Keresés

Részletes keresés

Lintner Szabolcs Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1080

Helló!

Atz szeretném kérdezni hogy milyen fizikai feltételnek kell meg felelni aki T4-es akar lenni?

Gondolok itt szem,fogak, tömés lehet e?hiányozhat e valamelyik fog?

köszi...

adam1993 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 1077

Mi a teendő, ha valaki valami magasabb színvonalú alakulatnál(pl.: Bercsényi L. Kül. Zászl.) szeretne szolgálni vagy esetleg külföldön tevékenykedni (Afganisztán,Irak.. ?) a honvédség "színeiben"? Irány a ZMNE vagy pedig a budapesti toborzó iroda? Katona szeretnék lenni mindenképp, de számomra elfogadható illetmény fejében... míg egy pályája elején lévő katona (ha minden igaz) 11000 Ft-ot kap, addig egy Afganisztánban szolgáló, ennek többszörösét. Persze, tisztában vagyok vele, hogy az életüket kockáztatják. Csak azért írtam, hogy nem mindegy, hogy hol szolgálsz. Havi 11000 Ft-ért valljuk be, nem éri meg (legalább is számomra).

Illetve ZMNE-n hová kell jelentkezni ahhoz, hogy ejtőernyős / felderítő legyen valaki vagy egyáltalán nem is szükséges?
Köszönöm előre is!

felsofokon-hadaszat Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1076

"szakmázó" szinten, ITT lehet olvasni pár tüzérségi eszközről,(a blogbejegyzések majd folyamatosan jönnek), illetve egyéb hadászati témájú cikkről, haditechnikai eszközről.  Akit érdekel az oldal nyugodtan regisztráljon. Ez egy kialakulóban lévő, fejlődő közösség, várjuk az új tagokat! Akit esetleg pedig a blogolás (és ezzel valamennyi pénzkeresés) érdekelne :


Publikálási és pénzkeresési lehetőség a Felsőfokon.hu blogmagazinban!

Felsőfokon.hu Szakmai Blogmagazin egy szerkesztett blogportál, mely új megközelítést kínál szakmai
tartalmak bemutatására, és környezetet biztosít, hogy párbeszéd kezdődjön szakmai témákban.

Szakmai blog szerkesztőknek, szakmai szervezeteknek és vállalatoknak van lehetősé ge rendszerünkben saját felületet üzemeltetni. 

Jelenleg partnerprogramunk keretében tartalom szolgáltató szakmai  blog szerkesztőket keresünk. Olyan blogok üzemeltetőit, akik kifejezetten szakmai témákkal foglalkoznak és rendszerünket tesztelnék 3 hónapon át.

A partnerprogramunkban való részvételt szeretnénk felajánlani Neked !

A szakmai blog szerkesztésével történő pénzkereseti lehetőségről a kompenzációs tervet az hadaszatszakag@gmail.com címre eljuttatott kérésre küldjük.

 

Köszönöm!

 

Naga Jolokia Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1075

javítva :3458

Előzmény: Naga Jolokia (1074)
Naga Jolokia Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1074

Szia!

 

1975-77 között voltam,mikor vonultam még 4358 volt,de már a 3100-tól szereltem le.

Előzmény: jacatot (1073)
jacatot Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1073

Sziasztok!

 

Valaki van itt, aki ex 3100-ás?

 

Üdv!

               jaca :)

 

(1989-91-ig voltam ott)

Tomasz a Rongytigris Creative Commons License 2008.08.25 0 0 1072
orban
Akarat23 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 1071
Akinek nem inge, ne vegye magára
Akarat23 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 1070
Nem is akarjátok megtalálni a másikban az embert, inkább harcoltok egymással!
De az igazi ellenséget nem látjátok! Ti nem vagytok egymásnak az ellenségei!
Pedig oly közel van mindkettőtökhöz a valódi ellenségtek!
Ott van az elmétekben és hasznos információkkal lát el titeket!
Csak az a kérdés, hogy ez kinek is hasznos!?
Az is kérdéses, hogy meg tudjátok különböztetni a saját gondolataitoktól!?
Én azt hiszem nem!
Különleges alakulatok?
Hmmm
Éhes disznó makkal álmodik!
Ilyen szívvel sosem lesz közötök semmi ilyenhez, mert méltatlan...
peeper2 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1069
Hello. A MH 34. Különleges Műveleti Zászlóaljról valaki írna valami információt. (milyen kemény, felvételi,hogy lehet jelentkezni stb) előre kösz a választ
peeper2 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1068
Kössz szépen.
Előzmény: J Dagain (1067)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.05 0 0 1067
Szia!

Engedd meg ,hogy rohamlövészként én válaszoljak a kérdésedre, és ne tájékozódj félre. Gyakran kapok levelet fiatal srácoktól akik a tanfolyammal kapcsolatban kérdeznek, és döbbenetes a tájékozatlanságuk. Sajna ez érthető hiszen ennek nincs reklámja.
A tanfolyamra katonaként jelentkezhetsz rendfokozatra való tekintet nélkül. Van köztünk főiskolai hallgató, alezredes, és szakaszvezető is. Legalább egy évet kell szolgálnod, támogatnia kell a parancsnokodnak, hogy elmehess a tanfolyamra. Évente kettő van.(2006--ban csak egy volt.) Ha elvégezted és megkaptad a felvarrót is akkor a parancsnokod támogatásával jelentkezhetsz Ranger tanfolyamra. Ezek már nem rajtad múlnak. Egyvalamit azért ne felejts el. Ezt a tanfolyamot csak kevesen ismerik el. A többség ellenségesen áll hozzá. Nagyon nem tetszik nekik ,hogy ez minőségi és nem mennyiségi tanfolyam. Kb 40 fő végzett minősítéssel a 6 év alatt. Sajnos trend lett ,hogy akik menni szeretnének nem engedik el az alakulattól, másokat pedig küldenek pedig bármikor fel lehet adni következmények nélkül.Szóval klassz dolog csak a mai Magyar Honvédség fényévekre van attól ,hogy ezt értelmesen be is építse.Olyan mint a Kalahári sivatagban bennszülötteket webmesternek képezni. Klassz de mi a büdös francnak?
Bővebb információt is olvashatsz a nem hivatalos oldalunkon
http://rohamlovesz.extra.hu.

Ja igen..az ECL vizsga lényege ,hogy felmérjék megfelelő e az angol nyelv ismereted a külföldi beiskolázáshoz.

JD
Előzmény: peeper2 (1048)
tantoknife Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1066
írsz ... hogy hogyan ?
Tanto
Előzmény: gencsydani (1064)
gencsydani Creative Commons License 2008.07.19 0 0 1064

Nemtom a számát!

Amúgy már megoldódott.

Előzmény: tantoknife (1062)
peeper2 Creative Commons License 2008.07.19 0 0 1063
??????
Előzmény: peeper2 (1061)
tantoknife Creative Commons License 2008.07.15 0 0 1062
Akkor hívd fel....b.sszus.
Tanto
Előzmény: gencsydani (1060)
peeper2 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 1061
Csá .

A Bercsényi László Különleges Műveleti Zászlóalj -ba hogy lehet bekerülni? Ott kell jelentkezni szerződéses katonának? Ott a kiképzés csak 2 évente van vagy csak rosszul értelmeztem?

kössz a választ.
gencsydani Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1060

Próbáltam.

Előzmény: recon (1059)
recon Creative Commons License 2008.07.06 0 0 1059
Nem. Próbáld újra!
Előzmény: gencsydani (1058)
gencsydani Creative Commons License 2008.07.06 0 0 1058

OFF

 

 

Küldtem mélt még vagy 2 hete. Megkaptad?

 

 

ON

Előzmény: recon (1051)
peeper2 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 1057
Igen. úgy ahogy ő irta.
Előzmény: Dobri (1055)
tiboru Creative Commons License 2008.07.06 0 0 1056
Akkor bocsánat, félreértettem.
Előzmény: Dobri (1055)
Dobri Creative Commons License 2008.07.06 0 0 1055

Nem azt irta!

Magyar Honvedseg tagjai is elvegezhetnek par tanfolyamot az USA-ban.O igy szeretne oda kijutni.

Előzmény: tiboru (1054)
tiboru Creative Commons License 2008.07.06 0 0 1054
Ide szeretnél kerülni?

Az amerikai airborne

Úgy tudom, feltétel az amerikai állampolgárság, de a legrosszabb esetben is a zöld kártya.
Előzmény: peeper2 (1048)
tiboru Creative Commons License 2008.07.06 0 0 1053
Egy NAGYON különleges (és NAGYON régi) alakulatról, az aktualitás jegyében:


A thébai szent csapat
peeper2 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1052
Köszi a válaszodat.

Kondival nem lesz szerintem gondom mert edzek(box), futok.. .Angolon meg rajta vagyok.
recon Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1051

"CSak azt nemtudom hogy mi az az ECL vizsga, te tudod?"

 

English Comprehension Level - angol nyelvi felmérő. Fura lenne, ha úgy akarnál az egyik legkeményebb katonai tanfolyamon részt venni, hogy nem vagy képes éhesen, fáradtan és ázottan megértetni magad (parancsot adni, vezetni) az éppen a te vezetésed alatt lévő amerikai rajjal/szakasszal.

 

Egyszóval először legyél katona (mindegy milyen állománykategória), kend nagyon jól angolul és legyen egy kis szerencséd. Ezen felül így ismeretlenben is meg merem kockáztatni, hogy gyúrj még egy kicsit. Különös tekintettel a nehéz hátizsákos (35-40 kg), nehéz terepen történő (hegyes, dombos), hosszú távolságú (25-30 km) menetgyakorlatokra, lehetőleg sötétben és minél szarabb időjárási körülmények között.

 

Sok sikert!

Előzmény: peeper2 (1050)
peeper2 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1050
Hello.

De a második kérdésembe volt olyan hogy ha a rohamlövész kiképzést elvégezte és sikeres ECL vizsga esetén külföldi beiskolázás magyarul ha elvégzem a rohamlövész kiképzést akkor ki lehet menni külföldre a ranger képzésre, nem?(CSak azt nemtudom hogy mi az az ECL vizsga, te tudod?)

kössz
Előzmény: belic (1049)
belic Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1049
Hello!

1. hivatásos katona szeretnék lenni, és majd el szeretném végeznia ranger kiképzést és hogy erre a kiképzésre hogy lehet jelentkezni, van valami feltétele pl. tiszti rang vagy legénységi állományból is lehet?

Hivatasos vagy szerzodeses?
Ez utobbinak joval egyszerubb jelentkezni (a "legenysegi allomany"-t teljes egeszeben ok adjak), kifejezetten sok betoltetlen beosztas van.

Formalis ranger kepzesre eleg nehez bekerulni, mivel ez csak az USA-ban van. Ennek a magyar verzioja a rohamlovesz kepzes. Szerintem alapvetoen a raj- es szakaszparancsnoki kepzest segiti, tehat NEM kell tisztnek lenni hozza.

Bel
Előzmény: peeper2 (1048)
peeper2 Creative Commons License 2008.07.03 0 0 1048
Hello.

Pár kérdést szeretnék feltenni:

1. hivatásos katona szeretnék lenni, és majd el szeretném végeznia ranger kiképzést és hogy erre a kiképzésre hogy lehet jelentkezni, van valami feltétele pl. tiszti rang vagy legénységi állományból is lehet?

2.a rohamlövész kiképzés egy évben hányszor van? Oda önkéntes alapon lehet jelentkezni vagy kiválogatás.Olvastam a honlapján hogy "Sikeres ECL vizsga esetén külföldi beiskolázási prioritás (ranger, airborne, inf.)" Mi ez az ECL?

kössz a válaszokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!