Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

régimaszek 2 napja Creative Commons License 16562

köszi, most már kialakul bennem is erről a szivattyúról a lényegi valóság,mert nem akartam azt sem hogy egyből tönkre vágom.ha már csak egy korrekt instrukciót kell beszereznem. a puding próbája az evés.

Előzmény: Kapocska (16559)
régimaszek 2 napja Creative Commons License 16561

rendben,megnézem hogy van -e benne olaj.a lényeg nálam azon volt hogy lényeg olajjal működnek -e ezek a szivattyúk.nem is beszélve arról hogy állandóan vízben vannak.

Előzmény: LRNELSON (16558)
régimaszek 2 napja Creative Commons License 16560

köszi, de a remény hal meg utoljára.

Előzmény: vundergraf (16556)
Kapocska 3 napja Creative Commons License 16559

Üdv régimaszek !

A levegő rossz hővezető ezek a motorok pedig szeretik a hűtést.
Ha nincs benne akkor töltsd fel MOL-nál v.egyéb helyen beszerezhető
(szigetelő olaj) trafóolajjal,lehetőleg inhibitált olajjal
Üdv

Előzmény: régimaszek (16555)
LRNELSON 3 napja Creative Commons License 16558

A szivattyúkat a gyárban feltöltik olajjal, ellenőrizni kell, hogy megtörtént, illetve a csepegést.

bohókása 3 napja Creative Commons License 16557

Köszönöm a segítséget., vmi ilyesmire gondoltam én is. 

Bkása

Előzmény: Kapocska (16554)
vundergraf 3 napja Creative Commons License 16556

a mai napon vásároltam,vásárban egy STRAUS nevű

... kínai szemét, ne számíts sok jóra, kicserélném valami szivattyúra inkább.

régimaszek 3 napja Creative Commons License 16555

sziasztok mindenkinek! még nem jártam ezen a fórumon,azért a hozzá értők segítségét szeretném kérni. a mai napon vásároltam,vásárban egy STRAUS nevű mélykúti szivattyút.az eladó azt mondta hogy a szivattyú alján található csavar nyíláson keresztül 3dl motor olajat kell a szivattyúba tölteni.egy másik árus pedig azt mondta hogy ez nem igaz,akkor ez a szivattyú szar miért nem tőle vettem.megnéztem az ő álltala kínált szivattyút ugyan az a márka volt. kérdésem a következő?: kell -e olaj előírás szerint a szivattyúba mert erről sehol nem találtam használati leírást. várom a hozzá értők válaszát,köszi.

Kapocska 3 napja Creative Commons License 16554

Üdv bohókása !

A Reed-relék megbízhatóak
http://www.inshop.hu/szinterzekelo-reed-kapcsoloval-hamlin-59630-1-t-02-a
http://www.soselectronic.hu/?str=371&artnum=80103&name=meder-ls02-1a66-pa-500w#tabs-2
https://www.distrelec.hu/szintjelz%C5%91-kapcsol%C3%B3/cynergy3/rsf53y100rc/242182;jsessionid=C20A770552D98FE82AAC5C4D975C5990.daechj013u

Üdv

Előzmény: bohókása (16553)
bohókása 3 napja Creative Commons License 16553

Sziasztok öntözők ! 
Nem teljesen a ti érdeklődési körötök amit kérdeznék, de látom hogy sok mindenben járatosak vagytok ami vízzel kapcsolatos. 

van egy ásott kutam, benne egy szivattyú, azt kellene vezérelnem. Adott egy ciszterna amiben x vízmagasság kell. 

A ciszternához csak vékony vezeték megy ki, nem szerettem volna oda vezényelni a 230 v ot. van egy relés kütyü ami 12 v al megy. Az úszó kapcsoló egy idő után elhall :((  valoszínüleg  eloxidálodik benne vmi :(( és igencsak bizonytalanul kapcsolja be a szivattyúm a kútban. 

Kéne vmi furmányos szint kapcsoló ami az ilyen kis áramot is megbízhatóan kapcsolja. 

Előre is köszönöm az ötleteiteket. 
Bkása

progika 4 napja Creative Commons License 16552

Köszönöm a segítséget mindenkinek aki eddig segített.Nudli11 majd rákérdezek erre a cégre vizes hőszivattyús rendszereknél biztos van kútfúró mester ismerősük.Egyébként visszábbvágtam 9,5 méterre a csövet kihúztam a kútból megnéztem a lábszelepet is és utánna  folyamatosan szivattam a nap végéig.A 22 liter az szép lenne  de sajnos idő közben leszívta 7 méterig a vízszintet és így már nem  tudott 13 liternél többet szívni.Ennyit tud a szivattyú  nem is kínlódok vele tovább.

Kapocska 4 napja Creative Commons License 16551

"egy nagy durranás a kút felől és máris 22mp alatt/ 10 liter.Víz mélység 5,5m és
 jön a homok rendesen."
Szűrözött kútban nem így szokott megjönni a víz!
Lehet,hogy a szívócsövet is érdemes lenne kivenni ,ha lehet.

Előzmény: nudli11 (16549)
nudli11 4 napja Creative Commons License 16550

Szia!

Érdeklődj itt: www.kertamiszép.hu

Veszprémiek.

Tuti, hogy van jó kutas kapcsolatuk.

Nudlee

Előzmény: progika (16547)
nudli11 4 napja Creative Commons License 16549

A búvár nem zárható ki, lehet hogy a kolléga a szűrőzött réteget szívja, és ezért dől a homok.

Nudlee

Előzmény: Kapocska (16548)
Kapocska 5 napja Creative Commons License 16548

Üdv!

Az egyenlőre selejtes kúttal nem érdemes tervezni

főleg nem csőbúvárral.

A Kútfúrás topikban lehet,hogy lakik v. a közeledben.

Üdv

Előzmény: progika (16547)
progika 5 napja Creative Commons License 16547

Hát igen .Egyébként igazad van a kútdiagnosztika minden kétejt, bizonytalanságot eloszlatna.Veszprém megye környékén kell majd keresnem.Egyébként a béléscső narancssárga színű  ilyet használnak szennyvízlefolyónak és az is biztos,hogy nem egy minősített kútfúró mester fúrta.Abban is igazad van egy búvár vagy csőszivattyú biztos ,hogy többet ki tudna termelni.

Előzmény: nudli11 (16546)
nudli11 5 napja Creative Commons License 16546

Szia!

Azt gondolom, hogy nálad érdekes anomáliák vannak.

Nem igazán jutunk előre.

A kutaknál nemigen vannak ilyen gyors változások

Szerencsésebb lenne, ha egy szakember csinálna egy kútdiagnoszikát, esetleg egy kompresszorozást. A tőle kapott, adatok alapján , már lehet szivattyút méretezni.

Óvatosan a kútfúróval, mert nagyon sok - tisztelet a kivételnek- a barkács mester, akinek lövése sincs a szakmájáról.

Tehát, mint amit írtam korábban Neked: 

- lehet, hogy rossz helyen van a szívócső

- lehet, hogy az iszapzsák tele van homokkal

- lehet, hogy kompresszorozni kell

- lehet, hogy búvár szivattyú kell

- lehet, hogy úgy rossz a kút, ahogy van

- lehet, hogy a kúttisztítás után megváltozik minden adat

azt írtad, 16 méter mély a kút, lehet, hogy Pl. egy 15 méterre telepített búvár kitermel 30-40-50 liter vizet, és nem ürül le a kút

Hol lakik ez a kút? Milyen színű a béléscső?

Nudlee

Előzmény: progika (16545)
progika 5 napja Creative Commons License 16545

Ok már megjött a víz!Éppen kint kertészkedtem aztán sötétedés előtt egy nagy durranás a kút felől és máris 22mp alatt/ 10 liter.Víz mélység 5,5m és jön a homok rendesen.

Előzmény: progika (16544)
progika 5 napja Creative Commons License 16544

Kösz!De ez a szívattyú keveset tud ahhoz,hogy pozítív irányba mozduljon a vízhozam ez nudli11 ábrájából kiderül .Azt tudom csinálni ,hogy folyamatosan szivatom hátha nő a vízhozam de sajna utoljára már csak 49 mp alatt tudott 10 litert felszívni és már kb 6,5-nél jár a vízszint . 

Kapocska 5 napja Creative Commons License 16543

Üdv progika !

Már sok adatot közöltél de mégis két dolog lehet:
- a szivattyúd annyira kopott,hogy ennyit tud
- ha az első nem igaz akkor nem árultál el olyan fojtást ami
 be van építve (szűrő,gyorscs.1"-ról 1/2" szűkítő stb.).
Vedd ki a szívócsövet és vágd el a sziv.telepítési helyétől
számítva 9.5m-re.
Ellenőrizd a lábszelep szűrőjét,belső átjárhatóságát,szorulását.
Ha nem 1" a cső és a lábszelep cseréld le.
A szivattyú ellenőrzését sem úszhatod meg.
2db 110-es hordó egyik üres a másik teli vízzel és a szívóág
felszerelve 1" lábszeleppel, csővel majd a nyomóágba nyomásmérőt 1" "T"-be  1"szelep v."T"-ben
2db 3/4" szelep.
Sziv.feltöltés légtelenítés után zárd el a nyomóági szelepet és indítsd el a szivattyút
ellenőrizd a végnyomást(jegyzetelj közben).
A szivattyú karakterisztika jó néhány pontján ellenőrizd a nyomás és
mennyiség összetartozó értékeit ( 10-20l-es vödör v a hordó beméretezve).
Üdv

Előzmény: progika (16542)
progika 5 napja Creative Commons License 16542

Egyébként csináltam még egy vizsgálatot így néz ki: 1 óra elteltével 39 mp/l 4.8 méterre szívta le, 2 óra után 41 mp/l 5 méteren ,4 óra után óra  43 mp/l 5,8 m-re leszívta sajnos és már buburékok is jöttek a csőből.Egyébkén az első tíz percben homokolt majd ez megszűnt.

Előzmény: Kapocska (16541)
Kapocska 6 napja Creative Commons License 16541

Üdv progika !

Az előző hozzászólásomban írt adatokat  ráülteted az említett
 szivattyúk (Pedrollo) jelleggörbéjére akkor rájössz a számítás mikéntjére.
Üdv

Előzmény: progika (16540)
progika 6 napja Creative Commons License 16540

Ok eszerint az ábra szerint kb 25 litert fog szívni 8 méter (HS) mélységből és 9 méterről is kb 18-20-at.Tehát így kell számolni egy kút maximális vízhozamának a kivételéhez és nem 1-2 méteren? Egy kút vízutánpótlása tehát jobban megindul így mintha 1-2 méterre lenne tervezve a a HS ?A probléma csak az,hogy a Pedrellónál pl nem adnak meg a grafikonban HS adatokat de majd próbálok utánanézni valahonnan.:)

Előzmény: Kapocska (16537)
progika 6 napja Creative Commons License 16539

Egyébként homokolós kútnál feljebb szoktátok tervezni a szívóteljesítményt?

Előzmény: progika (16538)
progika 6 napja Creative Commons License 16538

Nem homokol vagy csak minimális homokot hoz egy két szemet.Nyáron feltöltöttem a 7 köbméteres medencét és csak a medence alján volt egy kis homok kb egy két maréknyi. Ha a kút szivatva van akkor nem homokol,de ha 2 hónapig áll mint például most akkor induláskor hozza fel a homokot de kb 5-10 percig hozta majd kitisztult. Gondolom azért kérdezed mert ez is rontaná a szivattyú telesítményét,élettartalmát.Vagy azt akarod mondani ,hogy ki kéne tisztítani a kutat?Most belegondolva  csö a kútban 12 m-re van leengedve lehet ez is hiba kicsit ez is visszavetheti,bár a cső törésmentes.A JSWm 2B pedig 40 m-en 26 l-t szállít az ábra szerint.Egy picit öszzezavarodtam akkor melyik az alkalmasabb erre a feladatra?

Előzmény: nudli11 (16535)
Kapocska 6 napja Creative Commons License 16537

Üdv progika !

Számításom szerint
a kutad felszíntől számított -7m-en tudna 25l/p hozamot,ha nem homokolós típus.
A 10H 3.4bar-on tudna 20l/p hozamot.
A  2C  3.1bar-on tudna 20l/p hozamot.
A  2A  3.9bar-on tudna 20l/p hozamot.
Mínusz a szerelvény veszteségek és tartalék nincs!
Én egy hasonló jelleggörbés szivattyút javasolnék a pénztárca függvényében.

Üdv

Előzmény: progika (16534)
nudli11 6 napja Creative Commons License 16536

" Üzem közbeni nyomást kell szabályozni, nem az álló rendszeit..."

Lehet ezt is, mono fázisú szivattyúval , de ez 100.000 Ft

Nudlee

Előzmény: beetee (16533)
nudli11 6 napja Creative Commons License 16535

A régi szivattyúd 40 méternél 5 litert szállított.

A 2C 17 litert.   0.75 Kw

Én egy kicsit erősebbet vennék: JSWm 2B    0.9 KW Nem árt egy kis tartalék.

És egy  fontos dologról nem esett szó, vagy csak elkerülte a figyelmemet: ugye nem volt homok a vízben?

Nudlee

Előzmény: progika (16534)
progika 6 napja Creative Commons License 16534

JSWm2C-re gondolsz? Ez a szivattyú 20 liter/perc hozamnál miként üzemel a régi típushoz képest?

Előzmény: Kapocska (16530)
beetee 6 napja Creative Commons License 16533

Oké. Asszem félreértettem. Üzem közbeni nyomást kell szabályozni, nem az álló rendszeit...

Előzmény: Kapocska (16531)