Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Trepador 2004. jan. 4. Creative Commons License 32
Eltelt majdnem egy év. Hogy haladtál?
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick 2003. jan. 8. Creative Commons License 31
10 hónap elteltével jelentkezem, szégyenben-gyylázatban :-( NAGYON nem akar menni nekem ez a német. Egyszerűen képtelen vagyok elkezdeni németül beszélni a kollégákkal, tekintve, hogy tudom: amit angolul pillanatok alatt elmondok/megkérdezek, az németül kínkeserv, a szükséges szavak felét nem tudom, és nem akarom a türelmüket igénybe venni. Nem olyan készséges gyerekek ezek :-)
Heti kétszer két óra nyelvtanfolyam, ott dumálok, mert nincs más megoldás. Bár a "dumálok" kicsit erős, helyette a "valamit nyögdécselek" a helyesebb.
Ha valakinek van ötlete, plz. Portugáliából 10 hónap után úgy jöttem haza, hogy 95%-os lett a Rigóban a felsőfokúm. Na, most ettől fényévekre vagyok. Pedig állítólag a portugál egy nagyon nehéz nyelv. Szerintem a német sokkal nehezebb. Meg csúnyább is :-)
Vandorr 2002. dec. 28. Creative Commons License 30
A cédulás módszerrel csak az a bajom, hogy a kiejtést is rá kell-e írni?
morvaiz 2002. júl. 8. Creative Commons License 29
Szipolyka
"abgeholt. Válasz: "A te anyukád""
Ez is jooo. Alakul a gyermek.
Aztán jönnek szépen lassan a "blödemann", "dummkopf","fet..."
Jelenleg az a gond,hogy nem mindig tudom mikor káromkodik a gyerek. :(
Ha a bevásárloközpontba,mond valamit és a környezet hirtelen rá(nk) figyel,na akkor.
Előzmény: Törölt nick (27)
VÉE 2002. júl. 7. Creative Commons License 28
Nekem a Beatles jött be.A korai számaik nagyon egyszerűek,könnyen fellelhető nyomtatásban,és szinte mindenki fújja a szövegeket.De a dalcimekből is sokat lehet tanulni.Egyébként lehet kapni olyan angol nyelvű könyvet ami csak 200 szót használ.Sok sikert és kitartást.
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick 2002. júl. 7. Creative Commons License 27
Morvaiz,
Ma és is megkérdeztem a kisfiamat, hogy mit jelent az abgeholt. Válasz: "A te anyukád" :-))
Ezt szokta kiabálni neki a többi gyerek, amikor meglátnak :-))
Előzmény: morvaiz (22)
Törölt nick 2002. júl. 7. Creative Commons License 26
:-)))
Igyekszem.
Az a furcsa, és ezért reménykedem, hogy előbb-utóbb csak lesz valami, mer kezd előfordulni, hogy szavak nem jutnak eszembe angolul, hanem beugranak németül.
Ebből is látszik, hogy egyelőre a passzív szókincs növesztésénél tartok, értelemszerűen leginkább főnevek. Az igékkel borzasztó rosszul állok.
A férjem itt mondja a háttérben, hogy neki még a passzív szókincse sem nő...
A gyerekek persze már egy nagyságrenddel előttünk járnak...
Előzmény: Rocky Walker (25)
Rocky Walker 2002. júl. 7. Creative Commons License 25
Fogalmazd meg a napi gondolataidat azon a nyelven.
Szoktasd magad, hogy abban gondolkozz.
Ha van 5 perc üres várakozásod, írd le magadban a körülötted lévő dolgokat. Beszélj a kutyádhoz az idegen nyelven. Képzelj oda valakit, akivel egyébként is szívesen beszélgetnél és azon a nyelven mesélj neki. Ha álmozhatnékod van, azon a nyelven álmodozz. Keress témákat amik érdekelnek és írj róluk.
Tehát élj benne!
Törölt nick 2002. júl. 7. Creative Commons License 24
Szépjónapot.
Végigolvastam a topikot :-)
Szerintetek lehet az interneten keresztül nyelveket tanulni?
Négy hónapja jöttünk ki Németországba, dolgozunk, a munkahelyen persze mindenkivel angolul beszélünk, itthon a gyerekekkel magyarul, egyszóval nemigen haladtunk előre a német nyelv szépségeiben. Ha esetleg tudtok olyan website-okról, ahova mondjuk naponta belép az ember egy félórára, és halad a nyelvtanulással.
Vélemények?
Törölt nick 2002. ápr. 10. Creative Commons License 23
Itt is kosszonom a progit. =O)

Az angol gyermekmusorokra en is ravetem magam reggelente, a szamokat peldaul egy Poppy nevu macskatol tanultam meg. =OD

Előzmény: morvaiz (22)
morvaiz 2002. ápr. 10. Creative Commons License 22
még 2 5let.
-Mi most vettük meg a kisfiamnak az hiresebb klasszikus meséket (hofehérke,micimacko,csipkerozsika stb)németül. Borzaszto hasznos nekünk is. Mindenki ismere tudja miröl szoll ugyhogy kapásbo lehet vágni mit mondanak,nem kell szotár.
-Reklámok. Unásik ismétlik öket és tuti kitalálod miröl szol.

Még egy aranyos dolog amit,ha megengeditek leirok. Hogyan is tanulnak a gyerekek. A kisfiam szimplán csak jár az idegen nyelvü oviba 0 szokincsel kezdte,és ö ugye nyelvtan meg ilyesmikkel nem foglalkozik.Ö kifejezéseket/mondatokat tanul (mert beszélnek hozzá egész nap),és igaza van. 5 honap és ha igy megy tovább 2 honap és lehagy.
Na de a lényeg multkor kérdezi hogy tudom e mit jelent az "abgeholt" (elvisz,elhoz) mondom na mit. Erre a válasz, hogy azt jelenti "jött a mamája érte". :)
Multidö és neki tényleg ezt jelenti.

Üdv

Ui.
Prg. elküldve. Sok sikert.

Előzmény: Törölt nick (20)
msebubu 2002. ápr. 9. Creative Commons License 21
Sziasztok!

En is Star Trek-bol tanultam, de en angolul (es nemetul is). Amikor en trekker lettem, meg nem volt magyar trek konyv, igy nemigazan volt mit tenni, kenytelen voltam megvenni az angolt, es megtanulni megerteni. Eloszor keserves volt a szotarazas, de utana eccercsak eszrevettem, hogy hopp elolvastam 10-20 oldalt szotar nelkul. Fel evnyi olvasgatas utan szepen csont nelkul megvolt a kozepfokum, illetve volt egy igen stabil tudasom, amiben persze benne volt a Beam me up! és hasonlok, de az alapnyelv is szerepel benne.
En egyet tudok nagyon ajanlani, hogy aki meg akar tanulni valamilyen nyelven, az gondolja vegig, hogy mi az, amit nagyon szeret csinalni, amivel nagyon szivesen foglalkozik, es amirol mindenkeppen olvasni akar. Na keressen maganak ahhoz kapcsolodo irodalmat az epp aktualis megtanulando nyelven, es ha telleg erdekli a dolog, akkor fel ev-egy ev utan stabil tudasa lesz. A nyelvtant en se igazan tanultam, egszeruen a konyvben olvasott szituaciokbol nagyon gyrsan ossze lehet rakni, hogy mikor mit kell hasznalni.
A nemetnel egyszerubb volt a helyzet, mert mar 4 evet tanultam nemetul, mire a trekker lettem. De az angol szinte 0-rol ment...

Előzmény: Porter (14)
Törölt nick 2002. ápr. 9. Creative Commons License 20
Igen, de mivel freemail csak 1 megat bir. Ha programocska nagyobb reszletekben is johet, ferjem ert hozza, hogy osszerakja.

Elore is nagyon szepen koszonom! =O)

Előzmény: morvaiz (19)
morvaiz 2002. ápr. 9. Creative Commons License 19
Hali

Természetesen szivesen odaadom. Az email cimed muxik?

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick 2002. ápr. 9. Creative Commons License 18
Zsenialis otlet! Sajnos en nem tudok programokat irni, de szivesen kiprobalnam ha megajandekoznal ezzel a kis programoddal. =O)
Előzmény: morvaiz (17)
morvaiz 2002. ápr. 9. Creative Commons License 17
Én a "cetlis" modszert fejlesztettm tovább. Mivel ugyis non-stop a monitor elött ülök,irtam magamnak egy kis prg-t ami x percenként pofátlanul legfölüre kivág 1-1 szot véletlenszerüen a képernyöre jo nagy betükkel.
Mivel néha elég idegesitö,csak azért is ránézek.
Aztán ezt mostanában cifrázom kifejezésekkel.

Üdv.

Nerdy 2002. ápr. 4. Creative Commons License 16
Sigue, hol vagy?????????
_Comet_ 2002. ápr. 4. Creative Commons License 15
Vannak ilyen alternatív módszerek, például ugye ha elképzelsz egy futó salátát (saláta angolul salad). Vagy például a shallow-sekély esete. Gondolom közismert, de azért hátha valakinek új: a herceg lovon megy a légyottra a hercegnővel, de útközben a ló valamiben elbukik és elpusztul, mire a herceg felkiált:
-Se ló, se kéj!
Elég gyógy, van egy könyv tele ilyesmikkel. Azzal teljesen egyetértek, hogy ha tudod mihez kötni a szót/szerkezetet, sokkal könnyebb visszaemlékezni rá (ezt hagyják teljesen figyelmen kívül a tankönyvek, teljesen unalmassá téve a tanulást). Amit én kigondoltam, az elég kézenfekvő csalás, kicsit gáz, de meg lehet próbálni. A latin eredetű magyar szavak egy része -ció - val végződik, ami angolul -tion. Egyszerű fordítással elsajátíthatók a már ismert szavak (vakáció, funkció, információ, ilyesmire gondolok). Ezzel is előrébb vagy, és nem is hinnéd, hogy mennyi ilyen szó van.
Porter 2002. ápr. 4. Creative Commons License 14
TV jo, en a Star Trek-en tanultam meg nemetul.
Azota tudok ilyen szepeket mondani, mint pl. "Nachdem die Multiphasen-Schild-Spulen die Phasenvarianz des Transwarp-Kanäls ausgeglichen haben, dämmen wir die Raum-Zeit-Anomalie mit Multiphasen-Torpedos"
Zdenko 2002. ápr. 4. Creative Commons License 13
Nekem például mikor elment nagyon a kedvem a tankönyvi szövegektől, a külföldi magazinok hozták meg a kedvem, mert ott a lefordítgatással kialakuló szöveg még érdekelt is, vagy hasznos volt, nem kellett olyanokat olvasgatnom, hogy
-Jó reggelt Peter! Jól aludtál?
-Igen, köszönöm. Mi lesz a reggeli, lehetne esetleg megint vaj és piritós? Ez a piros itt az asztalon, az óra mellett a fallal szemben a te bajuszkötőd?..
-Igen. Hányra mész dolgozni....
stb..

Esetleg (bár ezt még nem próbáltam) lehet hasznos a nyelvoktató programok használata.
Van valakinek ebben valamilyen tapasztalata, esetleg jó tippje, melyiket jó használni?

Törölt nick 2002. ápr. 4. Creative Commons License 12
A dalok szovege meg sajnos nem esi kszet nekem szavakra de a tv-bol mar volt ,hogy ertettem valkamit az egyszerubb musorokbol. =O) Foleg reggelente az ovodasoknak szolo musorokat kedvelem.
A BBCPrime-ot szoktam nezni. =O)
Előzmény: Ki4r4 (8)
_Comet_ 2002. ápr. 4. Creative Commons License 11
Tényleg, a dalok! Nagyon sok szót, és azok mondatba kapcsolását dalokból tanultam (gyakorlatilag előadótól/műfajtól független a dolog).
Törölt nick 2002. ápr. 4. Creative Commons License 10
Off:ment Neked mél Sigue
Ki4r4 2002. ápr. 4. Creative Commons License 9
Természetesen áldja meg az ég a tanárnőmet! :-)
Ki4r4 2002. ápr. 4. Creative Commons License 8
Cetlik: nekem anno nem jottek be, egy ido utan mindenem szetszort cetlikkel voltak tele: a taskam, a zsebeim, a lakas legfurabb helyein is talaltam... de ettol meg Neked bejohet.

Mondatok: en a szavakat ugy tanultam meg, hogy - alja meg az eg tanarnomet erte - "szodolgozatokban" mindig idiota mondatokat diktalt, mint pl.: "a tojassargaja eltitkolta a hazteto elol, hogy megevett egy szogletes labdat." Es mint tudjuk, a hulyeseg sokkal konnyebben megragad - vele egyutt a szavak.

Helyesiras: en a kedvenc dalaimat probaltam meg leirni hallas utan, aztan elovettem a szoveget, es osszehasonlitottam. Utana kijavitottam, ujra leirtam hallas alapjan... szoval nem ordongosseg.

Sok sikert a nyelvtanulashoz!

dolinka 2002. ápr. 4. Creative Commons License 7
Szerintem az is hasznos, ha sok-sok angol nyelvű műsort nézel, pl a BBC-t. Már a kezdetektől. Elég sok alapszó kiugrik ezekből, a többi meg majd jön, ha a földmunkás szint megvan már.
Egyébként én az angollal örök újrakezdő vagyok. Szeptemberre megint tervezek egy újrakezdést...
Törölt nick 2002. ápr. 4. Creative Commons License 6
Neked is koszi, ez is hasznosnak tunik. Bar meg talan messze vagyok az erdekes kifejezesektol, elobb a foldmunkas szintet kell elernem.=O)

.............................................

Pihe! Mar gyartom a cetliket.=O)

.............................................

Helyesen irni, na az talan sose! Elobb inkabb beszelnek valami alap szinten, es ha elkezdek olvasni talan az iras is kialakul.

Előzmény: Porter (4)
aljas666 2002. ápr. 4. Creative Commons License 5
Syerintem fügyejj óda a hejesirásrá már az elelyén!!
Előzmény: Törölt nick (-)
Porter 2002. ápr. 4. Creative Commons License 4
Ket trukk, ami nalam jol bejon:

1. (copyright Sugar Andras)
Minden nap irj fel 10 szot egy cetlire es tanuld meg oket. 10 szo nem sok es minden nap van nehany perced, ami uresjarat (pl. autoban lampanal varva, amig varsz valakire) - ekkor szepen elokapod a cetlit, atolvasod a szavakat, naponta 4-5-szor.
Ha ezt minden nap megcsinalod, az egy ev alatt 3650 szot jelent - kb. ennyi egy atlagos foldmunkas teljes szokincse.

2. Ha mar jobban megy egy nyelv es inkabb erdekes szavakat vagy frappans kifejezeseket szeretnel tanulni, akkor olvass sokat konyvet. Meghozza olyan konyvet, amit magyarul is szivesen olvasnal. Igy sokkal jobban megy, mintha valami szaraz nyelvkonyvet tanulnal.

4Hópihe 2002. ápr. 4. Creative Commons License 3
amikor édesanyám eszperente nyelvet tanult a tanár ajánlottakis cetlire irja fel mi az a darab amire ráirja,egy ideig minden darab butor fel volt cimkézve és egyéb eszközök amiket napi szi nten használt,ez is segitett neki.képileg rögzitette a szavakat...
Előzmény: Törölt nick (2)