Keresés

Részletes keresés

bastardo Creative Commons License 8 órája 0 0 18502

köszi!

Előzmény: Kapocska (18500)
Kapocska Creative Commons License 9 órája 0 0 18501

A kútba, ha lehet hálózatról + szivattyúval vizet adni amennyit csak nyel.

De ,ha sérült a kettős szűrő akkor nem sok jó várható.

Előzmény: leoka1970 (18497)
Kapocska Creative Commons License 9 órája 0 0 18500

http://www.fekete-koi.com/301-kpe-zaro

Vagy teszel egy réz kpe egyenes csatlakozót és arra egy csapot.

Előzmény: bastardo (18498)
leoka1970 Creative Commons License 9 órája 0 0 18499

A homok szempontjából melyik a jobb választás, ha egyszerre veszek ki több vizet, vagy az, hogy ha többször kevesebbet?Jelenleg a fűmagvetés miatt hatszor megy 3 percet a rendszer.

Kösz a választ!

Előzmény: nudli11 (18495)
bastardo Creative Commons License 9 órája 0 0 18498

Sziasztok!

Adott egy kb 12 éve kiépített öntöző rendszer. A szelepakna alatti részt sajnos eléggé elhanyagolta az előző tulaj, így gondoltam rendbe rakom. Ehhez ki kellett ásnom az egészet, hogy aztán majd megtisztítva, és valami kavicságyra tudjam visszatenni.

Ráadásul az egyik szelep valószínű elfagyhatott télen, mert meg van repedve.

Az egész rendszer egy kerti fagycsappal zárható el, ez így most zárva van. Viszont nagy szükségem lenne az ugyanezen hálózatra szerelt kerti csapra, de ahhoz hogy kinyithassam a fagycsapot, le kéne valahogy dugózzam a szelepek felé menő bejövőcsövet valahogy (2. ábra, alsó vezeték)

Az lenne a kérdésem, hogy milyen szerelvénnyel tudnám ezt a legegyszerűbben megtenni?

Köszi szépen!

leoka1970 Creative Commons License 9 órája 0 0 18497

Kösz Kapocska!

Azt hogy érted, hogy mosassam vissza ellenárammal?

Kösz!

Előzmény: Kapocska (18494)
leoka1970 Creative Commons License 9 órája 0 0 18496

Kösz Nudli11!

Előzmény: nudli11 (18495)
nudli11 Creative Commons License 11 órája 0 0 18495

Szia!

Ha eddig tökéletesen működött, én azt javasolnám, hogy kb az üzemi vízmennyiséget kitermelve járasd a szivattyút, de ne a rendszeren keresztül.

Az jó, amit írtál: tömlő a szűrő leeresztő csapjára, és mehet.

Ebben csak az a gáz, hogy az új szivattyú kapja a homokot.

Ha beáll a víz szerencséd van.

Ha nem , húzd feljebb a szivattyút, vagy a szívócsövet.

Lehet, hogy sok vizet veszel ki, vagy pont a szűrőzött rétegben van a gép, vagy a szívó cső, vagy úgy sz@r a kút, ahogy van.

Most már kár kútdiagnosztikát csináltatni, mert késő. A szivattyú méretezve, a zónák méretezve!!!!

A nagy gáz akkor lesz, ha kevesebb lesz a homok mentes  vized, mint a zónák vízigénye!

Tudod kb 1000000000000x leírtuk, hogy diagnosztika nélkül NEM építünk rendszert. Még ha a tulaj nyavalyog is az árától. Akkor inkább hagyd ott a melót.

Most neked van a gondod.

Nudlee

Előzmény: leoka1970 (18493)
Kapocska Creative Commons License 13 órája 0 0 18494

Tisztíttasd ki és ellenárammal (slaggal) mosasd vissza .

Majd csak olyan mennyiséget vegyél ki amellyel nem homokol.

Előzmény: leoka1970 (18493)
leoka1970 Creative Commons License 18 órája 0 0 18493

Két hete csináltam egy kutas rendszert, ami idáig jól is működött.

Sajnos elkezdett folyamatosan homokolni, a szórófejek alig jönnek ki, de ha kitisztítom a szűrőt akkor működik.

A kútról nincs semmiféle adat, valameddig le van engedve, 7 éve fúratták.

Mit javasoltok, mit csináljak?

-Hívassak egy kútdiagnosztát?

-Rakjak be egy hidrociklont?

-Járassam a szivattyút fél óráig és slagon keresztül toljam ki a vizet, hogy kitisztuljon a kút?

Volt-e már valakinek hasonló problémája?

Kösz a segítségeteket!

Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 0 18492

Hány kivezetése van?

A főfázis a kis ohm értékű a segéd a nagy,és a segéd végeinek felcserélése( a főhöz

képest , kondenzátor után) fogásirányt vált.

Előzmény: lacbp (18491)
lacbp Creative Commons License 2 napja 0 0 18491

Elvileg mechanikusan jól van osszerakva..   Megpróbálok valamit a motor fazisokkal varialni...  Hátha.. 

Előzmény: Kapocska (18490)
Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 0 18490

A 200l-es hordó nem gond mert ilyen kis mennyiségnél van szívóági nyomása.

Arra kéne figyelni,hogy a járókerék középen szívó nyílása el legyen szigetelve a járókerék

külső élén kilépő víztől ami a másik járókerék közepébe irányuljon.

Így a nyomásfokozás létrejön mert a járókerekek nyomása összeadódik.

Ha nem tud összeadódni akkor van ez a gond.

Villamosan nem tudom van e gond,hogy pl. nem a főfázis van megtáplálva

direktben hanem a segéd és a főfázisra kötött kondi (mint ellenállás) miatt

nem éri el az üzemi fordulatot.

Előzmény: lacbp (18489)
lacbp Creative Commons License 2 napja 0 0 18489

Szia!  Fordítva forog,  de a járókerék is fordított lapátos!  A végén a csavar is balmenetes...   Szétszedtem mégegyszer,  kihézagoltam a kerekeket...  Szépen fut de nyomás semmi... IGAZ csak egy 200l es hordóban van a szivattyú

Előzmény: Kapocska (18488)
Kapocska Creative Commons License 2 napja 0 0 18488

Üdv!

A forgásirányt kéne ellenőrizni.

Úgy látom ,hogy az ábra alapján a 17-es poz.szám felől nézve

az óramutató járásával ellentétes irányban kéne forogni.

Ha belenézel a járókerékbe akkor a képen látható ívek alapján ennek is

az óramutatóval ellentétes a forgásiránya.

Előzmény: lacbp (18487)
lacbp Creative Commons License 3 napja 0 0 18487

Urak!

Van egy füzesi, leánykori nevén Umbra Acuasub 1.1kw -os csőbúvárom.

10 év használat után (a toldásnál elszakadt a vezeték) elhalálozott!  Elvittem a volt Füzesi szervizbe

Unique Pump Kft. H-1047 Budapest, Külső Váci út 51

4x vittem vissza! Volt hogy úgy adták át, hogy lógott a kapcsoló dobozból a vezeték, volt, hogy ment 2 percet, és leállt.

Januárban hoztam el utoljára, hogy KÉSZ ,és JÓ.

A múlt héten került a kútba, kivettük az addig ideiglenesen üzemelő csőbúvárt, és betettük ugyan oda a javítottat...

Mondanom sem kell..  szó szerint csak pisilt...

Szétszedtem, volt benne (a felújított szivattyúban) 3 diffuzor és járókerék ami használhatatlan volt. Kicseréltem, de az eredmény ugyan az... Egy 200l -es hordóba téve 2m -es csővel éppen nyomja, de be tudom fogni kézzel a colos csövet.

Mit rakhattak össze rosszul??!

http://www.szivattyu.neet.hu/index.php?productID=2138

Elvileg így van összerakva....

Amúgy ez a majdnem passzosan berakott motor mellett nyomja fel a vizet?! Mert ott sok hézag nincs...

Minden segítsége szívesen veszek!

Köszi!

user0224 Creative Commons License 3 napja 0 0 18486

Köszi az ötletet, csavarhúzóval a kezemben már feltűnt, hogy van egy kis perem az illesztésnél és sikerült szépen szétválasztani.

A tengely egyébként szabadon forgott/forog (bár foroghatna simábban is, remélem csak a szimering és nem a csapágyak miatt).

Viszont a járókerék csavarját 2 év alatt szinte lyukacsosra ette a rozsda. Csak holnap lesz hozzá kulcsom, de az is egy szép műveletnek ígérkezik.

Előzmény: Kapocska (18485)
Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 18485

Üdv!

A ventilátorral lehet mozgatni a tengelyt?

Nincs ott mechanikus kapcsolat a ház és a motor pajzs

előtti (15) résszel.

Ha kivetted a csavarokat az osztósík átlós irányú feszítésével

(csavarhúzó,vágó) próbáld szétválasztani.

Előzmény: user0224 (18484)
user0224 Creative Commons License 3 napja 0 0 18484

Sziasztok! Van egy Toyoo T750 típusú szivattyúm, ami elvileg egy hasonló kínai Pedrollo klón mint a Leo. Kapott egy kis homokos vizet és most ereszt a szimeringnél, azt szeretném kicserélni. Az öntvényházból kivettem a 4 csavart, de nem tudom szétszedni, mert rugalmasan, de elég határozottan fogja belülről valami (gondolom a bronzkereket érzem). Feszegetni nem akartam, nehogy elrontsam.

Megtaláltam az eredeti adatlapját, amit tartalmaz egy robbantott ábrát: http://www.chinapump.com/upLoad/file/20131026/201310261637397052.pdf

E szerint én úgy látom szét kellene jönnie, arra tudok gondolni, hogy a 14-es elem a 12-es O gyűrűnél összeragadt az öntvényházzal, azon viszont semmi fogás nincs, csak a motor részt tudom mozgatni. Nem gondolom, hogy a járókerék által kellene széthúznom, tudnátok esetleg valami tippet adni hogyan próbáljam szétszedni?

nudli11 Creative Commons License 4 napja 0 0 18483

A napi vízigényed kb. 4 m3.

Nudlee

Előzmény: SamFiDDi (18477)
nudli11 Creative Commons License 4 napja 0 0 18482

Azt a membrános ipari hulladékot dobd ki, és próbáld konkrétan megmérni, hogy mennyi vizet ad a kút. Lehet, hogy egy kicsit pihentetve elég lenne.

Nudlee

Előzmény: SamFiDDi (18479)
nudli11 Creative Commons License 4 napja 0 0 18481

Szia!

A felszíni, élővízből való vízkivétel, elég macerás dolog.

A szűrése szintén. Főleg ha nem akarsz vele sokat foglalkozni.

Vannak automata nagy teljesítményű szűrők , de elég borsos az áruk.

Az a gond, hogy a tó vizében sok lebegő szerves anyag van, ami kisebb-nagyobb baktérium telepeket képezve lerakódik az öntözőrendszer különböző alkatrészein. ( Szelep membrán, csepi cső, és ha lassú a csőben a vízsebesség, még a csőben is.

Ide nem fémhálós szűrő kell, hanem lamellás!

A legegyszerűbb lenne egy kőzetszűrő.Ennek elég nagy a szűrőfelülete,( 50-80 kg) a szennyezés mértékétől függően, VISZONYLAG sokáig üzemelhet visszamosatás nélkül.

Inkább ciszternát javasolnék.

Nudlee

SamFiDDi Creative Commons License 5 napja 0 0 18480

Szoval annyira megsincs mellette, rosszul fogalmaztam :D

Előzmény: SamFiDDi (18479)
SamFiDDi Creative Commons License 5 napja 0 0 18479

Az a problema az asott kuttal, hogy kb. 25 meterre van, ill. egy 1200l/oras membranos buvar is kiszivja belole 2 ora alatt az osszes vizet. Nagyon regi epitesu, nem tudom, hogy birna-e, ha megszaggatnam napi 2x.

Előzmény: Kapocska (18478)
Kapocska Creative Commons License 5 napja 0 0 18478

Üdv!

A két kutat nem próbálod meg szívóoldalon összekötni?

SamFiDDi Creative Commons License 5 napja 0 0 18477

Sziasztok!

Olyan problemam volna, hogy a jelenlegi furt kutambol(19 meter mely, 40-es PVC cso direktbe a szivocsonkra teve) 80l/perces Pedrollo szivattyuval kb. 20-at tudok kivenni, ezen egy 2,5m mely akna asasa sem segitett. Valoszinuleg ennyi a maximum, amit a kut tud, mert a nyomooldali csovezes es a szivattyu is tokeletes, plusz mellette levo asott kutban, azzal a nullponttal szamolva kb. 3m mely a nyugalmi vizszint.

Az a tervem, hogy a 15 m3-es kerti tavamat hasznalnam ciszternakent, amibe a furt kutbol menne a viz a jelenlegi kisebb sebesseggel(uszokapcsoloval), de egy masik hasonlo szivattyuval kozben tudnam taplalni a tervezett ontozorendszert(800m2 fu, MP-rotator, 200m csepegteto, 4 kor osszesen 50-60l/perccel szamolva).

Ez idaig jol hangzik csak azt nem tudom, hogy milyen eloszurest kellene alkalmaznom a nyilvanvalo femhaloson(ezt a nyomoagra szeretem tenni, kisebb a veszteseg) kivul, hogy a to vize "befogadhato" legyen a szivattyunak ill. a rendszernek. Nyilvan itt csak mechanikai szuresre lenne szukseg, de olyanra, amit nem kell hetente pucolgatni, tehat eleg nagy felulettel rendelkezik. En egy ulepitotartalyra goldoltam egy azt koveto durvabb, egyszeruen tisztithato szurozsakos megoldassal kiegeszitve.

Ennek ellenere tartok attol, hogy a megfelelo mechanikai szures mellett is a csepegteocsovek ill. minden egyeb ontozocso belseje algasodasnak indul es a leszakado darabkak eldugitanak majd mindent.

Valaszokat elore is koszi!

Soma

Kapocska Creative Commons License 5 napja 0 0 18476

Tedd már be azt a linket,ha meg van még.

Azt írtam ,hogy kb. 2 l/p növekedést eredményez mert azt is

számításba kell venni,hogy a mennyiségnövekedés szintcsökkenéssel is jár.

De nyilván minden készülék egyedi,próbáld megemelni egy métert egy

kb. azonos mennyiséggel üzemeltetve mint az öntöződ köre.

Előzmény: ilias (18474)
Pompiere Creative Commons License 5 napja 0 0 18475

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: nudli11 (18468)
ilias Creative Commons License 5 napja 0 0 18474

Nos, találtam egy táblázatot. Itt az van feltüntetve, hogy

6 m-ről 32 l/p,

5 m-ről 37 l/p,

4 m-ről 41 l/p.

Nagyságrendileg méterenként mások a számok. Vagy tényleg ekkora különbség van elmélet és gyakorlat között?

Előzmény: ilias (18473)
ilias Creative Commons License 6 napja 0 0 18473

Értem. Ezek szerint nem érdemes majd' 1 m3 földet kitermelnem.

Valamiért hasznosabbnak éreztem a dolgot.

Előzmény: Kapocska (18470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!