Commons License 2002.04.23 0 0 topiknyitó
Halihó kedves házépítők, lakásügyesek :)

nagyon szeretnék szertteni egy franciaágyra, de sajnos anyagi lehetőségeim visszafogottsága meggátol abban, hogy az ikea nyújtotta egyszerű és kényelmes megoldást válasszam. Ahogy elnéztem, ott a legolcsóbb megoldás kb. 80K. Ennyit sajnos nem tudok rászánni, ergo ez alatti megoldások érdekelnének :)

úgy izgulok :)

nw

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!