Keresés

Részletes keresés

nikoili Creative Commons License 2017.09.09 0 0 4214

Sziasztok!

Decemberben utazunk Mauritiusra, tud valaki esetleg magyar nyelvű idegenvezetőt?

Poquito Creative Commons License 2017.09.05 0 0 4213

Szia!

Ha van rá energiád engem minden részlet érdekelnie. Mi jövőre augusztusban szeretnénk szintén egy kite-os nyaralást csinálni a párommal oda, de őszintén szólva még elég keveset tudok a helyről. Ha írnál pár szót elsősorban arról, hogy kb. milyen anyagiakkal kell számolni az ott tartózkodás során (milyen drágák az éttermek, boltok, stb.), illetve ha van szálloda ami tetszett nektek vagy bármilyen más tipp nagyon szívesen olvasnék bármit. Milyen a kite-os partszakasz, milyen volt a szél?

Köszi a válaszodat előre is! Örülök, hogy jó élményeket szereztetek!

Előzmény: Pamplelune (4207)
Tojglius Creative Commons License 2017.09.01 0 0 4212

mi  anno valahogy szeptember 5-20 közt voltunk, sztem "tökéletes" idő volt, pont ezért is mentünk ebben az időszakban, már nem volt brutális/agylobbantó/nembírszanaponmaradni hőség, de simán strandidő volt végig, miközben kirándulni is normálisan lehetett... komolyabb eső emlékeim szerint csak hazafelé csípett el minket (kb a reptéren), meg talán a sziget belsejében valami kiránduláson volt kisebb eső... de alapvetően gyönyörű időnk volt két hétig...  persze időjárás mindig lutri...

Előzmény: Csaba Varga84 (4211)
Csaba Varga84 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 4211

Kb 10 oldalt olvastam vissza mindenki mást ír,köszi a választ!

suzi_mou Creative Commons License 2017.08.30 0 0 4210

Ha visszaolvasol, emlekszem irt valaki eleg reszletes beszamolot szeptemberi utrol.

Előzmény: Csaba Varga84 (4209)
Csaba Varga84 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 4209

Sziasztok!Párommal Szeptember végén szeretnénk Maura utazni.Volt már valaki Szeptember végén?Mennyire alkalmas strandolásra,napozásra az idő?

COOP Creative Commons License 2017.08.23 0 0 4208

Örülök, hogy nektek bejött, de nekem csalódás volt ...

A Casela park pedig no komment, inkább megtartom magamnak.

Előzmény: Pamplelune (4207)
Pamplelune Creative Commons License 2017.08.23 0 0 4207

Haza jöttünk múlthét csütörtökön. Háááááát, nem tudom, hogy akinek nem tetszett Mau, az eddig merre járt. Szerintem az egyik legjobb hely. Mondom ezt úgy, hogy tavaly Dominikán voltunk, ahol valóban minden csupa pálmafa. Mauritius más, de sokkkkal jobb.

Mi annyira jól éreztük magunkat, hogy hosszabbítottunk 1 hetet, így 3 hetet töltöttünk kint és kb.már mennénk is vissza.

Le Mornen volt a szállásunk, sok fele mentünk, de sokat tartózkodtunk a hegy lábánál a kite beachen.

A szállodák előtt kristálytiszta víz, mindig kellemesen langyos, ha süt a nap, akkor 1 óra alatt le lehet barnulni.

Annyit azért érdemes tudni, h. nem volt túl meleg így aug-ban, átlag 21-23fok. Bár pont akkor melegedett az idő, mikor indultunk haza. Beszélgettünk helyiekkel,szept-nov-ig a legjobb kint.

Voltunk a Casela parkban, a 7színű földnél és a vízesésnél. Voltunk Port Louisban kétszer, Papmlemoussesban és fent északon. Grand Bay pl.nekünk nem jött be. Kiépített nyaraló rész...arról ennyit.

A vezetéssel nem volt semmi gondunk, tök nyugisak és jó fejek. Dominika sokkal rázósabb ezen a téren.

Csak ennyit írok, mert láttam mielőtt regeltem, hogy behalt ez a fórum. Ha valaki mégis nyáron szeretne menni, mint mi voltunk és szeretne infót kapni, akkor szívesen válaszolok.

Mi biztosan visszatérünk még, mert ez kitesurf szempontjából maga a paradicsom. Nem mellesleg egyéb szempontból is. :)

COOP Creative Commons License 2017.08.09 0 0 4206

LaxGaulette egy kis halászfalu. Meg is haltam volna ha ott kellett volna bemenni a vízbe! :(

Előzmény: Pamplelune (4205)
Pamplelune Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4205

És La Galette is " kihalt" vagy ott azért volt nyüzsi? Elfelejtettem felírni a visszaolvasásnàl, h.melyik volt az a település, ahol van élet.

suzi_mou Creative Commons License 2017.07.07 0 0 4204

Mi is La Gauletten laktunk pontosan es onnan kb.10 perc kocsikazas volt a Le Morne beach. Benzinkut a telepulesen nincs, kb. 10-15 km-re eszakra volt La Gaulettetol az elso kut.

COOP Creative Commons License 2017.07.06 0 0 4203

Le Morne.hoz közel La Gaulette településen van szupermarket. Kártyával is lehet fizetni, van minden.

Előzmény: Pamplelune (4197)
Pamplelune Creative Commons License 2017.07.06 0 0 4202

Uhhh, még jó, h.rákérdeztem nálad. Akkor ezekkel mindenképp számolnunk kell. 

Köszönöm! :)

Előzmény: suzi_mou (4201)
suzi_mou Creative Commons License 2017.07.06 0 0 4201

Mi is Emiratessel mentunk. Kesett a gep Bp-rol 2 orat, de utana Dubaibol is 2 oraval kesobb indult a gep, csak ott a gepen ucsorogtunk. Meg jo hogy volt nemi wifi a gepen, igy tudtam irni az autokolcsonzonek, hogy kesunk.

Visszafele idoben indultunk, de a check in sor nagyon hosszu volt, ott sok ido elment. Az atszallas talan csak 3-4 ora volt visszafele.

Le Mornenal a sziget sarkanal egyik felen fujt a szel, ott voltak a kiteosok es a szorfosok, mi a kanyar masik reszen furodtunk, ott nem volt zavaro a szel.

Előzmény: Pamplelune (4199)
Pamplelune Creative Commons License 2017.07.06 0 0 4200

Most olvastam a blog.repjegy.hu-n, hogy el lehet hagyni a tranzitot.

Ez jó hír, mert más módon nem tudnám elcsalni sosem Dubajba a páromat :D

Jó lesz minden, érzem. Csak szél legyen! :)

Pamplelune Creative Commons License 2017.07.06 0 0 4199

Mi is szépnek láttuk a videókon Le Mornet. Még éjjel 1.30kor videókat nézegettem. :D

Én nagyon szépnek látom a szigetet így képekről, videókról. :)

Az plusz jó lesz, h.a látványosságok mellett vezet majd az út, ahogy írtad.

Mi Emiratessel repülünk majd BUD- DXB- MRU vonalon és sajna visszafele 10 órát kell majd a csatlakozásra várni Dubaiban.

Ti mivel repültetek, milyen útvonalon? Nem tudom most az ellentétes infók alapján,hogy ki lehet-e majd menni a tranzitból a városba. Úgy azért lényegesen gyorsabban eltelne az az idő.

Előzmény: suzi_mou (4198)
suzi_mou Creative Commons License 2017.07.06 0 0 4198

Mi palackozott vizet ittunk, de csapvizbol foztunk es mostunk dolgokat es fogat is mostunk vele. Szerintem nincs gond a vizzel.

AKD nem kert felarat a kocsifelvetelert es leadasert a repteren.

Kb. 1 ora volt mire atjutottunk LaMornera. Az ut eleg kacskaringos, hegyeken mentunk at es a legtobb latvanyossag mellett.

Nekem nagyon tetszett az a beach, ott volt leginkabb olyan erzesem, hogy ez a kepeslapokon mutogatott Mau. Gyonyoru volt a viz, tiszta es mindenfele szinben jatszott.

Nagyon nyugis resz, de kisgyerekkel nekunk jo volt.

Előzmény: Pamplelune (4195)
Pamplelune Creative Commons License 2017.07.05 0 0 4197

Köszönöm a válaszod Coop! :)

Azért ez megnyugtató. Ételallergiás vagyok, ezért nekem muszáj lesz főznöm, sajna kimarad az útszéli kajálás sok helyen.

La Morne nekünk a kiteozás miatt kell, ott vannak a kite spotok. Ezért is kell a kocsi, mert sok a felszerelés. Viszont annyira szép helyekről írtatok és láttam neten, h.minél több felé el szeretnénk jutni majd.

Közben megérkezett az ajánlat a kocsira 23 euró/ nap. Ez nagyon jó ár. Itt szeretném megköszönni annak, aki ajánlotta őket a fórumon! Tényleg nem írtak semmiféle reptéri felárról az ajánlatban. Ez szuper! 

Átbeszéltük és bevállaljuk a kocsikàzást a reptérről. 

Nappal érkezünk meg 10.30kor Maura. 

A Budget Stúdió lesz a szállásunk. Kerestem volna kicsit "puccosabbat" medencével és kerttel, de ha hiszed ha nem, mind le volt már foglalva :o

Engem ez nagyon meglepett, mert ugye nem ez a szezon.

4 fős apartmanok ugyan voltak még, de azt meg nem tudtam, h.most ott csak mi lennénk v.kiadják esetleg a másik szobát idegeneknek. Így inkább nem rizikóztam.

Kiváncsi vagyok mennyire lesz hideg az a 25fok, mert a dominikai fórumon is nagyon sok rosszat olvastam meg hogy milyen hideg lesz májusban, de ott pl.nagyon nagyon meleg volt akkor is. Oda is a szél miatt mentünk off szezonban. :)

Írok majd beszámolót, hátha jól jön annak, aki esetleg hasonló időszakban szeretne Maura menni. 

Előzmény: COOP (4196)
COOP Creative Commons License 2017.07.05 0 0 4196

nem ittam a vizet, de fogat mosni, gyümölcsöt lemosni azt használtuk. Szerintem főzni is ok.

Le Morne-nál semmi nincsen :( én többet vártam tőle, még egy étterem sem volt. Lehet most nyáron más a helyzet...még a tripadvisor által ajánlott helyek sem voltak meg :(((( Én nagyon bántam, hogy oda is mentünk :(

Nekünk az akd nem kért pénzt a felvételért és a reptéri leadásért, ha jól emlékszem suzi mou-nak sem.

maun nem kell félni senkitől és semmitől, Le Morne-nála  buszok őrültek. Egyedül a forgalom Port Louiseban afrikai, de azért menjetek el oda is.

Ezt nektek kell eldönteni, bár a reptérről Le Morne-ba menni eléggé kacifántos és kacskaringós.

Mia  ciklonben mentünk Le Morntől a reptérre, hát nem kívánom senkinek...letört óriás pálmalevelek, kitőrt fák, letört ágak, zuhogó eső és sár az úton, a folyó is a betonon, vízátfolyások,,, húúú.

De nektek ilyen nem lesz. Nappal mentek?

Ha igen én mindenképpen az autót választanám, mert Le Mornenál tényleg nem lehet autó nélkül lenni, hacsak nem valami szállodában lesztek, de mint írtad apartman.

Előzmény: Pamplelune (4195)
Pamplelune Creative Commons License 2017.07.05 0 0 4195

Sziasztok!

Július 28-án megyünk Maura. 

Már nagyon várjuk!!! :)

Igyekeztem elolvasni a legnagyobb részt a fórumon egészen az elejétől, de aztán inkább 2010 körüli írásokra eveztem.

Kövezzetek meg, de esküszöm nem tudom eldönteni, hogy akkor most a csapvíz iható-e vagy sem. Apartmant foglaltam és a főzés miatt szeretném tudni...gyümik, zöldségek lemosása.

Face csopotra regeltem, de ott is csak egyetlen kedves csopitag válaszolt erre a kérdésre, h. ő inkább nem ivott.

Nem iszunk vizet oké, de a főzést/lemosást is ásványvízzel oldjam majd meg szerintetek?

Mi La Mornen leszünk, mert kite-os nyaralás lesz sok sok kirándulással egybekötve, így mindenképp bérelünk majd autót. Láttam az itt ajánlott akd autókölcsönző céget, nagyon jó áraik vannak valóban.

Az apartman tulajdonos 90 eurós transzfert ajánlott reptér-apartman-reptér és napi 28 eurós autó bérlési díjat.

Ezzel szemben az akd oldalát böngészve egy economy kategóriát napi 23 euróért hirdet.

Szerintetek melyikkel járok jobban? Tekintetbe véve a plusz 2*22 eurót a reptéri autó felvétel/leadásért.

Mit gondoltok? Ja, és milyen Maun a vezetési morál? Azt olvastam itt, hogy az emberek nyugisak és türelmesek. Dominikán elég sajátságos volt, kicsit halálfélelmes :D Azért nem tudok dönteni, mert párom az indulási nap érkezik haza Németországból kb.7 órás vezetés után, utána ugye a 16 órás repülés.... nem tudom be merjem-e vállalni a reptéri kocsi bérlést.

Segítetek? :D 

Köszönöm!

COOP Creative Commons License 2017.06.15 0 0 4194

Nem néztek semmi ilyet. Meg a mai bankkártyás világban ez nem is reális dolog.

Előzmény: sz_szabi1980 (4193)
sz_szabi1980 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 4193

Decemberben utazunk Mauritiusra. A 100USD/fő/nap költőpénz ellenőrzést mennyire veszik komolyan? Kérnek valamit, amivel igazolni kell? Gondolom nem kell a teljes összeg kp-ben, bankszámla kivonat, vagy mi alapján ellenőriznek? (Ha egyáltalán ellenőrzik.) Ha bárkinek van hasznos tanácsa, javaslata, szívesen fogadom.

COOP Creative Commons License 2017.04.28 0 0 4192

Köszönöm!

És köszi az ötleteket! :)

Előzmény: mdom (4191)
mdom Creative Commons License 2017.04.28 0 0 4191

Nagyon jó volt a beszámolód a szigetről visszaolvastam őket.

Előzmény: COOP (4188)
Tojglius Creative Commons License 2017.04.26 0 0 4190

Szia, hát nem hiszem, hogy sokan emlékeznének rá, hogy kik vezették a szállodát ahol voltak, mivel jó eséllyel csak a személyzettel találkozik az ember, az meg helyieket jelent, főleg, hogy még az se garancia az olasz vezetésre ha egy olasz lánc tagja a szálloda, szóval ezt szerintem max ügyes guglizással lehet kitalálni... de persze ha szerencséd van akkor talán valaki mégis tud valamit...  :)

Előzmény: Maldív2016 (4189)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 4189

Sziasztok! 

Olasz vezetés alatt álló parti szállodát keresnék.  Tudnátok ebben segíteni? 

Köszönettel, 

R.

COOP Creative Commons License 2017.03.19 0 0 4188

A víz alatti vízesés le Mornál van, és csak felülről lehet látni. Mi sehogy nem néztük azt meg.

Ile aux Cerfs kirándulásnál voltunk a Grand River South East vízeséshez mentünk speedboattal.

A kaját, hajót és stb-t tartalmazó kirándulások 1200 rúpiától indulnak...de lehet 2200/fő is... meg kell nézni, mit adnak és hányan mentek..

A bódéban volt  a legdrágább a kombinált kirándulás :(

Ha már vízesések akkor volt ugye korábban Rochester-vízesés is.

Előzmény: Backpackerrr (4187)
Backpackerrr Creative Commons License 2017.03.19 0 0 4187

Koszi az infokat. 

Ie auxra akkor lehet jobban megeri keresni egy egesz napoa ajanlatot, mint ilyen dragan oda visssza taxizni.

vizalatti vizesest, hogy neztetek meg? Az is ilyen aron van csak oda vissza?

amugy ket hete vagyunk itt, nagyon jo az ido vegig 32 fok, 2 esos nap

volt idaig.

Előzmény: COOP (4186)
COOP Creative Commons License 2017.03.19 0 0 4186

Én találtam meg a recepció pultján a az árlistát... Deepa volt épp kéznél :) Aztán mondta szól Akinek, akit kirángatott az ágyból :D

Így Aki adott részletes tájékoztatást :)

A többi helyen az út mellett nem kérdeztük akkor már meg, mert ott mindig tömegek voltak, csoportok indultak onnan :)

Az eredeti versiómat az MTT-vel pedig lemondtam, mert addig módosították, amíg el sem tudtunk volna menni velük :( Így lett Aki és a haverjai :)

De jó volt. Végül is ennyit szántunk rá, amennyibe került :)

Előzmény: suzi_mou (4185)
suzi_mou Creative Commons License 2017.03.18 0 0 4185

Hat annyiert volt kiteve, ahogy irod. Pontosan 1000 rupi/fo volt speed boattal es 800 volt csonakkal. Mi nem azonnal akartunk menni, hanem csak tapogatoztunk. Lehet bamban neztem es felt, hogy mashol foglalom le. :-D

Elhadarta a csaj a hivatalos arakat es mire a vegere ert a mondokajaval, adta a kis nevjegykartyajat a cegnek es a hatuljara rairta, hogy csak nekunk 500 rupi/fo oda-vissza es gyereknek ingyenes. Es mindegy melyik tipusu hajoval megyunk, ami eppen indul mikor odaerunk.

Deepa is arult a szallason, mert a szomszedaink foglalni akartak toluk, de nem volt sokkal dragabb mint amennyiert mi vettuk a bodeban.

Ujevi aremeles?! :-D

Előzmény: COOP (4183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!