Keresés

Részletes keresés

orntlnws Creative Commons License 3 napja 0 0 9943

Másfél éve még aktuális volt a menetrend, drasztikusan aligha változott. Egyébként egy éjszakai busz esetében nem olyan nagy baj, ha nem rövid...:) Tirana-Sarande vonalon az egyik irányba érdemes tartani több megállót is: Blue Eye, Gjirokastra, Berat. Mindegyik megéri, és így a táv sem tűnik majd vészesnek.

A tömegközlekedés alternatívája a taxi. Drágább és -gondolom - gyorsabb is.

Előzmény: Ölüdeniz (9942)
Ölüdeniz Creative Commons License 4 napja -1 0 9942

Igen ezek borzasztoan hosszu utak, mar neztem a neten. Raadasul ez a link 2015-os, ha jol latom. Masfele transzfer nincs? Lehet dragabb is. 

Előzmény: orntlnws (9941)
orntlnws Creative Commons License 4 napja 0 1 9941

Busszal simán bejárható az ország. Kezdheted bármelyikkel, Ksamil előtt és után Sarandeben át kell szállni.

https://www.sarandaweb.com/transportation/bus-coach/bus-timetable-saranda-albania/

Előzmény: Ölüdeniz (9940)
Ölüdeniz Creative Commons License 4 napja -1 0 9940

Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni. 2019. augusztus 29-en utazunk Tiranaba wizz-el (3 fo) 9 ejszakara. Autot nem tudunk berelni, 95 ezer ft-ra jon ki hitelkartya nelkul 3 fore es meg a benzin.. Szeretnenk elmenni Beratba, illetve a deli reszen Ksamil- v.Borsch- ban nyaralni (esetleg mas javaslat?) illetve meg Tiranat is megnezni az utolso napon. Hogyan tudjuk ezt legegyszerubben kivitelezni, mivel erdemes kezdeni? Berattal? Onnan is egyszeruen le lehet jutni a tengerpart deli reszere? Esetleg van olyan kis iroda vagy taxis, aki ezt elfogadhato aron megtesz? Ksamil szeptember elejen nagyon zsufolt? A tomeget nem szeretjuk, nem fontos a zaj es a buli:-) A valaszokat elore is koszonom!

BB0102 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 9939

Nagyon köszönöm ismét a segítséged! :)

Előzmény: Jani haverja (9938)
Jani haverja Creative Commons License 2019.01.08 0 1 9938

A Hotel Summer Stars-t nem ismerem, de azt látom a térképen, hogy hol van. Ott a közelében mesterségesen homokkal feltöltött strand van, szerintem tiszta ott a víz.

Himarában durvaszemű homokos strand van.

Mindkét helyen tudsz jet ski-t bérelni.

Előzmény: BB0102 (9933)
Jani haverja Creative Commons License 2019.01.08 0 2 9937

Igen itt lakunk Tirana mellett egy faluban 2011 óta.

Rossz honfitársak minden népben vannak sajnos, ne tudd meg, hogy itt a normális lengyel turisták hogy szidják a saját kulturálatlan honfitársaikat. :) Azok miatt szidja ugyanis sok albán a lengyeleket.

Nekünk magyaroknak egyelőre még jó hírünk van, kérdés, hogy meddig...

Előzmény: Blaci78 (9932)
BB0102 Creative Commons License 2019.01.07 0 1 9936

Jónak tűnik, köszönöm! :)

A jó reggeli különösen jól hangzik... :D

Előzmény: sfi (9934)
FrankK Creative Commons License 2019.01.07 0 0 9935

Köszönöm szépen 

sfi Creative Commons License 2019.01.07 0 1 9934

Ha Foca felé mentek, akkor ez jó választás lehet:

https://bluerivertara.me/

Mi 2017. nyarán aludtunk itt hazafelé. Ez rögtön a bosnyák határ után van Montenegroban. Ahogy átmentek a fahídon, kb. 200 m-re jobbra. A szállás a nagy faházban volt, egy egyszerű szoba, de tiszta, kényelmes volt. A reggeli pedig fantasztikus.

Én még a bookingon foglaltam, de most ott azt látom, hogy valamiért náluk nem foglalható, de közvetlen a szállásnál is megpróbálhatod. Nagyon kedvesek voltak, pálinkával fogadtak minket. :)

Előzmény: BB0102 (9933)
BB0102 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 9933

Foca felé terveztem az utat, így inkább arra szeretnék szállást találni.

Évát ismerem köszönöm, két éve ajánlottad, kis híján el is jutottunk hozzá, nagyon kedves volt végig.

Vlorában a Hotel Summer Stars-t néztem ki, van valakinek tapasztalata a hotellel kapcsolatban? A tenger mennyire tiszta előtte? Jól láttam a képeken, hogy homokos?

Himareben a Castle Hotel a kiszemelt. Van Himareben vagy a környékén homokos strand? 

Ezeken a helyeken van lehetőség jet ski-t bérelni?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget! :)

Előzmény: Jani haverja (9922)
Blaci78 Creative Commons License 2019.01.07 -1 0 9932

Szia!Ott èltek ? Jol èrtelmeztem? Helyileg hol? A zsufoltsàg sajnos mindenütt jelen van,nekem inkàbb a magyarokbol van elegem, 20 ève mikor elkezdtünk Montenegroba jàrni nem lehetett magyar szót hallani, tavaly lèpten nyomon. A kaput azt tette be igazàn hogy Ulcinj bazàrsor magyar beszèd "most lopd el a törölközöt nem figyel az eladó". El kezdtem nèzegetni igy esetta vàlasztàs Albàniàra. Sokan fèlnek tőle mind ahogy màs balkàn orszàgtól is de hàt vannak tudatlanok. Mi a felfedezès hivei vagyunk.

Előzmény: Jani haverja (9928)
Jani haverja Creative Commons License 2019.01.06 0 1 9931

Saranda-ból is van komp, általában csak személyszállító (szárnyashajó), de szezonban van "lassú hajó" is, amely szállít néhány autót is.

Itt találod a menetrendet, időszakokra lebontva:

https://www.finikas-lines.com/lines

Előzmény: FrankK (9929)
dokeee Creative Commons License 2019.01.06 0 0 9930

Szárnyashajó gyakran megy. Kompot nem láttam, bár annyira nem foglalkoztatott a dolog, Korfut már ismertük.

Előzmény: FrankK (9929)
FrankK Creative Commons License 2019.01.06 -2 0 9929

Olvasgatok :)  Remélem mindenre kapok majd választ ...

Még egy kérdésem lenne:

Komppal Korfura csak Görögországból lehet , Saranda környékéről esetleg ? 

Jani haverja Creative Commons License 2019.01.06 0 1 9928

Ksamil-ban életemben először 2005-ben voltam, azaz 14 éve. Persze azóta évről-évre legalább egyszer, amióta meg itt lakunk (nyolcadik éve), azóta meg évente többször is turistákkal.

Anno 2005-ben azt mondtam, hogy az a világ egyik legszebb helye. Sajnos ezt rajtam kívül mások is észrevették, tetejében rengetegen :)

A mostani állapot szerint Ksamil főszezonban nagyon zsúfolt. Ha bírod a zsúfoltságot, akkor lehet, hogy Neked ez nem probléma, de nekem pl. igen. Ez a július-augusztus hónapokra vonatkozik.

A másik gond Ksamil-lal, hogy az gyakorlatilag egy strandfalu, jelentős esti korzózás, vagy éjszakai élet nincs, napközben rengetegen kijárnak Saranda-ból oda fürdeni, de este inkább Saranda-ban van élet.

Kb. ennyi röviden.

A táj a kis szigetekkel, meg a néhol fehérhomokos tengerparttal ugyanaz maradt, csak hát a főszezonbeli zsúfoltság...

Nem mellesleg Albánia legdrágább tengerpartja lett, ha az éttermi, stb. árakat nézed (mondjuk görög árakkal összehasonlítva még mindig olcsó).

Előzmény: Blaci78 (9924)
dokeee Creative Commons License 2019.01.06 0 1 9927

Itt egy csomó ilyesmit leírtak már, nekem sokat segített. Olvasgass!

Előzmény: FrankK (9926)
FrankK Creative Commons License 2019.01.06 -2 0 9926

Sziasztok,

Idén nyáron Albániát néztem ki autós úticélnak .

Autóval már többször jártam Görögországban , Boszniában, Montenegróban (csak , hogy a régióról írjak ) mennyivel másabb az albán közlekedés? 

Melyik útvonalat javasoljátok ? Görögország felől?

11 napot Sarandában töltenénk , mit tudtok róla ? Jó kiindulópont ?

Étteremek , strandok és a közbiztonság minősége más ? Árak ? Euróval és bankkártyával gondolom ott is tudok fizetni...

Várok tőletek tippeket , milyen jó beach és látnivalót érdemes majd megnéznünk ezalatt.

Köszi szépen .

dokeee Creative Commons License 2019.01.06 -1 1 9925

Én nem vagyok szakértő, tavaly augusztus legvégén jártunk ott egy fél napra, szép hely, csak nyomasztó a tömeg. Nekünk fél nap bőven elég volt belőle.

Előzmény: Blaci78 (9923)
Blaci78 Creative Commons License 2019.01.06 -1 1 9924

Szia!Làtom  Albània szakèrtő vagy, mi a vèlemènyed Ksamilról?

Előzmény: Jani haverja (9922)
Blaci78 Creative Commons License 2019.01.06 -1 1 9923

Sziasztok. Mi az idèn mennènk elöször Albàniàba  Ksamilról mi a vèlemènyetek?

Előzmény: BB0102 (9921)
Jani haverja Creative Commons License 2019.01.04 0 1 9922

Ha Trebinje megfelel köztes szállásnak, akkor keresd ezt a magyar hölgyet (Évának hívják), itt a honlapja:

http://mediterranapartman.hu/home.html

Hivatkozzál nyugodtan vagy rám, vagy a feleségemre (VPBA).

Előzmény: BB0102 (9921)
BB0102 Creative Commons License 2019.01.03 -1 0 9921

Sziasztok!

Elkezdtük tervezni a nyaralást. A tavalyi után idén is Albánia a cél. Pár napot Vlorában töltenénk, majd onnan mennénk délebbre pár napra, talán Himarebe, de ez még nem eldöntött.

Érdeklődnék, hogy tudtok-e ajánlani a bosnyák-montenegrói határ közelében tranzitszállást. Olyan szállást szeretnénk, ami tiszta, nem régi bútorok vannak és normálisan lehet egy jót aludni.

Köszönöm előre is a segítséget!

Greno Creative Commons License 2019.01.01 0 2 9920

Az Albán kalandok következő részében elhagyjuk a Banja víztározót. Elbassan előtt rákanyarodunk a SH3-as út legcsodálatosabb részére, a Krraba hágó felé vezető útra. Fantasztikus kilátás a közel 800m magas hágóról. Tirana felé egy nem kívánt útitárs csatlakozik hozzák és kísér minket egész az Adria partjára, Shengjinbe. Majd lassan elhagyjuk e csodás országot, Albániát.
kerékpáros útifilm nemcsak kerékpárosoknak. 

https://www.youtube.com/watch?v=VA1yXwj27tk

MártiSatya Creative Commons License 2019.01.01 0 0 9919

BUÉK mindenkinek! 2017-ben egy hetet nyaraltunk Albániában. 2018-ban egy hétre ismét visszatértünk. A két utat egy GooglMaps térképen dolgoztunk fel. 

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1c7q9nKPLW5exYQ6IiUtaMkjA9WQ&ll=41.26322210465495%2C19.752641700000027&z=11

Jani haverja Creative Commons License 2018.12.24 0 8 9918

Mi is Boldog Karácsonyt kívánunk VPBA-val együtt Neked is, és minden fórumozónak!

Előzmény: Bujazliz (9917)
Bujazliz Creative Commons License 2018.12.23 -1 3 9917

Kedves Jani haverja!

Köszönet az az egész évi  jótanácsaidért, segítségedért amit az itthoniaknak illetve utazni vágyóknak adtál!

NEKED és a többi topiklakónak is

Békés, Boldog Karácsonyt és Boldog Új Évet kívánok!

Előzmény: Jani haverja (9915)
Iglica Creative Commons License 2018.12.21 0 0 9916

Koszonom szepen! Erre lettem volna kivancsi :)  akkor a helyzet hasonlo mint a szomszedos Szerbiaban..tovabbi szep estet! 

Előzmény: Jani haverja (9915)
Jani haverja Creative Commons License 2018.12.20 0 4 9915

Albániában 4 vallás van, 2 keresztény (görög ortodox (duplazárójel: de még ők is szétváltak), és katolikus), és 2 muszlim (szunnita és bektashi).

Éppen ezért - ha minden vallásnak az összes vallási ünnepét megtartanák - nehezen (lehetetlen) lehetne kivitelezni, hogy minden ünnep munkaszüneti nap legyen.

Te - ha idejössz Karácsonykor - azt fogod érzékelni, hogy minden nyitva van. Ez nem teljesen igaz, mert a katolikusok - ha úgy gondolják - bezárják a boltjaikat (az ortodoxok egy részének jan. 6-án van Karácsony), de még ez sem biztos, mert lehet, hogy van olyan alkalmazottjuk (görög ortodox, muszlim, vagy éppen ateista), aki elvállalja a nyitvatartást.

Ebben az országban a hallgatólagos megegyezés szerint egyedül a január elseje a tényleges szünnap, akkor elég nehéz mondjuk kenyeret venni, és pl. favágásra való fejszét venni meg szinte lehetetlen... :)

De sok étterem, és kávézó akkor is nyitva van :)

Előzmény: Iglica (9914)
Iglica Creative Commons License 2018.12.20 0 0 9914

Sziasztok! Albaniaban karacsonykor mi a szokas? Szinten bezarnak a boltok vagy a szorakozohelyek,ettermek vagy ott ez nem jellemzo? :) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!