Keresés

Részletes keresés

fafejű-székely Creative Commons License 3 órája 0 0 17328

Szia!

Nagyon köszönöm a kimerítő választ és a sok jó tanácsot! ;)

Még egy kérdés felmerült bennem; Ezt az egész miskulanciát télen össze kell szedni, vagy elég, ha kompresszorral kifújom és a mikró szóró fejeket letakarom?

Előzmény: nudli11 (17325)
LRNELSON Creative Commons License 6 órája 0 0 17327

Szóval max. 4 m3/ó-t szállít, max. 17 m-t emel, és 0,75kW-t fogyaszt.

Előzmény: Kapocska (17324)
nudli11 Creative Commons License 16 órája 0 0 17326

Da!

Nudlee

Előzmény: Kapocska (17324)
nudli11 Creative Commons License 16 órája 0 0 17325

Szia!

Ha nem tetszik a csepi cső, akkor lehet 2 megoldás:

1. 20 mm-es lpe cső abba beleszúrva a kívánt helyen egy-egy mikro öntöző.

Ebből többféle is van. A legpénztárca barátibb, az un. Pala széria. Komplett, tartóval, kb. 250-300 Ft.

Egy kicsit drágább a Teco névre hallgató.( kb. 4-500 Ft) Ez annyival tud többet, hogy van rajta egy kis csap, amivel a sugarat csökkenteni tudod, esetleg el is zárhatod. A Pala sorozatból, a sugár csökkentést a bekötő csövön ( 7/4-es pvc) kötött csomó szorításával tudod szabályozni.

Mindkét típus , 90, 180, és 360 fokos szögben locsol. Kb. 3 méteres sugárral.

2. A 20-as lpe csőbe, a növényeknél beleszúrsz egy csepegtető gombát. Ebből van 4-6-8 literes. ( kb. 100-130 Ft)

A gyomosodás elkerülése és a párolgási veszteség csökkentése, valamint a föld tetején kígyózó 20-as cső látványa miatt, mindenképpen javaslom, hogy az ágyásokat terítsd be fenyő kéreggel. (mulcs)

A vezérlés egy Amico csapvezérlő legyen. A kezelése egyszerű, mint egy faék. 2 ceruza elem, egy szezon. Nem rossz...

A " gerinc" vezeték ( 20mm LPE ) csőhöz mindenféle idom kapható. 100-200 Ft/ darab.

Nudlee

Előzmény: fafejű-székely (17322)
Kapocska Creative Commons License 16 órája 0 0 17324

Háááát a kor színvonala és a KGST-be zártság esetén.:-)

Előzmény: LRNELSON (17307)
emcett79 Creative Commons License 20 órája 0 0 17323

Ahogy nézem, nem annyira durva áraik vannak, mint gondoltam.

Előzmény: nudli11 (17318)
fafejű-székely Creative Commons License 21 órája 0 0 17322

Szia!

Köszönöm a választ, pont az aqurex honlapját böngésztem :)

A csepegtetés annyira itt nem szimpi, mert össze-vissza van minden és csak véletlenül esne egybe egy-egy növény tövével (tudom, hogy attól még a talaj "átázik").

Szilárd térburkolat nincs körülötte, fű nincs a virágok közt, csak talajtakaró növények.

Esetleg típust tudsz mondani, hogy melyik lehet jó erre a célra? Nézegettem az árlistát, de így nekem nem mond semmit.

Egy körülbelüli költségvesést szeretnék készíteni...

Előzmény: nudli11 (17320)
emcett79 Creative Commons License 21 órája 0 0 17321

Délelőtt esett egy kicsi, de még el van borulva. :-)

Előzmény: nudli11 (17318)
nudli11 Creative Commons License 21 órája 0 0 17320

Szia!

Ha jól értem, nincs az ágyásokban fű, csak növénykék.

Ha az ágyásokat nem szilárd térburkolat veszi körül, nincs gond.

Ha ez így van, egyszerű a megoldás, csepegtető csöves öntözés kell.

Esetleg un. mikrószórófejeket lehet beszerelni.

Egy csapvezérlőről ( nem Gardena) simán elmegy.

Minden cuccot itt meg tudsz venni: www.aquarex.hu

Nudlee

Előzmény: fafejű-székely (17319)
fafejű-székely Creative Commons License 22 órája 0 0 17319

Sziasztok!

Egy ilyen fura össze-vissza kertet kellene ellátnom automata locsolórendszerrel.

Tökéletes megoldás valószínűleg nem létezik erre, vagy csak nagyon magas költségek mellett.

Több 1,5-2m széles és 3-4m hosszú, illetve egy 5-5-3m oldalú háromszög alapterületű virágos keretecske az, amit el kellene látnom vízzel.

Hosszú évek óta megvannak, nagyon szépek, több, mint 70féle növény van bennük, a feleségem gondozza nagy szeretettel, ezért átrendezni nem szeretném.

Olvasgattam itt-ott és arra jutottam, hogy olyan porlasztófejjel lehetne megoldani, aminek állítható a szórási szöge.

Kérdésem, hogy jól gondolom e? Illetve, ha csak egyféle porlasztó fejet veszek, akkor tervezhetem e az egészet egy körre?

A vízellátás vezetékes, colos csövön érkezik, egy nagyméretű szűrőn keresztül, legalább 3,5-4bar nyomással.

Minden tanácsot, tippet előre köszönök.

nudli11 Creative Commons License 22 órája 0 0 17318

A jó ár-érték arányú szivattyúk, nálam: Six-Team, Pentax, Pedrollo

A sorrend is így áll fel.

Nudlee

Ott is esik?

Előzmény: emcett79 (17317)
emcett79 Creative Commons License 23 órája 0 0 17317

Értem. Pedig azt hittem korrekt középkategória... :-O

studiod1 Creative Commons License 23 órája 0 0 17316

Lassú voltam.

Előzmény: studiod1 (17315)
studiod1 Creative Commons License 23 órája 0 0 17315

Elpumps? kiráz a hideg,csörög, zörög, megbízhatatlan, megadott adatok nem valósak. Turbina olyat még én is szegecselek,csapágyak illesztések kritikán aluli, tekercs sokszor menetzárlat,vasanyag(motor)csapnivaló, az egész egy áramtemető ha megy. 

Előzmény: emcett79 (17313)
LRNELSON Creative Commons License 23 órája 0 0 17314

Alapesetben 50 %-al magasabb az áramfogyasztásuk, melyből sok minden következik (anyag-, megmunkálás minőség).

Előzmény: emcett79 (17313)
emcett79 Creative Commons License 23 órája 0 0 17313

Igen, láttam néhány hozzászólásodban, hogy nem kultiválod az Elpumps szivattyúkat, de előre még én sem tudom, hogy milyen (drága) szivattyút fog megengedni a büdzsé... :-(

Persze tudom, hogy az olcsó a drága, de jó lenne megtalálni az arany középutat, ha majd már ott tartunk. 

Egyébként mi a baj velük? Nem hitelesek a teljesítmény adatok, vagy tartóssági, megbízhatósági gondok vannak velük?

Azért kérdezem, mert nem értek hozzá... :-)

Előzmény: nudli11 (17312)
nudli11 Creative Commons License 24 órája 0 0 17312

Szia!

Mi amikor gépekről beszélünk, általában szivattyúkban gondolkodunk.

Ez nem az, ez egy Elpumps. :-)

Amit itt látsz a képen, felejtsd el. Ez a barkács kategória.

A fizika felfedezett törvényei, néhány száz éve állandóak. Lehet, hogy Elpumps-ék, felülírják ezeket, de akkor gáz van, mert lemaradtam a rohanó világban, tovább kell képeznem magam.

Nudlee

Előzmény: emcett79 (17311)
emcett79 Creative Commons License 24 órája 0 0 17311

Köszönöm mindenkinek, aki "belekotnyeleskedik", sőt kifejezetten megkérném, hogy a "hülyeségeimre" reagáljon, mert abból tanulok...! :-)

Azért gondoltam a lábszelep fémhálós szűrőjén kívül még egy előszűrő beépítését, mert láttam szivattyúra ráépítve, úgy gondoltam, hogy az jó lehet csak, ha esélyes a homokolás. 

http://www.elpumps.hu/hu/termekek/kerti_szivattyuk/JPP_1300F.html

Na ezért... :-)

Nudlee!

A rajz amire emlékszel, nem az enyém volt, mert csak a napokban készítettem el, de igazából csak azért a Gardenával, mert nem találtam jobb programot. Még be kell rajta kézzel rajzolni, hogy én hogy gondolnám el a köröket, aztán majd Ti felülértékelitek és alulbíráljátok...! :-) Már persze csak ha megteszitek. Meg be is kell méretezni, és akkor majd úgy teszem fel ide, ha sikerül.

Több mint egy órát ment a kölcsön - Káma, lemértem mindent, csak a homokolásmentes hozamot nem tudtam eszközök híján, de lefotóztam a korsót, hogy mikor mennyi homokot tartalmazott. Jobb, mint a semmi, remélem. Majd írok a tervrajzzal együtt pontos adatokat, de úgy tapasztaltam, hogy 60 cm volt a szintcsökkenés a kútban munkafázisban, 10 perccel az indulás után is és több, mint 1 óra szivattyúzás után is.

l.red Creative Commons License 25 órája 0 0 17310

Szia!

:)

Igen, mert remekül kiszűri a békát és egyébb szillárd halmazállapotú részecskéket :D Még tiszta vízű kutnál is érheti meglepetés az embert.

Előzmény: LRNELSON (17309)
LRNELSON Creative Commons License 25 órája 0 0 17309

Szivattyú elé tegyünk szűrőt!
A lábszelepre ....
:-)

Előzmény: l.red (17308)
l.red Creative Commons License 26 órája 0 1 17308

Elnézést a hozzászólás stílusáért, meg hogy bele kotyogok.

„arra gondoltam, hogy a szivattyú elé beteszek majd egy hálós szűrót” –Erre ne gondolj.

A szivattyú elé nem teszünk szűrőt! A szivattyú elé nem teszünk szűrőt!

Ezt pedig azért írom így, mert hetente szinte felmerül,mi meg hetente leírjuk, sajnos az oldal nem rendezi tematikusan a válaszokat. –Na de ettől még szeretjük.

Szóval :

A szivattyú elé nem teszünk szűrőt!  Azért :

Mert az kavitációval járhat, az pedig károsítja a szivattyút. Mert az kavitációval járhat, az pedig károsítja a szivattyút. Mert az kavitációval járhat, az pedig károsítja a szivattyút.

Mert az kavitációval járhat, az pedig károsítja a szivattyút. Mert az kavitációval járhat, az pedig károsítja a szivattyút. Mert az kavitációval járhat, az pedig károsítja a szivattyút.

No még egyszer elnézést, azonban azt hiszem ezt most így kellőképpen látszik és talán emlékezetes.

Ha jól tudom, akkor a kavitáció által okozott károkra ugyanúgy nincs garancia, mint a homok által okozott károkra. Ezzel lehet, hogy látszólag megoldunk egy problémát, viszont létrehozunk egy másikat.

Előzmény: emcett79 (17303)
LRNELSON Creative Commons License 26 órája 0 1 17307

Az új vasak valamikor jól működtek.
Pláne annyi pénzért (10 e alatt) ...

Előzmény: Kapocska (17302)
nudli11 Creative Commons License 27 órája 0 0 17306

Előzmény: Kapocska (17302)
nudli11 Creative Commons License 27 órája 0 0 17305

Szia!

Most már emlékszem a rajzra.

A terület nagyságát figyelembe véve, elég egy 30-50 liter /perc vízmennyiség.

Kb. ebben a nagyságrendben gondolkozz.

Járasd az új gépet addig, amíg a múltkori "atomerőmű"-vel megrántott kút letisztul.

Nudlee

Kapocska Creative Commons License 27 órája 0 0 17304

A pohár és a m³ között jelentős különbség van.

emcett79 Creative Commons License 28 órája 0 0 17303

Köszönöm neked és másoknak is az eddigi segítséget, az udvar feltérképezése megtörtént  a Gardenás programmal, kinyomtattam, azon majd be akarom jelölni, hogy hogy képzeltem el a rendszert méretekkel, meg egyes hiányzó adatok helyett készítek néhány fotót, aztán bízom benne, hogy tudtok segíteni benne. Még azon is gondolkodtam, hogy esetleg email-ben elküldeném nektek hozzáértőknek, mert úgy lehet hogy egyszerűbb lenne, legfeljebb nem kérem ingyen, hanem egy számlaszámra küldök egy közösen megbeszélt összeget. Mert rengeteg kérdés felmerült bennem, ami már hosszútávon lehet hogy fárasztó lesz... :-)

Na ezt a homokolási határt nem fogom tudni pont megállapítani, majd készítek képet, hogy mennyi homok van a pohár alján, jobb híján, de mivel még nem tisztult ki a kút, mert a fúrás óta még csak a VP 300-al volt használva, ezért arra gondoltam, hogy a szivattyú elé beteszek majd egy hálós szűrót, szükség esetén meg utána egy hidrociklont a szórófejek védelmére, még ha teljesítmény- és nyomáscsökkenést is okoznak.

Előzmény: nudli11 (17301)
Kapocska Creative Commons License 28 órája 0 0 17302

Üdv!

Nem becsülöd túl ezt a kopott orosz remeket?

Előzmény: nudli11 (17301)
nudli11 Creative Commons License 29 órája 0 0 17301

Ne felejtsd el a homokolási határt figyelni, egyéb más mellett.

Nudlee

Előzmény: emcett79 (17300)
emcett79 Creative Commons License 29 órája 0 0 17300

Ma kámával fogom szivatni a kutat, hogy tisztuljon, meg hogy valami támpontot adjon az öntözőrendszer méretezéséhez, mert sajnos csak ezt tudtam szerezni kölcsön, leszámítva a már mutatott benzines Hondát.

Előzmény: LRNELSON (17296)
Kapocska Creative Commons License 29 órája 0 0 17299
Előzmény: szivattú (17294)