Keresés

Részletes keresés

Mulan Creative Commons License 2002.06.25 0 0 9
A barnaszósz:

A serpenyot* dl meleg vizzel felonteni, azt beleonteni egy labasba. Belemorzsolni 1 husleveskockat
2 ek buzalisztet ca 1 dl tejjel /vagy vizzel) simara elkeverni, es allando keve
res mellett hozzaadni az
elozohoz. 3-4 percig fozni. Izesiteni ˝-1 tk sojaszosszal es 2-3 ek tejszinnel.

*mármint, amiben a húsgombócokat sütötted (Mulan megj.)

Előzmény: jack (7)
Alla Pugacsova Creative Commons License 2002.06.24 0 0 8
A svedek foleg lekvarral eszik, nem olyan szornyu mint amilyennek hangzik, sot.. :) Az IKEA-ban keresd, a kis boltban a kijaratnal, Lingon neven keresd, szerintem jobb ugy mint a barnaszosszal.
jack Creative Commons License 2002.05.09 0 0 7
Nahát...micsoda húsgombóc-expertek járnak itt. A barnaszósz mibenléte még az érdekes, az hogyan/mibôl áll össze? Elég érdekes íze van, talán még mintha valami gomba és/vagy szójaszósz is lenne benne bár kóstolás útján elégnehéz vegyelemezni, szóval nagyon furcsa-finom trutyi, és anélkúl nem is igazi az egész.
jedilovag Creative Commons License 2002.05.08 0 0 6
ja marha-disznó fifty-fifty. az összetételt valaki előttem kérdezte az ikeában. az a barnaszósz és a lekvár is istenkirály hozzá!
Mulan Creative Commons License 2002.04.03 0 0 5
Én is találtam egyet a HIX-en (xxxxxxxxxxx@xxxxxxxxxxx.se (Ágnes) "tollából")

400 gr darált hús, 50 % marha 50 % disznó, 4 ek édesitetlen zsemlemorzsa, 1 ek krumpliliszt, 1,5 dl tej (vagy víz), 1 tojás, 1,5 tk só, 1,5 késhegy fehér (fekete) bors, 1 ek reszelt vöröshagyma(még jobb 2 ek finomra vágott hagyma margarinon/vajon megfonnyasztva, vagy fele/fele.

A krumplilisztet lehet helyettesiteni 1,5 ek búzaliszttel (vagy grahamliszttel).
Ízlés szerint lehet meg beletenni növényi fűszereket is: oregano, kakukkfű vagy majoranna(?)

3-4 ek vaj/margarin a sütéshez, de lehet sütőben is sütni.

A hozzávalókat jól összedolgozni. Egyforma dió- (a szendvicsasztalra) vagy fagylaltoskanál (ebédre pl.) nagysagú gombócokat formázni, közben a kezet vízzel öblíteni hogy ne ragadjon rá a hús.
A megformázott húsgombócokat viízel öblített vágódeszkára tenni, és csak akkor kell kezdeni sütni, amikor már az összes készre van formálva.
A vajat megolvasztani egy serpenyőben, hogy elkezdjen sercegni, és a serpenyő nagyságától függően 5-10 db-ot sütni egyszerre, hogy jól elférjenek, és legyen hely közben rázogatni, hogy körben megpiruljanak a húsgombócok. A meleget csökkenteni, és még 3-5 percig sütni, hogy jól átsüljenek.

Barna szószt szoktak adni hozzá (és áfonyalekvárt esetleg), és karikakra vagott friss uborkat.
Főtt krumplival vagy krumplipürével tálalni.

Off: a szószt is leírta:-)

Előzmény: Sfakutya (3)
jack Creative Commons License 2002.03.25 0 0 4
Sfakutya! Köszönöm! Köszönöm a hitközség nevében! :)
Azóta miért nem csináltad meg? Talán nem volt jó?
Sfakutya Creative Commons License 2002.03.23 0 0 3
Én véletlenül ismerem a svéd húsgombóc (Köttbullar) receptjét:

Két evőkanál zsiradékon megpárolunk egy fej apróra vágott vöröshagymát.Egy tálban felverünk villával egy egész tojást, hozzákeverünk 1 dl tejet, 4-5 dkg zsemlemorzsát és 5 percig állni hagyjuk. Ezután beleteszünk 2 kávéskanál sót, csipet pirospaprikát, borsot, szerecsendiót, fél kg darált húst ( a svédek marhahúst használnak). Jól összekeverjük.
2-4 cm nagyságú húsgolyókat csinálunk és kisütjük olajban.
A lábosban kis zsiradékon megpirítunk 3 ek.lisztet, csipet cukrot és sót teszünk rá, majd felengedjük 2,5 dl vízzel és 1 dl tejszínnel.Addig főzzük kevergetve, míg be nem sűrűsödik.

Ezt én kb 15 évvel ezelött e szerint a recept szerint egyszer megcsináltam. Tudom, hogy megettük, de azóta sem készítettem el.

jack Creative Commons License 2002.03.22 0 0 2
Thanx, Mulan, jó ötlet! :)
Mulan Creative Commons License 2002.03.21 0 0 1
jack, kedves, kicsinek látszik az esély, hogy véletlenül valaki olyannak is feltűnik egy ilyen pici és azonnal süllyedésnek is indult topic, aki ismeri ezt a svéd húsgombócot.

Miért nem inkább a KONYHA-TRÜKKÖKben kérdezel? Ott jó nagy a forgalom, sokaknak a kedvencekben van

Boarhunter Creative Commons License 2002.03.19 0 0 0
J0 lehet. Még nem k0st0ltam. Remélem, van, aki többet tud r0la, mint én.
Előzmény: jack (-)
jack Creative Commons License 2002.03.19 0 0 topiknyitó
Kedves egybegyűltek,
a téma nyitásának oka párom haspók természetében keresendô, melynek szemmel látható és kilókban mérhetô eredménye még a felületes szemlélôre is nagy hatással van. De félre eme pejoratív felhangokkal, tulképp arról van szó, hogy midôn eme hölgyemény az IKEA-ban megkóstoland ama bizonyos hósgolyócskákat, imígyen szóla: ez tök fincsi. Kisvártatva pedig: jó lenne mexerezni a receptjét. Nem titkolom persze, hogy nekem is ízlett, így ha párom arra vetemedne hogy elkészíti én nem fogok akadályokat gördíteni az útjába.
A kérdés tehát nyilvánvaló: hogyan/mibôl készülnek ezek a remek falatkák!?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!