Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 19 órája 0 0 6393

Szia !

Sima klímára gondoltál a levegö - levegö  alatt , vagy a levegö - víz - fan-coil megoldásra ?  Mit is szeretnél valojában ? Házat hüteni - füteni , vagy csak egy helyiséget ? 

Üdv , Péter.

Előzmény: exhighand (6389)
Keeper83 Creative Commons License 21 órája 0 0 6392

Te magad fogalmaztad meg, hogy miért is kellene olvasgatnod ezt az írást.

Egyébként sima értő olvasás, menni fog.

Előzmény: shara (6363)
mzsombi Creative Commons License 21 órája 0 0 6391

Akkor a mennyezetfűtés a legrosszabb, ott a legmagasabb a fűtővíz... :)

Előzmény: BJaca (6390)

BJaca Creative Commons License 22 órája 0 0 6390

A fűtővíz alacsonyabb lesz.

Hidd el, a padlóban alacsonyabban van a fűtővíz, mint a radiátorban :)

Előzmény: Wattocsak (6388)
exhighand Creative Commons License 22 órája 0 0 6389

Tiszteletem. Elkezdtem gondolkodni egy megfordítható ciklusú ( levegő-levegő) típusú légkondi-hőszivattyú üzemű kütyü beszerzésén. Mik a már bevált típusok, hol érdemes körülnézni? Köszön előre is a válaszokat és annak az elnézését, hogy még nagyon tájékozatlan vagyok a témában.

Wattocsak Creative Commons License 23 órája 0 0 6388

Ezen azért még dolgozni kéne egy kicsit.

mivel nagyobb a felület ami fűt alacsonyabb hőfok is elég

A fűtővíz alacsonyabb lesz. Milyen temperálás lesz ebből? :-)

Előzmény: Öregépítész (6387)
Öregépítész Creative Commons License 23 órája 0 0 6387

Mint korábban írtam nekem fal és néhol padlófűtésem van, ha most csinálnám temperáló padló mindenhová és ugyanúgy falfűtés. Nekem így is szinte tökéletes a falfűtés önmagában is kifűtené a házat a padlótemperálás a komfortérzet miatt jó,és mivel nagyobb a felület ami fűt alacsonyabb hőfok is elég. 

Wattocsak Creative Commons License 1 napja 0 0 6386

Piszkáljátok csak, de aztán amikor elönti az írásaival a topikot, akkor majd többen lelépnek innen. Én nem leszek veszteség, de újak sem fognak jönni, ergó kipusztul a topik.

Előzmény: bilek (6385)
bilek Creative Commons License 2 napja 0 0 6385

Ha a vasárnapi ebéd előtt ilyen az állapot mostanra már szundibundi van.

Előzmény: Wattocsak (6384)
Wattocsak Creative Commons License 2 napja 0 0 6384

Felhívom kedves topliktársak figyelmét, hogy ne etessük a trollt. :-)

BJaca Creative Commons License 2 napja 0 0 6383

Azt a nőt kellene megkérdezni. Azt az Entópiát (lesz még egy lányom, így fogom hívni :) Bocsesz.

Előzmény: a végtelen (6381)
Elar Creative Commons License 2 napja 0 0 6382

Én nem értek hozzá, de:

A hőszivattyú "sugározza"  a hőt falból, plafonból.

Egy szobában 3 méteren olyan hú de nagy áramlás nincs(?) illetve olyan észvesztő hőmérséklet különbség a padló és plafon között, hogy felfelé "szálljon" a hő.

:) 

Előzmény: a végtelen (6381)
a végtelen Creative Commons License 2 napja 0 0 6381

55 év után végre  megértettem, hogy  mi a termodinamika   2 főtétele.

Így az egyik, hogy a hő mindig a magasabb hőmérsékletű helyről az alacsonyabb hőmérsékletű felé áramlik, a második pedig, hogy az entrópia mindig nő.

/állítólag van egy  3. főtétel is, de vagy elaludtam vagy  az előadók megfeledkeztek róla.

Nos a kérdésem  :   a termodinamika   1 . főtételével nincs ellentétben a hőszivattyú ?

Ja meg azt is megtudtam, hogy haladunk a végtelen káosz felé.

jani0625 Creative Commons License 2 napja 0 0 6380

Fordítva gondoltam :) remelem soha nem fogom takarítani :)

Előzmény: Wattocsak (6377)
jani0625 Creative Commons License 2 napja 0 0 6379

Így érthető... belülről szigetelve...

Előzmény: kiggyo (6378)
kiggyo Creative Commons License 2 napja 0 0 6378

Egy időben nagy divat volt hogy a régi házak betonfödémét belülről szigetelték, egy sima gipszkarton álmennyezetet csináltak 5-10 cm kőzetgyapot szigeteléssel. 

A szakszerű kivitelezésnek hála ott volt minden szép és jó utána, mivel a szigetelésen átjutó pára gyönyörűen kicsapódott a betonon és a szigetelés felső rétegében.

Előzmény: jani0625 (6376)
Wattocsak Creative Commons License 2 napja 0 0 6377

Láttál már álmennyezetet takarítani? Én még nem, de nem is hallottam róla. Ahol van szellőztető rendszer ott nem valószínű a penészesedés. 

Előzmény: jani0625 (6376)
jani0625 Creative Commons License 2 napja 0 0 6376

Szia!

javits ki ha rosszul gondolom de egy jol szigetelt házban, ahol van gépi szellőztetés ott elvileg nem lehet gond a penésszel az álmennyezet felett. 

A kosz meg sztem takarítás kérdése,  ahol most lakok is van álmennyezet és nem tapasztaltam hogy koszfogó lenne jobban mint egy normál plafon.

Előzmény: Wattocsak (6370)
Elar Creative Commons License 2 napja 0 0 6375

És ez általános lehet vagy eseti dolog? :) 

Előzmény: Wattocsak (6374)
Wattocsak Creative Commons License 2 napja 0 0 6374

Miért is ne. Ahol láttam a penészesedést ott is gipszkarton volt.

Előzmény: Elar (6373)
Elar Creative Commons License 2 napja 0 0 6373

Értem. A gipszkartonnál is lehet ez a probléma? 

Előzmény: Wattocsak (6372)
Wattocsak Creative Commons License 3 napja 0 0 6372

Az álmenbyezet lehet gipszkartonból is, de nem feltétlenül. Lásd irodaházak kazettás álmennyezeteit.

Előzmény: Elar (6371)
Elar Creative Commons License 3 napja 0 0 6371

Álmennyezet mint gipszkarton? 

Előzmény: Wattocsak (6370)
Wattocsak Creative Commons License 3 napja 0 0 6370

Az álmennyezet egy koszfogó. Volt szerencsém penészesedét látni az álmennyezet felett. A gyereket mindig vitték a hegyekbe mert ott nem köhög. Amióta lebontották az álmennyeretet nem járnak a hegyekbe. Az álmennyezet amúgy is arra való, hogy az elmulasztott tervezést pótolja. Szerintem. Amúg meg nem is olcsó. 

Az már csak hab a tortán, hogy az álmennyezetbe a spot lámpa nem trendi már vagy 5 éve. Most a közvetett megvilágítás a divatos.

qwertz77 Creative Commons License 3 napja 0 0 6369

Igen, amíg csak kisebb egyszerűbb lámpák kerülnek fel addig ez ok.

Ha nagyobb többpontos rögzítést kívánó oldalra zsinór pötty hosszú kar stb csodát nem árt elő tervezni, de ha mégsem, mint mondtam, azért megoldható utólag is.

Távlatilag esteleg  kivetitőnek csövezés és rögzítés előkészítés is jó 5let ilyenkor.

Előzmény: gabrielke (6368)
gabrielke Creative Commons License 3 napja 0 0 6368

én a monolit födémbe még a zsaluzáskor beleraktam a csövet és a lámpa helyére a mennyezeti dobozt így aztán csak be kellett fűzni a vezetéket, nem kellett vésni és a doboznál garantáltan nincs fűtéscső sem.

Elhelyeztem x darabot, amelyik nem kell (most) arra került fedél és rá lett vakolva-festve. Ha kell, elő lehet keríteni, be lehet kötni.

Előzmény: shara (6367)
shara Creative Commons License 3 napja 0 0 6367

na igen a világítótestek lett volna a következő kérdésem

qwertz77 Creative Commons License 3 napja 0 0 6366

Azért aki modernebb otthonba gondolkodik, és csicsázza mennyezetet mindenféle dobozolással, annak a mennyezetfűtés se egyszerű történet :-) A lámpák felrögzítését is érdemes előre átgondolni, mert ugye ott is sokszor bele kell fúrni egy nagyobb lámpához a mennyezetbe.

Nekünk egy hintát csak fel kellett fúrni utólag, persze nyáron.

Aztán kiderült, hogy van ide célműszer, a falszkenner, ami megtalálja a csöveket hidegen is (betonban, üreges blokktéglában és könnyűszerkezetes falban is)  tehát ez sem megoldhatatlan feladat, bár a zabszem így is benne volt hátsómba, amikor fúrtam :-)

mzsombi Creative Commons License 4 napja 0 0 6365

Mennyezetfűtés. Bútorozás nem probléma vele, és hűteni is tud.

Wattocsak Creative Commons License 4 napja 0 0 6364

Ha fafűtésed van akkor oda nem teszünk polcot, mert akkor a fűtést kitakarod és teljesen lenullázod. Ahol falfűtés van oda nem teszünk semmit csak a fal marad meg teljes egészében, ezért nem célszerű falfűtésben gondolkodni. Helyette ott a mennyezet. 

Két eszközzel lehet a cső pontos helyét meghatározni.

1, fúróval, de gondolom nem kell magyaráznom, hogy nem túl célszerű

2, felület hőméréssel. Kapcsold ki a fűtést és amikor kihűt a fal akkor indítsd el újra és mérd meg a felületi hőmérsékletet infra hőmérővel vagy a gyerekeknek van lázmérő film amit a fejére teszel. Ezek szépen megmutatják, hogy hol van a cső.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!