Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2016.05.26 -1 0 136060

'RnD itt, agresszivitást se mellőzve kérdezett rá...'

 

Nem nagyon kerültél te eddig agresszív helyzetbe ha ezt a kérdésemet annak érezted:)

Előzmény: Fradista Utazó (136055)
Hafali Creative Commons License 2016.05.26 0 1 136059

Tetszik a levezetésed és egyet tudok vele érteni. Bár a vardar utánpótlása azért nem rossz, van nekik egy másik csapatuk, aki nemzetközi kupákban szokott részt venni.

"mire is megy el a pénz. " - Politikai pénzről beszélünk. A politikában, ha kapsz pénzt valahonnan, vissza is kell adnod egy részét azoknak akiktől kapod. Ebben előnye van az ETO-nak, mert egy német vállalattól kap pénzt aki nem fog visszakérni pénzt.

Előzmény: Fradista Utazó (136055)
gerg0 Creative Commons License 2016.05.26 -3 1 136058

Én viszont úgy érzem, hogy egy olyan csapatot, melyben pár kvóta magyar bohóckodna a szélen, meg a padon, nem nagyon tudnék a sajátomnak tekintetni. Ezen az sem változtatna, ha az edző a kamerába meredve mantrázná, hogy wiáröhángérientím. Ilyen erővel szurkolhatnék budunak is. Szóval a hármas kvóta nagyon rendben van, más kérdés, hogy sikerül-e megfelelően élni vele. Ha van pénz, és van(volt) elérhető játékos, akkor nagy hiba nem kitölteni a keretet.

Én azt értékelem igazán nagyra, ha egy edző CSAPATOT tud összerakni, ahol a játékerő sokkal nagyobb, mint játékosok tudásának összessége.

A második sor harckészségének fenntartásával viszont nagyon rosszul állunk. Ez szerintem a legnagyobb edzői hiba.

Cseszi75 Creative Commons License 2016.05.26 -1 0 136057

Tavaly ilyenkor derült  kb, hogy pénzosztás lesz

Előzmény: jamaica2 (136052)
peterszky Creative Commons License 2016.05.26 0 0 136056

"(Persze, a futballhoz képest nevetséges összeg, de ennek pont semmi jelentősége nincs.)"

 

Ez azért a hazai fociban már egyáltalán nem kis pénznek számítana, szerintem. Nemzetközihez képest persze tényleg nevetséges :)

Előzmény: Fradista Utazó (136055)
Fradista Utazó Creative Commons License 2016.05.26 0 0 136055

>Bár inkább harcoljunk a négybe jutásért (a bajnokságban), mint a bajnoki címért és BL 4-ért magyar játékos nélkül, vagy 1-2 magyar játékossal.

Én ezzel nem értek egyet, de ezt eddig is tudtad, és nem is erről akarok most igazából beszélni. 

Lesz jövőre egy elég szép költségvetésünk. RnD itt, agresszivitást se mellőzve kérdezett rá, nos, a pontos végösszeget én se tudom, de csak a nyilvános, ismert forrásokat összeadva kijön kb. 800 millió forint (feltételezve, hogy a TAO idén is kb. annyi lesz, mint tavaly). Ez nagyjából a háromszorosa annak, amennyi pénzünk 2010/11-ben volt, amikor KEK-et nyertünk. Remélem, nem kell most elemeznem, hogy nem háromszor erősebb a keret, mint akkor. 

(Persze, a futballhoz képest nevetséges összeg, de ennek pont semmi jelentősége nincs.)

Kevesen közölnek hivatalosan adatokat, de becsléseim alapján ezzel kb. Európa 5-6. leggazdagabb csapata lehetünk. Ezt nem tudom bizonyítani, és 100%-ig én se vagyok benne biztos, de nagyjából stimmel. Tegyük fel, hogy sokat költünk az utánpótlásra, ami a Győrhöz képest biztosan nem, de mondjuk a Vardarhoz vagy a CSM-hez képest jó eséllyel igaz. Még így is, ha nem vagyunk ott stabilan a nyolc közt a BL-ben, reális eséllyel a négy közé jutásra, és nem érünk be a második helyre (értékelhető meccseket játszva a Győr ellen is) a bajnokságban, akkor mindenképpen felmerülne a kérdés, hogy mire is megy el a pénz. 

Előzmény: lavi (136036)
van_Persil Creative Commons License 2016.05.26 0 0 136054

Kurtović aláírt szerződéshosszabításának fénymásolatát még nem találtad meg?

Előzmény: jamaica2 (136022)
jamaica2 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 136053

Támogassuk a férfi csapatot is lehetett a szempont?

jamaica2 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 136052

Mikor derült ki, hogy nagyobb lové lesz? A VB előtt, után vagy csak március körül? Mind három időpont más megbírálást jelent.

Ha március volt a pénzhullás kezdetének az időpontja akkor nem sok játékos maradt válogatni.............

Előzmény: lavi (136048)
nicko Creative Commons License 2016.05.26 0 1 136051

viszont azt is mondta ebben a műsorban, hogy a F4-ba kerülés a cél, mert tovább akarnak lépni így nem kötik a 3 idegenlégióshoz magukat lehet 4 is.

de amíg ennyire töketlenek és ilyen érzékük van játékosok szerződtetésére, ide hozatalára felesleges ilyeneket mondania...ugyan ilyen balfasz volt Csányi tavaly októberben Bombac kapcsán.

 

Előzmény: jamaica2 (136049)
jamaica2 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 136050

Valaki azt írta itt, hogy Vahirjeva még az év végén-elején egy magyar játékosügynöknél be is jelentkezett.......

jamaica2 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 136049

Jeney pontosabban azt mondta kb. a 3 légiós az átlagos cél de speciális esetekben maximum 4 légiós (szerintem egy + szupersztár  kapus vagy nagy% valószínűséggel elérni FF-t a cél stb esetekben akár 4 is)

Előzmény: Fradista Utazó (136026)
lavi Creative Commons License 2016.05.26 0 3 136048

Tehát ha hibáztak, akkor rendben van az, amit írtam és nincs hiba a játékosok fejében? (Egyes játékosokéban, mielőtt félreértesz.)

És a hibázás azt jelenti, hogy nincs minden rendben a fejében? Vagy szerinted a vezetők nem hibázhatnak, csak a játékosok?

 

Kicsit túlzásnak érzem, ami itt megy, kár, hogy még csak konszenzus sincs, hogy ki(k) a legfőbb bűnös(ök). Elek? Kovács? Kökény? Bognár? Jenei?

 

Tuti hibáztak ők is. Remélhetőleg belátták, észrevették és próbálnak ellene tenni, hogy a jövőben kiküszöböljék a hibákat! De ha a játékosokat nem lehet megszólni azért pl, hogy képtelen megjegyezni hova lője a labdát bizonyos kapusnak, akkor a vezetőket sem lehet, ha hibázik. Szerintem viszont igenis mindkettőnek fel lehet róni a hibáját, de kulturáltan, nem elhordva mindennek. 

Előzmény: markov1 (136042)
Gojira Creative Commons License 2016.05.26 0 1 136047

illetve agilisabb klubok simán próbálkozhatnak élő szerződésű játékosok megszerzésével.

 

Hát ez az...

Előzmény: bajkalb (136041)
RnD Creative Commons License 2016.05.26 0 1 136046

Igaz, de nála tényleg próbálkozott a Fradi.

Előzmény: bajkalb (136045)
bajkalb Creative Commons License 2016.05.26 0 0 136045

de ô csak egy a listarol. :-)

Előzmény: RnD (136044)
RnD Creative Commons License 2016.05.26 0 1 136044

A hírek szerint a Fradi Jörgensent akarta jobblövőbe, de aztán ez nem jött össze.

Előzmény: bajkalb (136041)
RnD Creative Commons License 2016.05.26 0 1 136043

Markov, a te listádat mikor olvashatjuk...?

Előzmény: markov1 (136042)
markov1 Creative Commons License 2016.05.26 -1 0 136042

Szerinted a teljes vezetőség nem hibázott/hibázik?

Előzmény: lavi (136037)
bajkalb Creative Commons License 2016.05.26 0 0 136041

Posztonként, akik ebben az évben írtak alá, ill. hosszabbítottak:

 

Bsz: Mehmedovic, Herrem, Mavsar, Dembele, Fisker, Elisei, S. Frey

Bl.: Neagu, Amorim, Torstensson, Abbingh, Polman.

Ir.:  A. Rodrigues, Lekic, Pineau, Buceschi

Jl: N. Mörk, L. Jörgensen, A. Vjakhireva :-), C. Ayglon, Lazovic Varlec, Geiger, A. Lacrabere

Jsz.: Radicevic, Nascimento, Hagman, Kurtovic :-), Krpez.

Kapus: Solberg, Wester, Leynaud, Pessoa, Ungureanu

 

A beállókat hagyjuk, ott elvileg sikersztori van. Nem mondom, hogy ezek a fentiek mind elérhetőek lettek volna és/vagy mindegyik kellett is volna egy komoly álmokat szövögető csapatba, de a szűkebb/tágabb elitből ők ugrottak be. És persze nyilván kihagytam jó néhányat, illetve agilisabb klubok simán próbálkozhatnak élő szerződésű játékosok megszerzésével.

Előzmény: Nethooligan (136032)
kakula z. Creative Commons License 2016.05.26 -3 0 136040

1) A szezon ferencvárosi játékosa: Nerea Pena

 

2) A szezon legrosszabb ferencvárosi játékosa: Szarka Adrienn

 

3) A szezon meccse: FTC-Győr novemberben

 

4) A szezon legrosszabb meccse: Győr, BL 

 

5) A szezon meglepetésembere: Szekeres Klára

 

6) A szezon csalódása: Schatzl Nadine

 

7) A szezon edzői húzása: Lukács Vica nagyobb lehetőséghez juttatása.

 

8) A szezon edzői balfogása: a fiatalok beépítésének nyoma sem látszik, 8 éve nem tanult meg a csapat védekezni, nemzetközi szinten bántóan lassúak vagyunk.

 

9) A légióskorlátozásunkról mi a véleményed? Max. 4. És persze ne Zivkovic kaliberűek.

lavi Creative Commons License 2016.05.26 -1 1 136039

Ne viccelj már, legalább a fél fórumnak pont ez a véleménye, hogy dilettáns módon vezetik a Fradit. Ráadásul ha valaki hibázik, azt csakis direkt tehette (ergo nem hiba), sőt takarodjon is, mert teljesen alkalmatlan a posztjára. Igaz ehhez elég az is, hogy csak valamit másként gondoljon (lásd légióskorlát, játékosok játszatása vagy nem játszatása, stb.), mint ő.

És innentől kezdve mindent elhisznek, legyen az akár teljes képtelenség vagy valóság, mindegy, csak rossz fényt vessen a vezetőségre és az edzőkre.

Előzmény: Peno (136034)
lavi Creative Commons License 2016.05.26 -1 0 136038

Juttasd vissza a targoncást a pozíciójába és akkor majd beszélhetsz vele erről. Két legyet ütnél egy csapásra, a haverod lenne a fejes és a szexizmusodat is kiélhetnéd.

Előzmény: Törölt nick (136029)
lavi Creative Commons License 2016.05.26 -1 0 136037

Hanem?

Azért a kézilabda helyett inkább éjszakázó vagy kézilabda mellett masszívan iszogató játékosoknak a fejében is akad probléma. ÉS félre ne érts, tőlem aztán piálhat, cigizhet, drogozhat, éjszakázhat bárki, csak mellette a pályán is teljesítsen!

Előzmény: markov1 (136016)
lavi Creative Commons License 2016.05.26 -2 1 136036

1) A szezon ferencvárosi játékosa: Szekeres (kár, hogy csak védekezésben használható)

 

2) A szezon legrosszabb ferencvárosi játékosa: Zácsik (főleg az utóbbi időben nyújtott teljesítménye miatt, Szarkától nem is vártam sokkal többet)

 

3) A szezon meccse:  Nagybánya itthoni

 

4) A szezon legrosszabb meccse:  Nagybánya idegenbeli és ETO BL győri meccs (azért kis híján ránk számoltak huszat)

 

5) A szezon meglepetésembere: Szekeres

 

6) A szezon csalódása: Schatzl (sokkal többet vártam tőle)

 

7) A szezon edzői húzása:  passz, én nem tudom mi múlik rajta és mi más(ok)on (Szekeres leigazolása?)

 

8) A szezon edzői balfogása:  szintén passz, ugyanazért (norvég erőnléti edző által elért "eredmény" és talán lehetett volna sokkal több lehetőséget adni a fiataloknak)

 

9) A légióskorlátozásunkról mi a véleményed?  Alapvetően egyetértek, 3-4 légiósnak elégnek kellene, hogy legyen, de azok minőséget képviseljenek. Viszont csak addig értek egyet, amíg az nem a csapat teljesítményének rovására megy, azaz ha nincs megfelelő szintű magyar játékos, akkor igenis hozzunk külföldit. Bár inkább harcoljunk a négybe jutásért (a bajnokságban), mint a bajnoki címért és BL 4-ért magyar játékos nélkül, vagy 1-2 magyar játékossal.

Peno Creative Commons License 2016.05.26 0 0 136035

Bocsi, ezt a 136026 sz.hsz-al kapcsolatban írtam.

Előzmény: Peno (136034)
Peno Creative Commons License 2016.05.26 0 0 136034

"...egyrészt túl későn ébredt a vezetőség, valószínűleg kicsit el is mérték a lehetőségeket (ami persze érthető, nincs rutinjuk egy ilyen szintű csapat vezetésében)..."

Csak halkan és szemlesütve kérdezem: Akkor pl. miért nem néztek/olvastak bele itt a fórumba? Itt ugyanis néhány szélsőséges/provokatív elemtől eltekintve többnyire lelkes amatőr szurkolók vagyunk (azért van profi is) de mindenki tudja, hogy mikor van Európa szerte az átigazolási időszak. Névsor volt bőven itt már akkor is. :)

Ha pedig dilettáns módon vezetnek profi, vagy legalább is annak látszó csapatot, hát...

Ebbe bele sem gondolok.

Előzmény: RnD (136031)
Nethooligan Creative Commons License 2016.05.26 0 0 136033

Akinek nem inge...

 

Előzmény: kakula z. (136025)
Nethooligan Creative Commons License 2016.05.26 0 1 136032

Akkor hol van az a januári lista? Pár nevet legalább, ha kérhetek. Bár az, hogy valaki igazolható volt akkor, még nem jelenti azt, hogy pont a Fradiba képzelte el a jövőjét.

 

Nem lenne itt gond a 3 légióssal, ha azok minőséget képviselnének. Más kérdés, hogy ha igazad van, akkor a vezetőség amatörizmusa, hogy csak 2 légióst néztek ki a két helyre, de ezt én nehezen hiszem el.

Előzmény: Fradista Utazó (136026)
RnD Creative Commons License 2016.05.26 0 1 136031

'A viszonyítás kedvéért: a következő szezonra több pénzből gazdálkodhatunk, mint az ideiben a CSM Bucuresti.'

 

OK, mennyi az a pénz?  Halljuk....

 

Előzmény: Fradista Utazó (136026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!