Keresés

Részletes keresés

nudli11 Creative Commons License 10 perce 0 0 20793

Szia!

Ha ennyire sok a homok, lehet, hogy a motoros szelep sem segít.

Nem az esőmadár szelepével van a gond.

Egyszerűen rossz a kutad!

Ha annyi homokot hoz, hogy hamar megtelik a hidrociklon tartálya, ott valami nem ok a kúttal, vagy erős a szivattyú, vagy rossz helyen van.

Vagy egyszerűen rossz a kutad!

Vannak műszaki megoldások, amikkel valamennyire kordában lehet tartani a homokolást, de szerintem ez nem az.

Gondolj bele, szegény szivattyú mit kap!

Nudlee

Előzmény: Csabeszq (20792)
Csabeszq Creative Commons License 1 órája 0 0 20792

Köszi, próbáltam dupla szűrős mágnesszelepet, amit homoktűrőként adtak el (Rainbird DV 100), de orrán száján dőlt a víz zárt állapotban. Megy vissza az eladónak. :)

Dupla szűrővel rosszabbul zárt, mint a szűrés nélküli Irritrol. Sajnos 80%-osan zárt, ami nem túl bizalomgerjesztő, mert a szanaszét karcolt műanyag kézicsapom is 90% körül mozog.

Ha konkrét típus számot tudnál mondani, hogy a Hunter/Signature-nek az XY szelepét próbáltad, bevált, az sokat segítene.

Van homok rendesen, az eladó valami olyasmit mondott, hogy nyitás után várjak 1 percet, hogy eltűnjön a homok, tapasztalatból mondom, hogy nem fog.

Előzmény: LRNELSON (20658)
nudli11 Creative Commons License 13 órája 0 0 20791

haver=havert

Előzmény: nudli11 (20788)
nudli11 Creative Commons License 13 órája 0 0 20790

Valami nem stimmel:

"A második nyomásmérőn ami a mastervalve után van azon addig van nyomás ~4bar körüli míg ki nem nyitom vmelyik kört, ekkor a nyomásmérő szerint a nyomás leesik 1bar alá úgy, hogy a szivattyúnál az áramlásvezérlőn továbbra is 4 bar látható. A szórófejek nem indulnak el. :( "

Szűrő gond lesz.

Amikor indítod, próbálnak pisilni a fejek?

Van 4 bar statikus nyomásod.

Szelep nyit.

Szivattyú indul??????????????

Hiszen továbbra is 4 bart mutat a műszer. A bekapcsolási nyomás kb. 1.5-1.8 Bar!!

Addig le kell esni a nyomásnak!

A műszer sz@r.

Nudlee

Előzmény: Princessor (20785)
nudli11 Creative Commons License 14 órája 0 0 20789

Szia!

Ne add fel!!!

Ez több dologtól lehet:

1 Milyen szűrőd van? Ugye nem ez a kék műanyag fedeles háztartási?

2. Dugulás, valószínűleg nincs, hiszen leesik a nyomás.

3 A szórófejek nyaktömítése rendben van?

4. Csősérülés kizárva? Akkor ott tócsa lenne sőt mocsár.

5. Volt időszak, amikor ez jó volt?

6. Csak ennél a zónánál van ez?

7. Az üzemi vízszint nem csökkent le?

8. Nem tér el jelentősen a zóna fogyasztása a többitől, amelyek jól működnek?

9. Tuti, hogy csak egy zóna indul el., és a többi szelep zárva?

Egyenlőre ennyi.

Nudlee

nudli11 Creative Commons License 14 órája 0 0 20788

Szia!

Próbálj szerezni egy szippantós haver. Dugja le, a kút fenekére a csövet, és ürítse ki. Így a trutyit, ha van, ki tudod emelni.

Ezután jöhet az izomszvattyú, a nyomócsövén, egy 1"-os golyós csappal,és lehet méricskélni.

Folyamatosan, homok nélkül... Ezt már tudod.

A szívócső, a kút feneke felett legyen, 50-60 centivel.

Nudlee

Előzmény: Coolby84 (20784)
ilias Creative Commons License 15 órája 0 0 20787
Sziasztok!
Virágládába mennyi és milyen víz kibácsátású gombát érdemes rakni?
Mondjuk ha egy 100 cm-es ládában van 8-10 vinka. :D
Köszi!
Kapocska Creative Commons License 16 órája 0 0 20786

A szivattyú után hagyd ki az összes szerelvényt,csövet és így táplálj

meg 1 kört (provi).

Ha műkszik akkor egyenként vedd be a körbe a szerelvényeket,csövet,

hogy megtudd hol van a dugulás.

Princessor Creative Commons License 18 órája 0 0 20785

Szia nudli!

Kútfelől a szórófejek felé:

Lábszelep (kicserélve) -> szívócső -> szivattyú (áramlásérzékelővel, nyomásmérővel) (mindkettő kicserélve) -> cső -> szűrő (kicserélve) ->cső -> master valve (mágnesszelep, kicserélve) -> cső ennek a végén a nyomásmérő és egy csap és ebből a csőből ágazik le a 4 kör.

Mindkét nyomásmérőn meg van a nyomás.

A második nyomásmérőn ami a mastervalve után van azon addig van nyomás ~4bar körüli míg ki nem nyitom vmelyik kört, ekkor a nyomásmérő szerint a nyomás leesik 1bar alá úgy, hogy a szivattyúnál az áramlásvezérlőn továbbra is 4 bar látható. A szórófejek nem indulnak el. :(

Kezdem feladni :(

Köszi!

Előzmény: nudli11 (20741)
Coolby84 Creative Commons License 1 napja 0 0 20784

Én nem a legfelső részen vagyok (Klotildliget), nem is a legalsón. Vasút alatt, de 10-es út felett.

Jahh nincs az az isten, hogy lemenjek kútba :) csak arra gondoltam, hogy szerzek egy szivattyút, amivel megmérem kút adatait. Van erre valami leiras, hogy hogy szakszerű vagy valami brutális terheléssel (ami mondjuk teljes tervezett rendszerem percenkénti fogyasztása), elkezdem kiszedni a vizet és jegyzetelek, hogy hogy fogy a víz és milyen visszatöltés van a kútban? Meg ha leszívtam kb teljesen, akkor mennyi idő alatt és milyen nyugalmi szintre áll vissza?

Előzmény: nudli11 (20783)
nudli11 Creative Commons License 1 napja 0 0 20783

Szia!

Piliscsaba egy furcsa környék, kút szempontjából.

Ez főleg a felső részére igaz.

Egy utcán belül, nagyon változnak a kutak hozamai.

Ha régen volt használva, akkor lehet, hogy tisztítani is kell. Azt ajánlom, semmiképpen NE MENJ le, ezt csináltasd meg egy szakemberrel.

Nudlee

Előzmény: Coolby84 (20782)
Coolby84 Creative Commons License 1 napja 0 0 20782

Szia! Nem mindenhol kell minimal szórási távolság alá csökkentenem, de akkor figyelek, hogy jó legyen és úgy méretezek.

Piliscsabán lakom amúgy és a kút nagyon régi, nem mostanában lett ásva (nem tudom pontosan, de tutti 20-30 éves)

Akkor beméretem vagy szerzek egy szivattyút és bemérem.

Előzmény: nudli11 (20781)
nudli11 Creative Commons License 1 napja 0 0 20781

Szia!

Nem nem minden szórófej nyomi csökkentős, de azt írtad, hogy a minimális sugár alá kell fojtani. Ezt csak nyomicsökis szórófejjel tudod megoldani.

Nem kell központi nyomáscsökkentő. Úgy kell méretezni a zónákat , hogy jó legyen!

Én azt javaslom, amíg a kútról nem tudsz semmit, ne spekulálj tovább.

Csak, hogy értsd:  Veresegyház, CBA oldal. Ásott kút, nyugalmi vízszint -15 cm (!) Hurrá!!!!!!

Szivattyú indít, kutat leszív 10 l/min(!) térfogatárammal, (semmi) a kútból sitty-sutty elfogy a víz, és másnap reggelre megint van. Ez használhatatlan.

Az, hogy hol a nyugalmi vízszint nem sokat segít. Kell egy kútdiagnosztika, és majd utána egy ÁSOTT KÚT SZIVATTYÚ, de, hogy milyen kell, azt a kútdiagnosztika állapítja meg, illetve javítok, jól kell méretezni!!!!!!!!!!!!!!

De ezt NE a kútfúró tegye, hanem bízd szakemberre!!!!!!!!!!!

Merre laksz?

A ház vízellátása nem releváns, mert egy csapon 10-15 liter/min víz folyik ki. Ez az öntözésnél semmi!!

Vagy, ha csak ennyii van, lehet, hogy lesz 19 zónád, de, ha 30-40 l/min-t ad a kút, lesz 7-8. ( Szelep, csövezés, vezérlő kábel, vezérlő stb... (most több +10.000 Ft-ról beszélek)

Nudlee

Előzmény: Coolby84 (20780)
Coolby84 Creative Commons License 1 napja 0 0 20780

Szia!

köszi az infokat. Ez alapján akkor kicsit újra rajzolok, de úgy hiszem értem. Gerincvezeték, körök kialakítását még megpróbálom kitalálni úgy hogy felhasználom lent lévő csöveket.

Azt még hagy kérdezzem meg, hogy sima Pro Spray fejet használsz vagy minden mp rotatorhoz a nyomásszabályzós PRS40-et? Mert brutális az árkülönbség. Ha nem kellene mindenhova, akkor jóval olcsóbb lenne és csak oda tennék nyomásszabályzóst (PRS30), ahol a 2,1 bár kellene rövid szórási távolság miatt. Ez esetben egyébként központilag kell egy nyomásszabályzó, hogy ne legyen fejeknél túl nagy nyomás?

Kútra nem tudok többet mint hogy ásott kút és a nyugalmi vízszintje (3,5 méteren van és 11 méter mély), mert nincs olyan szivattyúm, amivel meg tudnám jól mérni. Azt tudom, hogy korábban egész ház vízellátása erről ment télen nyáron, nem tudom ez alapján lehet-e kellő biztonsággal köröket és szivattyút tervezni vagy mindenképp szereznem kell egy szivattyút, amivel megmérem kutat...

Előzmény: nudli11 (20778)
nudli11 Creative Commons License 2 napja 0 0 20779

Szia!

Ne bonyolítsd túl a dolgot.

Nézz körül itt: www.aquarex.hu    webáruház, vagy ha nincs messze tőled, ülj be a kocsiba.

Azért ennél legyél igényesebb: " vége vissza teker, lezár. "

Műtrágyában: Everris a király. ( Meg a Sanyi)

Nudlee

Előzmény: Zs:) (20775)
nudli11 Creative Commons License 2 napja 0 0 20778

Szia!

Na, megpróbálom még 1x !

Igen, a sárga nagyon le van. Én tennék a jobb felső, a jobb alsó, és a narancs zónával határos vonalra, egy-egy szórófejet.

Az 1x1 métert, 4 lábas Hunter spray fúvókával be tudod öntözni, vagy csinálj oda egy ágyást.

A lila részen csúsztathatod a fejeket, max a sugár 20 %-ig. Egyébént, a sávszórót be lehet ugy állítani, hogy hogy egy kicsit ne csak egyenes sávban locsoljanak, hanem egy kicsit maguk mőgé.

Ez nem tudom,mennyire volt világos... ( Jobb alsó sarok)

1000-es rotátort nem tudsz fojtani, 90 fokon a gyári minimum értékre. Nézd meg a 800-as szériát, vagy vegyél, nyomáscsökkentős fejet.

Szórófej házban szerintem a Hunter Pro-s a legjobb. Soha nem folyik, nem repül el a teteje, tuti a nyaktömítés.

Én is ezt használom.

A sugár csökkentő csavar, a rotator közepén van. Vegyél hozzá egy állító kulcsot. Kb. 300Ft Vagy egy 3 mm+-es csavarhúzót.

A béklyó kb 60-80 cm re lregyen a szórófejtől.

Milyen szivattyút?  Mit tud a kút?

Nudlee

Előzmény: Coolby84 (20745)
nudli11 Creative Commons License 2 napja 0 0 20777

Szia!

Asszem nick nevet változtatok: Alfred Nobel

:-)

Nudéee

Előzmény: LRNELSON (20761)
Coolby84 Creative Commons License 2 napja 0 0 20776

Ohh pedig nagyon hasznos egy oldal lehetett :) reméljük nem megismételhetetlen :) köszi előre is

Előzmény: nudli11 (20770)
Zs:) Creative Commons License 3 napja 0 0 20775

Tudtok ajánlani esetleg csepegtetőcsövet? Nem vagyok jártas a csepegtetők világában.

Amit láttam: KPE gerincbe belefúrva kisebb leágazások (csepegtető indító elemek?), erre rá a csepegtető cső, végig a növények alatt, vége vissza teker, lezár.

Gazdaboltból rendelnék fűre trágyát, ott érdemes nézelődni?

köszönöm

Csabeszq Creative Commons License 3 napja 0 0 20774

Én eszméletlen lazára vettem a dolgot, hagytam, hogy az asszony tervezzen. Értelemszerűen nem sikerült, viszont kiderült, hogy ne csináljuk legközelebb.

Egy-két lyukat még mellé ástam, a locsoló sugarat tekergettük, azóta oké.

Mondjuk én inkább mérek, kevésbé számolok és tervezek. Gondolom előző hozzászólásaimból már kiderült, hogy nem vagyok az a tervezzük meg 100%-ig típus.

Előzmény: Coolby84 (20768)
Csiszta1 Creative Commons License 3 napja 0 0 20773

Végül az segített, hogy feljebb húztam a szivattyút kb 70 cm-t és egy golyós csappal kissé fojtottam a szállítható vízmennyiséget.

Előzmény: LRNELSON (20628)
nudli11 Creative Commons License 3 napja 0 0 20772

Régen zenéltünk egyet...

Nudlee

nudli11 Creative Commons License 3 napja 0 0 20771

Még annyi, hogyha terveztetni akarod, és cucc is kell: www.aquarex.hu

Nudlee

nudli11 Creative Commons License 3 napja 0 0 20770

Szia!

Na most írtam Neked egy oldalt, és elment!!!!!!  :-(((((  ( valahova)

Majd holnap.

Nudlee

nudli11 Creative Commons License 3 napja 0 0 20769

Látod, a világ változik.!!  :-)

Nudlee

Coolby84 Creative Commons License 3 napja 0 0 20768

Erre valaki? Vagy akkora hülyeség, hogy hagyjam abba és bízzak meg valakit a tervezéssel?

Előzmény: Coolby84 (20745)
LRNELSON Creative Commons License 3 napja 0 0 20767

Az NPSH görbével középiskolai fizikaórán sem találkozik az emberfia.

Gyanítom, hogy sokan építenek napjainkban kerti öntözést úgy pénzért, hogy fogalmuk sincs a szivattyú ezen jellemzőjével.

:-(

Előzmény: Kapocska (20766)
Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 20766

"Van, aki készpénznek veszi a látottakat."

Minden hsz-hez nem lehet egyetemi jegyzetet mellékelni.

Aki az ilyet kp-nek veszi az hiányzott az ovis fizikaóráról

és úgyis fog kérdezni.

Előzmény: LRNELSON (20765)
LRNELSON Creative Commons License 3 napja 0 0 20765

Az a baj, hogy a hozzászólásból nem tűnik ki, hogy ezt a táblázatot egy zárt intézetben alkották, ahol a táblázat írójának éppen elgurult a gyógyszere.

Van, aki készpénznek veszi a látottakat.

Itt van egy szép NPSH görbe: 

http://www.hds.bme.hu/letoltesek/targyak/BMEGEVGAG02/energiaegyenlet3.pdf

Előzmény: Kapocska (20763)
Kapocska Creative Commons License 3 napja 0 0 20764

Egymásközt már ki is osztották!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!