Keresés

Részletes keresés

babuci 4 Creative Commons License 18 órája 0 0 9785

Köszi,gyűjtöm az infókat.Milyen a bazár?Mit lehet vásárolni Golemben ,környékén?Unokáink is vannak....

Előzmény: vider (9781)
Greno Creative Commons License 19 órája 0 0 9784

Ha már közeleg a tél, térjünk vissza a nyárba. A közlekedési eszköz kerékpár, de nemcsak kerékpárosoknak.
Ez a napunk nem feltétlenül nyáriasan indult. De Albánia legszebb panorámát nyújtó útját mi sem hagyhattuk ki. Kalandunk következő szakasza a méltán híres Sh20 úton vezetett. Vajon, hogy éltük meg a kezdeti megpróbáltatásokat, s milyen ajándékot kaptunk az időjárástól? Az Albán kalandok második részéből kiderül. Úti film, kaland film saját felvétel, saját kommentár. Köszönöm a megtekintést.

https://www.youtube.com/watch?v=hoLPogM3S2U

útvonal: Gusinje - Bashkimi - Bordolecit hágó 1355m - Tamare - Grabom szerpentin - Hani i Hotit - Koplik - Lake Shkodra resort

fotók: https://photos.app.goo.gl/MqiRgffBQDgkceYs7

térkép: https://ridewithgps.com/routes/28624420

ogy126 Creative Commons License 19 órája 0 1 9783

https://polski.blog.hu/2018/09/18/es_a_maradek_225

Az utolsó részlete az albániai utazásunknak. 

Szerintem érződik belőle, hogy megkedveltük az országot és valamikor biztosan visszatérünk. 

koprinnyó Creative Commons License 21 órája 0 0 9782

Sziasztok! Sarandából-Budapestre,görögön keresztül milyen utvonalat javasoltok,a kerülős Szalonikin kívül,az emelkedős,szerpentines szintén kicsukva/autó problémás/.A Kozari-Bitola-Veles-Szkopje milyen?És még valami:a Bitola előtti,Niki határon van Tax Free? Előre is kösz!

vider Creative Commons License 26 órája 0 0 9781

Még egy apróság, hogy még ilyenkor is vannak szúnyogok. Érdemes felkészülni. :) Meg kimaradt, hogy Tiranában a Szkender bég térhez a regionális busz álomásról az 5-ös busszal mentünk, és ugyanez volt visszafele is.

vider Creative Commons License 1 napja 0 2 9780

Vásárlás: a szállás környékén volt pár kisbolt. Mindenhol ki volt írva az árfolyam, 1 EUR most 124 LEK volt. Ahol vásároltunk, ott megkérdezték LEK-ben, vagy EUR-ban kérünk vissza. LEK-et kértünk, hogy legyen apró, buszon, burekesnél, stb. Számológéppel átszámolták, mutatták, mindig korrektek voltak. Durresben volt egy közért, ahol 120 volt a váltás, de mi a szállással szemben lévő boltban oldottuk meg.

Árak: boltokban ásványvíz másfeles: 60 LEK,  üdítő: 120 LEK, dobozos sör (Tirana): 80 LEK, másfél literes (Stela) 170 LEK, Raki kis üveges: 250 LEK. Nagyobb tekercses burek (spenótos, sajtos, húsos): 130 LEK, kisebb háromszög alakú: 50 LEK. Virslis péksüti: 100 LEK. Lufra (nagyon finom joghurt ital): 50 LEK. Strandon fánk öntettel: 50 LEK. Cigi 250-300 LEK. Fagyi 40 LEK, Pelikán cukiban a kimért kézműves csoki: 1200 LEK/ kg (kártyával lehet fizetni). Pizza, általában 500 LEK. Sok helyen csak KP-val lehet fizetni, nagyobb közértek fogadnak el kártyát, illetve a Dajti Expressz. Nemzeti, Archeológiai Múzeum, és a Bunkart szintén készpénzes.

Belépők: Amfiteátrum Durresben: 300 LEK (este 6-ig van nyitva). Archeológiai műzeum, talán 300 LEK (elfelejtettem felírni). Este 7-ig van nyitva. Most nincs kombinált jegy. Bunk Art: 500 LEK, Tajdi Expressz: 1000 LEK, vagy 8 EUR (oda-vissza), itt sincs kombinált jegy.

Busz: Golem- Durres: 60 LEK. Plepa- Durres: 30 LEK, Durres- Tirana: 130 LEK

Durresben a piacon, replika táskák vannak, kicsi: 10- 12 EUR, nagyobb 20 EUR.

Hűtő mágnes: általában 200 LEK, pár helyen 150.

Két nyugágy, napernyővel: 300 LEK. Utolsó nap másfél órára mentünk le, megkaptuk ajándékba. :)

A strandon már nincs tömeg, és a nevezettességeknél sincs. Azt rossz volt látni, hogy a strandon takarítják és teszik el a napernyőket, ágyakat.

vider Creative Commons License 1 napja 0 3 9779

Sziasztok! Sok hasznos infót olvastam a fórumban utazás előtt. Talán a beszámolóm szintén hasznos lehet.  Szept. 8-15-ig voltunk Albániában. Kifelé a Wizzair  pontosan indult, és kb. 20 perccel hamarabb leszállt. Transzfert kértünk a szálláson (20 EUR), mire megérkezett a sofőr, addig átvettük a bőröndöt és vettem a reptéren Vodafone Tourist Pack-et, 10 GB-os nettel, 1300 LEK-ért. Az eladó LEK-ben mondta az árat, illetve kártyás fizetési lehetőséget ajánlott. Ez utóbbit választottam. Vittünk független készüléket, be is üzemelték.  A szállásunk Hotel Shkodra volt. Miután lefoglaltam bookingon (értékelések alapján). Utána olvastam a fórumot, és láttam más is járt ott, pozitív tapasztalattal. Ezt mi is csak erősíteni tudjuk. Rajtunk kívül 5 magyar pár volt az egy hét alatt, volt aki hamarabb ment haza, mint mi, volt aki velünk jött haza, mindenkinek tetszett a hely. Nagyon rendesek a tulajok (olaszok), a személyzet kedves. Félpanziós ellátás volt, vacsinál étlapról lehetett választani. Mindig minden friss volt, és finom. Élőzene van a szálláson, van hangulat. :) Egyedül a takarítás miatt kellett szólni. A reptérről kb. 45 perc alatt a szálláson voltunk, átvettük a szobát, és még aznap koraeste mentünk a strandra. A szállás Golemi részen van kb. 7 km Durres központjától. A strand pár perc séta, tiszta, gyönyörű tenger, homokos partszakasszal.  A szállástól nem messze volt a busz megálló, tábla nincs, helyiektől tudtuk meg. Szeptemberben sajnos csak fél óránként jár, és azt meg „saját kárunkon”, hogy este 8-kor indul Durresből az utolsó busz Golem felé. Egyik nap konkrétan Durres buszpályaudvarra mentünk, megnéztük az Archeológiai múzeumot, Amfiteátrumot, tengerparti sétányt, Nagymecsetet (kívülről), Királyi palotát a part mellől (nem másztunk fel a dombra). Oda a Golemi busz teljesen jó volt. Másnap elmentünk vásárolni, Golem központjába, „bazársorra”. Itt nem áll meg a busz, előtte Plepánál le kell szállni. Nem tudtuk, de a buszon lévő orosz turisták sem. A kalauznak szóltam, hogy szeretnénk leszállni, mondta nem áll meg a busz, csak majd a kikötőben. Ugyanígy jártak az oroszok is. De ők többen voltak, meg határozottabbak, egyikük szólt a sofőrnek, és megálltunk. Gyorsan leszálltunk mi is. Végig jártuk az árusokat, a piacot, Pelikán cukrászdába betértünk. Hazafelé találtunk egy buszmegállót, Plepa közelébe, több, mint fél óra után derült ki, hogy 8–kor ment el az utolsó busz. Felszálltunk a Plepa buszra, egy megállóra, a körforgalomig mentünk vele, a sofőrök mindjárt átadtak minket egy „taxisnak”, akinek a csomagtartón volt egy taxi jelzés, amit levett. Kérdeztem mennyiért visz el, nem mondott semmi, csak sürgetett minket, üljünk be. Elindultunk, aztán azt sem tudta hol a szállás. Mutattam telefonon, végül félreállt, telefonálgatott, de szerencsésen megérkeztünk, 600 LEK volt.  Az utunkat nyaralásnak terveztük, így egy kirándulós nap volt Tiranába és Dajti hegyre. A Golemi busszal elmentünk Durresbe, a buszállomáson kérdezgettük a Tiranai járatot. Mondta az egyik sofőr, hogy jön a busz, oda áll, ahol most ő, ez a vonat állomás oldalán volt. Tettünk egy kört a pályaudvaron, egy kisbuszra ki volt írva, Tirana. Csalogatták az embereket, megkérdeztem mennyibe kerül, mondták 1500 LEK. Azt nem tudom két főre, vagy egyre gondolták, nagyon sokalltam, eljöttünk. Aztán megérkezett a járat, 130 LEK-ért vitt el minket, fejenként. 10.25-kor indult, 10.54-re Tiranában voltunk. A sofőrünk mutatta merre lesz a következő busz megállója, a buszállomástól kb. 30 m-re volt. Ott egy helyi úr segített nekünk, felszálltunk a buszra, mondta majd szól. Azonban a belvárosban valamiért a buszt visszafordították, le kellett szállni, az úr átkísért minket a Szkander bég téren, majd „feltett” minket a 43-as buszra. Mondta a jegyeladónak, hova megyünk. Nagyon kedves volt. A busszal a végállomásig mentünk, ott a jegykezelő szólt az előttünk lévő buszon lévő másik kezelőnek, átszálltunk, ez  a 29-es busz volt, majd szóltak hol szálljunk le a Dajti expresszhez. Visszafele már egyszerűbb volt, miután megjártuk a hegyet, forgó KV-zót, megnéztük a Bunkart-ot. A buszmegálló a közelben van, onnan visszamentünk közvetlenül a Szkander bég térre. Bementünk a Nemzeti múzeumba, az Et'hem Bey mecsetet felújítják, sajnos nem lehetett bemenni. Megnéztük a „Piramist”, nagyon lepusztult. Utána bementünk az Ortodox templomba. Tiranában már nem néztük meg a Bunk Art-ot. Gyors kaja után elértük a 6-kor induló buszt vissza Durresbe, ott elmentünk nagyobb élelmiszer boltba és aztán a fél 8-as Golemi járattal a szállásra.  Hazafele szintén transzferrel jöttünk, másik magyar párral, 25 EUR-ért. Fél óra alatt a reptéren voltunk. A gépünk azonban másfél órát késett. Wizzair fél 12-kor küldött SMS-t, de ugyanúgy be kellett csekkolni időben.  Utazás előtt lehet vásárolni a reptér bal oldalán lévő kis boltban (Conad), de olcsóbb előtte a városban, vagy akár a partszakaszon lévő kis boltokban is. A reptér nagyon kicsi. Érdekes látni, hogy előttünk állnak a  repülők, háttérben  a hegyekkel. Duty free kicsi, és drága.  Van dohányzó terasz, és A WC-t rendszeresen takarítják.  Ez volt az első utunk Albániába, de még biztosan visszatérünk. Sajnos Kruja kimaradt. Másik magyar pár szintén tömegközlekedéssel, és némi izgalommal, de egy nap alatt megjárta, Tiranával egybekötve.  Lesz miért visszamenni. Végig 27-30 fok volt, a tenger is kellemesen meleg (reggel azért hűvösebb). Nagyon jól éreztük magunkat, kedvesek az emberek. A közlekedés autó nélkül más, lassabb, kiszámíthatatlan, de ennek is meg van a feelingje. 

koprinnyó Creative Commons License 1 napja 0 0 9778

Szia! Most is hegyekben van olcsó szállás,nyáron is volt és akkor is lesz.Údv!

Előzmény: JuditEFerencz (9776)
babuci 4 Creative Commons License 1 napja 0 0 9777

köszi

Előzmény: BorsónéVica (9775)
JuditEFerencz Creative Commons License 1 napja 0 0 9776

Kérdés: október végén-november elején milyen eséllyel találunk szállást (foglalás nélkül) kisebb tengerparti településeken (pl. Orikum)? Nem tudjuk pontosan, mikor mehetünk, és azt sem, hogy hány napra. 

BorsónéVica Creative Commons License 1 napja 0 0 9775

Júniusig még rengeteg idő van a vissza olvasásra, sok hasznos dolgot leirtak már, én is innen infóztam, igaz kis idő kell hozzá:-)))), de megéri, na meg itt van oldalt a kereső is, az is jól müködik.

Előzmény: babuci 4 (9770)
babuci 4 Creative Commons License 1 napja -1 0 9774

Szia,jún. vége felé mennyi szokott lenni a repjegy?Nem tudod,hogy autóbérlés nélkül hogy jutunk Sarandába,Ksamirba?Vagy inkább Korfun keresztül?Köszi

Előzmény: szervezkedő (9773)
szervezkedő Creative Commons License 1 napja 0 0 9773

Stoppolni oda, ahová rengetegszer 3ezer ft a repülőjegy?!?!

Ne már!

Előzmény: Korella (9771)
tibor200 Creative Commons License 2 napja 0 0 9772

Tirana ban van e ingyenes parkolási lehetőség ha autót bérlek ? Nem tudom lesz e a szállásunknak parkolója .  

Korella Creative Commons License 3 napja -3 0 9771

Sziasztok!

Járt már valaki közületek Lezhe mellett a Kune-Vain lagúnában, a Drin folyó torkolatánál?

Esetleg magában Lezhe-ben vagy a környékén?

Macedón / albán határátmenetben is elég az újfajta személyi igaz?

Esetleges tapasztalatai valakinek a Spas / Bllate átkelőről?

Mi stoppal tervezünk jönni Macedóniából a Mavrovo Nemzeti Park felől.

Úgy hallttuk elég jól stoppolható mindkét ország.

Ha van hasonló tapasztalatotok szívesen olvassuk:)

Milot-ban a Koszovó felé menő buszok megállóheyén járt már valaki?

Állítólag egy zöldség-gyümölcsös standnál van :)

Üdv:

Tamás

babuci 4 Creative Commons License 3 napja -1 0 9770

Várom a véleményeteket!Örömmel fogadok minden infót!A repjegyárak jún.2. felében mennyibe szoktak kerülni?Foglaljak szállást?Tudtok ajánlani?Aki volt a Golemi részen és délen is,mi a véleménye?A víz mély délen?/Saranda.Ksamír/Sok kérdés......kösz a válaszotokat!

Előzmény: babuci 4 (9768)
JoMe Creative Commons License 4 napja 0 0 9769

Valóban bezárt, ezért elnézést kérek rossz infóért. Visszagondoltam és már tényleg eltelt pár év mikor ott vásároltam. Sajnos gyorsan szállnak az évek.

Előzmény: easy77 (9766)
babuci 4 Creative Commons License 4 napja -1 0 9768

Szia,végül Mallorkán kötöttünk ki,mert sikerült last minuttal menni.De jövőre tervben van Albánia. Nem tudom,mit gondolsz,hogy repülővel Korfu-néhány nap,át Saranda,Ksamir néhány nap.Aztán vissza Korfura és haza repülővel. Vagy ha Tiranába repülővel,onnan valahogy/transzfer?...busz? /délre.Esetleg Durres környékén is pár nap.Hogyan olcsóbb,célszerűbb?Melíyik időpontban?Nekünk bármikor jó.Köszi a tanácsot!

Előzmény: il D co (9645)
rkp21 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 9767

Tud vki esetleg Budapesten étkezdét, ahol kokorec kapható?

(És szintén elnézést az offolásért ...)

easy77 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 9766

Az se mostanában lehetett..már hosszú ideje bezárt.

Előzmény: JoMe (9759)
ogy126 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 9765

Köszönöm! Utazás előtt sok cikkedet elolvastam, de ez valahogy kimaradt. 

Pozitív hozománya, hogy megértettem, hogy miért én kaptam először az étlapot és az ételt. :) 

Előzmény: VPBA (9764)
VPBA Creative Commons License 2018.09.14 0 1 9764

Babonásak nagyon: https://albania.cafeblog.hu/2016/04/18/ujabb-10-dolog-amit-nem-tudtal-albaniarol/

A kéményforgóknak is van egyéb szerepe, mint a szellőzés segítése. :)

Előzmény: ogy126 (9756)
simi56 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 9763

simi56 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 9762

Krujában a Hunyadi tér a vár elött van.

ogy126 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 9761

Köszönöm szépen az infót! 

Előzmény: il D co (9757)
JuditEFerencz Creative Commons License 2018.09.13 0 0 9760

Kivettük mindig.

Előzmény: triker (9752)
JoMe Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 9759
Előzmény: BB0102 (9758)
BB0102 Creative Commons License 2018.09.12 0 1 9758

Off kérdés, de valamennyi kötődése van Albániához.

Nem tud valaki olyan helyet, ahol jó bureket lehet kapni Budapesten?

il D co Creative Commons License 2018.09.12 0 0 9757

A gonosz, a szerencsétlenség elűzése miatt teszik ki. Van aki, szárítani való paprikát, fokhagymát ugyanebből a célból.
Helyiek mesélték.

Előzmény: ogy126 (9756)
ogy126 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 9756

Felmerült egy kérdés, amire elsősorban a kint élők tudhatják a választ.

Mi ez a plüss állat kihelyezési mánia az épületek homlokzatára? Rengeteget láttunk belőle és az ország több táján is. Valamiféle olyasmi, mint nálunk a bokrétaünnep? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!