Keresés

Részletes keresés

Kapocska Creative Commons License 1 napja 0 0 17654

Első körben csatlakoztasd le a tartályt a szivattyúról és a szivattyún

csavar + tömítéssel csináld be a lukat.

A későbbi fojtás a szivattyú és a „T” idom közé kerüljön.

A kerti csapos mennyiség beállítás után ha nem homokol tedd vissza a

h.(hidrofor)tartály csatlakozót a szivattyúra és figyeld meg,hogy a beállított fojtással

kapcsolgat e a szivattyú.

Ha igen akkor(de egyébként is) egészségesebb lenne az „állandó” fojtószelep után

tenni még egy „T” idomot és abba kötni a tartályt.

Mert a beállított mennyiség növekedését okozza a tartály ha a fojtás előttről

veszi a vizet és csak gyűlik benne a homok.

Előzmény: Tschaby (17653)
Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 17653

A h.tartály a hidrofor tartály?Egy ilyen felállásban amikor a szivattyúból külön cső megy a tartályba meg külön van a kimenet?

A szivattyú közvetlen a kút csöve mellett van.

A fali csap túl messze van az most nem játszik.

A mérést a kerti csapon valósítanám meg, hogy egyáltalán van-e értelme a fojtásnak.

A fojtást a zöld nyilasba kell tennem?

Vagy a fogyasztók felé a T idom és a szivató kimenet közé?

Egyre jobban nem értem. Az áramlástan nem volt a kedvencem, és azóta sokat felejtettem.

Előzmény: Kapocska (17652)
Kapocska Creative Commons License 1 napja 0 0 17652

A félreértések elkerülése érdekében:

-a nyomóági fojtást még a fogyasztók előtt(h.tartály,WC,mosógép,stb)

kell alkalmazni

Előzmény: Kapocska (17650)
Kapocska Creative Commons License 1 napja 0 0 17651

Üdv!

És ha a matek sem oké akkor az már nem fogható a kínaiakra.

Előzmény: nudli11 (17649)
Kapocska Creative Commons License 1 napja 0 0 17650

Üdv!

„Ugyanúgy túlszívja.”

Mivel a víz csak kismértékben összenyomható ezért a nyomóági

fojtás korlátozza a szívott mennyiséget is.

Ha szívószál van akkor az ne legyen a szűrőzött szakaszon.

Előzmény: Tschaby (17648)
nudli11 Creative Commons License 2 napja 0 0 17649

Szia!

A Gűde, egy jól hangzó, németes névre keresztelt kínai hulladék.

Az Al-KO teljesítményben, ( és nem csak abban) meg sem közelíti a Pedrollót.

Tudod, van egy mondás, ( hogy ki mondta azt már nem tudom... :-)  )

"Mindíg az olcsó a drága."

De javítsatok ki, ha tévedek.

Inkább egy kicsit spórolj rá, és lesz egy jó szivattyúd, mint szívni ezekkel a vackokkal.

Azért a 1/2"-os slagot cseréld le, 3/4"-os ra.

Nudlee

Előzmény: szoszokiki (17645)
Tschaby Creative Commons License 2 napja 0 0 17648

Uraim!

Kérnék egy kis segítséget.

Fél napja keresek, de nem találom azt a hozzászólást amelyikben a homokolásmentes vízhozam mérés volt.

Biztos én vagyok a balfütty, de akámilyen varázsszót keresek nem találtam.

Szóval, ha a fúrt kúton van egy "valamilyen" (a méretezést hírből sem ismerő) hidrofor szivattyú, és jelen körülmények között rengeteg homokot hoz fel, akkor a fórumból képezve magam kitaláltam, hogy túlszívatom a kutat.

Megmérném, hogy ha lefojtom egy csappal, akkor hol az a mennyiség, aminél nem lesz homok.

...és itt jönne az a hozzászólás amit nem találok ....

1. melyik ágba megy a csap? Olvastam több hozzászólásban, hogy hozam mérésénél a nyomóba, de ha én a hidroforom kimenő csapját (kerti csap közvetlen mellette) zárom, akkor a kapcsolási nyomáskor az elindul és ugyanúgy szíja meg a kutat, mintha teljes gőzzel engedném ki, nem? Ugyanúgy túlszívja.

2. szívó ágába nem kötünk semmit, mert azt nem illik ba..brálni, nem?

Vasárnap próbáltam vizet vételezni, de nem jött. Néztem hátha csiga csúszott a csőbe - volt már ilyen de a 3bar elintézte:)

Nem volt más hátra mint a szivattyú. Levettem a nyomáskapcsolót, és némi bontás után lám .. a membrán alatt homok volt. Annyi, hogy nem kapcsolt be tőle a szívó. Ezért én szívtam.

Ezen felhergelve magam azonnal nekiestem keresni az ominózus hozzászólást, de nem találom.

Előre is danke für help

szoszokiki Creative Commons License 2 napja 0 0 17647

Köszönöm az infót!!

Előzmény: LRNELSON (17646)
LRNELSON Creative Commons License 2 napja 0 0 17646

Nem valamivel rosszabbak.

Szivattyúnak kinéző kukatöltelékek.

:-)

Előzmény: szoszokiki (17645)
szoszokiki Creative Commons License 3 napja 0 0 17645

Szia, köszönöm a hasznos hozzászólást.

Megnéztem. 60ezertől kapható. Amiket én kinéztem azok ezek voltak:

94246 Güde Tisztavizszivattyú GDT 901

AL-KO Merülőszivattyú AL-KO DIVE 5500/3

Ezek 30-40e között vannak.

A Güde vagy az AL-KO márka rosszabb valamiben a Pedrollotól? A paramétereik nagyjából ugyanolyanok mind a három készüléknek.

Előzmény: nudli11 (17644)
nudli11 Creative Commons License 3 napja 0 0 17644

Na itt ülök a ketyere előtt,most egy kicsit nagyobbak a gombok.

Szóval, a TOP 2 kell neked.

Nudlee

P.S.

Mindenkinek lehet rossz napja...

nudli11 Creative Commons License 3 napja 0 0 17643

Mondom....

nudli11 Creative Commons License 3 napja 0 0 17642

Kicsit szerencsétlen lett a poszt, mert telefodóír írtam

nudli11 Creative Commons License 3 napja 0 0 17641

Szia!zerinfem, sz kell neked: PEDROLLO TOP MULTI 3UDLEE

Előzmény: szoszokiki (17639)
Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 17640

Pszichológusnak csapni való vagyok, pszichiáternek meg pláne

úgyhogy ne várd meg míg kezellek.:-)

Előzmény: LRNELSON (17638)
szoszokiki Creative Commons License 3 napja 0 0 17639

Igazából, ha abban segítséget kapok, hogy az emelési magasság pontosan mit is jelent és mit befolyásol, én már elégedett leszek. A kutamban az 5méteres vízszint (az 1méteres átmérőjű gyűrűkben) kb. 4m3 vizet eredményez. Kb. egy éve ki volt teljesen szivattyúzva és akkor látható volt, hogy nagyon jó vízhozam van. Oldalról a gyűrűk között több helyen spriccelt vissza a víz. Nem mértem le, de kb. 5-10 óra alatt biztosan visszatöltött. Nekem azzal nem lenne bajom, ha egyfolytában kb. egy órát tudnám használni öntözésre a kutat, mert annyi idő alatt kiszivattyúzná a készülék a vizet. Ehhez ugye az kell, hogy 4ezret tudjon óránként a szivattyú abból a mélységből ahol a készülék van. Ha veszek egy olyan szivattyút ami "0" méterről tud 6000liter kiszivattyúzni és mondjuk 8 méterről már "csak" 1000ret, akkor az azt fogja jelenteni, hogy 4-5órát fogok tudni egyfolytában locsolni. (visszatöltéstől függően) Persze, ha csak jól gondolom!? Ezért úgy kellene összehangolnom a dolgot, hogy a teljesítmény, a szállítható mennyiség és az emelési magasság összhangban legyen. Jól értelmezem a dolgot? Az emelési magasság azt jelenti, hogy ha 10méter mély a kút, amiben 5méter víz van és 8méter mélyen van a szivattyú, akkor oda kevés az 5méteres emelési magasság? A 8méteres meg határeset? A 33 meg már esetleg sok?

Előzmény: Kapocska (17637)
LRNELSON Creative Commons License 3 napja 0 0 17638

Ha ha ha!

Ezt megkapta Kapocska!
Hát miért nem fogja fel, hogy Te jobban tudod azt, amiről fogalmad sincs!
:-)

Előzmény: szoszokiki (17636)
Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 17637

Elnézést kérek és a 17635. hsz-t tekintsd semmisnek és innen folytatható

a fórumozás.

Előzmény: szoszokiki (17636)
szoszokiki Creative Commons License 3 napja -1 0 17636

Kedves Kapocska! Azért elnézést kérek, hogy a kérdésemben először rosszul írtam és fúrt kutat írtam az ásott helyett, viszont azt nem értem, hogy miért így kell válaszolnod egy fórumon. Eddig sem volt sok önbizalmam a témában, de most már abban sem vagyok biztos, hogy jó helyen kérdezek!! Ha neked derogál ilyen laikus kérdésekre válaszolnod, akkor kérlek ne tedd, mert az embernek elmegy a kedve a fórumozástól!! Én azt hittem, hogy fórumon azért válaszolnak szakemberek, hogy segítsenek a hozzá nem értőknek és nem azért, hogy megmutassák, hogy az átlag emberek mennyire nem értenek egy témához!!

Milyen nyomáson, milyen mennyiséget szeretnék??? NAGY nyomáson NAGY mennyiséget! A növényeimet akarom meglocsolni és jó lenne, ha nem tartana órákig a művelet, mert nincs víznyomás!!

Ár?? Amiket írtam azok 30ezer körül vannak, de ha kell 50ig is elmehetünk.

Átmérő?? Kb. 1méteresek a gyűrűk!

nyvsz?? Ezt nem tudom, hogy minek a rövidítése!

Adott mennyiséghez tartozó üzemi vízszint?? Hmmmm...... Erre is tudnék írni, csak inkább nem teszem, mert tuti úgy kioktatnál, hogy sehova sem vezetne ez a "beszélgetés"!!!

Kérlek amennyiben tudsz nekem építő jellegű választ adni, akkor válaszolj a fentiekre, ha ez nem megy mert mondjuk rossz napod van, vagy tényleg te annyira nagyon nagy szaktekintély vagy a témában, hogy ilyen kérdésekre nehezedre esik úgy válaszolni, hogy az vezessen is valahova, akkor inkább megvárom másnak a válaszát. Részemről nincs harag, csak tényleg nem értelek!

Előzmény: Kapocska (17635)
Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 17635

Az ,hogy laikus vagy,rendben,mert mindenhez nem érthet az ember(én példul sok mindenhez nem étek).

Azt azért el kéne dönteni,hogy fúrt v. ásott kutad van.

A felhasználás területén pedig azt,hogy milyen nyomáson milyen

mennyiséget szeretnél és max. mennyit költenél rá.

Tapasztalati v. mért adatokból tudni kellene a kút paramétereit:

-átmérő

-nyvsz

-adott mennyiséghez tartozó üzemi vízszint

Előzmény: szoszokiki (17634)
szoszokiki Creative Commons License 3 napja 0 0 17634

Hmmm.......!! Köszönöm a válaszodat! Úgy érzem a szűkszavú válaszodból, hogy nagyon rossz vágányon vagyok!!

Tudnál nekem segíteni abban, hogy mégis mire figyeljek a vásárláskor. Milyen paraméterei legyenek a szivattyúnak, hogy az megfelelően működjön a kertemben. Mi a baj azokkal amelyeket a kérdésemben megírtam? Miért nem javasolod azok megvételét? Túl erősek, túl gyengék, nem alkalmasak gyűrűs ásott kútból történő locsoláshoz? Válaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: Kapocska (17633)
Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 17633

Üdv!

Egyiket sem!

Előzmény: szoszokiki (17632)
szoszokiki Creative Commons License 3 napja 0 0 17632

Sziasztok!

Kérlek szépen segítsetek nekem! Nagyon laikus vagyok a témában és nem szeretnék melléfogni az új szivattyú megvásárlásnál. Van egy fúrt kutam, amiből eddig egy ócska teszkós 280w-os (70m emelési magasság, 900L/h) mélykúti szivattyúval locsoltam a kertemet. A kút kb. 10m mély és kb. 5méteres a vízoszlop benne. A szivattyú kb. 8m mélységben van. A készülékre közvetlenül egy 3/4"os (20m) locsoló tömlő van csatlakoztatva. Ehhez szoktam még toldani gyorscsatlakozóval egy 20méteres és egy 10 méteres 1/2"os tömlőt amikor a kert hátsó részét akarom öntözni. A víznyomás akkor is nagyon gyenge amikor csak a 3/4"os cső van használatban. Amikor megtoldom, akkor meg ........... Ezért úgy döntöttem, hogy beruházok egy normálisabb készülékre. Nézegetem különböző gyártók, különböző termékét és egy kicsit összekavarodtam. Először azt vadásztam, hogy a lehető legnagyobb legyen a motor teljesítménye (750-1100W) mert gondoltam minél erősebb a motor annál nagyobb lesz a nyomás, azután megláttam a max.szállítható mennyiség adatot és arra törekedtem, hogy a lehető legnagyobb adatot találjam (5500-19000L/h). Ami viszont teljesen megkavart az a max.szállító magasság adat. Az én jelenlegi gyenge szivattyúmnál is bőven magasabb ez az érték mint a hiper-szupernek hitt nagy motorteljesítményű és nagy szállítható mennyiségű készülékeknél és mégis kicsi a víznyomás. Tudom, hogy sok minden befolyásolja ezeket az értékeket (milyen mélyről kell felhoznia a vizet, milyen átmérőjű csövön keresztül, mennyi szűkítő toldással stb....) , de úgy gondolom, hogy a szállító magasság is egy kardinális pontja lesz annak, hogy milyen víznyomást fogok elérni. Három termék között nem tudok dönteni.1) 750W, 13000L/h, 8m szállító magasság 2) 800W, 6000L/h, 32m szállító magasság 3) 1100W, 19000L/h, 8m szállító magasság. Kérlek szépen segítsetek nekem abban, hogy a fentieket figyelembe véve, melyik készüléket lenne érdemes választanom ahhoz, hogy a lehető legnagyobb eredményt érjem el. Előre is köszönöm!

Kapocska Creative Commons License 4 napja 0 0 17631

Csökkent az csak még így is sok.

Vissza kéne állítani azt az állapotot,hogy a tartályt töltse, szab. nélkül és

a beszabályozás még az érzékelő előtt történjen meg úgy,hogy közben üzemel

a szivattyú szórófejjel.

Előzmény: mrzed72 (17630)
mrzed72 Creative Commons License 4 napja 0 0 17630

Ha nem zárom ki a tartályt, akkor kb 1 percet megy a szivattyú, majd ugyanennyit áll, mindaddig, míg megy a locsolás.

Az öt ágú réz idom helyére raktam be a dsk-5-öt, a tetején egy T idom osztja a kert és a lakás felé a vizet, majd még egy T idom a tartály felé. Ha jól értem, akkor a dsk-5 előtt egy golyós csappal szabályozzam vissza a szivattyút? Most, hogy ezt leírtam ugrott be, hogy ez a presscontrol 80l/h-ig írja a vízmennyiséget, az 1500-as elpumps pedig 100 fölött van egy picivel, ezek szerint a vízszállítása nem csökkent a max nyomással ellentétben....

Előzmény: Kapocska (17629)
Kapocska Creative Commons License 4 napja 0 0 17629

„Raktam a tartály ágába egy golyós csapot,    -ezt vedd ki-   ha a kertbe indulok, akkor a hátsó ág

gondolom a kerti öntöző felé való nyitás-nyitásakor –ne zárd  le- zárom a tartályét. Viszont ekkor ha a kézi szórófejet felteszem, akkor kb fél percenként egy pillanatra megállítja a szivattyút, majd azonnal újra indítja.”

Ha így nem üzemel kapcsolgatás nélkül(fenti szelep kiszerelés), akkor közvetlen az 1''-os 5 ágú réz elosztó idomba

( nyomóágba) tegyél egy  golyóscsapot majd ez után „T” idommal a vezérlő nyom.kapcs. v. dsk-5-öt.

A golyóscsappal beszabályozható a szállított mennyiség ezzel elkerülhető a kapcsolgatás

(a felhasználáshoz képest sok a szállított mennyiség).

Előzmény: mrzed72 (17628)
mrzed72 Creative Commons License 4 napja 0 0 17628

Köszönöm még egyszer a sok hasznos tanácsot.

Kicseréltem a nyomáskapcsolót, majdnem tökéletes... sajna kísért az elpumps... amit kaptam, az egy dsk-5-ös.

Jó a mosógépnek, másfél bárnál kapcsol be alapbeállításon. Rájöttem, ha benne hagyom a tartályt, akkor sima nyomáskapcsolóként üzemel, tehát locsolásnál ki-be kapcsolgatja a szivattyút. Raktam a tartály ágába egy golyós csapot, ha a kertbe indulok, akkor a hátsó ág nyitásakor lezárom a tartályét. Viszont ekkor ha a kézi szórófejet felteszem, akkor kb fél percenként egy pillanatra megállítja a szivattyút, majd azonnal újra indítja. Kb 50 méter 25-ös kpe cső megy a kertbe föld felett, majd 25m colos slag (készülök a kpe-t 30-asra cserélni, de még nem jutottam oda).

Kérdésem az lenne, hogy a kapcsolóval van a gond, vagy esetleg baj, hogy függőlegesen szereltem be? Vagy ez ilyen, csak a hosszú nyomócső miatt bohóckodik?

Előzmény: Kapocska (17623)
LRNELSON Creative Commons License 4 napja 0 0 17627

Nem.
Egyik oldal fejeinek sugara érjen el a másik oldalig.

Előzmény: zamu (17626)
zamu Creative Commons License 4 napja 0 0 17626

Így értetted?

Előzmény: LRNELSON (17625)
LRNELSON Creative Commons License 4 napja 0 0 17625

Ez nem jó megoldás.
Két oldalról kell befelé fújni a vizet.

Előzmény: zamu (17624)