Keresés

Részletes keresés

GPF Creative Commons License 2021.04.13 0 0 228

Világosban van vagy sötétben?

Próbáld a másikat! :)

 

Előzmény: Fishor (227)
Fishor Creative Commons License 2021.04.12 0 0 227

Sziasztok!

 

Azt lehet valahogy befolyásolni, hogy ne a gyökere legyen nagy hanem a szára? Minden csírámnak a gyökere beleér az alatta lévő tálba, vagy a legalsó a vízbe.

 

Üdv: Fishor

kicsiati Creative Commons License 2020.03.07 0 0 226

Egyre népszerűbb a csíráztatás. Azt hittem, majd pörög ez a topic, de úgy látom pár éve kihalt.

unartis: Creative Commons License 2015.03.01 0 0 225

Sziasztok!

Most pénteken zárható nejlontasakba, gombaölő szeres vízzel nedvesített homok közé szórtam a hideghatást igénylő magokat, ezeket betettem a hűtőszekrénybe, egyes magokat 6, másokat 8 hétig fogok ilyen körülmények között tárólni, a 6 heteseket április 10.-én, a 8 heteseket május elsején fogom elvetni, és meleg helyre tenni.

 

Kérdésem lenne, hogy ez jó módszer-e, vagy inkább időnként a fagyaszószekrény hidegére is szükség lehe-e?

Esetleg van-e másik módszer amivel jobban fognak csírázni  a magok?

 

Ezeket az alplains-tól vett magokat vetettem:

 

Argemone hispida, Balsamorhiza hookeri v. lanata, Castilleja scabrida, Cymopterus bulbosus, Dodecatheon cusickii, Lygodesmia grandiflora, Raillardella argentea,

Suzyka01 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 224
Caroline15 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 223

Ami kocsonyás,nyákos(zsázsa,mustármag...),nem kell áztatni,csak megmosni.

Így pár év után...válaszolok.:D

Jó csíráztatást!;)

julisom12 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 222

Köszönöm a biztatást de már fogyóban van a türelmem. Ebben  a kocsonyás valamiben a len mag kicsirázik? Elég naponta kétszer lemosni, vagy többször is? Előre köszönöm a válaszod.

Előzmény: Amazing Grace (220)
hallotessek Creative Commons License 2013.03.25 0 0 221

Szerintem semmit. A zsazsa kocsonyas lesz csirazaskor.

 

Napi 2x öblitsd at a magokat, es kihajtanak, a zuhany miatt pedig nem fognak megpeneszedni.

 

A zsazsanak nagyon finom, tormas izü csiraja van :)

Előzmény: Kici (218)
Amazing Grace Creative Commons License 2013.03.02 0 0 220

Csak türelem kell hozzá, semmi más!

Előzmény: julisom12 (219)
julisom12 Creative Commons License 2013.02.20 0 0 219
Szerbusztok, szép jó estét mindenkinek!

Remélem hogy olvassa valaki ezt a topikot! Len magot próbálok csíráztatni de nem akar sikerülni. Esetleg valaki tud e tanácsot adni hogyan csináljam? Előre is köszönöm.

Kici Creative Commons License 2012.10.23 0 0 218

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Teljesen kezdő csíráéztató vagyok. Szóval zsázsát szerettem volna csíráztatni. Átmosás után "kocsonyás cuccban" állnak a magok. Az első próbálkozásnál 3 napot vártam, ez van a zacsira írva, a kocsonya egyre több lett, viszont csíra nem nagyon lett. Ma újra próbálkozok, átöblítés után ismét "kocsonyás cuccban" állnak a magok.

Mit rontok el?

Előre is köszi a segítséget.

Caroline15 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 217

Igen,nem a világ vége a tejallergia,de ha valamit szeret az ember és azt akarja mással pótolni,helyettesíteni akkor mást ízt kap.

Minden életmódváltás eleinte nehézséggel jár.Igazából ha valamit megkívánok,tutira megeszem.

Magamnak szabom meg,mit eszem,nálam nem úgy működik,hogy na most akkor nem eszem ezt,mert....ahogy érzem :)

 

(Felvágottat nem eszem,pástétomokat,turmixot szoktam csinálni.)

 

A csíráztatást meguntam,semmi más oka nincsen,de nagyon szerettem.

 

 

 

Előzmény: julia.julia (216)
julia.julia Creative Commons License 2012.07.27 0 0 216

Nem akarok beleszólni, de azért a tejallergia nem a világ vége.

Az elején tűnik reménytelennek a dolog, de nem annyira vészes. Persze könnyebb ha az ember magának süti a kenyeret stb.Olcsóbb ha maga készíti a gabonaitalokat otthon...

Felvágottaknál nehéz, mert szinte mindenben vaj tejpor vagy vmi tejes dolog.

És miért hagytad abba? már mindent kipróbáltál és meguntad? vagy miért?

 

Fundygumi

ha nem vagyok indiszkrét miért Mo-ról vitted ezeket a cuccokat? No-ban a bio az sokkal inkább tényleg bio mint Mo-n.

Legalábbis az én tudomásom szerint.

Én szendvicsbe szoktam rejteni ha nem akarom, hogy megbámulják mit eszem. Annyira finom tőle.

Mióta rászoktam a csíráztatásra (úgy egy éve), már nem is saláta a saláta csírák nélkül. :-)

 

 

Előzmény: Caroline15 (213)
Caroline15 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 215

Szia István!

Mivel nem ide tartozik írtam emailt.

Remélem megkaptad :)

Ha nem jelezd!

Szép estét!

Karolina

Előzmény: Törölt nick (214)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 214

Kedves Karolina!

Na,akkor én is mondtam valami újat a tönkölyről.Igen,azért az embernek oda kell figyelni magára.Főleg aki évekig nyüstölte a konditermeket mint én is.Mostani életemben már csak az itthoni edzés maradt (van egy fekpadom,meg súlyok hozzá)és a hétvégi kocogások.Asszem másfél évtizedes edzés után kijelentehetem,hogy a body,egész életemet elkiséri majd.Legelábbis nagyon remélem.Na te is dolgoztál kint,Wow.....Mit,mennyit, ha szabd kérdeznem??

Hát igen a kollégák néznek mikor látják miket eszem és a csírát is csak lesték,mint valami földönkívülit.De hát be kell vallani a szakmunkás rétegben ezen dolgok (józan emberi intelligencia)igen messze állnak,sajnos.Mondjuk itt Németországban nem szégyen a munka és ez egy teljesen más világ.Ebben a műanyag világban meg egyre rosszab és rosszab lesz minden ahogy látom.Én meg nem vagyok egy egyszerű eset és hála istennek az országnak is a kultúráltabb részére születtem (Balaton)ahol a koszon kívűl ragadt rám más is.Paleolit???Na,ennek utánnanézek,mert rémlik valami,de most egyenlőre semmi.További szép estét néked is!!

Előzmény: Caroline15 (213)
Caroline15 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 213

Kedves Isván!

Ja,látod ezt meg én nem tudtam,hogy van tönköly búzából hántolt :)

Sokan nem szórakoznak vele elvetik sima földbe,balkonládába,de biztos jobb a táptalaj amit ajánlottak hozzá.

Amúgy nem néznek Rád fircsán hogy csíráztatsz?

Én már nem csíráztatok,csak néha ide nézek,megérzés szerint.

Ajánlom,nagyon jó,és finom.Egészségesebb tőle az ember.

Na igen az arany közép út a nehéz. Én nem fogyasztok fehércukrot,finomlisztet és mivel ételallergiám lett(tejes dolgokra)ezért most azon gondolkozom,kipróbálom a paleolit táplálkozást.Nem szoktam divat diéták fele hajlana,de most kivételt teszem.

Amúgy én is dolgoztam németbe :)

Büszke lehetsz magadra,hogy teszel magadért.

A sportolok én is naponta,nagyon jó érzés :)

Szép estét!

 

Előzmény: Törölt nick (212)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 212

Kedves Karolina!

Vettem én mindenféle magot és abból kikövetkeztettem ezt azt.A tönköly búzát is lehet csíráztatni,de akkor olyan magot kell venni ami már hántolt.Nékem van mind a két fajta tönköly is,ezért nem volt nehéz rájönnöm.Megjegyzem én is véletlenül,miután megnéztem őket.Hát igen,a hántolatlan az nem igazán csíráztatásra való.Teljesen kezdő vagyok e téren,van több fajta magom is a mustármagtól a lucernáig.De egyenlőre csak a búzával foglalkozom.Vettem otthon (Magyarországon) hántolatlan magot,meg az ehez való földkeveréket,amit ajánlanak.Csak én balga otthon felejtettem mind,mikor jöttem vissza Németországba.Tudnillik ide kényszerültem én is és már lassan 6 éve itt élek.A csíráztatásról itt a neten informálódtam és itt is szereztem be hozzá mindent ami kellett.Tettem ezt azért,mert próbálok odafigyelni magamra a sportra,étkezésre stb.Nem megszállottként meg fanatikusként,de normális középutat választva.Mivel a nagyon egészségesen,csak a sport,semmi hús stb,szerintem az is egy nagy marhaság.Gondoltam belevágok ebbe is,mivel rendkívűl nehéz és egészségkárosító munkát végzek nap mint,nap.(Lakatos,hegesztő munka)Köszi a válaszokat!!Üdv

Előzmény: Caroline15 (211)
Caroline15 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 211

Javítom magamat:)

Nem termesztettem tönkölybűzát(búzafűlét írtam),annyit tudok még róla hogy csak úgy mikor kihajtott zölden prés nélkül,csak úgy elrágni a szárát nem igazán tesz jót a beleknek.

Búzát viszont csíráztattam ,fini íze van,azt az egész magot lehet fogyasztani csíráztatás után.

Előzmény: Caroline15 (210)
Caroline15 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 210

Hohó István,várj csak Te most tönkölybúzát kérdezted,vagy a sima búzát?

A sima búzát azt az egészet,a tönköly búzát egyszer vettem de én alig bírtam kiszedni a magot.Azt inkább a száráért(búzafűlé)termesztik.

Bár én még nem termesztettem búzafűlét,azért olvass utána.

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (206)
Caroline15 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 209

Kedves István!

Örülök,hogy segíthettem :)

Igen,olvastam róla hogy  nem kellemes ízű,de csak apránként napról-napra szabad emelni az adagot a léből.

Nagyon egészséges, sok vizet igyál mellette.

További szép napot,jó termést kívánok!

Karolina

 

Előzmény: Törölt nick (208)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 208

Kedves Karolina!Köszönöm a választ!Már beszereztem mindenféle "fullos alaktrészt" a termesztéshez (Lexen) csíráztató tálat búzafűprést.Már volt is egy minimális  termés amin ki is próbáltam.Hát az íze nem rossz,de azért meg kell majd szokni.Szép napot néked is!!István

Előzmény: Caroline15 (207)
Caroline15 Creative Commons License 2012.07.15 0 0 207

Kedves István!

Az egészet megesszük.

A búzafűlé tönkölybúzából lesz.Azt földbe kell elültetni.

Szép napot!
Karolina

Előzmény: Törölt nick (206)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.15 0 0 206

Sziasztok!

Búzamagot csíráztattam és az lenne a kérdésem,hogy minden jól sikerült,nagyon szépen kifejlődtek.De sajnos a fogyasztásával illetően kicsit tanácstalan vagyok.Van a gyökérzet alul,két-három kis vékony fehér szál,következik a búzaszem,utána pedig a csíra.Most ezt nem tudom,hogy az egészet egyben fogyasszuk,úgy ahogy kifejlődtek magostól (cakli-pakli),vagy leszüreteljük a csírarészt,ami tovább fejlődne búzafűvé.Mert akkor bevallom elég macerás a történet.Végül is ez minden csírára értelmezhető.Üdv:István

Caroline15 Creative Commons License 2012.07.14 0 0 205

Szia!

Igaz,nem csíráztattam még brokkolit,de penésszel volt dolgom :(

Nekem akkor szokott,mikor túl vizes párás,ha úgy van fentre rakd hogy szellőzzön.

Hogy csinálod?

A kis pihék az nem penész az természetes :)

 

Előzmény: ezerj (204)
ezerj Creative Commons License 2012.07.11 0 0 204

Sziasztok!

 

Tudja valaki hogy a brokkoli csíráztatása közben miért penészedik meg? Mi a teendő?

Köszi

Előzmény: Caroline15 (203)
Caroline15 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 203

Kicsit késve írok,de ha valami bűdös,eltérő színű(szürke,kékes)akkor szerintem az nem jó,ki kell dobni.

Brokkolit én sem csíráztattam.

További szép napokat :)

Előzmény: tundibundi6 (201)
julia.julia Creative Commons License 2012.04.26 0 0 202

húha...ez nem hangzik túl jól . kuka esetleg?

én is most keresek brokkoli magot, de eddig nem jött szembe.próbáltál azóta új adagot?

a retekcsíra viszont isteni.

 

csíráztató tál

miért elmoshatatlan karcos?....őőőő....újat kell venni :-)

másfélét én még nem láttam.

 

Előzmény: tundibundi6 (201)
tundibundi6 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 201

A brokkoli csíráztatása sikerült már valakinek? Alig-alig mozdultak meg eddig a magok és iszonyú büdös volt az egész konyhámban most száműztem a csíráztató tálat a fürdőszobába:-)

 

Caroline15 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 200

Szia!

Én nem tudok,nem láttam semmi elegánsabb csíráztatót :(

Előzmény: hallotessek (199)
hallotessek Creative Commons License 2012.03.29 0 0 199

Sziasztok!

 

Szeretnék venni valami frankó csíráztatótálkát. Volt már 4 részes műanyag, de most olyasmit szeretnék, hogy kiszolgáljon évekig, legyen "elegáns", ne valami koszos-karcos műanyag, amit nem lehet rendesen elmosni.

 

Tehát inkább kerüljön többe, de ne kelljen tovább böngésznem a kínálatot... tudtok ilyesmit?

 

TIA!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!