Keresés

Részletes keresés

shodan02 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 5456

Na én is visszaolvastam bő 40 oldalt.Utánna elmenetem a boltba nézelődni élőben is megnézni a kiszemelteket.

Csak porzsák nélküli jöhet szóba.
Amiket összeírtam: 1.
topicporszívó - ez jó lenne, de szerintem kicsit nagy, nekünk nem kell ekkora.
2. samsung 9150 - ez már árban is kicsit több és szintén nem túl kicsi.
3. samsung 6651 - ez is drágább, de ez már méretben ok.
4. samsung 6631 - ezt élőben nem láttam, de méretre és kinéztre hasonló mint a 6631 csak egy 10esel olcsóbb, valakinek tapasztalata erről(talán ez lenne a legmegfelelőbb)?
5. Samsung SC4337 ez egy kisebb kat. de erről még nem írt senki semmit(élőben sem láttam), pedig mérteben és áraban ez megfelelő lenne, hasonlóan a  Philips FC8258 hez, de arról se találtam semmit.

Illetve még van egy Beez 1800w az electroba 10ezerért.
A lakás átlagos panel 68m2, kevés szőnyeggel, inkább laminált és pvc felületekkel.Ezért gondolom nem kell akkora szívóteljesítmény.
Olyan porszvó kellene ami kicsi, könnyen előkapható, esetleg van hozzá külön parkettára való fej.
Szerintetek melyik lenne a legmegfelelőbb?

nagya2 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 5455

Üdv!

Samsung sc9150

Nagya

Előzmény: gyanus_capa (5444)
Hangszoros Creative Commons License 2009.08.17 0 0 5454
Mit csinál a szőke nő a sivatagban??
- ???
- Porszívózik.
McLaca Creative Commons License 2009.08.16 0 0 5452
A szó klasszikus értelmében nyilván nem, hiszen nem juttat minket anyagi haszonhoz, de átvitt értelemben nyugodtan használható porszívóra is.
De ha ennyire baj van a szavakkal, használjuk a "rentábilis" kifejezést, amit lehet nem anyagi értelemben is használni (hasznot hajtó)...

Üdv!
Előzmény: Teaway (5451)
Teaway Creative Commons License 2009.08.16 0 0 5451
Neked tökéletesen igazad van, de a porszívó egy takarítóeszköz, nem pedig beruházás.
Előzmény: Törölt nick (5450)
Teaway Creative Commons License 2009.08.16 0 0 5449
Minden úgy van, ahogy tunderlala-3 mondta. Félreértetted. Azt a felnicserés példát én Zeki-nek írtam, amikor megemlítette a havi keretet. Amúgy nem bánom, ha az általad kinézett porszívók közül választasz, de hogy az SC9150 jó vételnek számít, az tuti.
Előzmény: denyiro (5445)
Hangszoros Creative Commons License 2009.08.16 0 0 5448
Szerintem se

Az idős néninek elintéznivalója van a hivatalnál.

A papírok kitöltése után a hivatalnok mutatja a néninek:

- Itt tessék aláírni.

- Hogy írjam alá?

- Hát, ahogy a leveleket szokta.

- Rendben.

A néni írja:

'Sok-sok szeretettel: Nagyi'

Előzmény: tunderlala-3 (5447)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.16 0 0 5447

Szerintem félreértetted, Tea nem olyan....nem hiszem, hogy bántani akart.

 

:)

Előzmény: denyiro (5445)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.16 0 0 5446
Ha van pénzed akkor philips fc9174, ha annyi nincs rá, akkor topikporszívó.
Előzmény: gyanus_capa (5444)
denyiro Creative Commons License 2009.08.16 0 0 5445

Le bírtam cserélni az acélfelnit rajta mivel eladtam a közel 10 éves Swiftemről visszamaradt alufelnit plusz a rajta lévő gumit és adódott egy jó üzlet. Viszont ez most hogy jön ide? Ez a tipikus magyar mentalitásnak a jele! 

Számomra beruházás mivel nem az ablakon szórom a pénzt és több évig szeretném használni, élvezni így kétszer meggondolom mire költök. A kocsicsere szintén -nem újat vettem hanem tesztautót és felét hitelből, bár gondolom ezt is olvastad akkor- egy hosszas előkészület után következett be de azt sem bántam meg. Az autóvásárlás sem jó befektetés mivel szinte minden veszít értékéből feltéve ha nem valami ritkaságot, egyedi darabot veszünk. Viszont akinek szükséges az autó a mindennapjaihoz, mondjuk munkábajáráshoz és ügyeinek intézéséhez annak jó ha van egy fenntartható ugyanis nem lakik mindenki a fővárosban vagy más nagyvárosban ahol busszal, villamossal, bringával be tud utazni ahová szeretne. Tudod a vidék és főleg a keleti blokk már csak ilyen. Az ember csak egy könnyen helyettesíthető valami.  

Igaza volt az egyik hozzászólónak, 100 eFt havi fizetéssel nem lehet nagyon ugrálni! Isteni szerencsém, hogy még élnek a szüleim és közös háztartásban vagyok velük így jobban kijövünk anyagilag.

Esetleg még kíváncsi vagy valamire? Ja vettem egy benzinmotoros fűkaszát is -Sparta 250T- és azt sem úri passzióból tettem hanem a ház körüli növényzet kordában tartásához.

Szóval ha csak támadni tudsz akkor inkább tisztelj meg vele, hogy nem ítélkezel fölöttem úgy, hogy még csak nem is ismersz.

Előzmény: Teaway (5442)
gyanus_capa Creative Commons License 2009.08.16 0 0 5444
Sziasztok!

Tönkre ment a porszívónk (végre valahára), és kéne egy új, de tanácstalan vagyok melyiket kéne megvenni. Ami fontos lenne, hogy a szőnyegből kiszedje az állati szőröket (2 macska van a lakásban). Ti mit ajánlanátok?
Teaway Creative Commons License 2009.08.16 0 0 5442
Igaz!

De ha 70-90-ből le bírta cserélni az SX4-en a gyári acélfelnit alufelnire, akkor gondoltam egy porszívó is belefér:)
Előzmény: Törölt nick (5441)
Teaway Creative Commons License 2009.08.16 0 0 5440
A porszívó mióta beruházás?
Az autóvásátlás az már igen!
Előzmény: denyiro (5437)
Lacivill Creative Commons License 2009.08.16 0 0 5439
Épp ezért vegyél olyat amit sokan ajánlanak!
Előzmény: denyiro (5437)
napalm. Creative Commons License 2009.08.15 0 0 5438
ok;)
Előzmény: McLaca (5435)
denyiro Creative Commons License 2009.08.15 0 0 5437

Sziasztok. Van valamelyikőtöknek tapasztalata a Samsung két típusát illetően?

-SC6631

-SC6651  

Mennyire bírják a gyűrődést?  

Azt olvastam, hogy van köztetek aki vett Samsung SC9150-es gépet és arról pozitív véleménnyel van. Viszont az általam fent említett típusról még nem találtam ítéletet. Érdekelne azonban mindenképpen mielőtt beruházok és nem mindegy, hogy mibe mivel azt a kis pénzt -amit megkeresek- én is munkából teremtem elő így nagyon megválasztom, hogy mire költöm. Köszönöm a választ előre is.

nagya2 Creative Commons License 2009.08.15 0 0 5436

Hali Mclaca!!

 

YESS

 

Üdv Nagya

 

UI:Montam én, hogy naon szív:-))

Előzmény: McLaca (5425)
McLaca Creative Commons License 2009.08.15 0 0 5435
Tudom én azt, de koszolási hajlandóságunkat figyelembe véve nagyjából mindegy, hogy 2-3 havonta porzsákot dobok ki, vagy portartályt borítok ki.

Amíg volt kutya, biztos, hogy portartály+ (lehetőleg aktív) turbókefe kombót kerestem volna, és hetente üríthettük volna a tartályt, de most már kb. mindegy ez a része, a lényeg, hogy a vastag szőnyeget is alapjaiig tudja kiszívni, ahhoz meg sok levegő és jó vákuum kell, a HEPA13 pedig garantálja a szagmentes porszívózást.

Üdv!
Előzmény: napalm. (5432)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.15 0 0 5434
HÁt, szerintem bőven lehet benne olyasmi, ami nem igazán babákra való, mert dokinénink mindhárom gyerkőcnél óva intett tőle, sosem használtam.:(((
Előzmény: Hangszoros (5426)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.15 0 0 5433

Nem tudom, lehet!

Mostanában nem találkozunk, nem beszélünk, úgyhogy meg se tudom kérdezni:(((

Előzmény: Teaway (5424)
napalm. Creative Commons License 2009.08.15 0 0 5432
;(
pedig a porzsák nélküliség nagyon jó;)
mondom én, miután már megtapasztaltam.
Előzmény: McLaca (5431)
McLaca Creative Commons License 2009.08.15 0 0 5431
Dehogynem - de a pénztárcánknak kevésbé. :(

Üdv!
Előzmény: napalm. (5429)
napalm. Creative Commons License 2009.08.14 0 0 5429
9150-es nem volt szimpi?
Előzmény: McLaca (5425)
Teaway Creative Commons License 2009.08.14 0 0 5428
"Itt érdemes egyszerűbben kifejezni, hogy a Samsung és a Philips ˇ~33%-kal erősebb vákuum mellett ~25%-kal nagyobb légsebességet is produkál 10, ill. 20%-kal alacsonyabb áramfelvétel mellett, mint az Electrolux."

Ennek nyilvánvaló oka az eltérő szűrőrendszerben van.
Előzmény: McLaca (5425)
Hangszoros Creative Commons License 2009.08.14 0 0 5427
Huh. Ez tetszett, tetszik. Igazi objektiv teszt, a valós felhasználás szempontjaival
Gratula . Ha lenne pontozás, maxot adnák
Előzmény: McLaca (5425)
Hangszoros Creative Commons License 2009.08.14 0 0 5426
Lalácska Te mindenek tudója kérdezném, hátha ezt is tudod

Azt tudom, hogy a napraforgó olaj-napraforgóból van; azt is tudom, hogy a tökmagolaj-tökmagból van. DE MIBŐL KÉSZÜL A BABAOLAJ?!??

Megy a púpos a hegyen, és keresztülmegy a temetőn.
Előlép egy sír mögül a szellem.
- Púpos! Mit viszel a hátadon??
- Jaj szellem. Ne is keseríts.Hát a púpomat!
- Nos, legyen egy jó napod, leveszem rólad!
Eltűnik az ember púpja, és boldogan szalad le a hegyről a faluba. Találkozik a sántával.
- Te sánta! Menj fel a temetőbe, ott találkozol a szellemel, és megszabadít minden kínodtól!
Szalad is a sánta ahogy a lábai bírják. Felér a temetőbe, és elé lép a szellem.
- Te sánta! Van púpod??
- Nincs.
- Akkor tessék itt van egy
Előzmény: tunderlala-3 (5423)
McLaca Creative Commons License 2009.08.14 0 0 5425
Nos, kedves topictársak, ma pofátlan porszívómustra volt a MM-ban (ott ugyanis be lehet őket kapcsolni és bizony be is kapcsolgattam, hurcolásztam bőszen a messzebb lévőket is a hosszabbítóhoz :), az eladók meg távolról figyeltek... ), és hát meglepetések és csalódások is értek.
Csalódás fura mód az Electroluxszal esett. 6440-es nem volt, csak a 100W-tal kisebb felvett teljesítményű 6430-as, de mivel a szívóerőben a különbség 15W, így reprezentatív mintának tekintem.

Nagy reményekkel kapcsoltam be - a már korábban a topicban említett Philips FC 8614-es próbajárata után -, hogy valami fantasztikusat fogok tapasztalni, és hát nem így lett...
Lényegesen hangosabb a Philipstől, pedig 2dB-lel halkabb elvileg leírás szerint, de ez a kisebb baj, a nagyobb az, hogy a szívóereje (többek közt a "kézrátétes" tesztnél) nem győzött meg még maximumon sem. Utánanézve a számadatoknak, a 26L-es légszállítás 21kPa-os vákuum mellett eléggé karcsú, de az 1900W-os motorteljesítményhez képest inkább azt mondanám, gyenge. A 6440-es 30L-t és 28kPa-t tud 2000W/380W-tal fémjelezve.

További problémák: a gégecső műanyagcsonkjának teleszkópos csőbe illesztése nagyon esetleges, könnyen szétcsúszik (gondolom, ez lenne a szétesős hiba). A portartály fedelének rugós tartópecke nem tűnik túl masszív szerkezetnek (bár ezt keveset kell babrálni, ez inkább nem is szempont most). A portartály alján lévő vastag szivacsszűrőnek nem sok értelmét láttam, mivel nem feszül be a résébe, lötyög benne, így simán elmegy mellette a levegő, ráadásul oldalról kapja azt, így a mérete 90%-ban kihasználatlan.
A gép vezetéke nagyon vékony 1900W-hoz, bár könnyű és hajlékony, tehát használhatóság szempontjából ez végül is előny (az Amperek szempontjából már nem annyira), ill. az anyaghasználattal is voltak gondjaim, az pedig egyenesen mulatságos egy 20+k-s árú gépnél, hogy a kapcsolója lábbal nem kapcsolható, így mindig hajlongani kell, ha ki-be akarom kapcsolni. Egy szó, mint száz, nagyon nem győzött meg.

Elnézést a tulajoktól, ha úgy érzik, szerintük rosszul látom. Nem(!) fikázás volt a cél, nem is egymást győzködő-degradáló-legyaluló vitaindítás, de egyszerűen ezt tapasztaltam.

A Philips most csak összehasonlítási alap volt (1800/350W, 40L/mp, 30kPa), a faxnis szívófeje viszont a sarkok királyává teszi. :)

És ami pozitív csalódás, az egy Samsung volt, történetesen az SC-61E0, vagy más néven VCC-61E0 ECO. Kár, hogy csak most kóstolgatom, mert két hete akciósan 22-ért lehetett elvinni a MM-ból (most 29). Porzsákos, de ez nem gond, 55nm-es lakásról van szó két padlószőnyeggel és egy futószőnyeggel az előszobában, így esélyes, hogy kb. 2 havonta kell csak zsákot cserélni (és a zárható porzsák szerintem higiénikusabb a tartálynál, mert nem kell tisztogatni, csak kidobni). Mindehhez a misztikus nevű "Silver Care", és HEPA13-as filter jár. Az még nem derült ki, hogy a Silver Care az ugyanaz-e, mint a Silver Nano, és ha igen, akkor a (motor)szűrőben van-e, vagy a porzsáktér bevonatában, de a lényeg, hogy van a gépben ezüstion. :)
A gégecső és a teleszkópos cső találkozásánál valami rögzítő mechanika van, gombnyomásra oldható, ha jól láttam, de azt a részét nem vettem tüzetesebben szemügyre.

A hangja - na az nincs! Amikor bekapcsoltam, a motor hangját csak sejteni lehetett az áramló levegő hangja mellett. Utólag néztem utána, hogy 70dB-es a motor, így nem is csoda, hogy kussol. Alapból nincs a dobozban, de vásárolható markolati infraszabályzó kényelmeseknek, a vevő alapból benne van a gépben.
"Csak" 1600W-os (melegedés szempontjából jobb), de papír szerint ezzel 360W-os szívóerőt produkál, hozzá 30kPa-os vákuumot (mint a Philips, és 2-vel többet, mint az Electrolux, de(!) 400W-tal kevesebb teljesítményfelvétel mellett) és 42L/mp légszállítást (2-vel többet, mint a Philips, 12-vel többet, mint az Electrolux), a "kézrátétes" tesztnél pont annyira szívott, mint a fent jelzett Philips, ami 350W-ra van "papírozva" 1800W-os felvett teljesítménnyel - mindkét gép a 6430-astól lényegesen jobban kapkodta a levegőt, tehát itt hihető a papírforma szerinti 360W. (Az MM persze 450W-ot írt a tájékoztatóra, ez természetesen baromság.)

"Hátránya" persze neki is van, nincs hozzá turbófej, de mióta a blökink itt hagyott minket ;( azóta nincs igazán miért használni, ill. a gombjai elég laposak, kicsit jobban kell igazítani a használatukhoz a lábat, mint egy kiálló gombhoz.

Hozzáteszem, a konkrét számadatokat itthon néztem csak meg, a MM-ban az érzésre teszteltem, de a Samsung-Philips egyező vákuumszintje és közel azonos légszállítása a valóságban is megmutatkozott - ahogy a 6430-as gyengébb értékei is egyértelműen érezhetők voltak. Anyám volt a laikus "kontroll csoport" (nem, nem csinált úgy, mint a '80-as évek azonos nevű együttese... :D), és ezeket ő is így érzékelte, mielőtt én véleményt nyilvánítottam volna, tehát szuggesztivitás kizárva.
Itt érdemes egyszerűbben kifejezni, hogy a Samsung és a Philips ˇ~33%-kal erősebb vákuum mellett ~25%-kal nagyobb légsebességet is produkál 10, ill. 20%-kal alacsonyabb áramfelvétel mellett, mint az Electrolux.

Mivel a MM-ban vannak tesztszőnyegek is a porszívóknál, azokon is taszigáltam kicsit őket. A 6430-as max. teljesítményen sem tapadt le annyira a szőnyegre, hogy erőltetni kelljen a fejet, viszont mind a Philips, mind a Samsung a sűrűbb szövésű szőnyegen szinte megmozdíthatatlan volt maximumon, annyira rászívták magukat a szőnyegre. Tolni szinte egyáltalán nem lehetett, csak húzni, mindehhez a Samsungnak nem pörgött jobban fel a motorja a szőnyegre tapasztáskor, tehát a vákuum mellett megmaradt a levegősebesség is (ez a szőnyegbe belegyógyult szőr-szösz izéknél jól jön).

Konklúzió: a Samsungot vesszük.
(Interneten megrendelve természetesen, mert úgy 24,5-ért is megkaphatjuk.)
Bocs, ha hosszú volt!

Üdv!
Teaway Creative Commons License 2009.08.14 0 0 5424
"valami hegyessel"

Pontozó.
Előzmény: tunderlala-3 (5422)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 5423
:)))))))))
Előzmény: Hangszoros (5418)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 5422

Szia!

 

Hát, ahogy hallom mikor a szomszéd porszívózik, visít a fél utca tőle, na akkor mondom a fiamnak, hogy csak ne szóljon a hangjára egy szót se.:))))

Az előző Zelmer-hez képest jóval szolídabb hangja van, engem nem is zavar, csak a családom férfitagjai allergiásak a porszívó hangra.:s Szóval szerintem nem vészes...

 

A cső nálam esett szét, senki más nem panaszkodott rá, csak én...de a férjem megoldotta, két helyen megütötte a fém csövet valami hegyessel, lett két pici bemélyedés rajta befelé, azóta fixen áll, nem hullik szét azóta sem, ennek már pár hónapja...

Előzmény: McLaca (5415)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!