Keresés

Részletes keresés

Benzinszivo Szunyog Creative Commons License 2009.08.11 0 0 5406

Sziasztok!

 

Mi Delonghi Aqualand vizes porszívót kaptunk ajándékba, de nekem nagy csalódás. A tisztitása minden alkalommal szenvedés, mert akárhogy ügyeskedem dzsuva mindig marad az alján, a vezetéket nem lehet felcsévélni, ráadásul 3 napja el sem akar indulni. A megadott szervízt meg hiába hívom, mert vagy foglalt, vagy fel sem veszik.

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 5405

Jajj, basszus, nagyon vizuális vagyok és nagyon röhögök!!!:D :D

Szegény macsek! :))))

Előzmény: Hangszoros (5404)
Hangszoros Creative Commons License 2009.08.11 0 0 5404
A TV schopba meggy a reklám, egy pingvinszerü gőztisttitóról. Nézve a képét még jobb is lehet mint az átlag, mert a többségbe viz bele, egymerülőforraló melegiti és jön a göz.Nagyon bénák, föleg mert alig van nyomás, és az üritéssel változik.
A kép alapján ez a schopos alul tartja a vizet (ezért illatositható), valószinű szivattyú (ez fog a leghamarább bedögleni szerintem) viszi fel a kazánba. Ez egyenletes gözt ad. A hsz-ekbe dicséritek a gözös tisztitást. Van szétdobálva egy, talpra állitom, hátha beválik. Valamikor 20-25éve volt egy ilyenem, de semmire nem találtam praktikusnak, ezért megszabadultam tőle. Hasznos tanács :( lehet hogy a mosógépesbe való?)
Hogyan fürdessünk meg egy macskát:

1. Alaposan tisztítsd ki a WC-t.
2. Adj megfelelő mennyiségű sampont a WC vizéhez, és nyisd fel mind a két fedelet.
3. Keresd meg a macskát, és csillapítsd le, miközben a mosdóba viszed.
4. Egy gyors mozdulattal tedd a macskát a WC-be, és zárd le mindkét fedelét.
(Lehet, hogy szükséges lesz a fedélre állnod, nehogy megszökjön.) A macska önmagától fel fogja kavarni a vizet, és bő habot fog verni. Ne törődj a zajokkal, amik a WC-ből jönnek, a macska valójában élvezi ezt.
FIGYELEM: Vigyázz arra, hogy a testednek semelyik része ne kerüljön közel a WC széléhez, mert a macska karmai majd kinyúlnak, hogy bármit elkapjanak.
5. Öblítsd le a WC-t 3-szor vagy 4-szer. Ez egyben az "Erőteljes mosás" és az "Öblítő" fokozat is, amiről azt találtam, hogy nagyon hatékonyak.
6. Valakivel nyittasd ki a külső ajtót, és biztosítsd, hogy senki ne álljon a WC és a külső ajtó között.
7. Állj a WC mögé, olyan távol, ahogy csak tudsz, és gyorsan nyisd ki mind a két fedelet.
8. A most már tiszta macska kivágódik a WC-ből, kirohan, ahol is magától megszárad.

Őszinte üdvözlettel:
A kutya





tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 5403

Amúgy ez van: http://www.argep.hu/product_390631.html :)))

 

Értettem azért, mire gondolsz, csak feltettem azért egy olyan igazi "teás kérdést".:D

Erre leléptél, én meg inkább berakom most, ne holnap kelljen megint keresni.;)

 

:-x :))

Előzmény: Teaway (5401)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5402
Te most akarsz venni, nem?
Előzmény: Teaway (5401)
Teaway Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5401
Nekem milyen is van?...nem vagyok képben...
Előzmény: tunderlala-3 (5396)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5400

18 e volt, sajnos most már drágább.

 

Akkor tényleg érdemesebb kicsit gyűjteni hozzá és akkor nem kell külön pingvin sem mert univerzálisat lehet kapni már 25-30-ért.

Előzmény: cumeszk (5399)
cumeszk Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5399
Igen, teljesen igazad van, és nekem ez volt az elsődleges célom, főleg a szőnyegek miatt, de persze nem csak azokat takarítom vele. Nekünk elég nagy felületen vannak szőnyegeink, a lakás is nagy, a család is nagy, sok a láb (vannak négylábúak is...:))).

18 e volt, sajnos most már drágább.
Előzmény: tunderlala-3 (5398)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5398

Ez csak felmosásra való...meg szabad kérdezni, hogy mennyiért adták?

 

Előzmény: cumeszk (5397)
cumeszk Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5397
Nem...Dirt Devil M 350 Steam & Swing, a S....-ben vettem azzal, hogy 3 nap után szépen visszaviszem, ha nem jó. Nem vittem vissza.:)))

Előzmény: Teaway (5392)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5396
Barátnőmnek van (vagy csak volt?) pingvinje, de nem szerette, mert nagyon gyakran kell újra tölteni és nem is annyira erős, mint egy olyasmi tisztító, mint ami nekem is van. És azért annyira nem olcsó, szóval érdemes megfontolni, hogy inkább kicsivel többért egy gőztisztító.
Előzmény: Teaway (5395)
Teaway Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5395
Sima pingvinben gondolkodom. Tudsz vmit ajánlani?
Előzmény: tunderlala-3 (5394)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5394
A gőzfelmosó és a gőztisztító nagy kettő ám! Vannak már ezek a nyeles, gőzös, kimondottan csak felmosásra használható gőzölős felmosók, azok nem olyanok, mint az enyém, amivel sok mindent tudsz a felmosáson kívül is csinálni. Ha gőzfelmosó, akkor az csak és kizárólag felmosásra való, másra nem.
Előzmény: Teaway (5392)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5393
Na mondjuk nálunk a két gyerekszobában van két kis méretű szőnyeg, olyan 1,5x2 méteresek kb., hogy a seneküket le tudják azért tenni valahová, ha játszanak....de ha nem lenne, akkor is muszáj lenne porszívózni, és egyébként is porszívózok mindenhol máshol is, mielőtt felmosok, muszáj, ha haladni akar az ember, nem pedig órákig a felmosóval terelgetni a koszt.:s :)))
Előzmény: Törölt nick (5390)
Teaway Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5392
A gőzfelmosó is Solac?
Előzmény: cumeszk (5389)
qdz Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5391

@ZAC6808

 

Tisztelt Fórumtársak, nagyon köszönöm a pontos és aprólékos beszámolót. Értem a helyzetet, minden világos.

 

Nem veszek "ÚSZAV-szabványos" gépet, még akkor se, ha az E..lux.

Mégegyszer: köszönöm mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5390
Így van...bár nálunk egyáltalán nincs jelenleg szőnyeg. A gép turbófejét még ki sem próbáltam...de nem fogjátok elhinni, a 3.5 literes porzsák még most sincs tele!
Januárban vettük a porszívót, és elég sok dzsuva jön össze pár nap alatt, de a gép bírja...az is lehet, hogy kellemetlen lenne a szaga, de a hepa 13 miatt nem érzek semmit.
Előzmény: tunderlala-3 (5384)
cumeszk Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5389
Nincs összehasonlítási alapom, a férjem lepett meg vele, a mezitlábasabb So....ac (van puccosabb is a márkán belül és túl...).
Nem off ez itt??
Mindent lehet vele pucolni, de a legjobb olyan helyekre, amihez másképp nem férnél hozzá, vagy nehezebben tisztíthatók (Pl. a radiátor belseje, a mosógép adagolórekesze és tsai), de pl. a kerti bútorokat is takarítom vele, nagyon ügyes kis tartozékai vannak.
A gőzfelmosót a szőnyegeken használom, hihetetlen amit csinál velük, és pillanatok alatt szárad.


Előzmény: Teaway (5388)
Teaway Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5388
A pingvinből van kiemelt, vagy mind1 melyik?
Előzmény: cumeszk (5387)
cumeszk Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5387
Kitörve a RO-ból...

Ezzel teljesen egyetértek, minden alkalommal, mikor ürítem és takarítom a tartályt, megátkozom azt a pillanatot, mikor megvettem, csak óvni tudok mindenkit tőle.

Azért szólok bele a topikba, mert éppen a fent említett okokból porszívót vásárolok napokon belül, és az itt olvasottak és vélemények alapján leszűkítettem a lehetőségeket az E...x 6440-re és a Sam... 7060-ra.

Úgy gondolom, ezt illik megköszönni.:))

Amúgy olvastam, hogy a gőztisztító is téma volt, nekem van felmosóm és pingvinem is, csak ajánlani mindkettőt.

Előzmény: Törölt nick (5386)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5385
Nagyon fogod utálni a tartályban lévő hengerszűrőt, ami állandóan csupa dzsuva lesz, mindig tisztogathatod.:s
Előzmény: qdz (5381)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5384

Szia!

 

HÁt, téves elképzeléseid vannak, ha azt gondolod, hogy csak padlószőnyeges lakásba kell a porszívó. NÁlunk járólap és parketta van mindenhol, de először porszívózok, utána mosok fel. Így jóval gyorsabb, mintha csak felmosnék, mert nagyon sok idő, ha a felmosóval akarod összeterelni, felszedni a szöszt, koszt, morzsát.....szóval porszívó az kell, bármilyen is legyen a burkolatod.:p

Előzmény: sznebb (5380)
Teaway Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5383
A tisztítása egy rémálom, megkeseríti az ember életét, ahelyett hogy megkönnyítené.
Előzmény: qdz (5381)
Teaway Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5382
Félek, hogy ez is hengerszűrős (mint a ZAC)...
Előzmény: kelist (5379)
qdz Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5381

Kedves Zeki, az 5358-ban írod:

 

"az az Electrolux ZAC sorozatú porszívókat továbbra is tilos venni."

 

Na, pont egy ilyen megvételén gondolkozom (ZAC 6806), ezért, kérlek szépen, fejtsd ki egy kicsit bővebben, mit tudsz a ZAC sorozatról. Előre is nagyon köszönöm!

 

Előzmény: Törölt nick (5368)
sznebb Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5380
Hello!
Az Electroluxnál dolgozott a volt szomszédasszonyom,elmesélte hogyan is gyártják ezeket a masinákat.Köszönöm inkább nem kérnék belőle.Bár ezt tudva egyik gyártótól se kellene megvenni semmilyen terméket.
Mondtam is emberpajtásnak,hogy lecseréljük a padlószőnyeget laminált padlóra.Azt csak fel kell törölni.Egy-két rongyszőnyeggel tarkítjuk,azt meg lehet mosni gépben.
Végül is elég olcsó lesz így a porszívó.:-)
Egyébként most már teljesen elbizonytalanodtam annyi pro és kontra véleményt olvastam,hogy végképp nem tudom mit vegyek.
Vagy mit tegyek?:-)
Minden jót mindenkinek,majd jelentkezem,hogy végül is mire jutottam.
Előzmény: nagya2 (5366)
kelist Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5379
Sziasztok!Addig olvasgatalak benneteket ,hogy amire megrendeltem volna a gépet, anyosék megleptek egy electrolux ergo easy nevű szerkentyüvel.Igy egy gondom letudva ,habár nem ez volt a kiválasztottam de erről ők nem tudtak.Kelist
ndber Creative Commons License 2009.08.10 0 0 5378

Sziasztok!

Ma megrendeltem a 9150-est, nagyon várom milyen lesz!

Felhívtam a Samsungot is, mert gondolkodtam még a 6631-esben is és azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy tulképpen mindegy. melyiket veszem meg :-).

Kérdeztem akkor miből fakad az árkülönbség, azt mondta abból a kábelhosszúságból, az egy decinyi portartály kapacitásból, egy keféből, a porszívó tömegéből és hogy a cső anyaga alumínium vagy nem.

 

Ezen meglepődtem, de végül a 9150-es lett belőle mert a másikat két hét alatt tudták volna meghozni annyi időm meg nincs.

 

Köszi minden segítséget!

Hangszoros Creative Commons License 2009.08.09 0 0 5377
A 200-ast nem ismerem
Egyszer a szomszéd megrendelt szönyegtisztitót. Ember mondta a régebbi dolgaik jobbak voltak
De engem továbbra is izgat miért nincs egy betü se az Etákról?
Nem hiszem hogy olyan roszak
Na csináld magad alapon nézelödök

Három szúnyog közül melyik a rendőr?

///Amelyik nyakon csíp///
Előzmény: Törölt nick (5375)
nagya2 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 5376

Hülle Hangszoros:-)))

Megfulladtam.

Üdv Nagya

Előzmény: Hangszoros (5370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!