Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Herr X 12 órája Creative Commons License 16460

Nekem "könnyű", mert a kútból puffertartályba (12m3 - a volt szennyvízgyűjtő) megy a víz és onnan tolja ki az "izomszivattyú".

Szóval amikor még tápoldatoztam, akkor fogtam a műtrágyát, feloldottam egy vödör vízben, aztán bele a 12m3 vízbe.

És tényleg nyírni kell utána a füvet, mint az állat :-)

Előzmény: nudli11 (16459)
nudli11 15 órája Creative Commons License 16459

Szia!

A Venturi cső iszonyú nagy veszteséget okoz a rendszerben. Ráadásul, a tápoldat mennyisége nem szabályozható. ( Nem proporcionális)

Szerintem egy macerás, felesleges dolog a fű tápoldatozása. ( Törzsoldatot beállítani, tökéletesen oldódó, jó minőségú műtrágyát venni, figyelni, ha elfogy, hidraulikai veszteség, tartály...stb.

Sokkal egyszerűbb egy jóm inőségű szabályozott műtrágyával kezelni a gyepet. A műkaki típusától függően, kb. 10 perc 3-400M2 fű kezelése.

Egyetlen hátránya van, garantáltan minden héten nyírnod kell. a smaragdzöld füvedet.

Hagyd ezt a tápoldatósdit.

Nudlee

Előzmény: davidabc (16457)
Kapocska 1 napja Creative Commons License 16458

http://www.ontozescentrum.hu/index.php?inc=kereses
 oldalon van egy kereső
Ha beírod a keresőbe "venturi" megjelenik az árú és árak.

Előzmény: davidabc (16457)
davidabc 1 napja Creative Commons License 16457

Amatőr vagyok, nem ismertem ezt a Venturi-csöves megoldást. Korábban ilyesmit találtam, most már látom hogy ez is a fenti elven alapul: http://www.ontozesbolt.hu/a/26/tapoldatozok/ de ennyit nem akarokné rákölteni... ez után jött az ötlet hogy felszívatni egyszerűbbnek tűnik.

Előzmény: vundergraf (16456)
vundergraf 1 napja Creative Commons License 16456

A nyomó oldalon sokkal egyszerűbb beadagolni...

Előzmény: davidabc (16450)
Kapocska 1 napja Creative Commons License 16455

Üdv davidabc !

Szerintem működőképes az ötlet,én ejtőtartállyal csinálnám.
A megfúrós idomot (KPE) hálózati nyomásra tervezték,tehát a 3bar-t simán bírná.
Tápoldat kijuttatás után feltölteném vízzel a hibalehetőség csökkentése miatt.
Van lehetőség a nyomóágba is tenni adagolót (venturi cső) amiről olvashatsz itt:
http://www.ontozescentrum.hu/index.php?inc=kereses
http://www.aquarex.hu/letoltes/venturi.pdf
Üdv

davidabc 1 napja Creative Commons License 16454

Lábszelep...

Előzmény: Herr X (16453)
Herr X 1 napja Creative Commons License 16453

a szívó ágon akkor sem lehet 3 bar nyomás, különben visszanyomná a vizet a kútba.

Előzmény: davidabc (16452)
davidabc 2 napja Creative Commons License 16452

Szívás közben valóban nem, de amikor nem megy a szivattyú (az idő nagy részében), akkor nyomás alatt lesz a lufi miatt.

Ha a gömbcsapot éppencsak megnyitnám szívás közben, attól még legnagyobbrészt a kútból szívna, nem? Kifogyás előtt meg elzárom, és a maradék féldeci tápot szétlöttyintem.

Előzmény: Herr X (16451)
Herr X 2 napja Creative Commons License 16451

a megfúrós idomon nem lesz 3 bar nyomás a szívóágon.

Én nem fúrnám meg a szívóágat, pláne nem úgy, hogy egy vödörből szívna hozzá valamit. A vödörben levő cuccot sokkal könnyebben szívná fel, lévén 0m magasan van, szemben a kútvíz -6m-es mélységével.

Ha kifogy a fűtáp oldat, gyakorlatilag lelevegősíted a szívóágat.

davidabc 2 napja Creative Commons License 16450

Sziasztok. Nagyon zöldség?

Hidrofor szívó ágába megfúrós idom, gömbcsap, slagvég.

- ki lehet ezzel a módszerrel juttatni fűtápot (oldott állapotban, vödörből felszívva)? Egyenletesebb lesz mint kézzel szórva?

- a megfúrós idom bírja az állandó ~3 bar nyomást?

piripa 2 napja Creative Commons License 16449

Csak most olvastam el a hozzászólásod, ez lesz a nekem való. Köszönöm.

Előzmény: vundergraf (16446)
piripa 2 napja Creative Commons License 16448

Köszönöm megnézem, bár jpbban örülnék egy 12v-osnak.

Előzmény: Kapocska (16447)
Kapocska 2 napja Creative Commons License 16447
Előzmény: piripa (16445)
vundergraf 2 napja Creative Commons License 16446

Öntöző rendszerbe való mágnes szelep ~ 6 eFt.

24 Volt váltóról vagy 9 Volt egyenről működnek a szolenoid típusa szerint.

pl. http://www.kertiontozo.hu/magnesszelepek.html

Előzmény: piripa (16445)
piripa 3 napja Creative Commons License 16445

Sziasztok!

A fő 3/4 es gerincvezetékemről szeretnék leágaztatni egy mellékvezetéket. Hogy tudnám azt megoldani, hogy valamilyen elektromos szeleppel el tudjam zárni a a mellékvezetéket? Tudom, hogy vannak ilyen szelepek, de nem ismerem ezeket nem tudom hány volttal működnek stb.

Megköszönném ha valaki ajánlani tudna nekem megfelelőt.

Kapocska 3 napja Creative Commons License 16444

Üdv Nemethferii !

http://www.szivattyu-shop.hu/szivattyuk/kertiszivattyuk/91-120literpercig/leo5xcm100skertiszivattyu

"Cégünk a(z) Leo termékek garanciális márkaszervize.

Alkatrészellátást a garanciális idő letelte után is biztosítunk.

A termék szervizelését, javítását a garancia letelte után is vállaljuk.

Szerviz információs vonalunk (0-24h)+36 20 447 4685 "

Előzmény: Nemethferii (16443)
Nemethferii 4 napja Creative Commons License 16443

Koszonom.nem nagyon talalok ehhez a tipushoz valot.

Ma sikerult beszelnem a szervizzel ahol vasaroltam,azt mondja van alkatresz,csak most pont nincs raktaron.varjak par napot.azert jo volna tudni hol beszerezheto.egyepkent dicserte a gepet.ok egyepkent szivattyuk szervizelesevel foglalkoznak.

Előzmény: nudli11 (16442)
nudli11 4 napja Creative Commons License 16442

Szia!

A Pedrollo alkatrészek stimmelnek a Leo-hoz.

Nudlee

Előzmény: Nemethferii (16439)
nudli11 4 napja Creative Commons License 16441

!

j4ck aug. 23. Creative Commons License 16440

köxi!

Előzmény: beetee (16431)
Nemethferii aug. 23. Creative Commons License 16439

sziasztok.segitsegre lenne szuksegem.mar tobbszor kaptam ezert fordulok hozzatok.

van egy Leo szivattyum,5XCSm100S.tudom leo kinai meg minden,2,5 eve hasznalom problemamentesen.mindennapi hasznalatban van,volt.namarmost ma sajnos elrepedt egy rez szerelveny a pumpa elott,ezert elengedte a szivattyu a vizet,felkapni mar nem tudta a fals vegett.uresen ment a szivattyu par orat.sajnos nem voltam otthon es nem vettem eszre.

szetkaptam es sajnalattal latom hogy az elso jarokerek es diffuzor megolvadt.

hol lehet ilyet beszerezni?nem nagyon talalok sehol.

szetszedes utan meglepodve tapasztaltam hogy az olvadason kivul semmi baj nincs a geppel,nincs kopas,rozsdasodas .a tengely ugy latom inox.semmi csapagylogas vagy hasonlo,mondom mindennapos hasznalat melett.

D.Tibor aug. 21. Creative Commons License 16438

Egyik szivattyúm (pedrollo 1es) cseréltem járókereket. Kipróbáltam egy hordóban mielőtt leteszem az aknába... Kb 1méteres szívóval olyan nyomást produkált, hogy majd szét nyomta a slagot. Letettem és képtelen volt 4 méterről felszívni a vizet. Diffúzor(és ejektor)csere megoldotta.

Szóval a szivattyú próbát egy másik kútban érdemes megtenni.

Mivel egy másik szivattyúval is hasonlót produkált, kicsi a valószínűsége a szivattyú hibának.

Nekem 30 ++ éves fúrott kutam van, eddig 3szor volt kompresszorozva, jó néhány évig működött hiba nélkül.

Mostanában mértem kb 2,5-3 méter homok leledzik az alján, megérett az újabb kompresszorozásra.

Nem ad végleges megoldást, de nagyobb hozama lesz, és ha jól be van állítva, nem rántja meg úgy a kutat a szivattyú, hogy gyorsan behomokoljon.

Nem tudom milyen a belseje a DSK1-nek, de egy pöttyet túl van terhelve a kontaktora.

Bauer81 aug. 21. Creative Commons License 16437

Szia!

Köszönöm a válaszokat! Annyi csak, hogy az én szivattyúm 1,5kw-os, a fateré volt 750w-os, amivel kipróbáltuk! Ez módosít valamit a mágneskapcsolóra vonatkozó véleményeden? Egyébként van mindhárom körön Hunter mágneskapcsoló, vagy ez most más? A szomszéd villanyszerelő, és ő is pont a járókereket említette, hogy meg kéne nézetni...

Bauer81

Előzmény: nudli11 (16436)
nudli11 aug. 21. Creative Commons License 16436

Szia!

A kompresszorozásnak nincs semmi értelme! Ez csak akkor játszik, amikor új a kút. Használatban lévő kútnál tök felesleges!

" Relé " ( inkább mágneskapcsoló) azért nem kell, mert 750 W-os a szivattyú.

Szerintem egyszerű a történet:

1. A szivattyú járókereke és diffúzora megkopott, nem tudja a gyári értéket. Ezen nem kell csodálkozni, mert kicsi sárga barátaink gyártják, csak itthon szerelik össze.

Az áramláskapcsolónak SEMMI köze sincs a szivattyú teljesítményéhez, nem játszik a dologban.

Meg kellene méretned a vasat, hogy tudja-e a gyári értékeket. Ha tudná, nagyon meglepődnék.

Nudlee

Előzmény: Bauer81 (16430)
Kapocska aug. 21. Creative Commons License 16435

Üdv Bauer81 !

Az a 10 perc után 5m valószínű rossz mérési elven v.
rosszul van mérve.
Ha a nyomóágat mobillá teszed akkor a "nyomáscsökkenéskor"
megemelve a szivattyút mérhető, hogy mikor fut szárazra.
Nyomóági fojtással megmérheted a jelenlegi hozamot és ha
kevés jöhet a tisztítás.
A KPE cső toldását nem javaslom,inkább legyen egybe a 10m (szivattyúnál ütközővel).
Mivel 100% garancia nincs és ilyen segítőkész volt Te is tájékoztasd,
hogy arra sincs garancia ,hogy Ő fúr kutat neked.
Szerintem D.Tibor fórumtárs erre gondolhatott:

Előzmény: Bauer81 (16434)
Bauer81 aug. 21. Creative Commons License 16434

Ez alatt mit értesz pontosan? Egyébként köszi a válasz!

A kompresszorozás mennyire biztos megoldás? Mert hívtam egy kútfúrót, és azért nem vállalja, mert nincs rá semmi garancia, hogy utána megjavul...

Előzmény: D.Tibor (16433)
D.Tibor aug. 21. Creative Commons License 16433

Az áramlásszabályozót meg kéne óvnod egy relével...

D.Tibor aug. 21. Creative Commons License 16432

Szia!

Szerintem egy kompresszorozásra megérett a kutad. Ha belegondolsz, a kizárt hibalehetőségek után mát csak ez lehet. Van víz a csőben, de a szivattyú gyorsan kiszippantja és sokkal kevesebb termelődik utána.

beetee aug. 20. Creative Commons License 16431

Akkor:

1., Reset.

2., Aktuális idő és dátum beállítása, ha elmászott.

3., Állítsd be az öntözési időtartamokat az "A" programra 1-2-3-4. kör, amennyi neked szimpatikus... ha 6 zónás a vezérlőd, akkor az 5-6. kör nulla, de mindegy, mert úgy sincs bekötve mágnesszelep, csak a sarura menne ki a jel.

4., Ha minden nap akarsz öntözni, akkor az öntözéses napokat hagyd az "A" programnál mindennaposon, vagy változtasd, ahogy akarod...

5., Indítási időpontoknál "A" program 1. indítási időpontnál az 5 órát. "A" program további indítási időpontjai OFF maradjon. A "B" és "C" összes is OFF.

6., Kapcsoló automatába állítás, örülni mindennek...

5-kor el fog indulni az 1. kör x percig, aztán utána rögtön a 2. kör y percig.... a 4. után lezár, másnap újra indul.

http://www.summatrade.hu/www.summatrade.hu/doctar/kezzel_upload/Hunter/X-CORE_kezelesi.pdf

Persze átállítgathatod az indítási időpontok kitörlésével is (OFF) minden más programpontból és indítási időpontról...

Előzmény: j4ck (16429)