Keresés

Részletes keresés

Patricia5 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 4252

Sziasztok!

 

Ha Mahébourgból szeretnék eljutni Port Louisba, merjek felülni a buszra(nagy bőrönddel) vagy inkább válasszam a taxit, Ha a taxit választanám, milyen tarifára számíthatok?

 

Köszönöm a válaszokat előre is:)

replay. Creative Commons License 2017.12.25 0 0 4251

Szia mi 11-én megyünk :)... 

Előzmény: Linda201 (4250)
Linda201 Creative Commons License 2017.12.23 0 1 4250

Sziasztok!

Jön valaki 2018. február 6-18-ig Mauritiusra?

COOP Creative Commons License 2017.12.12 0 0 4249

igen ezt írtad nekem akkor, de nekünk nem ment. Másnak se :) próbáltunk segíteni egymásnak.

6 féle kártya volt nálam, egyikre sem működött :D

itt fizettünk onnantól kártyával, hogy  akp megmaradjon oda ahol csak azzal lehet.

Előzmény: suzi_mou (4248)
suzi_mou Creative Commons License 2017.12.12 0 0 4248

Mi La Gauletten ugy valtottunk penzt, hogy az automataba "garanciakent" be kellett dugni a kartyat. Majd megkerdezte mennyi eurot akarunk valtani. Bedugtuk a penzt a gepbe es adott arfolyamon adott ki rupiat. A vegen bankkartyat visszaadta. Azon a reszen ez a penzvalto.

Eszakabbra mar rendes penzvalto irodak voltak, ott valtottunk EUR-t rupiara.

Előzmény: Falui (4246)
COOP Creative Commons License 2017.12.12 0 0 4247

igen, érkezéskor eurot váltottunk. Kártyáért nem adnak rúpiát,automatából biztosan, de erre nem alapoznék,azt nem is figyeltem.

Előzmény: Falui (4246)
Falui Creative Commons License 2017.12.12 0 0 4246

Kedves Coop!

köszönöm. A megérkezéskor beváltott pénzt hogy értsem? A repülőtéren? És €-t váltottatok át, vagy bankkártyára adtak rupiát? Mi a szállodánkat már kifizettük, arra nem lesz gondunk. De a szállodában egyébként is remélhetőleg tudunk kártyázni.

COOP Creative Commons License 2017.12.12 0 0 4245

Autóbérlés kpban fizettük az adott árban és euroban.

A szállásokat szintén a helyszínen euroban, volt amit előre itthonról levontak.

Ott az élet MRUban van, így érkezéskor leváltottuk az elkölteni tervezett pénzünket, de kellett még hozzá, azt nagy nehezen találtunk az ország belsejében.

Tankolást bankkártyával fizettem, vot, hogy néhány belépőjegyet is.

Nagyobb üzletekben is tudsz kártyával fizetni.

 

Idegenvezetőt én nem tudok, magunk voltunk 25 napot.

Előzmény: Falui (4244)
Falui Creative Commons License 2017.12.11 0 0 4244

Hiába olvasom a sok-sok jó hozzászólást, a pénzügyekről nem találok semmit.

Milyen pénzt érdemes vinni? € vagy $ ? Vagy itthon lehet-e R-t váltani? van-e bankautomata?  Hogy működik a kártyás fizetés? Nem utcai árúsra, bódéban vásárolható kirándulásra gondolok, hanem a szállodára, autóbérlésre, stb. Valaki már kérdezte, de valószínűleg privát válasz ment arra, hogy tudtok-e ajánlani “privát” idegenvezetőt, esetleg e-mai címmel? Angol/német nyelvvel nincs probléma, de ha ott élő (megbízható) magyar, annak örülnénk a legjobban.

Előre is köszönöm!

drbattilab Creative Commons License 2017.12.03 0 2 4243

Szeretnék Mauritiusra utazóknak segíteni. Most érkeztünk haza 18 nap után. Lufthansával repültünk. Az italválaszték jó, az étel elég gyenge volt. Flic en Flac*on Pearle Beach Hotelben laktunk. Nagyon jó hely,/3-4 csillagos-jó áron/ közvetlenül a vízparton. A part Maun végig korall törmelékes. Strandcipő kell! Hoteltől dél felé több km-t lehet sétálni a parton. Nagyon szép. A svéd asztalos félpanzió feltétlen ajánlott, az ételek választéka és minősége szenzációsan jó! Nagyon szép hotelek vannak itt. Pirog,Hilton,Sofitel. Bárhol le lehet tenni a fürdő lepedőt és úszni. Mi a hoteltől dél felé 2-300m-re mentünk általában, itt nagyon szép a part és a víz. Néhányszor felhős volt az ég, 2x esett 2-3 órát. Végig jó időnk volt. Az árak a közeli Spar áruházban 20-30%-al drágábbak mint nálunk. A kis boltokban kb.10%-al magasabb, mint a Sparban. pl:5l-es víz, 0,66l sör, 2l Cola, Baccardi Breezer 60R/kb 5-600ft/. A busz nagyon olcsó és elég gyakran jár. Port Louisba 1 jegy 18R/fő. Autóval érdemes bejárni a szigetet. Jobb kormány, bal oldali közlekedés van, de gyorsan bele lehet jönni. A fővárosba és a fennsík városaiba kocsival nem érdemes menni /forgalom, dugók/. A vezetők és ált. a M-ak udvariasak, kedvesek. A kocsi bérlés nem drága. A Spartól pár méterre a fő utcán több iroda is van egymás mellett. 1 napra automata Nissan 1200Rvolt. Odaviszik a hotelbe és vissza is hoznak a leadás után. 500 dollár Kauciót-t kell letenni, vagy bankkártyát./Mambo Tourist,Bon Plan Voyage/. Mellette:Tropical Dream Tours: egész napos Ile Aux Cerf kirándulás 980R/fő volt ebéddel, transzferrel, vízeséssel. Ugyan ez a nagyobb hotelekben 5000R/fő lett volna. Csak szép időben érdemes menni. Megnézni az előre jelzést. Wifi kiváló volt a hotelben. Gorges Nemzeti Parkot feltétlen érdemes megnézni autóval. Mi lementünk A Le Morne félszigetre, majd tovább Souillac-ig, majd a Nemzeti Parkon át vissza. Ugyan így észak felé másnap Grand Baie, Cap Malhaeureux, Grand Gaube, majd vissza végig a parton Arsenalig, onnan a sztrádán haza. Nagyon szép út volt, nagyon jól éreztük magunkat. Ha választanom kell az"álom" szigetek közül/ nekünk első Kuba/kocsival bejártuk már az egész országot többször/- álom strandok, varázslatos városok, zene, rum, szivarok. Második Seychelle szigetek. Mauritius hátrébb van a sorban, de szép ez is.

Remélem tudtam segíteni a friss információkkal. Jó utat mindenkinek.

sz_szabi1980 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 4242

Köszönöm.

COOP Creative Commons License 2017.11.24 0 0 4241

semmit nem kértek az útlevélen kívűl. Odafelé a repcsin adnak papírt és ki kell tölteni, na még azt, de ha elfogy akkor ott a pultoknál van.

Előzmény: sz_szabi1980 (4240)
sz_szabi1980 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 4240

Sziasztok!

 

Volt/van mostanában valaki Mauritiuson? Belépéskor szükséges bármi plusz dokumentum? Útlevél, biztosítás, előfoglalásról a számla megvan. Ezen kívül valami? Decemberben utazunk, és nem szeretném, ha bármi hiányozna.

 

Köszi

COOP Creative Commons License 2017.11.15 0 0 4239

 nem kívánom...:(( elhiszem.

Előzmény: moltess2 (4238)
moltess2 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 4238

akkor ez most eldőlt

figyelj, mikor olvastam a blogodat a ciklonos résznél, no alvás, para stb, teljesen átéreztem. de kurvára, nem viccelek!

nagyon sokat segítettél

lemondtam róla. ennyi

 

már máshol van kinyitva az útitervünk.. :))

 

köszönettel

 

m2

Előzmény: COOP (4237)
COOP Creative Commons License 2017.11.15 0 0 4237

innen Lénáik is így jártak pár éve... és igen nagyon semmit sem tudtak csinálni :(

Előzmény: moltess2 (4233)
W.L. Creative Commons License 2017.11.14 0 0 4236

Kirandulasok, nyuzsges szempontjabol Mauritius sokkal jobb, a tengerpartok szepsege tekinteteben azonban nyomaba sem er Maldivnak.

Seychelleken en nem jartam, de igy is tudom, hogy strandok ugyeben kenterbe verik Mauritiust.

Előzmény: n.tomika (4235)
n.tomika Creative Commons License 2017.11.14 0 0 4235

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék tőletek!

Még idén szeretnénk nász útra menni......

Eddig fő úti célunk a Maldív szigetek volt. Most elkezdtem kicsit jobban keresgélni, mert ami nagyon tetszene azt kicsit sokalljuk. Valamint mi a nyüzsgőbb életet szeretjük, és bár hiába nász út, attól félünk unatkozni fogunk......

Kérdésem az lenne, hogy Mauritius a Maldívval összehasonlítható? Tudnátok esetleg ajánlani partszakaszt, szállodát ahol gyönyörű a part, szép fehér homokos? Valamint ahogy nézegettem, olvasgattam azért kirándulás szempontjából is gazdagabb sziget mauritius?

Lentebb olvasgattam, hogy volt akinek jobban tetszett mint dominika és Seychelle-szigetek???? Azok is a listán vannak!

Jelenleg 1. a Maldív 2. Mauritius de még sokan követik! Esetleg tudnátok segíteni a döntésben? Előre is köszönöm a hozzászólásokat. Szép estét!

W.L. Creative Commons License 2017.11.14 0 0 4234

Ne sajnald, nem erdemes.

Siman lehet jobb helyet talalni.

Előzmény: moltess2 (4233)
moltess2 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 4233

huh

soha nem olvastam senki bloggját

ezt most elolvastam

volt türelmem az egészhez

a vége ezzel a ciklonnal.. horror volt

elmegyek 7 napra és akkor stlg végig ülök az esőben?

február 10-17 közt tervezzük

ez így nem lesz jó

most elbizonytalanodtam

jaj

Előzmény: COOP (4232)
COOP Creative Commons License 2017.11.14 0 0 4232

autót innen, suzyék is, mi is:

http://www.akd-locationvoiture.com/car-rental-mauritius.html

 

anno tettem be képeket a strandokról, talán láttad.

 

megkapod a képeimet, mind. Talán kapsz egy képet a szigetről, ha van türelmed végigkattogtatni.

A lap alján az újabb bejegyzésre és akkor tovább visz. Ha  aképre kattintasz, akkor csak azt látod:

http://cooperka.blogspot.hu/2017/01/megerkezes-szigetre-blue-bay-1nap.html

 

 plaza neve: Super U

Előzmény: moltess2 (4231)
moltess2 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 4231
Előzmény: moltess2 (4230)
moltess2 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 4230

van stlg erről képed? mármint a plázáról. remélem nem egy westend. vagy mi ez?

továbbá nincs ott kint vki aki ráállt magyarok utaztatására? (mint seychellesen) illetve autot honnan béreltetek? 

 

ui

széjjel néztem már ezeket a szállókat, ahol mondtátok. hát nem könnyű..

 

m2

Előzmény: COOP (4229)
COOP Creative Commons License 2017.11.14 0 0 4229

van utcai kajálda de nem annyi mint Ázsiában. És jóval drágább is.(gondolom Sey-en is)

És nem is mindig van a strandokon se, csak hétvégén..

 

Grand Baie-nél a nagy plazaban minden van.

Előzmény: moltess2 (4228)
moltess2 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 4228

oké,

coop és suzi

ezt ennél jobban nem lehetett volna összefoglalni, akkor a partszakasz megvan, köszi :)

 

mi a helyzet az árakkal? horror? mármint a bárokban, v éttermekben a kaják. vagy a sör. illetve a marketben horror-e. illetve vannak-e utcai kajáldák?

 

 

m2

Előzmény: suzi_mou (4226)
COOP Creative Commons License 2017.11.13 0 0 4227

bíztam benne, hogy jössz és leírod :D

Előzmény: suzi_mou (4226)
suzi_mou Creative Commons License 2017.11.13 0 0 4226

Mi decemberben voltunk 2 evessel.

Az osszes strand kozul Pereybere volt a legjobb gyerekkel. Utana Mont Chosy.

A tobbi korallos volt, a nagy hotelek ele mentunk be, ahol tisztitva volt.

Pereybere kicsi strand, sok francia nyugdijassal es csaladokkal. De mindenki nagyon kedves volt, gyerekeink egyutt jatszottak es egymas jatekaival is.

Gyalog kozel volt a szallas, ar/ertek aranyban itt nagyon jokat lehet foglalni bookingon. Nagy bevasarlobolt is van, ahol mindent lehet kapni. (kiveve friss tej, amit nehez talalni az egesz szigeten)

Kocsival pikk-pakk kozel van Grand bay ahol van nemi elet es Mont chosy beach is.

Gyerekekkel idealis uticel, latnivalok 1-2 nap alatt letudhatok es nem megterheloek. Ha kettesben mentem volna a parommal, vszinu rovid idon belul kockasra kaparom magam. 

Előzmény: moltess2 (4216)
COOP Creative Commons License 2017.11.13 0 0 4225

jaj hát az Ázsia az Ázsia :D

 

Mi Turkish-sel mentünk, nem volt vészes az út, dél körül ott voltunk, gyors volt.

 

A reptér délen van, látnivalók délen vannak, de én lehet akkor is Grand Baie-nél lennék. Pereybere és Mon Choicy strandjai nagyon jók!

Előzmény: moltess2 (4224)
moltess2 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 4224

olvastam mindent amit írtál, igen.

7 éjszakára megyünk csak, ahogy tavaly is. így van a gyereknek iskola szünet. helyesebben így se, de ennél többet már nem szabad hiányoznia. ha igen, akkor 16 napra mennék, viet-thai kombóba, az tetszett nagyon anno. de oda az egy 7 kevés. 

mivel csak egy hét, így egy helyen leszünk csak. melyik legyen az. ez a kérdés. seychelles is nyugdíjas volt amúgy. kell hogy homokozni tudjanak, miközben én nézem ezt és a tengert - miközben sörözök.. :) aztán egy-egy autó kirándulás is belefér.

hát így

Előzmény: COOP (4223)
COOP Creative Commons License 2017.11.13 0 0 4223

ha nem sok időre mentek, akkor lehet jó is. Francia nyugdíjasok szigete.

Amúgy kisgyerekkel nem rossz télből a nyárba. Jan-fe a ciklon szezon-mi kaptunk is egyet...

 

a látnivalók délen vannak, azokat mg kell nézni.

 

Blue Bay is jó része a szigetnek. Egy helyen nem maradnék: Egyet délen, egyet északon foglalnék, nem tudom mennyi időt gondoltál ellenni.

Nekünk 5 szállásunk volt, igaz 25 apot voltunk, meg 2-t mert a ciklon miatt nem hoztak haza :)

 

Amúgy tiszta sziget, higéniával nem hiszem, hogy gond lenne, utcán kajálás is jó-már ahol van.

Előzmény: moltess2 (4222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!