Keresés

Részletes keresés

merQree Creative Commons License 2016.09.04 0 0 15405

Igaz, nekünk egy labradorunk van, de napi két alkalommal porszívózunk...

Ha nem lenne házi állatunk, akkor is 3-4 naponta porszívóznék.

Előzmény: Ozimák (15392)
tomtyi Creative Commons License 2016.09.04 0 0 15404

Ha a vége felé jártok, akkor béreljetek egyet újra, utána vegyetek egy rendes háztartásit. Ebből a pénzből jót lehet.

Előzmény: TitiRii (15400)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 15403

Ha a Bosch tetszik, akkor vegyétek a Boscht. (Mondjuk az több mint furcsa, hogy se egy uniós címke, se egy eu-s besorolás, semmit nem találni róla a neten. Ez az M, L stb.. nem elfogadott porkibocsájtási besorolás. Lehetne XYZ is..) 

 

De, megjegeyzném, hogy eddig valószínűleg szar porszívókkal találkoztál. Visít és nem szív? Milyen árkategóriában? Mert az általad linkelt összegért olyan porzsákosat linkelek, ami köszönő viszonyban sincs a Karcherrel, illetve a Boschhal lakásban történő felhasználás során. (Persze nem ipari, ez tény, tehát vizet, fűrészport, gipszport nem nagyon tudsz szívni vele.)

 

Porzsákot pedig 3havonta kell durván cserélni, ami olyan 3.500 forint egy évre, mivel tömíti a port. Természetesen ezek a számok egy 100nm-es ház normál porszívózására vonatkoznak. Építési törmeléket nem szeretik, és azzal valóbanmegtelik.

 

De mindegyik területnek megvan a saját porszívója.Az univerzális öszvérek olyanok mint a 4 évszakos gumi. Van, de minek?

 

Ipari felhasználásra iparit, benti felhasználásra tisztességes benti porszívót! Ne keverd a kettőt, mert csalódás lesz. Ráadásul ennek a Boschnak nagy eséllyel elég szar a porkibocsájtási besorolása..

Előzmény: TitiRii (15402)
TitiRii Creative Commons License 2016.09.04 0 0 15402

volt ilyen nem épp lidlis de hasonló hordós porszívónk, egy nap alatt gajra ment az építkezés porától, rárakodott a turbina lapátokra, a szűrőit seperc alatt eldugította, ráadásul inkább csak felszívta és kifújta, mintsem össze gyűjtötte.
a Bosch nagy testvérét(gas 25l aszem) többször kibéreltük már, és nagyon megtetszett hogy alig van hangja, ellenben iszonyat ereje van, 10cm-röl már szívta fel a port mint valami tornádó. és nem eregette vissza a levegőbe.
ezért gondoltuk hogy akkor otthoni felhasználás mellett örök élet lenne.
Csak kérdés ez a HEPA dolog. az ilyen otthoni kis gyöszökkel nekem általában az a tapasztalatom, hogy visítanak mint a fába szorult féreg, csak épp szívni nem szívnak, de cserébe legalább méreg drága hozzá a porzsák amit gyakorlatilag / takarításonként lehet cserélni.
A Boschban elég komoly szűrő van, csak nem találok róla semmilyen technikai leírást. A szűrő elvileg M besorolású, míg a gép L.
De a porosztályok pontos specifikációját nem találtam még meg, csak ilyen általános leírást.

A Karcher el mint márkával mi a baj amúgy?

Előzmény: Paragon1985 (15401)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 15401

Döntsétek el mit akartok? Hordós porszívót mindenféle mocsokra, vagy normális szobaporszívót? Mert a kettő együtt nem megy. A legjobb lenne, ha vennél egy olcsó Lidl-s hordós porszívót szívni a gipszport, stb.. és vennétek egy normális porzsákos benti porszívót. De ott felejtsd el a Karcher márkát.  

 

Pláne 70k-ért lenne elég nagy mellényúlás bentre egy ekkora hordó. A Karcher meg ebben a szegmensben amit linkeltél sajnos elég vérszegény..

Előzmény: TitiRii (15400)
TitiRii Creative Commons License 2016.09.04 0 0 15400

Hello,

Épp porszívó vásárlása előtt állunk.
Eddig úgy voltunk hogy veszünk egy ipari porszívót (Bosch gas 20 L SFC ), mert nem csak visít, hanem ténylegesen szív is, de lehet maradunk egy kevésbé iparinál (Karcher VC6 - ez biztosan HEPA szűrős).
De minél jobban utána olvastunk, annál jobban elbizonytalanodtunk.
A gyártok elég szűkszavúan nyilatkoznak a gépekről, a webshopok meg össze vissza írnak mindent.
A fő ok, az a szűrés minősége.
Ahogy néztem ebben az árkategóriában nem igen vannak HEPA szűrős ipari porszívók, az otthoni felhasználásra szántak meg nem biztos hogy bírják egy építkezés porát (pl gipszkarton, vagy fűrészpor) - már a vége felé járunk, csak burkolatok vannak hátra.
Az ipari porszívókba szánt porszűrő betéteknek meg nem igazán sikerült kinyomozni hogy milyen méretű szemcsékig jók.
Eleve az L vagy M osztályú besorolásnak nem sikerült megtalálni hogy mekkora porszemcséket kell tudnia megszűrnie.

Szerintetek melyik, illetve mi lenne a legjobb választás?

 

 

Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 15399

A nagyobb koszt, szőnyeg tetején lévő port nagyjából felszívja, de semennyire sem alapos. Nem tud vákumot képezni szőnyegen, nem tudja kiszívni a port a szálai közül.. (Én úgy szoktam, hogy először mindenhol felszívom a szőnyeget, szőnyeg fejjel az egész lakásban, majd feltekerm a szőnyegeket és utána csak a parkettát szívom. Nem cserélgetek, csak 1x)

Előzmény: pzxx (15398)
pzxx Creative Commons License 2016.09.04 0 0 15398

Miele tulajokhoz lenne egy kérdésem. Mennyire hatékony a gépezet ha a parketta fejet nem cserélem le és azzal porszívózzuk a szőnyeget is? Gondolok itt olyan esetre mint pl konyha ahol linóleum van és kb 3m futószőnyeg, vagy gyerekszoba hajópadló meg szőnyeg. Macerásnak tűnik hogy egy helységen belül cserélgetni kelljen...

tomtyi Creative Commons License 2016.09.03 0 0 15397

Vákuummérő órák nem túl drágán kaphatók, a kettőt összeegyeztetni sem túl bonyolult.

Előzmény: Törölt nick (15396)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.03 0 0 15396

Valaki kitalálhatna egy olyan mérőeszközt ami a cső végén levő vákuumot méri valami egyszerű homemade módon, amit bárki meg tudna csinálni.

tomtyi Creative Commons License 2016.09.03 0 0 15395

Az ebben a hsz-ben lévő linken a videó azt mutatja, hogy egy 1300 W-os gép félerővel is bőven elég.

Előzmény: Ozimák (15392)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.03 0 0 15394

Ha kidobnád a macskát, simán megoldódna a gyötrődésed. :)))

Előzmény: Ozimák (15392)
Zeki_ Creative Commons License 2016.09.03 0 0 15393

Állatszőr miatt turbókefés gépet keress.

Előzmény: Ozimák (15392)
Ozimák Creative Commons License 2016.09.03 0 0 15392

Még hezitálok a Zelmer takarítógép vásárlásán. Ha úgy döntenék, hogy a 63.000e ft-os gép helyett veszek egy minőségibb "sima" porszívót, akkor melyiket ajánlanátok? 2-3 hetente lenne elővéve legfőképpen szőnyegeket kellene takarítania de azt jó erősen mert van macska. Én elsősorban az erejét venném figyelembe, gondolom a szőnyeg és szőr kombó miatt az eléggé fontos szempont. Ha más nem is, egy márka tipp?

Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 15391

Csodát ne várj 10k körül. Amit beszív, nagyrészét vissza is löki a szobába. Felszívni kiömlött rizst, morzsát, stb arra valószínűleg megfelelő, mint írtad kiegészítő porszívónak. De csak arra..   Ha akkusban gondolkozol, akkot pedig csak az Lithiumosokat nézd, bár az jóval fölötte van a 30k-nak is..

Előzmény: kolbasz 11 (15387)
Zeki_ Creative Commons License 2016.09.02 0 0 15390

Passz, olvasgasd az arukereso.hu véleményeit.

 

Előzmény: kolbasz 11 (15387)
Zeki_ Creative Commons License 2016.09.02 0 0 15389

Ez egy brutál nagy szopatásnak tűnik.... hengeres szűrő? HE? Mossam? HE? Meg száradjon is 1 napig? HE? És a vízkő? HE? Ha azt egy folyó csap alatt tisztára lehet mosni öblíteni, komolyan csodálkozok.

 

Előzmény: Paragon1985 (15386)
tomtyi Creative Commons License 2016.09.02 0 0 15388

Persze, értem én, hogy úgy néz ki. De lehet, a Miele megcsinálta a tutit, amit nem kell kapargatni, csak lemosni. Hisz’ a kefe mint tisztítóeszköz kifejezetten tiltott. Majd a használatban kiderül.

Előzmény: Paragon1985 (15386)
kolbasz 11 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 15387

Sziasztok,

 

Szeretnék valami könnyű, szaladgálós, előkapom, "gyors felszívom a elszórt morzsát, oszt jólvan" porszívót a feleségemnek. Valami olcsó, de jó álló porszívóra gondoltam, amivel ki tudnánk egészíteni a Parkside PNTS 1500-unkat. Kb. 60% járólap, 40% parketta, a szőnyeg nagyon minimális.

 

Mit tudnátok ajánlani, mennyire érdemes megvenni ezeket a 10.000 körüli álló porszívókat? 

Igazából minél olcsóbban szeretném megúszni, de elég képlékeny a keret, tehát inkább várok még 1-2 hónapot, és veszek drágábban, ha mondtok valami tuti ajánlott gépet.

 

Köszi előre is!

Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 15386

Az egésznek a problémája itt van ezen a képen. Mosni kell a hengeres szűrőt, kapargatni róla a koszt, szedegetni a mocskot.. és hagyni 24h-ig száradni, s addig nuku porszívózás. Mindezt 350Euro kezdő árért (110k)  Ennyiért a Dyson életképesebb porelválasztást biztosít. 

 

Persze így is sokan venni fogják tehetősebb országokban, mert  zsáknélküli! , de mennyi plusz munkával jár, ennyi pénzért..  Amikor baromi jó C1-est lehet venni 43k-ért.

 

Előzmény: tomtyi (15385)
tomtyi Creative Commons License 2016.09.02 0 0 15385

Azt hiszem, nem az a lényeg, a videókon vagy a bemutatókon mit magyarázna vagy mutatnak, hanem az, életben mit produkál majd. Egy biztos: ezzel a portartály ürítéssel nem lesz a porallergiások készüléke.

Előzmény: pzxx (15384)
pzxx Creative Commons License 2016.09.01 0 0 15384
Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 15383

Akkor a vizes porszívó nektek tényleg jó választás. Azért nézzetek még utána a Zelmernek fórumokban, visszajelzésekben, illetve mennyi garanciát adnak rá. 

 

(A Kärcher alapszinten nagyon-nagyon leadta a színvonalat. Nálam a belépő magasnyomású mosojója 1 év, majd 1,5 év után ment tönkre. Az akkumulátroros ablaktisztító a 7. ablak után ment tönkre, mondjuk ott a teljes készüléket cserélték. De ha megnézed a visszajelzéseket az árukeresőn a Karcher olcsóbb gépeinél, elkeserítő.. Nézetem a porszívójukat/takarítógépüket is, de nem voltam elájulva. Persze náluk is van az a szint ami fölött minőséget adnak, de kár, hogy alapszinten ennek nyoma sincs. Persze, 10-20 éve még megvolt ott is, de változnak az idők..)

 

 

Előzmény: Ozimák (15382)
Ozimák Creative Commons License 2016.09.01 0 0 15382

Köszönöm a válaszodat! (Közben megleltem a régi accountomat)

Paplanfa kolléga régebbi hozzászólását elolvasva nem tűnik rossznak ez a gép. Nekem pont így "ritkábban" kell elővennem a gépet. Gyerek nincs csak egy macsek, kb. két-három hetente hétvégén porszívózzuk fel a teljes lakást (74m2) és elég sok a szőnyeg. A vizes porszívót azért szerettük meg mert valamelyest tisztítja a levegőt és nem kell porzsákot venni/cserélni sem. Ráadásul félévente teljes szőnyegtakarítást is szoktunk vele csinálni, azért olyankor nagyon jól jön, hogy takarítógépünk van és nem csak szimpla porszívónk. A most tönkrement Thomas Twin TT-t pont amiatt szidták/szidják mint a bokrot mert nagyon nehéz kitakarítani. Annál nem lesz nehezebb az biztos :) Igazából a minőségétől tartok a Thomas után. Azért a Thomas német (anyag)minőség volt, ez érződött is rajta. De 120 ezerért már nem tehetjük meg és nem is ér annyit azért :( A Karcher-nek lenne neve még, de az meg elég gagyira sikerült (SE széria) ahogy olvasom/látom. A 4001-esből pl. állítólag ömlik a hab meg a lé, de a többitől sem vagyok elájulva. Merev csövek, nincs vezeték feltekerés, és a motor sem túl erős. Van aki a felszereltségére is panaszkodik (van amelyikhez nem adnak pl. kárpittisztító fejet). Csak remélni tudom, hogy nem lesz gond ezzel a Zelmer-el ha erre esik a választás.

Előzmény: Paragon1985 (15381)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 15381

Mivel eddig is vizes porszívód volt, így nagy meglepetésként nem ér, hogy milyen plusz munkával jár a vizes porszívó használata. Ha ez nektek nem nagy munka, belefér a szokásotokba, szerettétek a vizes porszívót, esetleg allergiás van a lakásban, akkor nyugodtan vegyétek meg a Zelmert. Én panaszt még nem olvastam róla, a vizesek között ajánlott. De paplanfa fórumtárs pont vizes Zelmer készüléke van, ő többet tud mondani.

 

Ha pedig csak megszokásból használtok vizeset, illetve hétközben is sokszor elő kell venni a porszívót erre-arra, van kisgyerek, stb.. akkor a porzsákos az egyszerűbb. 

Előzmény: Ozi84 (15380)
Ozi84 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 15380

Tiszteletem!

 

kb. 10 éves használat után megadta magát a (sokak által szidott)Thomas Twin TT takarítógépünk. A tömítések, szivacsos tömítések tönkrementek benne és a kosz/koszos lé bejutott a motortérbe és bizony tönkrevágta a csapágyat meg mindent (motor csere kellene). Most úgy gondoltuk nem cserélnénk már benne motort, hanem inkább veszünk egy újat. Viszont mivel anno ezt nagy kínkeservesen 80e ft körül vettük, nagy meglepetéssel tapasztaltuk, hogy most ezek a Thomas típusok 110-120e ft körül mozognak. Az már mindenképpen nagyon drága lenne. Megnéztem a kínálatot és pár óra vélemény olvasgatás után a "Zelmer ZVC762ST (VC7920.0 ST) Aquawelt" típusra esett a választásom. Ez a típus kb. ugyanazt tudja mint a Thomas-ok csak 63e ft s nem 120. Mielőtt azonban beleugranék, gondoltam megkérdezem a tapasztaltabb/hozzáértőbb embereket itt a fórumon, mi a vélemény erről a lengyel cégről, meg úgy a gépről általában. Nem ragaszkodom ehhez a termékhez, de a Karcher-ekről, ETA-król ugyanebben az árfekvésben, nem olvastam túl jó véleményeket, ezért esett erre a választás. A segítséget előre is köszönöm!

 

István 

tomtyi Creative Commons License 2016.09.01 0 0 15379

Azért egész más történet egy kísérlet egy nem létező vagy mikroméretű illetve egy igencsak jelentős  piaci igény kielégítésére. Mert a videó alapján a Miele nem ígért fél-egyórás működési időt, ami teljesen akkus mód lenne, csak segéderő, hogy ne kelljen hisztis módon a következő konnektort keresni. Erre nem volt, nincs nagy kereslet.

Előzmény: László Fehérváry (15375)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 15378

(Bocsánat a sok hozzászólásért, de nem lehet szerkeszteni..)

 

Szóval van már egy rövid videó is a működséről. Nagy csodára nem kell számítani. Szivacsot nem látok, viszont van hengeres szűrő. Igaz, valami védőtokban van. A kérdés, hogy ezt kell-e takarítgatni, illetve mennyit fog bírni.  De erre majd csak később kapunk választ..

 

Videó: http://www.cnet.com/products/miele-blizzard-cx1/

Paragon1985 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 15377

Nagyon érdekel a működési elve, mennyivel másabb mint egy Samu, vagy Electrolux rendszer. De én egy kicsit pesszimista vagyok ezzel kapcsolatban. Amint lesz kiállítva, megtapogatom, belenézek. 

Előzmény: tomtyi (15374)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 15376

Hallod, pont erre gondoltam mikor először megláttam a gépet :)  Felrémlett, hogy volt nekik akkumulátoros porszívójuk, de gyorsan kukázták a kínálatból. Mondjuk itt elég nagy feneket kerítettek a dolognak.

 

Arra kíváncsi leszek milyen módszerrel oldották meg a por kiválasztását. Nem Dyson rendszerűnek tűnik, sokkal inkább hagyományosnak. Illetve, hogy ebben is van mosogatnivaló szivacs, szűrő, stb.. ?  

 

Nagyon fura, hogy ezt meglépte a Miele. Gondolom nem akarnak kimaradni azon vásárlók köréből akik a marketing miatt csak tartályosat néznek.. :(

Előzmény: László Fehérváry (15375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!