Keresés

Részletes keresés

Kapocska Creative Commons License 6 órája 0 0 17802

A kút volt már tisztítva?

Előzmény: Kapocska (17801)
Kapocska Creative Commons License 6 órája 0 0 17801

Mivel nem látszol egy gyakorlott szerelőnek és,hogy  10-24 óránként

mérve mennyi a nyug.vízszint nem mond semmit(hacsak nem akarod az aknát

átépíteni).10 éves a szivattyú is?

Ha üzemelteted, akkor a vákuum tömörtelenséget

nem érzékeled és így nem tudható,hogy az üzemi szint alacsony v. beszívás is van.

„Tegnap locsoltam elég sokat, de ma reggelre a flow control hibát mutatott” ?

Ha meg zárt akkor a nyomásmérőn is látható a változás.

A nyomóág zárásával (üzem közben) majd sziv. leállítással ellenőrizd a tömörséget.

Ha nincs tömörtelenség akkor nagy valószínűséggel alacsony az üz.szint.

Amíg valamilyen módon nem változik a helyzet csökkentett elvétellel üzemeltesd(ez akár

2-3l/p csökkentéssel is beállhat) mert a kavitáció is káros dolog.

Előzmény: _koko_ (17793)
Kapocska Creative Commons License 7 órája 0 0 17800

Sok féle flexibilis cső létezik melyikre gondoltál, mert egy részük

inkább nyomásra van. Ha csak rezgéscsillapításra kell akkor jó a

vászonbetétes gumicső darab is.

Előzmény: pockond (17796)
vizeslaci Creative Commons License 19 órája 0 0 17799

A leírásod alapján nem csak a szivattyút hanem a szivattyú szívócsövét is ki kellene varázsolnod a kútból!

A szivattyú és a víz közötti távolságot nézd!

Előzmény: _koko_ (17798)
_koko_ Creative Commons License 23 órája 0 0 17798

köszi!

A nyugvószinthez le kell szedjem valahogy a szivattyút igaz és beledugni vmi hosszút h megmérjem milyen messze a viz a talajtól?

(bocsi a láma kérdésért , de nem értek hozzá)

Előzmény: vizeslaci (17797)
vizeslaci Creative Commons License 25 órája 0 0 17797

Helló koko!

Az üzemi szintet így nem tudod megnézni de viszont a csőben a nyugvószintet megnézheted!

Ha a nyugvószint túl lent van ( 5-6-7 méter körül a szivattyútól) és ez még lentebb is megy amikor üzemelteted akkor ez okozhatja a kis vízhozamot!A "fenékszelep" lábszelep nem hinném hogy le van tapadva vagy meg van akadva, akkor vagy nem jönne a víz vagy elejtené a vizet üzemen kívül!

Előzmény: _koko_ (17793)
pockond Creative Commons License 27 órája 0 0 17796

Szivattyú (önfelszívó) bekötésekor a szívó oldalon is rugalmas bekötést szeretnék. Mit szoktatok használni? A flex csövek bírják?

hajdubus Creative Commons License 1 napja 0 0 17795

Nagyon sokat segítettél, köszönöm a választ! :)

Előzmény: nudli11 (17791)
Boti777 Creative Commons License 1 napja 0 0 17794

Köszi szépen!

Remélem megtalálod

Előzmény: nudli11 (17790)
_koko_ Creative Commons License 1 napja 0 0 17793

köszi !

Nem sziszeg, száraz a szivattyú előtt és után is.

Hogy tudom megnézni a fenékszelep letapadást?

fogalmam sincs az üzemi szintről, egy vas cső látszik a szivattyú alatt amiből jön a PVC cső, elég passzos így szemre.

Tegnap locsoltam elég sokat, de ma reggelre a flow control hibát mutatott, rányomtam a gombra és egyből elindult rendesen (csak sokkal-sokkal vékonyan jön tavalyhoz képest és bugyog)

Előzmény: nudli11 (17792)
nudli11 Creative Commons License 1 napja 0 0 17792

Szia!

Ellenőrizd le a szívó oldal tömítettségét, nincs-e letapadva a lábszelep, hol van az üzemi vízszint?

Nudlee

Előzmény: _koko_ (17786)
nudli11 Creative Commons License 1 napja 0 0 17791

Szia!

Az átfolyásszabályozós szelepeket ( Fluid Control ) azoknál a zónáknál használjuk, ahol kisebb nyomásra, és ezzel együtt kevesebb vízmennyiségre van szükség. Spray, csepegtető.

A z állítócsavarral, a membrán nyitását tudod állítani, hogy mennyire emelkedjen el az üléktől.

Vezérlőkábelben nézd meg az YSLY fedőúnévre hallgató kábelt. A kötések CSAKIS vízmentes 3M 316 IR csatlakozóval történjenek.

2x, 3x, 4x, 5x, 7x, 10x, 12x, 15x, ...stb  0.5-6 mm2 között kapható.

Ezt a visszacsapó szelepes történetet nem nagyon értem, szerintem nem kell.

LPE cső csak szórófej bekötésre használatos, az is csak 1 db szórófejhez. A nevét, ha megnézed, sok mindent megtudsz: Lágy Polietilén

Ez egy puha cső, mechanikai igénybevételeket  nem szeret.

És most a hidraulikai oldalról: nehogy ebből építsd az ágvezetéket!!!!!!!!!

Nudlee

Előzmény: hajdubus (17785)
nudli11 Creative Commons License 1 napja 0 0 17790

Szia!

Ha kicsit előbb írsz...  Most dobtam ki egy fél kukára való szórófejet.

Azért még nem reménytelen, kotorászok egy kicsit a garázsban.

Ez egy colos menetű és kulcsnyílású ászokcsavar.

Nudlee

Előzmény: Boti777 (17787)
nudli11 Creative Commons License 1 napja 0 0 17789

Szia!

Jól látod, ezt lehet csak csinálni.

Nudlee

Előzmény: Tomo75 (17788)
Tomo75 Creative Commons License 2 napja 0 0 17788

Nelson házakban mp rotátor fejekkel öntözöm a gyepet. Ha ki szeretnék iktatni egy fejet, akkor azt csak úgy tehetem meg, hogy a házat leszedem a 20-as csőről, és azt ledugózom? Nincs olyan megoldás, hogy a rotátor fej helyett egy záródugót tennék a házba?

Köszi a választ!

Boti777 Creative Commons License 3 napja 0 0 17787

Sziasztok!

Egy toro s700 sugarát állítottam be éppen, amikor elszállt a vízzel a sugártörő csavar.Ezt hogy tudnám pótolni?

_koko_ Creative Commons License 3 napja 0 0 17786

Sziasztok,

van egy fúrt kutam, 10+ éve locsolok róla minimum 100 m3-t évente, de az idén mikor indult a szezon alig jön a víz, kevesebb mint a fele/negyede a hozam (így szemre) és levegősnek is tűnik (slagból víz alatt bubi jön ki pár másodpercenként + serceg a locsolófej folyamatosan mint amikor először nyitom ki) Fenékszelep van lent, asszem eredeti kínai :) LEO szivattyú fent az aknában (nem változott meg a hangja, halk és nem tűnik csapágyasnak sem), flow controllal és elvileg 36 méteres a kút. Nem észlelek fals levegő hangot az aknában, de ettől még lehet h csak béna vagyok

mi lehet a gond? mit tudok tenni mielőtt szakihoz fordulok?

köszi, előre is!

hajdubus Creative Commons License 3 napja 0 0 17785

Sziasztok!

A meglévő két körös manuálisan kapcsolható öntözőrendszerem szeretném tavasszal bővíteni nyolc körösre és automatára. Ezzel kapcsolatosan lennének kérdéseim:

1. Mi a gyakorlati jelentősége a sima és az átfolyásszabályzós mágnesszelepnek, melyiket érdemes inkább használni?

2. A mágnesszelepek bekötéséhez vezérlőkábelt max. 7 erest láttam eddig a neten, ettől nagyobbat nem lehet kapni? A nyolc körhöz ugye 8+1 kábel kellene, ilyenkor esetleg az 5 erest használják duplán, amiből az egyik kábel kimarad a kötésből? Olcsóbb alternatíva létezik esetleg kábel témában?

3. Sok helyen ajánlják a visszacsapó szelep beépítését az osztó elé, én eddig nem használtam. Okoz ennek hiánya valamiféle károsodást a szórófejekben?

4. A mágnesszelepek és a szórófejek között használhatok-e LPE csövet akár 20-25 méter szakaszon is, mennyire bírják ezek a csövek a talaj felől érkező terhelést?

Egyelőre ezek jutottak eszembe, a válaszokat előre is köszönöm. :)

zohlihka Creative Commons License 6 napja 0 0 17784

Hát úgy értettem, ahogy írtad; lecci tervezz nekem.... ☺

De ha a lenti kérdésekben tisztábban látnék akkor el tudnék indulni. 

Az kérdés továbbra is, hogy ontozofejtol ontozofejig kell szerkeszteni vagy elég ha metszik egymást? 

A házban van egy becsatlakozas ahol bejön a vezetékes víz és a házi vízműtől a cső, mind2 3/4“ az talán 25 osnek felel meg. És onnan megy a kerti csapig falban 16os 5 rétegű csőben,  ezért írtam a fél colt. 

Tehát felbovithetem 25re elfogja tudni látni a 16osbol jövő vizet? Mert a vízigényt a kerti csapnál mértem. 

Előzmény: beetee (17783)
beetee Creative Commons License 6 napja 0 0 17783

Úgy értetted ugye, hogy Te rajzolsz, és a kész mű után begyűjtöd a megrendeléseket? ;)))

Ez a fél col meg mi? Ekkora a kerticsapot ellátó cső átmérője? Vagy máshogy szűkül le ennyire?

Nem kell a szűkítést megtartani. Nagyobb átmérőjű csövön az átmérőből eredő nyomásesés mindig kisebb lesz ugyanakkora távon, mint egy vékonyabbnál.

Szerintem 25-ös KPE teljesen jól ellátna egy ekkora területet.

Előzmény: zohlihka (17781)
zohlihka Creative Commons License 6 napja 0 0 17782

Persze mehet mellé picit alul és bal oldalt végig járda van. 

Előzmény: zohlihka (17781)
zohlihka Creative Commons License 6 napja 0 0 17781

3.as pont? ☺

Amúgy mennyire kell tartani ezt a szórófejtől szórófejig locsolok dolgot? 

Illetve ha 1/2" on jön a kerti csapról akkor a földben is azzal kell menni? 

Meg úgy említik hogy négyzetes területekre osszuk fel a placcot ja,  de olyan példát nem láttam ahol minden sarok szinte  45 fok.. 

Előzmény: beetee (17780)
beetee Creative Commons License 6 napja 0 0 17780

Bonyolultnak nem bonyolult, de rá kéne szánni pár percet.

És az sem mindegy, hogy pl. a rajzolt ábra mellé szórhat-e pár 10 centit 1-2 fej, mert ott pl beton, vagy térkő van, vagy teljesen tilos ott áztatni a dolgokat?

Inkább vegyél egy körzőt és rajzolgasd be az ismert szórásképeket a rajzba, majd tedd fel és 3 dolgot várhatsz:

1., kezd elölről :)

2., majdnem jó, de pár dolgot változtass még...

3., lécci tervezz nekem is öntözési rajzot... ;)

Előzmény: zohlihka (17777)
beetee Creative Commons License 6 napja 0 0 17779

Sprayt és rotorost azért nem jó egy körre építeni, mert valószínűleg teljesen más intenzitással locsolnak.

Pl. míg az egyik alatt már tócsa áll, meg csak vízinövények képesek hajtani a másik alatt meg picit nedves a talajfelszín és még a kaktuszok éppen életben maradnak.

Ugyanakkora öntözési idő mellett...

Előzmény: zohlihka (17777)
tubi0019 Creative Commons License 6 napja 0 0 17778

Sziasztok olyan kérdésem volna hogy egy 30m hosszú automata öntözőrendszert lehet e egykörösre megcsinálni ilyen mikro szórókból úgy hogy a 2bar nyomás ne csökkenjen le nagyon az utolsó szórónál sem.Ilyenről lenne szó és hány darab ilyen szóró kell mert kb 15 db-ot gondoltam. Van e esetleg valami képlet rá kiszámolni hogy mennyit bír el.

zohlihka Creative Commons License 6 napja 0 0 17777

Gondolom ez egy kicsit bonyolult kérés volt. 

Mindenesetre azt kérdezném, hogy Hunter PS és MP rotator tehető egy körre? Vagy nem ajánlatos vegyiteni a két típust? 

Az még egy jó matek lesz kitalalni mi éri meg jobban, mert kisebb vízigényű az MP de 3 szor annyiba kerül mint a PS. Gondolok itt arra hogy csak MP ből megcsinalni 1 korosre vagy PS ből 2 korosre  de ott már jön a komputer és a szelepek 😕

Előzmény: zohlihka (17768)
Jimmy the Hand Creative Commons License 2015.07.28 0 0 17776

Apám szokta volt mondani, a makarónit kétféleképpen lehet gyártani:

1) vesznek egy csomó lyukat és körbefújják tésztával

2) vesznek egy csomó pálcikát é kitolják belőle a spagettit.

Előzmény: beetee (17774)
Kapocska Creative Commons License 2015.07.28 0 0 17775

Ennek a típusnak talán nagyobb a belső átmérője.

http://stani.keszweblapok.hu/index.php?page=termek&kategid=14

Előzmény: Jimmy the Hand (17772)
beetee Creative Commons License 2015.07.28 0 1 17774

Hát igen. A spagetti a makarónigyár mellékterméke.

Előzmény: Jimmy the Hand (17773)
Jimmy the Hand Creative Commons License 2015.07.28 0 0 17773

"hogy 40 méter "spagettin" átnyomva a vizet"

Makarónira gondoltál szerintem >:-D

Előzmény: beetee (17770)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!