Keresés

Részletes keresés

CornFake Creative Commons License 2009.06.06 0 0 4981
100*160cm +1 labtorlo:D
akkor marad a 31es
Előzmény: tunderlala-3 (4980)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 4980
JÓóóóó, nagyon szépen lehet vele SZŐNYEGET porszívózni. Tehát csak akkor fektess be ilyenbe, ha vannak szőnyegeitek.
Előzmény: CornFake (4979)
CornFake Creative Commons License 2009.06.06 0 0 4979
az rtfmben lathato kepek szerint nekem ugy nez ki mint a elux videon bemutatott turbofej,de holnap megcsekkolom
samugy jo cucc az?erdemes beruhazni ra?
Előzmény: tunderlala-3 (4978)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 4978

A power pet brush nekem nem turbó fejnek tűnik, hanem speciális háziállatos háztartásba kifejlesztett szívófejnek, az elnevezés alapján.

 

A turbó fej az olyan, amiben körbe forgó kefe van, vagy a beszívott levegő hajtja, vagy elektronikus úton meghajtott.

 

Ha ez a power pet brush is körbe forog, akkor bocsánat, valóban turbó fej lehet, csak az elnevezés tévesztett meg, ill. az, hogy írtad, hogy kefés a fej.

 

Parketta fej az olyan, hogy kíméli a parkettát, jobban, mint egy univerzális, állítható szívófej.

Előzmény: CornFake (4975)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 4977

Nem vitatom, lehet, hogy így van...

 

4 gyerek???? HÁt, elismerésem!:)

Előzmény: Soká (4972)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 4976
Tényleg???:o Én komolyan úgy vettem észre, hogy gyorsabban kijön a szutymó, ha nagyobbra állítom a porszívót....nah mindegy, már túl vagyok rajta...majd max. az unokáim taknyos orrát szívom egyszer...de akkor meg maradjon otthon....a büdös kölke!:DDDD
Előzmény: nagya2 (4973)
CornFake Creative Commons License 2009.06.06 0 0 4975
nakerem megvolt a nagy osszehasonlito boltlatogatas,a gyoztes a sc 6631lett,de vergodom az sc 6651en is

a kis zold kiesett mert: nehez,hangos(!!!),csak a zoldsege miatt nem adok ki erte 5000.-tal tobbet,bar van hozza parkettafej..(az mi amugy?:D),illetve az oldaln levo levegokivezetoben levo szuro csere es tisztitasi lehetosegeire nem tudtunk rajonni,es megneztem,az RTFM (read the f*ckin manual) se tartalmazza

ellenben!
a sc 6651hez jar egy un. power pet brush,amire siman ramondtak a botba hogy turbofej.ismeri esetleg valaki? nalunk 2 hoszabb szoru,vedlos macska van,azert lenne jo talan mert ahogy olvastam a fejben van egy kefe amire megtapad a szor,es nem jut a porszivoba. am i right? (viszamegyek holnap es megnezem,igen:D)
ha ez ugyvan akkor inkabb erre adom ki a plusz penzt,de megkerdem mennyi leet kulon egy olyan fej
Soká Creative Commons License 2009.06.06 0 0 4974
Újra rákérdeztem apósomnál erre az "erőlködés" dologra, annyiban kiigazított, hogy a lefojtott cső esetén nem vákuumról van szó, hanem annyi történik, hogy a motor együtt forog a bent lévő levegővel, ezért nő a fordulatszáma és csökken az áramfelvétele. A csökkenő áramfelvétel értelemszerűen csökkenti a motor melegedését is, de miután megszűnik a hűtés hatékonysága, így elképzelhető a motor túlmelegedése. Szerinte ez sokban függ a motor konstrukciójától. Ennyi.

Amúgy az én Panámmal is jártam már úgy, hogy porszívózás közben váratlanul kikapcsolt. Először nem értettem mi baja, aztán rájöttem, hogy üríteni kellene (annyira én nem érzékeltem, hogy tele lenne, valószínűleg inkább a benne lévő egyik habszivacs szűrő volt már kellően szennyezett). Az kicsit buta konstrukció, hogy kihűlés után automatikusan bekapcsol. Éppen kitakarítottam a cuccot az udvaron, mire visszaértem bekapcsolt, a szívbajt hozva rám...
Előzmény: Soká (4970)
nagya2 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 4973
Így igaz ahogy irod.
Előzmény: Soká (4972)
Soká Creative Commons License 2009.06.06 0 0 4972
"De pont emiatt kell a max-ra...mert "kacifántos" az orrszívóban a levegő útja, ha lejjebb veszed a porszívót, még kevésbé fog szívni"

Szerintem ez nem így van. Az orrszívó keresztmetszete és formája miatt egyszerűen nem tud létrejönni nagyobb vákuum annál, mint ami szükségeltetik. A porszívó legkisebb teljesítménye is többszöröse annak, mint amit a kütyü igényelne. Ha a teljesítményt növeled, azzal csak a porszívóban keletkezik nagyobb vákuum (melegszik jobban a motor) de az orrszívó feltét ugyanannyit szív. Az áramlás elvét persze nem értem, amit mondok, az tapasztalat csupán.
(Egyelőre 4:3 ide, ami a delikvensek számát illeti :)
Előzmény: tunderlala-3 (4971)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4971

a legkisebb teljesítményre érdemes állítani a porszívót, ugyanis még az a légáramlás is bőven nagyobb, mint amit az orrszívó kialakításánál fogva önmagán maximálisan átengedni képes.
De pont emiatt kell a max-ra...mert "kacifántos" az orrszívóban a levegő útja, ha lejjebb veszed a porszívót, még kevésbé fog szívni...akkor annyi erővel meg vehetsz mondjuk elemes orrszívót is, mert kb. annyi szívóerőd marad csak, mint ami abban van...és az legalább csendes, nem stresszeled vele sem a gyereket, sem magad.:)

Ha már porszívós orrszívás, meg hang, meg üvöltés, akkor legyen eredménye is, különben minek paráztatnánk vele a gyereket, alacsonyabb teljesítményt halkan is el lehet intézni elemessel. Hááááála az égnek mi már túl vagyunk a porszívós koron, 3 gyerekkel csináltam végig, akik állandóan taknyosak voltak, elég volt.:s :D

 

 

kárt esetleg az tud okozni, hogy a légáramlás megszűnésével a motor hűtése is elmarad, feltéve ha tényleg az átáramló levegő hűti a motort - ezt én nem tudom, bár valószínűleg így van.

valószínűleg ez lehet, mert attól hal be a porszívó, ha nem járatod orrszívózás után, hogy lehűljön.

Amit meg előtte írtál, kíváncsi vagyok, mit mondanak rá...

 

Előzmény: Soká (4970)
Soká Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4970
A többieket megerősítve: az orrszívó feltétből szinte lehetetlen a "trutyit" a porszívóba juttatni.

Az orrszívó használatánál véleményem szerint a legkisebb teljesítményre érdemes állítani a porszívót, ugyanis még az a légáramlás is bőven nagyobb, mint amit az orrszívó kialakításánál fogva önmagán maximálisan átengedni képes.

Ami az "erőlködést" illeti, (gondolom most arra utaltok, amikor elzárjuk a levegő útját és a porszívó motorja hangosabban szól) ezen az én elektromérnök apósom mindig jókat nevet. Én nem foglalnék állást, de ő azt mondja, hogy ilyenkor nem történik más, mint vákuum keletkezik, vagyis a motor lapátjai úgymond légüres térbe kerülnek, magyarul csökken a légellenállás, vagyis a motor megkönnyebbül és magasabb fordulatszámon képes forogni. Feltételezem, hogy kárt esetleg az tud okozni, hogy a légáramlás megszűnésével a motor hűtése is elmarad, feltéve ha tényleg az átáramló levegő hűti a motort - ezt én nem tudom, bár valószínűleg így van.
Előzmény: Nyekurity_ (4955)
nagya2 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4969

Hali!!

Az én Samsung sc9150-es porfalóm "csak" 73dBa, 1.5l a tartály porkapacítása, 1800/360w teljesítmény

Üdv Nagya

Előzmény: Nyekurity_ (4956)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4968
Akkor valószínűleg....én is azzal tettem tönkre az eta-t anno.
Előzmény: magicmind (4963)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4967
Én egy olyan régi eta-t vágtam oda vele.:)))
Előzmény: nagya2 (4966)
nagya2 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4966

Hali!!!

 

Idézek tőled:

"Ha ez az orrszívó funkció a Ti részetekről továbbra is igény, akkor az újabb készülék beszerzése előtt érdemes lenne informálódni arról, hogy milyen porszívó az, amelyik az ilyenfajta igénybevételt bírja? "

Ajánlom az alábbiakat:

Hajdu, régi Eta, Rakéta, Aka

Ugyanis ezeknek a porszívóknak a vasteste még jóval túl van méretezve a villamos teljesítményhez képest(magyarán nem melegszenek annyira, mint a mostaniak).

 

Meg persze a nem azonnali lekapcsolás is csodákra képes:-)

 

Üdv Nagya

 

Előzmény: Nyekurity_ (4955)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4965
Hogy mindenkinek igaza legyen:), ezt is találtam a témában.

"A folytonos zaj 3 dB-es növekedése kétszeres hangteljesítmény növekedést jelent, annak ellenére, hogy kísérletek alapján az emberi fül nagyjából 10 dB növekedést érzékel kétszeres hangosságnövekedésnek".

Wikipédia , úgyhogy ki tudja...

Vikusz
Előzmény: tunderlala-3 (4961)
magicmind Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4964
Sajnálatos módon a Samsung ÜSZI azt mondta hogy 2 év van. Vitáztam vele, hogy akkor a papíron miért 1 év van erre csak azt mondta, hogy hát mert az még régebbi garijegy de hogy nem tud mit kezdeni velem. Mondtam 1 hete vettem másikat mert ez elromlott. Mondta hogy annak az árát nem fogják visszaadni blabla bla

Azért írtam egy levelet a Samsung Magyarországnak mert ez akárhogy is nézzük nem korrekt. Ha nálam van egy ÍROTT garijegy ami 1 év és után 1 év 3 hónapra a cucc elromlik nekem pl. nem jut eszembe a márkaszírvízhez fordulni mert ált 2x olyan drágák mint a szomszéd utcai maszek

Sok jóra nem számítok de meglátjuk mit reagálnak.


Ettől függetlenül elviszem a porszívót a szervizbe ,a kérdés az, hogy a motor leégését garanciális hibának tekintik, vagy nem megfelelő használatra fogják és elhajtanak a fenébe?
magicmind Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4963
mondjuk ha vége volt a szívásnak, akkor mi egyből kikapcsoltuk, lehet az ölte meg... mind1.

Előzmény: tunderlala-3 (4962)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4962

Nem emlékszem, hogy ilyet írtam volna, ha valaki normálisan használja az orrszívó-porszívót, az nem teheti tönkre.

MInden kisgyerekes családban használják, mert ennél jobb megoldást még nem találtak ki az orrváladék eltávolítására. Lehet az bármilyen elemes, stb. orrszívó, a hatékonysága meg sem közeli a porszívósét.

 

Abszolút higiénikus, fertőtleníthető, a váladék a porszívóba NEM kerülhet bele. Nyekurity, lehet, hogy nem ismeri?

 

(Csak megjegyezném, hogy használatkor ajánlott MAX-ra állítani a porszívót, hogy minél hamarabb túlessünk a procedúrán.:p :D Nem fog túl erősen szívni, nem kell aggódni miatta.)

 

A lényeg az orrszívózással, hogy gyorsan végezzük el, kímélve a gyereket és a porszívót is.... tehát azért ne mondjuk 5 percen keresztül szívjuk az orrát vele. :s

 

ÉS.....afölötti örömünkben, hogy végre végeztük az orrszívózással (mert addigra már a gyereküvöltés és a porszívó hangja is kellőképpen felborzolta a kedélyeket:p :D) NE KAPCSOLJUK KI AZONNAL a porszívót!!!!! Az orsszívós cuccot ki kell venni a csőből és járatni még pár percet a gépet, hogy "levegőt kapjon rendesen", le tudjon a motor hűlni.

 

SZÓVAL ÉN tönkrevágtam egy gépet az orrszívóval valóban, konkrétan leégett a motor..... lehet, hogy Nyekurity erre emlékszik.....mert pontosan úgy végeztem az orrszívást, ahogy fent írtam, hogyan nem szabad. :s :(

 

 

Előzmény: Nyekurity_ (4955)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4961

Zaj

 

3 dB dupla, 6 dB négyszeres, 10 dB tízszeres

(értsd úgy, hogy két gép között, ha 3 dB különbség van, akkor azt dupla olyan zajosnak hallja az emberi fül, 6 dB négyszeresnek, stb.)

 

 

100dB légkalapács 2 méterről; diszkó belül
90dB üzemi zaj, kamion 1 méterről
80dB porszívó 1 méterről, zaj forgalmas utca járdáján
70dB erős forgalom 5 méterről
60dB iroda vagy vendéglő belül
50dB csendes vendéglő belül
40dB lakóterület éjjel
30dB színházi csend
10dB emberi lélegzet 3 méterről

Előzmény: Nyekurity_ (4956)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4960
Én úgy tudom hogy + 10 decibel jelent kb kétszer olyan hangerőt.

Vikusz
Előzmény: Nyekurity_ (4956)
magicmind Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4959
2 év gari Samsung porszívóra


Ez a link alapján igazad van, viszont nekem a számlán 1 év a garancia van most megint megnéztem.

Mind1 felhívom őket, aztán max azt mondják, hogy csak 2009-től vásárolt termékekre igaz ez a 2 év, passz
Előzmény: nagya2 (4954)
magicmind Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4958
Ma már kipróbáltuk, nekem hallomásra ugyan olyan hangos mint a Samu
Előzmény: Nyekurity_ (4956)
magicmind Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4957
Értem amit mondasz de egy ici picit kötekednék. Ha az orrszívó használatakor olyan erősséget állítasz be ami esetében a készüléked nem erőlködik, akkor szerintem nem kéne megölnie

Válaszaidból azt szűröm le, hogy nem tudod milyen ez az orrszívó történet amit csatlakoztatni kell a porszívóhoz, először is leszögezhetem hogy semmilyen higiéniai probléma nem áll fenn hiszen egy ez cső ahol egyik fele megy a porszívba, másik fele a baba orrába a baba orra rész SOHA nem találkozik a poros koszos porszívó résszel.

Valamint hiába szívom le az orrát a babának ebben a porszívó orrszívó megoldásba van egy tartály ami felfogja a cuccot azaz nem kerülhet a porszívóba anyag


Másrészt, abban igazat adok, hogy valahogy lehet összefüggés mégis a motor erőlködése etc használat körül....
Előzmény: Nyekurity_ (4955)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4956

Zajszint:

 

Samsung SC7060 78 dB

Electrolux ZXC6440 80 dB

 

Tekintve, hogy a decibelben mért hangerősség skálája nem lineáris, az Electrolux közel kétszer olyan hangos, mint a Samsung.

Előzmény: magicmind (4944)
Nyekurity_ Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4955

Az általad írtak alapján azt lehet mondani, hogy a Samsung SC7060 porszívótokat nagy valószínűséggel a nem szakszerű használat, és a nem rendszeresített tartozék - az orrszívó - csatlakoztatása vágta haza.

 

Hogy egy ilyen, porszívóhoz csatlakoztatott orrszívó áldás-e, vagy átok a babának, a családnak, esetleg a pihenni vágyó szomszédoknak, abban nem szeretnék állást foglalni, legfeljebb annyit mondanék, hogy a vélemények e tekintetben megoszlanak. A dolog higiéniés részéhez sem szeretnék hozzászólni.

 

A porszívó oldaláról nézve azonban az orrszívó csatlakoztatása kritikus következményekkel járhat. Más háztartási porszívókhoz hasonlóan, a Samsung SC7060 készüléket sem előszűrő nélküli váladékszívásra tervezték, hanem száraz házipor összegyűjtésére, előszűrő alkalmazásával. A csatlakoztatott orrszívó radikálisan megváltoztatja a méretezett légkeresztmetszetet, az áramlási viszonyokat. Lecsökkenti az áramló levegő hűtőhatását, nedves tartalmat juttathat olyan helyekre, ahova annak nem volna szabad jutnia.

 

A orrporszívót használó porszívó-tulajdonosok tapasztalják a negatív következményeket. Itt, a topicban, több hozzászólást olvashatsz arról, hogy a rendszeres orrszívózás, leégeti, tönkreteszi - ahogyan egy tapasztalt szervizes szakember fogalmaz - „gyilkolja” a porszívó motorokat.

 

Tunderlala-3 barátnője is orrszívóval nyírta ki a maga Samsungját, erről éppen lala számolt be itt a topicban.

 

Az ilyenfajta meghibásodást tehát nem szabad a típus rovására írni. A Tiédhez hasonló korú SC 7060 nálam hibamentesen, kiválóan működik. A kezelési előírásokat betartva még sohasem jelzett ki a telítettség jelzője, és még egyszer sem lépett működésbe a túlmelegedés elleni biztosító.

 

Ha ez az orrszívó funkció a Ti részetekről továbbra is igény, akkor az újabb készülék beszerzése előtt érdemes lenne informálódni arról, hogy milyen porszívó az, amelyik az ilyenfajta igénybevételt bírja?

 

Őszintén érdekelne, hogy melyik gyártó hajlandó szavatolni az ő terméke orrszívó csatlakoztatására való alkalmasságát.
Előzmény: magicmind (4939)
nagya2 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4954
24 hónap garancia
Előzmény: nagya2 (4953)
nagya2 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4953

Hali!!

Nézd meg a samsung honlapon ott az van irva:24 garancia a samsung porszívókra!!!!!!!!!!

Üdv Nagya

Előzmény: magicmind (4930)
Teaway Creative Commons License 2009.06.04 0 0 4952
Topiclista:

6205

tunderlala-3, .ISU., Lacivill, tara, pohikopó, zoomka, 1Kattka, nyikszi,
zabadakk, Dimebag Darrell, Szlivvia, CM5105, skoszi, Teaway, monkat,
zolidd, maczy, SZEGECS, Degeczi, Picmac, malachus, Freezer2, Várszegi Viki
Édesmézz, multiplas, kriszilvi, nabala2

6440

Ariadne12, yetaj, párizsilány, fjcquazar, Mirtin, .ISU., jnka, Wiger, Boery
matyobaba, abyx, yellowhornet, whiterabbit, sylvestris, pisztacia2, kircsi21
Borzolt kedély :)
Előzmény: Törölt nick (4936)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!