Keresés

Részletes keresés

Wattocsak Creative Commons License 4 órája 0 0 7644

Ezt innen megmondani nem lehet, de a terveződ tud benne segíteni. Milyen vízre méretezte a rendszert? 35 fokosra? Akkor -13C külső mellett kell a 35 fokos víz. Manapság a terveken rá szokták tenni a küső hőmérésklet és a fűtési előremenő diagramját. Esetleg ott meg lehet nézni.

Előzmény: voxluke (7641)
mzsombi Creative Commons License 8 órája 0 0 7643

Ha van hely, én a külön tartály irányába mennék. Egyrészt így szabadon megválaszthatod a tartály méretét, másrészt ha a tartályt cserélni kell, nem kell kidobni az egész beltérit.

Előzmény: Pósi83 (7642)
Pósi83 Creative Commons License 11 órája 0 0 7642

Üdv!

Arra lennék kíváncsi, hogy ti melyik típust részesítitek előnyben: amikor egyben van a beltéri a tartállyal vagy amikor külön? 

Természetesen nemcsak hely szempontjából érdekelne a dolog, hanem pl érdemes-e abban gondolkodni hogy később egy napkollektort 

is rá lehet kötni a HMV tartályra (vagy az felelslegese beruházás lenne már?)

És nem tudom volt e már de itt lesz a Daikin 2018-as katalógusa R-32-vel:

https://www.daikin.be/content/dam/document-library/catalogues/heat/air-to-water-heat-pump-low-temperature/Daikin_Altherma_3/Daikin%20Altherma%203_Product%20Catalogue_ECPEN17-786_English.pdf

voxluke Creative Commons License 11 órája 0 0 7641

A másik èszrevetelem, hogy a hőszivattyú belső modulja szerint 49 fokos előremenőt vár el a hőszivattyútól, ezt próbálja meg gyártani. Gondolom ez nem ideális.

A Vaillant az előremenőt maga kalkulálja a ház hőigenye, a körök állapota, és a külső hőmérséklet alapján. Megnézem, hogy hogy állítható. Ha jól gondolom 35 lenne ideális?

Előzmény: Wattocsak (7638)
voxluke Creative Commons License 11 órája 0 0 7640

Igen, a 75.000 Ft-ot nem jól számoltam, valamilyen emlèkkèpből kifolyólag 41 ft-al számoltam. De utána nézve a h tarifa 23, a sima meg 37 Ft. Úgy lènyegesen kedvezőbb, de szerintem még így is sokat eszik a gép.

Előzmény: sylvanus67 (7639)
sylvanus67 Creative Commons License 12 órája 0 0 7639

A 61.8 az kWh, ezt a gèp hozamnak jelzi, tehát ennyit termelt aznap. A villanyóra pedig 55 egysèggel több volt több. Semmi más fogyasztó nem ment.

Ez azt jelenti, hogy a COP közel 1?

Durva számítás alapjan napi 2500 Ft a fűtés, ami 1 hónapban kb 75.000 Ft. Ès úgy, hogy egy TV sem ment.

2500 Ft milyen tarifával számolva jelent 75.000 Ft-ot?

Előzmény: voxluke (7618)
Wattocsak Creative Commons License 19 órája 0 0 7638

Ha a ház egy éjszaka nem hűl két fokot, akkor a ház át van fűtve. Szerintem. :-)

Előzmény: voxluke (7637)
voxluke Creative Commons License 20 órája 0 0 7637

A házunk szerintem ki van száradva. A vakolás még nyár végén volt, utána lassan haladtunk. De hoztunk korábban egy páramentesítő gépet is, ment pár órát, de üres volt a tartálya. A házban rengeteg a beton, monolit födém mind a két szinten megfelelő szigeteléssel. A két szint két külön termosztátta. Talán két kevert körnek hívják szakszerűen, nem tudom. Padlófűtés mindenhol, nincs radiátor.

Egyébként egyetértek a korábban leírtakkal, hogy a ház azért még nincs átfűtve. Egész eddigi télen fűtetlenül volt februárig. Igen, a patront fogjuk fizikailag lehúzni, teszteljük majd.

Kipróbáltuk a HMV készítést is. 300l-es 25 fokos tartályt 40 fokra ~25 perc alatt fűtötte fel. Ez nem tudom megfelelő teljesítménye, nincs összehasonlítási alapom.

Előzmény: Wattocsak (7636)
Wattocsak Creative Commons License 21 órája 0 0 7636

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de azt írta, hogy a ház este 19-ről le van tekerve 17-re és nem kapcsol be a hőszivattyú. Nekem ez azt jelenti, hogy a ház már ki van száradva és jő hőtechnikával és tömeggel bír. Tehát a patronra olyan nagy szükség nem lehet, mivel szinte üzem állapotban van a ház. Sokan ilyen hőmérsékleten járatják. Ekkor a leolvasztáshoz szükséges hőmennyiség is rendelkezésre áll ha nincs zónaszabályozás a házban.

Tehát jó lenne látni a patron nélkül mit csinál a gép. Szerintem.

Előzmény: kiggyo (7635)
kiggyo Creative Commons License 21 órája 0 0 7635

Én csak arra utaltam hogy nem érdemes most még kikötögetni a patront, ilyenek. Menjen le a vakolat, beton gyári ajánlása szerinti felfűtés (hiszen sok milliónyi munkáról van szó ott), aztán majd ha felfűtődött a ház, beálltak az üzemi állapotok majd elemezgeted mit csinál a hőszivattyúd.

Előzmény: Zimi14 (7634)
Zimi14 Creative Commons License 24 órája 0 0 7634

Köszi mindkettőtöknek a választ! Mit jelent a "nem érdemes bántani a rendszert"? Nem tudom mennyire volt ténylegesen képben a gyártó (lb-knauf) szakembere, de azt mondta, hogy a németek ajánlása szerint 20 fokkal kellene indítani, és napi 5 fokkal növelni. Én 20 fokkal indítottam pénteken, szombaton 1 fokot emeltem, aztán mivel több helyen 25 fokot olvastam "indítási" hőmérsékletnek, ma 25 fokra felvittem. Akkor holnaptól 2-2 fokkal emeljem naponta 32-33 fokig? Patront megnézem holnap, de szerintem szoftveresen ki lett kapcsolva.

Előzmény: kiggyo (7633)
kiggyo Creative Commons License 26 órája 0 0 7633

A vakolat a legfontosabb, nem érdemes kicseszni vele. A többit majd meglátod később, nem érdemes bántani a rendszert még. Ilyenkor nagyon sok energia kell a háznak, gondolj bele mennyi vizet kell kiszárítani.

Előzmény: Zimi14 (7630)
Luis72 Creative Commons License 26 órája 0 0 7632

A patron meg téged véd. Ha lehet ne kapcsold ki. Később úgysem szokta a gép használni, csak ha nagyon kell.

Luis72 Creative Commons License 26 órája 0 0 7631

Emelj 3-4 napon keresztül 1 fokot utana már mehet 2 fok is.

De mindennek az alapja az alapos szellőztetés.

A fogyasztással pedig majd akkor foglalkozz, ha már kiszáradt és fel tudod rendesen füteni az előremenö vizet. 30 fok már elég lehet.

Utána be fog állni, ha jól méretezett a rendszer.

A Panasonic ajánlása is min. 33/28. A fizikai dolgok miatt a több gép sem más.

Zimi14 Creative Commons License 27 órája 0 1 7630

Köszi az infókat! Azt kaptam amúgy a vakolat gyártójától, hogy 20 fokon indítsam és emeljek naponta rajta. Nálad hogy történt akkor? Vagy ezt a következő napokra írod, amikor már "szabad" 30 fokos vízzel működtetni?

Előzmény: Luis72 (7629)
Luis72 Creative Commons License 30 órája 0 0 7629

A hőszivattyúknak megvan az optimálist közelitő állapota, ahol kezd már optimálisan dolgozni.

És az ilyen alacsony hömérsékelet nem jó neki.

A Panasonic is sokszor bekapcsolja a patront 25 fok elöremenő alatt és igy sokat fogyaszt.

Kinlódik a leolvasztással is.

Vedd feljebb az elvárt hőmérsékletet, hogy az előremenő legalább minimum 29-30 fok legyen.

A patron szoftveres kikapcsolása miatt sok gép hőcserélője szétfagyott az előző években, ezért pl. A Daikin is ugy üzemel, hogy hiába kapcsolod ki szoftverből, ha kell neki bekapcsolja.

Igy védi magát. De itt is, ha elég magas az előremenő még -15-ben sem kapcsol be.

Pár éve, amikor nálam is felfütési időszak volt átestem ezen a fázison. Amint melegebbet kértem már 3-as COP felett tudott menni.

Előzmény: Zimi14 (7628)
Zimi14 Creative Commons License 1 napja 0 0 7628

Nálunk péntek délután kezdődött a "fűtés". Előtte 1.5-2 hétig ment két hősugárzó 2500 kW-on, plusz 1 hetet egy párátlanító, napi 10L vizet vett ki. Jelenleg 20 fokos előremenő hőmérséklettel megy csak a hőszivattyú (kicsit melegítem a szerkezetet, utána elkezdődik a rendes fűtés). Így tegnap a gép szerint 44 kWh volt a fogyasztás, nagyjából stimmel is a villanyórán leolvasottal. Ez egy Pana T-CAP 9 kW-os gép.

Előzmény: voxluke (7627)
voxluke Creative Commons License 1 napja 0 0 7627

Megpróbáljuk. Monitorozzuk folyamatosan, írjuk a számokat. Ha a hideg beton a probléma, akkor a termelt kwH és a bevitt kW arányának felfelé kell konvergálnia idővel.

De a patron fizikai lehúzását azért kipróbáljuk nem-e az okozza a problémát.

Előzmény: gabrielke (7626)
gabrielke Creative Commons License 1 napja 0 0 7626

Hagyjatok nyitva ablakot, rengeteg víznek kell eltávoznia. Ennyi idő alatt a ház tömege még biztosan nincs felfűtve.

Az lehet, hogy a benti levegő már igen, de annak a hőkapacitása nagyon kicsi a házhoz képest.

Hagyjátok a gépet nyugodtan menni egész nap, tisztán hőszivattyús üzemmódban, a szükséges hőmennyiséget előbb-utóbb úgyis bele kell tolni, már persze ha ezen a télen be akartok költözni. Ha nem, akkor majd a nyár elintézi.

Előzmény: voxluke (7625)
voxluke Creative Commons License 1 napja 0 0 7625

A gépnek van egy fűtőegységgel integrált beltéri egysége, ami tudja mérni a hőszivattyúból közvetlenül betáplált napi kWh-t. Az itt összegyűjtött érték minden nap éjfélkor nullázódik. Ezen kívül méri a fűtési órákat, össz üzemórát, a hsz aktuális felvett kw értékét. A fűtőpatron max 6 kW, de szabályozható 2 és 4-re is.

Amióta felfedeztük a sok energiahasználatot a következőképpen mérjük:

- Napi 2x vagyunk kint. Reggel és este. Minden este levesszük az igényelt belső hőfokot annyira, hogy ne induljon be a gép. Például 19 van bent, de levesszük mondjuk 17-re. Korábban írtam, hogy egy fél, max 1 fokot esik kb a hőmérséklet.

- Emiatt nem megy a gép egész este, a napi kWh hozamszámláló nullát mutat, a villanyóra nem mozdul. 

- Villanyóraállás felírása következik, majd felvesszük a hőfokot mondjuk 19-re. Így hagyjuk egész nap.

- Este ~23-kor visszamegyünk, és ismét levesszük a hőfokot valami kicsi értékre, hogy reggel tudjuk szinkronizálni reggel a villanyórával ismét.

- Megnézzük az állásokat (Hsz beltéri aznapi hozam kWh értéke, a villanyóra, fűtési óra, stb), felírjuk és mérgelődünk.

- Reggel indul újra, természetesen az esti és reggeli óraállások azonosak.

Mivel más nincs a lakásban, és nem megy más fogyasztó így ez a mérés bár kissé "egyszerű", de szerintem megállja a helyét. A hsz beltéri egyébként tudja mérni az aktuális teljes havi áramfelhasználást, és fogyasztást is, amik hasonlót mutatnak. De mivel korábban olvastam,hogy az ott lévő értékek nem biztos, hogy teljes értékűek, így nem arra alapoztam.

Ideiglenes árambekötésről van szó, de jól körbekerített, lezárt terület, tehát az sem lehet, hogy valaki onnan tölti éjszaka a tesláját.

Előzmény: Zs:) (7624)
Zs:) Creative Commons License 1 napja 0 0 7624

55kWh elfogyasztásához keményen kellene menjen legalább 10 órát naponta a gépnek.

Honnan tudjátok mennyit megy, ha nem vagytok ott?

Honnan van a 61,8kWh adat? Van a gépben beépített hőmennyiség mérő?

Cukkerr Creative Commons License 1 napja 0 0 7623

Ha minimálisan is szakszerű a beépítés akkor kell lennie 3 biztosítéknak ami csak a patront látja el árammal. Ezt keresd meg és kapcsold le

Előzmény: voxluke (7622)
voxluke Creative Commons License 2 napja 0 0 7622

Persze, jelentkezni fogok, hogy mi volt a gond. Az első megoldás a patron fizikai lehúzása lesz, csak az sem olyan egyszerű (számomra), mert a MEH 61-es beltéri egységet kell szétszedni, majd ott ügyeskedni. Ennyi leírás  van hozzá, lehet inkább a szakikra hagyom.

Előzmény: s_abel (7621)
s_abel Creative Commons License 2 napja 0 0 7621

Ha megvan a megoldás, oszd meg velünk!

Előzmény: voxluke (7613)
Wattocsak Creative Commons License 2 napja 0 0 7620

Lehúzni a kismegszakítót, nem szarozni!! :-)

Előzmény: stevemegane (7619)
stevemegane Creative Commons License 2 napja 0 0 7619

Az elmondásod alapján nekem olyan, mintha tisztán fűtőpatronnal fűtene a gép.

Lehet, hogy éppen ezért indul el csak ritkán, mert a többit a patronnal fűti.

Valami ott nagyon nincs rendben.

voxluke Creative Commons License 2 napja 0 0 7618

A házban nem dolgozik senki pár napja. Páratartalom 56% jelenleg. Szellőztetés nincs, mert nem lakik még bent senki. Annyi, hogy kimegyünk egy nap 1x szétnézni, ennyi levegő jön be. 

A 61.8 az kWh, ezt a gèp hozamnak jelzi, tehát ennyit termelt aznap. A villanyóra pedig 55 egysèggel több volt több. Semmi más fogyasztó nem ment.

A házat viszonylag hamar felfűtötte, 2-3 nap múlva megvolt a 18-19 fok. És ahogy írtam, nem megy egész nap a gép, néhány órát.

A ház számított hővesztesègèt nem tudom. De amikor kikapcsoltuk a fűtést, 1 nap alatt kb 1 fokot csökkent a belső hőmérséklet.

Durva számítás alapjan napi 2500 Ft a fűtés, ami 1 hónapban kb 75.000 Ft. Ès úgy, hogy egy TV sem ment.

Nekem teljesen olyan, mintha menne a fűtő szál is, bár a gép szerint ki van kapcsolva. 

Rövid időre ma is bekapcsoltuk, de 8.1 kWh fűtési hozamot 6 kw villanyóra tekerèsből állitotta elő, ami nem jó szerintem.

Előzmény: stevemegane (7614)
bilek Creative Commons License 2 napja 0 0 7617

Szerintem ott lehet a kutya elásva, hogy a 55/61,8kWh-t úgy hasonlítja össze mintha a 61,8 az a szekunder teljesítmény lenne, így a COP alig több 1-nél.

Meg kellene tudni, hogy pontosan mit mér a HSZ amire 61,8-at ír ki.

Előzmény: Wattocsak (7616)
Wattocsak Creative Commons License 2 napja 0 0 7616

Egyenlőre nem aggódnék nincs rá ok. Ekkora tömeget fel kell fűteni és gondolom a szellőzés is megy ha másként nem ablakokkal, mert nagy lehet a pára bent. Tehát semmi gond, nem kell problémát keresni ott ahol nincs, Ha jövőre is ennyi lesz az energia felhasználás akkor kell aggódni! Autó fogyasztásán sem aggódok amikor hideg a motor, mert tudjuk, hogy ez nem mérvadó. Most te hideg motorral közlekedsz.

Amúgy a patront nem szoftveresen tiltanám le, hanem hardveresen. Azaz lehúznám a kismegszakítót, az tuti. :-) Ja és így is hagynám.

Cukkerr Creative Commons License 2 napja 0 0 7615

A legfőbb kérdés hogy mióta fűtesz? Az első 1-2 héten egy hideg ekkora épület simán bevesz napi 100-150 kwh hőennergiát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!