Keresés

Részletes keresés

Bogi86 Creative Commons License 6 napja 0 0 4276

Busz olcsó de az embernek nagyjából fogalma sincsen, hogy éppenhol van. Nincsenek a falvak és városok kitáblázva. A kijelzős új volvót pedig felejtsd el :) 

Mindenképpen a taxis felfedezést ajánlanéám, de vigyázni kell mert van lehúzós közöttük. Sajnos van rossz de nagyon jó tapasztalatunk is bőven. 

Autó egyáltalánnem vészes, fél óra latt meg lehet szokni. Nagyon lassú a közlekedés mindenki nyugodt, autópályán 70-80 km/h szóval nem kell miatta aggódni. 

Előzmény: SanyOO (4272)
Tojglius Creative Commons License 2018.02.12 0 0 4275

Hát a buszok tényleg állati olcsók, de mi a fontosabb/kiszemelt látnivalókhoz inkább szervezetten mentünk sofőr-idegenvezetővel, vagy taxival ahol nem volt fontos az idegenvezetés!

Busszal csak kiváncsiságból, inkább élményként mentünk egy szabadnapon a környéken... annak nagyon jó volt, de hosszabb kirándulást nem vállaltunk volna be azzal... de inkább csak kényelemből...

Viszont vezetni én se vezetnék a rossz oldalon... (elég volt a robogót Thaiföldön... nem éreztem magam biztonságban no... :D)

Persze ez izlések és pofonok... :) :) biztos megoldható, miért ne lenne...

W.L. Creative Commons License 2018.02.12 0 0 4274

En mindenhova busszal mentem, de nem is rohantam.

Kisse szakadtak a buszok de nagyon olcsok.

COOP Creative Commons License 2018.02.12 0 0 4273

én biztos nem buszoznék ott, bár személyes tapasztalatom a  busszal nincsen mi autót béreltünk.

De szerintem béreljetek kocsit és ha Port Louist kihagyjátok akkor semmi probléma nem lehet: az utakon nem volt vészes a fordított közlekedés. Szép lassan, óvatosan nem lesz semmi gond!

SanyOO Creative Commons License 2018.02.11 0 0 4272

Sziasztok!
Márciusban utazunk 1 hétre Mauritiusra, de sajnos a közlekedéssel kicsit gondban vagyunk. Mik a tapasztalataitok a buszokkal kapcsolatban? Egyrészt tényleg olyan hosszú a menetidő, mint amiket különböző oldalakon írnak? Illetve mennyire egyszerű eljutni a különböző látványosságokig busszal?
Mivel elég szűk az időnk, ezért ki szeretnénk használni minden pillanatot és kicsit félünk, hogy busszal elég sok időt vesztenénk.... 
Ugyanakkor mivel még nem vezettünk bal oldali közlekedéssel ezért nem vagyunk benne biztosak, hogy itt kéne belevágnunk. :)

Köszi előre is!!

COOP Creative Commons License 2018.02.10 0 0 4271

bocs most értem haza 1 hónapja mentünk... nem vettem telefonkártyát, elég volt a szállások netje..

Jó nyaralást nektek!

Előzmény: replay. (4254)
Bogi86 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 4270

Szia! 

Magyar idegenvezetés tudtommal nincsen. 

Angolul és franciául mindenki beszél így ha ezekkel a nyelvekken nincsen probléma akkor minden oks. 

Esetleg ha szervezett útra mennek magyar utazási irodával akkor el tudom képzelni, hogy van magyar idegenvezetés. 

Egyébként kint a taxisok jelentős része ebből él és szívesen vállalnak idegenvezetést. 

Előzmény: Barbara Toth (4268)
Bogi86 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 4269

Szia!

Persze gond nélkül. Kb 30 eur a taxi. Ha gondolof mgé telefonszámot is tudok adni, nem átverős normális helyi pasas. Ha kérdésed van nyugodtan írj. 

Gergő

Előzmény: Patricia5 (4265)
Barbara Toth Creative Commons License 2018.02.02 0 0 4268

Sziasztok! A szüleim  febr.5.ei  indulással 6.ai érkezéssel mennek Mauritiusra. Megy innen valaki Dubai-i átszállassal? Illetve aki volt már kint, kinti idegenvezető elérhetőséget tud adni?

Köszi előre is

😊

tothadrienn30 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 4267

Köszönöm szépen!!

Előzmény: Tojglius (4266)
Tojglius Creative Commons License 2018.02.02 0 0 4266

Szia!

Mauritius, sok hasonló helyhez a világon egy szegény ország, ahol a GDP jelentős részét hozza a turizmus, így "nem érdekük" a lopás, az az érdekük, hogy sok turista jöjjön jövőre is! :) Ami persze nem azt jelenti, hogy nincs vagy nem történhet ilyesmi...

De turista szempontból - természetesen előtérbe helyezve a turisták által látogatott helyeket - szerintem jó a közbiztonság, nekünk anno semm ilyen jellegű negatív élményünk nem volt és itt a fórumon se emlékszem, hogy bárki ilyenről írt volna!

Persze ettől még egy nyilvános strandon ne hagyd ott az értékeidet őrizetlenül (ahogy a világon sehol sem teszel ilyet) és ha hajnalban egyedül futni mész akkor ne a főváros szegénynegyedében tedd... de a szállodasor tengerpartján egész bátran... :)

Bringát tuti lehet kölcsönözni akár a szállásodon akár a népszerű turistás helyet... bár nekem sosem jutott eszembe... így ez csak tipp... :)

Előzmény: tothadrienn30 (4264)
Patricia5 Creative Commons License 2018.02.01 0 0 4265

szia! 

Mi holnap 8kor érkezünk hajóval Port Louisba és szeretnénk eljutni Ile aux Cerfs-be. Egy ilyen út megoldható?

Előzmény: Dodes84 (4260)
tothadrienn30 Creative Commons License 2018.02.01 0 0 4264

Sziasztok! Köszi mindenkinek a sok infót lehet, hogy volt róla már szó, de én nem találtam a közbiztonság milyen? Pl. a strandra, ha ki megy az ember mit lehet ott hagyni (fényképezőgép, kis táska)? Én pl. futok szeretnék ott is, egyedül elmehetek vagy legyen kísérőm? Valamint biciklit is lehet kölcsönözni?

A válaszokat előre is köszi.

replay. Creative Commons License 2018.01.28 0 0 4263

Szia mi párommal 2en megyünk február 12én Budapestről :) 

Előzmény: K. Krisztaaa (4256)
Bogi86 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 4262

Szia! 

Persze nyugodtan. Szívesen elmondok mindent. 

gergobognarkukacyahoo.co.uk

Előzmény: Gáspár Katalin (4259)
Dodes84 Creative Commons License 2018.01.26 0 1 4261

Elèrhetősèg: +230 5 815 05 89

Reptèri transzfer , magyar idegenvezetès!

Whts up , Viber

Előzmény: Dodes84 (4260)
Dodes84 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 4260

Sziasztok! Bàrkinek szüksège lenne segìtsègre Mauritiuson szàllàssal , sziget tùràval, vizi programokkal, szàllàssal vagy Mauritiusszal kapcsolatban ,rendelkezèsre àllok! Itt vagy privàt üzenetben! Üdvözlettel!

Gáspár Katalin Creative Commons License 2018.01.26 0 0 4259

Szia, fel tudjuk venni a kapcsolatot priviben?

Előzmény: Bogi86 (4258)
Bogi86 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 4258

Sziasztok! 

Mi ma érkeztünk haza egy hosszabb mauritiusi útról. 

Ha valakinek kérdése van keressen nyugodtan. Van taxi telefonszám is. 

Üdv:

Dorina és Gergő

Pamplelune Creative Commons License 2018.01.25 0 0 4257

Szia Poquito! Ne haragudj,hogy csak most válaszolok. Haza érve minden időmet lekötötték a céges dolgok. Szívesen válaszolok minden kérdésedre. Jelezz,h.olvasod-e még a fórumot és írom az infókat, vagy akár privátba is tudunk. Eltettem még a vásárlási blokkokat is, úgyhogy pontos tavalyi árakat tudok mondani

Ilyen vagyok,emlék. :D

Elöljáróban annyit, hogy kitera tökéletes az augusztus. Mindennap fújt a szél. Általában délelőtt esett az eső, de csak mert mi nagyon közel voltunk a Brabanthoz. A kite spot szuper. A víz,ha kicsit odébb mész a spottol a hegy lábához,akkor szinte flat. A szállodáknál nagyon csopis,hullàmos,ott elég melós. Mindketten kiteoztok? Ha igen,akkor imádni fogjátok,ha nem,akkor kicsit rossz az Aug., mert annak aki kint van a parton elég hideg lesz,ha fázos. Nálunk csak a párom kiteozik én fotózom. Hát, nekem egész du.befagyott a seggem és pisilni kellett. Mondjuk ez megoldható ha a 2 nagy szálloda valamelyikébe mentek,mert akkor simán be lehet menni a szobába. Hotel Riu Le Morne vagy a Regis.Én ételallergiás vagyok,ezért mi most az apartmanos verziót választottuk.Zaràndékat ismeritek? Ők novemberben voltak. Azt hiszem most a Regisbe szálltak meg. Rendszeresen mennek Maura. :) Igen, kite szempontból Mau maga a paradicsom. A víz kb.23 fokos Aug.ban.Sokszor melegebb volt,mint a levegő. Neoprén kelleni fog. A szállást Rbnbről választottam, ha kell szívesen megadom a sràc nevét es akkor facen be tudod jelölni és írni neki. Úgy nem lesz közvetítői díj. A hosszabbítást már úgy csináltuk. :D Ő is kiteos és surf shopja van. A szállás is kiteos egyébként. 4 önálló apartmannal. Van egy másik háza is. Ott ugyanez. A kitespot innen 10 percre volt kocsival. Autót az itt ajánlott akdtól rendeltük itthonról. Nagyon korrektek voltak. Ha tehetitek valamilyen pik-upot béreljetek. Mi kis autót béreltünk az egy deszkához,de így nagyon homokos lett mindig a kocsi belseje. Amúgy a Regis hotel biztos nagyon szupi, párszor ott napoztunk a partján. Az van közvetlen a kitespot mellett. Van még egy kiteos rész, de ott sok a fa és kicsi a plac, mert az public strand igazából. Ott a vízből kell felvenni és leadni az ernyőt, ami nem feltétlen baj, csak sok a korall. Ezt majd kitapasztaljàtok, hogy melyik jön be jobban. A pénzről összefoglalva, ha jól emlékszem akkor 1.5 milla volt 2 főre, de ez úgy, hogy mindent magam szerveztem, foglaltam. Azt még meg kell néznem,hogy ebben benne volt-e végül a plusz 1 hét hosszabbítás repjegy +szállás+autó. Kb. ugyanennyi, ha vmelyik szállodánál foglalsz és úgy all inclusive. A kaja a boltokban sztem totál jó árban van, bár mi magunknak főztünk. Viszont van egy házaspár a parton kis furgonnal. Kiteos körben híresek. Ott tudtok paninitől kezdve főtt kajáig mindent enni. Még olcsóbb is,mint a főzőcske. Na és persze árulnak friss kókuszdiót. :D Jó, azt mindenhol kapni kint. :D

Hirtelen ennyi jut eszembe. Írj, ha vagy és hozom a többi infot is. :) 

Előzmény: Poquito (4213)
K. Krisztaaa Creative Commons License 2018.01.22 0 0 4256

Sziasztok! Esetleg utazik valaki február 10-én Mauritiusra? Mi Bécsből indulunk.

suzi_mou Creative Commons License 2018.01.17 0 0 4255

Holnapra varjak a Berguitta ciklont, egy kint elo ismerosom tesz fel infokat. Van valaki kint most?

replay. Creative Commons License 2018.01.14 0 0 4254

Szia kint lehet venni mobilkartyat vagy nem érdemes?  fontos lenne, hogy kint tudjunk beszélni haza de elég lenne a internet is pl. viber de a mobil is érdekel... ezekről van tapasztalatod vagy infót? előre is köszönöm Peti 

Előzmény: COOP (4253)
COOP Creative Commons License 2018.01.08 -1 0 4253

reptér Blue Bay taxival 20 euro. A reptérre is ennyi volt Blue Bay-ről. Mahébourg sokkal messzebb van, konkrét árat nem tudok mondani neked...

Előzmény: Patricia5 (4252)
Patricia5 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 4252

Sziasztok!

Ha Mahébourgból szeretnék eljutni Port Louisba, merjek felülni a buszra(nagy bőrönddel) vagy inkább válasszam a taxit, Ha a taxit választanám, milyen tarifára számíthatok?

Köszönöm a válaszokat előre is:)

replay. Creative Commons License 2017.12.25 0 0 4251

Szia mi 11-én megyünk :)... 

Előzmény: Linda201 (4250)
Linda201 Creative Commons License 2017.12.23 0 1 4250

Sziasztok!

Jön valaki 2018. február 6-18-ig Mauritiusra?

COOP Creative Commons License 2017.12.12 0 0 4249

igen ezt írtad nekem akkor, de nekünk nem ment. Másnak se :) próbáltunk segíteni egymásnak.

6 féle kártya volt nálam, egyikre sem működött :D

itt fizettünk onnantól kártyával, hogy  akp megmaradjon oda ahol csak azzal lehet.

Előzmény: suzi_mou (4248)
suzi_mou Creative Commons License 2017.12.12 0 0 4248

Mi La Gauletten ugy valtottunk penzt, hogy az automataba "garanciakent" be kellett dugni a kartyat. Majd megkerdezte mennyi eurot akarunk valtani. Bedugtuk a penzt a gepbe es adott arfolyamon adott ki rupiat. A vegen bankkartyat visszaadta. Azon a reszen ez a penzvalto.

Eszakabbra mar rendes penzvalto irodak voltak, ott valtottunk EUR-t rupiara.

Előzmény: Falui (4246)
COOP Creative Commons License 2017.12.12 0 0 4247

igen, érkezéskor eurot váltottunk. Kártyáért nem adnak rúpiát,automatából biztosan, de erre nem alapoznék,azt nem is figyeltem.

Előzmény: Falui (4246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!